Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

usb kabel _ duzina

[es] :: Ostali hardver :: usb kabel _ duzina

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gliso
gligor mirkulovski

Član broj: 12784
Poruke: 22
79.126.235.*



Profil

icon usb kabel _ duzina10.02.2009. u 14:39 - pre 185 meseci
moze li neko da pomogne: procitaosam da je neko produzio usb kabel do 17 metara kako da to izvedem hvala puno.
 
Odgovor na temu

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: usb kabel _ duzina10.02.2009. u 16:25 - pre 185 meseci
Pozdrav,


do sada su mi se desile dve situacije u kojima sam bio primoran da koristim kabl za USB vecih duzina.

Prva situacije je bila u vezi ISDN rutera, koji se igrom slucaja nalazio u hodniku kuce u kojoj sam ziveo, a vlasnik nije dozvoljavao da se uredjaj "cacka i premesta". Jednostavno sam otisao u Multicom (ovo nije nikakva reklama za doticnu firmu) kupio produzni jedan od 3m jedan od 5m (nije oba komada su bila poslednja tako da nisam mogao bas da biram oko duzine :)), spojio ih tj jedan utaknuo u drugi, krajeve prikljucio u ruter i racunar i sve je radilo iz prve :)

Druga situacija je vezana za webcam, koji je nebitno zbog cega trebao da prezivljava na krovu kuce. U nedostatku maste i kablova u prodavnicama, trebala mi je duzina od 18m, jednostavno sam otisao u prodavnicu elektronike, uzeo obican kabl mislim da je bio za mrezu, uzeo obican mali produzni kabl za USB od 2m (zapravo samo zbog konektora jer ih "solo" nemam..), presekao ga i umetnuo kupljeni kabl. Tako je "novonastali kabl" bio duzine 20m i to je radio.

Komunikacija izmedju "udaljenih uredjaja" i mog racunara radila sasvim lepo i bez problema. Napomena: moj racunar ima USB 1.1, pretpostavljam da bi trebalo da radi i sa 2.0, ali nemogu nista da tvrdim jer nisam probao.


Pisi ako si uspeo ili ako treba jos pomoci.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: usb kabel _ duzina10.02.2009. u 21:26 - pre 185 meseci
Pa prethodnik je imao srece, sta drugo reci.

Ali postoji usb extender koji izmedju ta dva koristi utp kabl, to bi trebalo da radi do 60m, kao usb 1.1
Pogledaj SK 2/09 strana 33.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: usb kabel _ duzina11.02.2009. u 19:28 - pre 185 meseci
dragancesu, upravo to sam u situaciji #2 i ja koristio, kabl za mrezu, islo je sasvim lepo
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: usb kabel _ duzina11.02.2009. u 20:36 - pre 185 meseci
To se zove ne sreća, nego LUDA SREĆA.
USB, po specifikacijama, izdržava DO 5 metara, u idealnim uslovima. Preko toga, neophodno je koristiti repeatere, koji "ponavljaju/pojačavaju" signal.

Izuzetno, ljudi uspevaju do 8 metara da proguraju, ali i to SAMO kada su u pitanju nezahtevni transferi. Pokušaj kačenja zahtevnijeg hardvera, poput eksternih diskova, obavezno se završava neuspehom, čak i u granicama dozvoljenog (konekcija često puca sa bilo kakvim produžnim kablom, a kamoli dužina od 3, 5 i više metara).

Znači, zavisi od slučaja do slučaja i lude sreće.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: usb kabel _ duzina12.02.2009. u 14:29 - pre 185 meseci
StORM48 slazem se sa tobom.
gliso, sta zapravo pokusavas da povezes?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: usb kabel _ duzina

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.