Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???

[es] :: Laptopovi :: Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yaha

Član broj: 181748
Poruke: 10
77.77.199.*



Profil

icon Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???11.02.2009. u 23:27 - pre 185 meseci
ovako...imam, tacnije imao sam, u naslovu navedeni model laptopa i jednom prilikom pri prikljucivanju kablovskog modema (motorola sb5101e) preko usb porta je nesto puklo, usb konektor na strani laptopa je pocrnio, i poslije toga nisam mogao vise upaliti laptop, nije davao nikakve znakove zivota. odnio sam ga u servis jer je pod garancijom, laptop je nov, koristio sam ga desetak dana, pa su mi nakon par dana rekli da je ploca sprzena i kvar ne ulazi u garanciju jer je uzrok prenapon. pregledao sam punjac, radi ispravno, na modem je i prije istim kablom prikljucivano vise racunara i nikad nije bilo problema...interesuje me je li moguce da je modem uzrok kvara, jer mi iz dana u dan mijenjaju dijagnozu, sad kazu da se moze, sad da ne moze popraviti, pa imam osjecaj da u servisu nesto petljaju? i da, jucer su mi javili i da je disk pregorio...unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???12.02.2009. u 12:07 - pre 185 meseci
Mogu da te mazu kako hoce jer nisi upucen u materiju. A i serviserski posao je takav da se svaki dan susreces sa stvarima koje su ti nove i dok provalis koji je problem, ako nisi iskusan u radu sa musterijama, javis komitentu jednu dijagnozu nepromisljeno, da bi se posle ispostavilo da je u pitanju sasvim nesto drugo i to naravno izaziva kod nekih komitenata sumnju. Moram malo da branim kolege Ti kazes da si ubacio USB kabl od modema u laptop i on izgoreo? HM. Cudno. Ne desava se to toliko cesto. Moguce da je prenapon preko modema sprzio laptop, ali to se desava mnogo retko. To vec spada u Marfijeve zakone Naravno da tada garancija ne vazi.
 
Odgovor na temu

servis.impuls
Rankovic Nebojsa
serviser
HOTSPOT Servis, Beograd
Beograd

Član broj: 156945
Poruke: 139
93.86.179.*

Sajt: www.hotspotservis.rs


+6 Profil

icon Re: Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???02.03.2009. u 11:51 - pre 184 meseci
Problem nije ni tako redak kako izgleda, samo je potrebno da se poklopi nekoliko cinilaca i BUM!
Elem, sta se desava? Imas zgradu gde je uzemljenje nulovano, ispravljac za lap kome je masa izlaza vezana na uzemljenje i kablovskog provajdera koji napajanje nije uzeo iz tvoje zgrade, vec iz susedne koja ima drugaciji tip uzemljenja. Razlika u potencijalu mase laptopa i modema u tom slucaju moze ici i do 300V, obicno ne prelazi 100. To je samo jedan od mogucih scenarija, a krivica je samo kod kablovskog provajdera.
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Asus X59GL AP138 - pregorila ploca zbog prenapona na usb-u???

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.