Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

piroliticki kotlovi na drva - ima li neko iskustva ili savet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: piroliticki kotlovi na drva - ima li neko iskustva ili savet

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nitobe
Ispod Kruske

Član broj: 212690
Poruke: 17
91.150.106.*



+1 Profil

icon piroliticki kotlovi na drva - ima li neko iskustva ili savet16.02.2009. u 17:04 - pre 184 meseci
Posle mnogo razmisljanja i raspitivanja o isplativosti, dosao sam do zakljucka da bi kotao na drva bio prava stvar - naime imam neogranicenu kolicinu drva na raspolaganju - besplatno (2 ha sume i jos mnogo na onim mestima razdvajanja njiva - 'sinorima').
Ima li neko informaciju o trajnosti pirolitickih kotlova i onome sto kod nas ima da se kupi.
Radi se o Viesmann-u Vitolig 150 kao i slicnoj varijanti koju pravi termomont.
Jednostavno, pirolizom se dobija oko 1200'C i malo me brine trajnost delova od gvozdja ciji kvalitet bi trebalo da bude vrhunski da izdrzi sve to malo vise od garantnih pet godina za termomont i 2 godine za Vitolig.
Video sam da Ameri za njihove kotlove daju cak 20 do 30 godina garancije, ali ovde....

Uostalom, imate li bolju ideju od drva.
80 kvm, savremena drvena stolarija (jelovica), izolacija (8 cm stiropora na severozapadnom zidu i 5 cm na jugozapadnom). Plafoni 10 cm tvrdog tervola.
Dosada mi je za tri sobe trebalo 2 TA peci od 4 i 3 KW, ali ledeno kupatilo i hodnik. Sve ovo je na spratu kuce, u jednom nivou. U prizemlju zive matorci i brat. Kuca ozidana 1980, blok 29cm.


pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: piroliticki kotlovi na drva - ima li neko iskustva ili savet

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.