Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forma za registraciju

[es] :: PHP :: Forma za registraciju

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Forma za registraciju16.02.2009. u 18:49 - pre 184 meseci
Napravio sam formu za registraciju i klasu koja radi validaciju te forme. Kada korisnik prilikom unosa napravi greske,
forma mu se prikaze iznova i ispisu se obavestenja o greskama koje je napravio...E sad bi hteo jos da dodam mogucnost,
da polja koja su bila ispravna ostanu popunjena, ali ne mogu da se odlucim kako to da izvedem...Tj. ne znam da li da koristim
sesije ili hidden polja ili nesto trece da prosledim te parametre nazad ?

 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
93.86.40.*



+26 Profil

icon Re: Forma za registraciju16.02.2009. u 18:57 - pre 184 meseci
hint: potrebno je da prilikom ispisa greske ispises i formu sa vec upisanim podacima
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Forma za registraciju16.02.2009. u 19:02 - pre 184 meseci
Pa ti u sushtini mozhesh da kad god neko polje iz forme prodje validaciju, upishesh u neku promenljivu sesije vrednost sa kojom je ono doshlo na validaciju, npr. $_SESSION['polje'] = $polje;. Onda posle samo pri ispisu te forme, npr. za neko tekstualno polje dodash atribut value, npr. ovako: <input type = "text" name = "polje" value = "<?php echo $_SESSION['polje']; ?>" />. Naravno, sve zavisi kako ispisujesh tu formu, dal' kroz PHP ili mozhda koristish Smarty...

btw Zar nije ispravnija logika da kad bar jedno polje "padne" na validaciji, onda zapamtish sva uneta polja i ispishesh ih ponovo, a ako prodje validacija, onda se forma resetuje... Na tom principu radi forma za prijavu na ovom sajtu kojeg sam skoro odradio. Probaj recimo da unesesh neki email koji nije validan. To shto si uneo ostace zapamceno. Naravno, to polje za captchu-u ne pamtim, jer captcha se nakon svakog submit-ovanja menja...

[Ovu poruku je menjao Nikola Poša dana 16.02.2009. u 20:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Forma za registraciju16.02.2009. u 19:16 - pre 184 meseci
Hvala na odgovorima...

@Nikola Poša

I meni se najvise svidela ideja koju si predlozio al' reko hajde ipak da pitam da ne mislim...Hvala na odgovoru...Ne koristim Smarty, ali sam razdvojio php od html-a tako sto
prvo izracnunam sve sto mi treba i onda samo ukljucim fajl koji imitira template...

Citat:

Zar nije ispravnija logika da kad bar jedno polje "padne" na validaciji, onda zapamtish sva uneta polja i ispishesh ih ponovo...

Naravno da moze i tako, isprobacu obe varijante pa cu da vidim sta mi vise odgovara...

[Ovu poruku je menjao Tudfa dana 16.02.2009. u 20:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
..2.252.195.static.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Forma za registraciju16.02.2009. u 20:01 - pre 184 meseci
A šta stavljaš kao inicijalnu vrednost kontrolama forme? Prazan string?

Jednostavno stavi:
echo '<input type="text" name="Prezime" value="'.$_POST['Prezime'].'" />';

i prikazaće ti u oba slučaja kako tebi treba.

Naravno ovaj primer bi trebalo doterati proverom isset($_POST['Prezime']) i magic_quotes ali ovo je osnova.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Forma za registraciju16.02.2009. u 20:43 - pre 184 meseci
Sad mi pade napamet, ne znam kako izgleda ta tvoja klasa za validaciju forme, ali mogao bi recimo i da izbegnesh te zahvate sa sesijama...

Valjda ta neka f-ja u tvojoj klasi vraca neshto na osnovu chega mozhesh da utvrdish da li je validacija svih polja proshla ili nije. Ako nije, onda mozhesh da "angazhujesh" neke pomocne promenljive u koje cesh upisati vrednosti svih dohvacenih polja iz forme ($polje = $_POST['polje']; //itd). Namerno sam napisao "angazhujesh", da aludiram na Smarty i njegov assign() metod, poshto si rekao da na neki nachin imitirash template engine sistem. Te promenljive cesh uvek ispisivati u tom tvom template fajlu (<input type = "text" name = "polje" value = "<?php echo $polje; ?>" />), bez obzira na ishod validacije.
 
Odgovor na temu

centaur
Beograd

Član broj: 65691
Poruke: 407
93.86.62.*

ICQ: 249678363
Sajt: www.pavko.net


+24 Profil

icon Re: Forma za registraciju17.02.2009. u 11:16 - pre 184 meseci
Verovatno najlakse je da u toj klasi koja radi validaciju, skupis vrednosti svih polja koje primas iz forme.
Ako nema vrednosti, stavis default vrednost koja je "".
Kada radis validaciju, svako polje koje nije validno "obrises" iz te klase (ako vec zelis da brises takva polja), tj vratis na default vrednost koja je "".
U formi uvek prikazujes vrednosti koje je "skupila" klasa i resio si sve probleme.

Ovde je jedino malo problematicno da napravis da to mozes da primenis na bilo kojoj formi, a ne samo na npr registraciji,
ali se i to uz malo cimanja moze napraviti.


PS Koristiti sesiju ili nekakva hidden polja je potpuno nepotrebno za ovakve stvari.


Powered by Slackware 13
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Forma za registraciju17.02.2009. u 12:32 - pre 184 meseci
Pa da,
sto se tice ponovnog ispisa forme u slucaju pogresnog unosa, odlucio sam se za Nikolin predlog tj. ispisivanje svih polja ponovo.

Ugrubo, sto se tice podataka koji su poslati sa forme, njih sacuvam u jedan niz koji posle saljem na validaciju i ako je sve ok ubacim korisnika.
Ako ima gresaka onda ide Nikolin metod. U slucaju da nije nista poslato sa forme, elementi niza i jos par promenljivih koje mi sluze za ispis
dobiju default vrednosti bas kao sto je centaur predlozio(a uz male razlike, prakticno i svi ostali)

Sesije samim tim nisam ni koristio jer bi kako izgleda bilo suvisno, a nekako se i prirodno nametnulo da problem bude ovako resen, iako bi moglo i drugacije.

hvala opet !
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Forma za registraciju

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.