Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"

[ Pregleda: 5484 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hakim Bej
...odvojeno zarezom, kratko):
Beograd

Član broj: 171835
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 00:17 - pre 184 meseci
--------------------------------------------------------------------------------

Kako da TV servis otkupljuje od gradjana (fizickih lica) televizore?
-Cime da ih plati (ne moze preko racuna jer gradjani nemaju racun, ne moze preko fiskalne jer je jednosmerna, ne moze iz dzepa jer nije privatna stvar)
-kome da prijavi porez?
-koliko?
-kako da napravi ulaz?
-kako da se televizori a i delovi legalno pojave na stanju?
Ako pola rashoduje (za delove) a pola proda, kako ce dokumentovati zaradu a kako troskove?

Samo nemojte reci da tv servis treba da registruje otpad. Delova nema u prodavnicama i ovaj vid reciklaze obezbedjuje neophodne rezervne delove za nastavak posla.

Samo da dodam: TV servis je pausalno opoorezovana delatnost.
--------------------------------------------------------------------------------

Najbrzi, Najlepsi, Najskromniji...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 01:35 - pre 184 meseci
wtf?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.141.*



+7 Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 01:45 - pre 184 meseci
Serviseri praktichno "platjaju" poklon,
ako se dogovore da se mushterijina kanta ne isplati popravljati,
pa onda, 'ajde dash koliko dash.

Platja ih keshom.
Zatim uzme i razlemi i odshrafi sve shto mu treba,
a ono shto ostane, najverovatnije ostavi ispred radnje gde prvi ciga sa Fan porodicom,
pokupi i nadje primenu kod njega u avliju ili ko zna gde.

Delove koje je pokupio iz uredjaja....

Pa ko osim njega moze i da zna shta je povadio?
Neko iz neke inspekcije...?
Kako?

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 02:27 - pre 184 meseci
@Hakim Bej

pitaj knjigovodju...
 
Odgovor na temu

bubalo

Član broj: 64632
Poruke: 44
79.101.251.*



+20 Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 02:30 - pre 184 meseci
Citat:
sasa022: @Hakim Bej

pitaj knjigovodju...


Kao pausalac ne mora da ima knjigovodju.
 
Odgovor na temu

Hakim Bej
...odvojeno zarezom, kratko):
Beograd

Član broj: 171835
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 02:55 - pre 184 meseci
Citat:
sasa022: @Hakim Bej

pitaj knjigovodju...


Jesam. Nekoliko. Najcesci su odgovori: "donesi ti meni ulazne i izlazne fakture da ti sravnim, ostalo pitaj nekog."
...ili me posalju kod advokata, a oni kazu isto sto i ti: "daj mi deset evra i pitaj knjigovodju".

Nisam nasao propis ili uredbu koja omogucava ovakav obrt robe/para/usluga. Zato me saljite kod knjigovodje samo ako znate nekog pismenog.
Cuo sam da postoje knjigovodje:
- koje govore sta NE SMES da radis.................nekorisno, ne smes NISTA sem da placas dazbine
- koje govore STA SMES da radis....................da uvede delove u knjige i omoguci da platim porez na zaradu.
Uzimanjem poreza drzava potvrdjuje da je i moja zarada legalna.

...valjda...




Najbrzi, Najlepsi, Najskromniji...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.145.*



+2283 Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"19.02.2009. u 07:42 - pre 184 meseci
Ajd da probam ja...
Kao pausalac, ti mozes da podizes novac koji si predao kao pazar i da ga trosis za sta hoceh, bez ikakvih ogranicenja, znaci tebi ne treba da pravdas novac koji si isplatio, je li tako?
Ono sto tebi treba, to je da imas poreklo dobara koje se nalaze u radnji, jer ce retko koji poreski inspektor da ti poveruje da nemas posla ako dodje i vidi 50 starih televizora u radnji. Otkup dobara od fizickih lica postoji kao delatnost, obavljaju ga uglavnom zemljoradnicke zadruge i firme koje vrse reciklazu sekundarnih sirovina. Problem sa ovim nacinom poslovanja je sto je veoma pogodan za "pranje novca", pa su firme koje se time bave podlozne redovnim kontrolama kojekakvih inspekcijskih organa. E, sad, ono sto nikom nisje jasno - zasto firma koja posteno radi treba da izbegava inspekciju? Pa jednostavno - oni ce da dodju i nece naci nikakvu nepravilnost u pogledu onoga za sta su dosli, ali kad su vec tu pogledace i sve ostalo, pa mozes popiti kaznu za neku glupost tipa nije ti cista radnja, nisi ocistio sneg ispred, nemas akt o bezbednosti... sta ja znam sta sve nemas a pojma nemas da treba da imas... To je ono sto ljude brine kad su takvi poslovi u pitanju i zato ce i knjigovodje i advokati pokusati da izbegnu odgovore na takva pitanja, znaju da mozes imati vise stete nego koristi od toga.
Kad se izuzme taj problem, ostalo je jednostavno - sacinis ugovor o otkupu dobara gde navedes sve podatke o tebi i onom od koga otkupljujes, kao i o uredjaju koji je predmet ugovora. Potpisi, pecat, datum, mesto i to je otprilike sve sto ti je potrebno. Novac ne uzimas iz pazara, vec pazar kompletan predajes, a novac za te potrebe naknadno podizes, mozes unapred odredjenu kolicinu da stoji u rezervi, a mozes da placas iz svog dzepa pa naknadno da podizes isplacene iznose. Ustvari, ti svakako ne pravdas troskove - onda podizes unapred.

O rashodovanju otkupljenih dobara trebalo bi saciniti zapisnik. Treba da ga potpisu jos 2 lica koja su bila prisutna, mogu i clanovi porodice. Visak delova se ne sme izbaciti ispred radnje, vec se mora predati firmi ovlascenoj za reciklazu elektronskog otpada. Takve firme naplacuju odnosenje elektronskog otpada po ceni reda velicine pola evra po kg. Ako radis suprotno tome, podlozan si drakonskim kaznama ekoloske inspekcije.

Citat:
...da uvede delove u knjige i omoguci da platim porez na zaradu.

Ovo nisam razumeo, kakve knjige - kao pausalac ne knjizis delove.
 
Odgovor na temu

Hakim Bej
...odvojeno zarezom, kratko):
Beograd

Član broj: 171835
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"20.02.2009. u 11:47 - pre 184 meseci
Kako onda funkcionisu servisi mobilnih telefona?
Jedini izvor delova je kupovina starudije od gradjana, fizickih lica.
Cak i rade zamenu "staro za novo uz doplatu".

Legalno?
Najbrzi, Najlepsi, Najskromniji...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Staro za novo" ili "Staro za pare" ili "Staro za ispravno"

[ Pregleda: 5484 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.