Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar

[es] :: Hosting :: Domeni :: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar
(Zaključana tema (lock), by Stefan Jocic)

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevicmilos

Član broj: 129508
Poruke: 3
79.101.189.*



Profil

icon SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar07.03.2009. u 22:41 - pre 183 meseci
Proveravao sam raspolozivost par .tel domena i naisao na ovo.

http://www.telnic.org/whois.html?domain=srbija

.TEL Registry u periodu predregistracije koja traje do 23 marta trazi minimalnu registraciju od 3 godine sto iznosi nekih 325$USD. Izgleda da se Srbi tesko hvataju dzepa nazalost


status stoji
Domain Status: pendingCreate

i datum stoji u buducnosti

Domain Registration Date: Mon Mar 23 23:59:59 GMT 2009
Domain Expiration Date: Thu Mar 22 23:59:59 GMT 2012


ali s obzirom da tamo stoje njegovi podaci i da je proces first-come-first-served mislim da je to to.




[Ovu poruku je menjao stevicmilos dana 09.03.2009. u 11:48 GMT+1]
 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin07.03.2009. u 23:06 - pre 183 meseci
Evo alternative:

http://www.telnic.org/whois.html?domain=serbia&x=34&y=14
 
0

stevicmilos

Član broj: 129508
Poruke: 3
79.101.189.*



Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin07.03.2009. u 23:48 - pre 183 meseci
i ja sam pomislio da je serbia.tel slobodan medjutim ispostavilo se da samo na WHOIS stranici ispisuje not found a kada se ode na pocetnu stranu i uradi pretraga dobije se Not Available


nisam citao njihova kompletna pravila ali cini mi se kao da sva imena zemalja nije moguce registrovati jer se npr za :

croatia
hrvatska
slovenia
slovenija
makedonija
macedonia

dobija i na whois-u not found i not available na pocetnoj stranici. Isto se dobija i za Serbia.tel jedino se za Srbija.tel dobijaju podaci o registraciji.
Mozda je registry ali ovo je samo nagadjanje (ako zabrana registracije naziva zemalja postoji) ispustio da zabrani lokalizovanu verziju naziva Serbia..jer su svi primeri odozgo not available i u engleskoj i u lokalizovanoj varijanti....ko zna....
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
..2.252.195.static.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin08.03.2009. u 00:09 - pre 183 meseci
Osušiće mu se kao što je prošao sa srbija.com, moguće da je to isti lik.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin09.03.2009. u 08:44 - pre 183 meseci
Uopšte sam primetio da Hrvati masovno parkiraju sve domene, evo npr. u građevinarstvu.Lik kupuje sve živo.Hrvat iz Nemačke.Zato i ja moram da kupujem, pošto sam iz struke da spasem ono što se da spasiti i da bar kolege i ja imamo lepe domene za sajtove koji se rade ili će se tek raditi.
 
0

stecko
SteCom
Cuprija

Član broj: 198668
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.SteCom.rs


+1 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar30.11.2009. u 22:29 - pre 174 meseci
OffTopic:

Moze li ovaj - Arhitekta.RS
| SteCom |
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar01.12.2009. u 02:08 - pre 174 meseci
već imam ag.rs (arhitektura-gradjevinarstvo)

 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar05.12.2009. u 13:35 - pre 174 meseci
Ali domen .ga je jos uvek slobodan (gradjevinarstvo-arhitektura).
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar05.12.2009. u 14:45 - pre 174 meseci
znam to od početka, ali ga.rs smešno zvuči..

GA glatka armatura
 
0

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar01.01.2010. u 09:27 - pre 173 meseci
Citat:
SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar


Iako se tu navodi "Zagrebčanin" koji je registrovao SRBIJA.TEL, meni se čini da sama poruka ima prizvuk nacionalne netrpeljivosti. SRBIJA kao pravno lice može uvijek da se obrati TELNIC-u i da vidi kakve mogućnosti postoje da dobije taj domen, ako uopšte postoje. Neki domeni su rezervisani za države, ali definitivno nisu rezervisani na svim jezicima.

Svi Dot Tel Domeni su barem trenutno ograničeni na 3000 pod-direktorijuma ili pod-domena. Ako je SRBIJA kao pravno lice zainteresovana da napravi direktorijum na TEL domenu, oni bi to već napravili, već bi registrovali domen i već bi se oko toga potrudili. Zainteresovanost očevidno ne postoji.

Ako ćemo da svrstamo vlasnika SRBIJA.TEL u neku grupu, onda dajte da ga svrstamo u grupu Internet preduzetnika, a ne po fašističko nacističkom sistemu da se jedna kupovina domena diskriminira na nacionalnom osnovu.

Mnogi Srbi, Internet preduzetnici, registruju TEL domene po nazivima gradova u drugim državama. To nije zabranjeno. Nije zabranjeno ni da Srbija registruje: VLADASRBIJE.TEL ili SRBIJAGOV.TEL ili REPUBLIKASRBIJA.TEL.

Srbija je pravno lice i firma "SRBIJA" se koristi za veliko preduzeće koje se zove država. To preduzeće ima na tržištu mnogo veća prava od običnih preduzeća, tako neka se bori za ta prava tako što plati za jedan domen na vrijeme.

U ICANN pravilima piše da se sva geografska i politička imena po ISO 3166-1 standardu rezervišu na engleskom i na svim drugim relevantnim jezicima. Prema tome SRBIJA.TEL jeste registrovan, ali SRBIJA kao pravno lice bi mogla da dobije domen nazad, što čisto sumnjam da će uraditi. Neće ga ni koristiti. Dalje, od jednog domena za jednu Srbiju teško da ima neke vajde, domen je ograničen, a toliko ima institucija i telefona da se ne može sve staviti na domen.

Recimo BOSNIA.TEL nije rezervisan jer nije po standardu, ali BOSNAIHERCEGOVINA.TEL bi bio rezervisan jer sadrži puni naziv države po standardu na domaćem jeziku.
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar01.01.2010. u 12:41 - pre 173 meseci
Evo da ti ja kao umereni Srbin i pozitivan nacionalista odgovorim. Niko ovde Zagrebčane ne mrzi, niti ih smatra fašistima i šta sve već pišeš. Samo je jedno tačno. Zagrebčani imaju domena ko salate na zelenoj pijaci. Sve živo blokiraju, iako im uopšte ne treba. Ja to ne razumem iskreno. A najgore je što ne prave ništa sa tim adresama, niti žele da ih prodaju. U Zagrebu je domen kamen, koji se stavlja u kiseli kupus.

90 % uništenih lepih .com domena je registrovano na stanovnike Zagreba i okoline. Tako 10 godina. Klasičan slučaj ovog www.srbija.com i www.hdz.com. Lik je čak lider hdz (Hrvatska demonska zajednica). Oba domena propala i za Srbiju i za stranku HDZ.

Taj Hakija iz Zagreba njima pritiska kupus svake jeseni.

Ja sam evo ove sezone očistio domejnersku braću Zagrebačku sa svih domena gradjevinarstvo (.com, net,org, info,...), i što se mene tiče tih likova tamo dok domeni postoje neće biti. Jer oni te domene kvare i uništavaju, samo da mi u Srbiji ne bi nešto pravili.

E sad ja sam braći Zagrebačkoj vratio u bazen www.graditeljstvo.mobi, www.graditeljstvo.biz, jer "graditeljstvo" je hrvatska reč. Korektno od mene.

Ja imam puno kolega i prijatelja u Hrvatskoj. Dosta ljudi znam iz Dubrovnika, Splita.

Ali stoji činjenica da ovi iz Zagreba uništavaju i kvare svaki dobar domen. Mogu da se kladim da pola njih nema pojma šta će im, ali ga eto čuvaju.


www.arhitektura.tel dečki bi verovatno kupio i gradjevinarstvo.tel da ga Brat Đura (tj. ja) nije blokirao na vreme
 
0

[es] :: Hosting :: Domeni :: SRBIJA.TEL domen registrovao zagrebcanin - Vas komentar
(Zaključana tema (lock), by Stefan Jocic)

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.