Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?

[ Pregleda: 7612 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinastija
JOVANOVSKI.TOME
ne radim
KUMANOVO

Član broj: 207793
Poruke: 9
77.28.143.*



Profil

icon klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 17:42 - pre 183 meseci
pozdrav svima na forumu.hteo bih jedan savjet za koju klimu inverter kupiti. panasonic enverter malezija 2 komada po 3.5 kw ili mozda jedan isto panasonic inverter malezija 5.5 kw.radi se o dragstoru od 45 m kvadratnih sa 13 metra kvadratnih prozora sa loseg diktovanja gde nije mi reseno ni grijanje koa ni hladjenje. hteo bih da znam koje bi bilo bolje kao u pogledu potrosnje elektricne energije efekta djelovanja i naravno cjene kupovanja.pozdrav svima sa nekim iskustvom oko ovim kao i strucnim lica oko klimatizacije.pozdrav iz Kumanova.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 19:50 - pre 183 meseci
Prodavnice su (obicno) pretrpane friziderima,vitrinama i zamrzivacima koji su ustvari grejna tela.Kad se na to doda velika frekvencija ljudi tj cesto otvaranje-zatvaranje ulaznih vrata dobija se prostor koji je mnogo teze klimatizovati u odnosu na stambeni prostor iste kvadrature odnosno zapremine.Ja predlazem dva uredjaja.Jeste da je to malo veca investicija od jednog,malo jaceg,ali je efekat veci.Sto se tice potrosnje,ne bi smela da bude nesto drasticno veca od one koja bi bila sa jednom vecom klimom.
Na koju god varijantu se odlucio,treba znati da je klime u prodavnicama potrebno servisirati minimalno dva puta godisnje jer se one prljaju mnogo brze (napuni se turbina) pa dolazi do visestruko slabijeg efekta klimatizovanja,a samim tim i vecom potrosnjom el. energije.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.donet.rs.



+32 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 21:09 - pre 183 meseci
Bez razmisljanja odgovor je dve klime.
Za taj prostor treba najmanje 6kw a to ce u svakom slucaju bolje da odrade 2 uredjaja pa jos ako je
moguce da se nameste na dva suprotna zida bilo bi idealno.
Sto se tice novca pocetna investicija je veca oko 150eur ali dobitak je znacajan sto se tice efikasnosti i duzine trajanja uredjaja.
Turbina moze na 2 puta godisnje a filteri 2 puta mesecno.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

dinastija
JOVANOVSKI.TOME
ne radim
KUMANOVO

Član broj: 207793
Poruke: 9
77.28.130.*



Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 21:21 - pre 183 meseci
hvala lepo na savjetu ja isto mislim da je kombinacija sa dva bolja no samo jedan a i cena nije uvelikoj razlici cak sto vise jedan 3.5kw je oko 600 eura a jedan 5.5kw je 1400 eura tako da u svakom pogledu je bolje dva od 3.5.pozdrav iz kumanova
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 21:27 - pre 183 meseci
Da li su ti inverteri deklarisani za rad do -15 stepeni?S obzirom da je u pitanju Panasonic,za te pare bi trebalo da bude za pomenutu temperaturu.Ako nije,bolje je kupiti neke jeftinije invertere.
 
Odgovor na temu

dinastija
JOVANOVSKI.TOME
ne radim
KUMANOVO

Član broj: 207793
Poruke: 9
77.28.130.*



Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 21:50 - pre 183 meseci
ma kao da je sve to do - 15 i je stvarno skuplja od bilo koje druge a i zaista na osnovi da je najkuplja ja sam resio da kupim panasonik a ne da sam siguran da je to najbolji izbor -zaista naznam
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 21:55 - pre 183 meseci
Panasonic jesu dobre klime,ali to u vezi temperature treba proveriti kad se vec placa toliko.Nikako ne treba verovati na rec prodavcu vec proveriti u dokumentaciji koja se nalazi u kutiji uredjaja.Drugi nacin je da se na netu pogledaju karakteristike bas tog modela mada sam ja vise za onu prvu soluciju.
 
Odgovor na temu

dinastija
JOVANOVSKI.TOME
ne radim
KUMANOVO

Član broj: 207793
Poruke: 9
77.28.130.*



Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 22:24 - pre 183 meseci
a sta bi mi predlozili klimu sa jonizatorom ili bez jer ja zaista ne znam sta je prednost ili razlika a ovde o Makedoniji za sada nude samo bez jonizatorom
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?08.03.2009. u 22:31 - pre 183 meseci
Jonizator na klima uredjaju je totalno nebitna stavka.Toliko je mali da ne vidim kako bi bitnije mogao da utice na kvalitet vazduha,narocito u prodavnici.To je vise marketinski potez koji olaksava prodaju tih uredjaja i koji verujem stvara subjektivni osecaj kod kupca kako je vazduh "kvalitetniji" kad se ukljuci jonizator na klimi.Profesionalni jonizator kosta kao jeftinija klima.Video sam prosle godine fen sa jonizatorom i jedva sam izdrzao da ne puknem od smeha usred prodavnice.Cemu to?
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?09.03.2009. u 14:58 - pre 183 meseci
Bez razmisljanja uzmi dve dvanaestice,a sto se tice jonizatora to ti za prodavnicu nije bitno.Za kucnu upotrebu da.Sve kvalitetnije tj.brendirane klime imaju prave jonizatore i imaju efekta,ove jeftine kineske to nema veze sa zivotom(mislim da je na te jonizatore mislio gti2).Recimo LG ima jonizatore vec godinama i poznati su pod nazivom ,,PLAZMA,,bile su zaista mnogo skuplje nego obicni modeli,ali ja nisam imao nikakvih reklamacija.Fujitsu takodje ima modele sa jonizatorima koji se zovu(NANO)tako nesto,tako da sto se toga tice toliko.Ponavljam da za prodavnicu to tebe ne zanima.Panasonic Malezija su bile medju najboljim,ali ja ih nisam sretao zadnjih dve tri godine.Pozdrav
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?09.03.2009. u 18:57 - pre 183 meseci
Mislio sam na one male jonizatore koje imaju Midea,Galanz pa cak ako se dobro secam i Panasonic itd.Za LG si u pravu.Jonizator po imenu Plazma filter (na ArtCool i jos ponekim modelima) je nekoliko desetina puta veci,tacnije velicine polen filtera pa je i za ocekivati da daje neki ucinak.Ako se dobro secam poredjenja cene onog klasicnog ArtCool-a bez i sa Plazma filterom,razlika u ceni je bila oko 20000 koliko kosta jedna kompletna klima,kao sto sam vec i napisao ranije u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

dinastija
JOVANOVSKI.TOME
ne radim
KUMANOVO

Član broj: 207793
Poruke: 9
77.28.142.*



Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?09.03.2009. u 21:39 - pre 183 meseci
Hvala svima na savjetu i pomoci oko izbora.Mislim da ste mi dovoljno pomogli oko izbora sta uzeti a sta ne.
Jos samo jedan savjet bi molio.Ovdje u Kumanovu ima neke klime Shinko invertere3.5 kw sa toshibinog motora dosta dobre cene i velike razlike u sporedbi sa panasonic. Za samo 500 eura dobijas Shinko inverter a panasonik cak 870 eura najnovija cena.Prodavci kazu da je to kineski model no neki vrhunac kojeg prodaju bez ikakve reklamacije,a tako se prica gradom da su zaista dobre.Vivax model 5.5kw je isto prisutan u Kumanovu za samo 700 eura sa montazom i 3 godine garancijom,no zaista nisam mogao njega nigde videti u primeni i doznati nesto oko njega kako je i ustvari jer zadovaljan pravi kupac.Pozdrav Srbijo od bratce makedonce.
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?09.03.2009. u 22:53 - pre 183 meseci
Nikad u zivotu cuo za tu klimu,a trgovackih prica sam se naslusao zadnjih skoro deset godina koliko radim ovaj posao,tako da sta reci?Kucni malo u google pa ce ti se samo reci sta i kako i koji model postoji a koji ne...Poz....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: klima panasonic inverter malezija 2 kom .od 3.5 kw ili jedan kom.od 5.5kw?

[ Pregleda: 7612 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.