Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ruter tp link td-8811 problem

[es] :: ISP :: ADSL :: Ruter tp link td-8811 problem
(Zaključana tema (lock), by djricky)

[ Pregleda: 5787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Ruter tp link td-8811 problem17.03.2009. u 21:15 - pre 183 meseci
Nadam se da sam potrefio forum. Problem je sledeci od kako sam upalio ruter veceras act lampica na njemu non stop treperi kao da nesto downloaduje. Prvo pomislim da li komp nije zarazen necim,skeniram kis nenalazi nista. Onda izvadim lan kabal iz njega kad ono lampica opet treperi. Restartovao sam ga vise puta i cak resetovao i opet nista. Cim uhvati adsl signal lampica odmah pocinje da treperi.
Da li neko zna sta moze biti problem.
 
0

bvitnik

Član broj: 216583
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 02:03 - pre 183 meseci
Isti problem. Njuškajući po internetu, nabasao sam na tvoju poruku pa sam odlučio da se učlanim i odgovorim ti.

Potpuno isti problem imam, od juče kasno uveče. Imam PTT-ov ADSL, 1mbps/128kbps, ali je kod mene u pitanju Sagem 1201 ruter. Isti simptomi - spor download i konstantno treperenje lampice, kao da postoji veliki saobraćaj a ja ništa ne skidam, čak i kada iskačim ethernet kabl kojim je vezan ruter sa kompom. I dalje kao da neki saobraćaj dolazi do rutera. Nešto se gadno dešava. Nisi jedini. Još ljudi se javlja sa istim problemom. Pogledaj i druge teme na ovom forumu.

http://www.elitesecurity.org/tema/poslednjastrana/110568
http://www.elitesecurity.org/t...em-paket-kbps-spao-na-manje-od
http://www.elitesecurity.org/t358403-Telekom-smanjio-brzinu


[Ovu poruku je menjao bvitnik dana 18.03.2009. u 03:45 GMT+1]
 
0

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 06:30 - pre 183 meseci
Pa koji im je djavo. Ja se utripovo da nije riknuo ruter pa kuku lele.Sad krecem da smaram tehnicku iz verata. Sto je najsmesnije lampica blinkuje i kad je ruter resetovan znaci bez podesavanja user i pasworda tj kada je vracen na fabricka podesavanja. Evo testa: paket 1mbs

 
0

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.kbcnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 08:32 - pre 183 meseci
I meni isto treperi lampica i kada nemam nijedan kreiran PPPOE nalog, cim gurnem telefonski kabal u ruter odma pocne da treperi. Bio sam pomislio da je crko ruter i ja odem da ga zamenim jer imam garanciju i dobijem potpuno novi. I donesem ga kuci i ustanovim da nije do rutera ali vazno je da sam ja dobio nov uredjaj
 
0

Tech
Vojvodina

Član broj: 6361
Poruke: 99
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 09:55 - pre 183 meseci
Pozdrav!

Ista stvar i kod mene. Verat ADSL 1Mb/s, ruter TP Link 8817. Bio sam na net-u sinoc 17.3.09. oko 22h pukne adsl veza nakratko, brzo se vrati, i tada pocne da se desava to o cemu se ovde raspravlja. ACT lampica treperi kao luda.. Bas sam se iznenadio kada sam naisao na ovako aktuelnu temu. Verovao sam da je problem samo kod mene.
Pomislio sam na iste stvari koje su navedene, restartovao ruter vise puta, ali bez uspeha. Lampica jednako trepce i kada je racunar ugasen.
Skorasnji sam korisnik ADSL-a, od nove godine, ne gasim ruter nikada. Pitao sam u vezi toga kada sam otvorio nalog, i tada su mi rekli da nije potrebno. Primetio sam na pocetku koriscenja ADSL usluge da ACT lampica kada ne postoji neka "akcija" prema internetu miruje- ne svetli, kao i kada se racunar ugasi, sto je rekao bi logicno. Posle neku nedelju upotrebe, pocela je bez nekog ociglednog razloga sve vise da trepti, i kada racunar ne radi, nasumicno ponekad, a sada od juce je skroz "odlepila"!
Interesantna stvar je evo sada dok kucam 10:36h 18.3.09. da je na trenutak samo od sebe (oko minut) prestalo treperenje. Ponovo je pocela..
Gledao sam na Verat-ovom sajtu status mreze, i vidim da je Telekom prilicno aktivan. Prosirenja mreze, radovi, prekidi, moguce je da te aktivnosti uzrokuju neki problem..
Jedno je sigurno, problem je do provajdera, a ne do nase opreme, jer je ne moguce da se javi kod toliko ljudi istovremeno!
Pricekacu malo da vidi hoce li to regulisati, ako ne onda ih zovem.
Bilo bi lepo ako neko ima novu informaciju da napise to ovde..
 
0

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 10:26 - pre 183 meseci
Kevu im mene su sinoc bili doveli do ludila. Sve zivo probao i na kraju rusenje sistema i opet isto s-anje. Dugo sam trazio odgovor po netu i nista nisam nasao zato sam i postavio temu ovde jer mi je potpuno ne logicno to sto se desava I mislio sam da sam jedini ali nisam i sve se to odjednom dogodilo, pre je sve bilo ok.Sad je brzina upola manja od onoga sto bi trebala da bude-55KB/s od 105KB/s... Sta nam rade?????????
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Ruter tp link td-8811 problem18.03.2009. u 11:15 - pre 183 meseci
http://www.elitesecurity.org/t358403-Telekom-smanjio-brzinu
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Ruter tp link td-8811 problem
(Zaključana tema (lock), by djricky)

[ Pregleda: 5787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.