Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?

[es] :: Audio softver :: DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?

[ Pregleda: 3214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Raoul_Duke

Član broj: 164929
Poruke: 55
79.101.76.*



+1 Profil

icon DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?29.03.2009. u 16:01 - pre 182 meseci
Skinuo sam image DVD-audio diska sa neta pa me interesuje da li je moguce slusati taj disk sa racunara i ako jeste koji program da koristim.

Kako da kompresujem DVD-audio u obican MP3 (za iPod npr.)?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?01.04.2009. u 21:50 - pre 182 meseci
DVD-A mozes slusati preko WinDVD, PowerDVD, Arcsoft TotalMedia Teathre, i ostalih. Samo sto ne otvaras preko VIDEO_TS-a vec preko fajlova tipa ATS_01_1.AOB.

Sto se tice rekomresije, DVD-A je verovali ili ne lako kompresovati, sve sto vam treba jeste DVD-A Explorer i eac3to. DVD-A Explorer je mali programcic koji demuxuje .mlp fajlove iz program streama, a zatim te .mlp fajlove mozete kompresovati preko eac3to u sta hocete, recimo FLAC, AC3, DTS, AAC ili ga ostaviti kao WAV pa ga nekim drugim alatom kompresovati u MP3

 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?02.04.2009. u 09:44 - pre 182 meseci
Citat:
Shon3i: DVD-A mozes slusati preko WinDVD, PowerDVD, Arcsoft TotalMedia Teathre, i ostalih. Samo sto ne otvaras preko VIDEO_TS-a vec preko fajlova tipa ATS_01_1.AOB.

Sto se tice rekomresije, DVD-A je verovali ili ne lako kompresovati, sve sto vam treba jeste DVD-A Explorer i eac3to. DVD-A Explorer je mali programcic koji demuxuje .mlp fajlove iz program streama, a zatim te .mlp fajlove mozete kompresovati preko eac3to u sta hocete, recimo FLAC, AC3, DTS, AAC ili ga ostaviti kao WAV pa ga nekim drugim alatom kompresovati u MP3


Da li postoji neki metod za kopiranje DVD-a->DVD-a?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?02.04.2009. u 15:42 - pre 182 meseci
Citat:
draganmi: Da li postoji neki metod za kopiranje DVD-a->DVD-a?
Postoji, jedini metod koji je meni poznat jeste preko DVDFab Decryptera, i mislim da je jedini koji moze da ukloni zastitu na DVD-A diskovima, sto se tice rezanja mozes da obavis i u samom DVDFab Decrypteru ili prosto narezes preko bilo kog programa za rezanje kao i klasican DVD Video Disc, ipak bih preporucio ImgBurn, mali i besplatan, a mislim jedini koji danas postuje Layer Break informaciju kada je u pitanju DL disk.

Na sledecem sajtu mozes naci zanimljive programcice http://24bit.turtleside.com/ sa kojima mozes svoju FLAC/APE/WAV kolekciju da pretvoris u DVD-A.

 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: DVD-audio - Kako slusati sa racunara i kako ga kompresovati?

[ Pregleda: 3214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.