Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiatov city servo....

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiatov city servo....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16739 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
87.116.163.*

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiatov city servo....03.04.2009. u 23:20 - pre 183 meseci
Pozdrav,

Citat:
komosarz: Po meni je siti servo cista glupost,imam ga u autu,a ukljucio sam ga samo da ga isprobam.Ali koliko sam se odvikao od obicnog volana tek sam vidio kad sam neki dan
vozio ocevog yuga.Vjerovatno je napravljen iz matketinskog razloga(zbog njeznih zenskih ruku).


eto, ni ja nisam drugacije koristio City sem za probu ali zato zadnja sedista nijednom nisam koristio, pa opet ne konstatujem da je to glupost. Inace ih ne koristim u malim automobilima uopste, ali imam nekakav osecaj da je to nekome veoma zgodna opcija......sta hocu da kazem?
Hajdemo malo ozbiljnije da diskutujemo, dodatni servo olaksavac motanja volana nekome treba, nekome ne, ali je sigurno neko negde to projektovao na bazi nekakvih zahteva. Meni se, recimo, desila glupost pa imam i jedan Logan bez serva uopste, nisam znao da i to danas postoji. To motanje je ponekad u rangu mini-teretane, ali ja se onda utesim statistikom - u proseku od ta dva, imam za svaki po jedan servo uredjaj. :)

Stoga, kome ne treba, OK, hajdemo dalje ali za nijansu ozbiljnije od komentara tipa - meni ne treba pa je glupost.

A za onaj volan na Hondi Civic, doduse ja pisem za CRX a sustinska je razlika 15/50/205 profil guma, jeste bio zanimljiv, ali samo dok se kreces. Cim treba u mestu da motas, pa jos onako mali i sportski volan, odmah zazalis za pravim, klasicnim servom. Standardni Civic je nosio 165 sirinu, a razlike ima, te je mozda tu cak bio i nepoterban klasican servo, ali CRX....
Progresivni servo sam prvi put spoznao dobro sredinom devedesetih na Alfi 164 i to je bilo nesto najbolje sto sam do tada video uopste na kolima. Ipak, ogromne brzine koje je ostvarivala (V6 3.o 24V, prva godina ugradjivanja tog motora) me jednog momenta prepala, cim sam pomislio sta li bi se desilo da progresivni servo otkaze a ja pri toj brzini na onako jadnom autoputu. Od tada vise nisam uspeo da se otarasim tog osecaja iako mi je zdravorazumski progresivni servo pun pogodak.

 
Odgovor na temu

komosarz
ZELJO DUNHILL
Banja Luka

Član broj: 67758
Poruke: 323
*.dialup.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Fiatov city servo....03.04.2009. u 23:20 - pre 183 meseci
Slazem se!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.mpconn.net.



+1344 Profil

icon Re: Fiatov city servo....03.04.2009. u 23:35 - pre 183 meseci
Citat:
lancia88:
Stoga, kome ne treba, OK, hajdemo dalje ali za nijansu ozbiljnije od komentara tipa - meni ne treba pa je glupost.


Takve komentare naravno treba izbegavati, ali među svom mogućom opremom koja se ugrađuje na automobile ima velikih razlika po pitanju svrhovitosti i upotrebljivosti.

Korisno je na ES-u ukazivati na to koje su stvari manje, a koje više korisne. Fiatov City servo spada u one (naj)manje korisne, zašto to ne reći eksplicitno?
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 06:56 - pre 183 meseci
Zato što to eksplicitno nije tačno.

Prosto oduševljava koliko se lične potrebe i ukusi shvataju kao opšti obrazac...

Eto, zadržimo se na "toj" Italiji ovog puta- koji procenat lepšeg pola tamo vozi? Mislite da njima mnogo smeta City? I to u tamošnjim uslovima vožnje, tj. parkiranja?
Velika većina automobila koje sam video na sredozemlju bili su parkirani malte-ne "branik na branik" i potpuno je normalno isparkiravati se laganim "gurkanjem" vozila iza i ispred.
Da, sve kukaju na "eksplicitno" bespotrebnu "džidžu"...

Save the Panda!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.mpconn.net.



+1344 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 09:02 - pre 183 meseci
Da, da na ES-u su u većini pripadnice lepšeg pola iz Sredozemlja...

Treba praviti razliku između pojedinih osobina automobila i delova opreme, jer njihovo izjednačavanje ne koristi onima koji žele da uče i zbunjuje ih.

Osim toga, treba praviti razliku između pravih vozačkih i manje vozačkih delova opreme. Recimo, razna podešavanja volana po visini i dubini, kao i podešavanja sedišta, po visini i lumbalno, mnogo su korisnija od City serva, koji se em ne uključuje sam (nije progresivan), a osim toga čim se izađe sa parkinga štetan je jer smanjuje odziv na volanu.

 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 09:33 - pre 183 meseci
Nisi razumeo, al' nema veze.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 14:50 - pre 183 meseci
koliko ja znam City servo se iskljucuje sam nakon, ne secam se tacno koliko, ali mislim da je 60km/h. Vozio sam 2002 novog sluzbenog Punta i iskljucivao se. Sad da li se gasila i lampica, to stvarno ne znam, ali se osetila razlika pri odredjenoj brzini
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 19:15 - pre 183 meseci
Mislim da bi trebali da zakljucimo da se city servo moze podesiti (dijagnostikom?) da li ce biti ukljucen/iskljucen.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiatov city servo....04.04.2009. u 21:41 - pre 183 meseci
I da je bespotrebna džidža, jer tako kaže ES.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiatov city servo....06.04.2009. u 11:50 - pre 183 meseci
Pozdrav,

upotrebna vrednost jedne pepeljare u kolima postoji iskljucivo onda kada se u kolima nalazi pucas kome je dozvoljeno pusenje u kolima, svetlo u toj pepeljari trpi jos veci filter upotrbljivosti i iskljucivo se stavlja u funkciju nocu, ukoliko je prethodni uslov ispunjen.
Dobar deo ljudi tretira i pojas u kolima na slican nacin, odnosno, nikada ga ne stavlja.
Da li je pepeljara dzidza, a posebno nepotrebna?
Za nekoga jeste, za nekoga nije. Svetlo u njoj, takodje.

Moze li automobil da dobije homologaciju i prodje tehnicki pregled bez pepeljare?
Naravno, ali moze li se prodavati isto kao sto bi se prodavao da ima pepeljaru koja svetli nocu, to je pitanje.
Bez pojasa automobil ne moze u saobracaj ma kako ga tretirali vozaci, ali bez dopunskog ili bilo kog serva kao i pepeljare, svakako da moze.

Ukoliko proizvodjac uklopi u svoj model i servo i pepeljaru, sanse za prodaju su mu vece ma koliko da je bildera-nepusaca medju potencijalnim kupcima i sasvim je individualna stvar kome se sta dopada od ponudjenog ili ne. Meni vec godinama unazad svaka brzina veca od 140 km/h, pa i to za ekstremne situacije preticanja ili izvlacenja iz nepovoljnih saobracajnih obrta, apsolutno predstavlja nepotrebnu dzidza-bidzu. Naravno, na jednak nacin tretiram i svaku KS iznad brojke od 100 komada, pa i to mogu da redukujem ako unesem i potrosnju goriva u jednacinu.

Sta bismo sada trebali pisati?
Ako pazljivo vozimo, a ipak se nadjemo u situaciji da ni sa 150KS ne mozemo da preteknemo sleper, pa naglo prikocimo da bismo se vratili u traku, e bas za taj slucaj nam treba ne-znam-kakav obrtni moment, kocnice, snaga motora, elasticnost menjaca, kvalitetna plastika ugradjena u kabinu, veca sirina prostora za glavu od svih ostalih u klasi, ali je dopunski servo na volanu - nepotrebna dzidza bidza i to je nas objektivni stav.

Eto, valjda moze da se razume da svako od nas dozivljava nesto kao potrebno ili nepotrebno ali je to stvar licnog pogleda i nije nikako template oko objektivne, statisticki izrazene potrebe vecine jednog segmenta vozacke populacije, ako sam dobro razumeo tajk segment, u pitanju su vozaci sa ES-a, i to ne oni sa Sredozemlja, posebno ne pripadnice lepseg pola.....

I opet na nedostaje ona kriticna masa ozbiljnih tonova da bismo diskusiju proglasili ozbiljnom, a ceo vikend nam ode u pokusajima da uozbiljimo tu diskusiju. Doduse, ne i meni jer sam ga utrosio vozajuci se po Srbiji ovog prelepog vikenda, ali nije bitno, opste uzev, i dalje zvucimo neozbiljno na ovoj temi ;)

 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
93.86.15.*



+10 Profil

icon Re: Fiatov city servo....06.04.2009. u 22:30 - pre 183 meseci
Kod City moda se npr. volan mnogo lakse okrece pri brzini od recimo 20 km/h,nego na 50km/h.
Pa sad ne znam dal' se to tretira kao progresivno ili ne.
I lampica za City se ne gasi i kada se predje 60 km/h,ni pri gasenju kontakta,vec
iskljucivo pritiskom na dugme.Tako je barem kod Punta.
 
Odgovor na temu

komosarz
ZELJO DUNHILL
Banja Luka

Član broj: 67758
Poruke: 323
94.250.29.*



+1 Profil

icon Re: Fiatov city servo....07.04.2009. u 23:54 - pre 183 meseci
Danas sam malo vozao sa ukljucenim city modom i evo mojih iskustava.Za parkiranje je dobra stvar,za voznju do 60km mi se uopste ne svidja jer je auto previse vrtljiv i nestabilan.Preko brzine od 60km se automatski gasi i to se osjeca jer se volan malo ukruti.Kad brzina padne ispod 60km city se automatski pali(nisam obratio paznju na kojoj brzini).Lampica se ne gasi dok je ti sam ne iskljucis pritiskom na taster.Eto toliko.
Pozz
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiatov city servo....08.04.2009. u 00:33 - pre 183 meseci
Pozdrav,

gasenje lampice, odnosno citavog dodatnog serva na odredjenim brzinama, regulise se softverski u servisu. Kod mene se od pocetka sam gasi, mislim na brzini od 60-ak km/h.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiatov city servo....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16739 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.