Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word

[es] :: Office :: Word :: Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word

[ Pregleda: 7514 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maroslava
BGd

Član broj: 218969
Poruke: 12



+5 Profil

icon Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word08.04.2009. u 15:02 - pre 183 meseci
Potrebna mi je ’mala’ pomoć.Prebacujem par prezentacija iz Power pointa u Word(2003), ali bilo bi mi potrebno jako puno vremena da uredjujem text, tj. konkretno da numerišem pitanja, s tim što posle svakog pitanja imam par ponudjenih odgovora. Da li postoji način da skratim sebi muke?
U PP je svako pitanje označeno bulletsima ali ja bih te bulletse da promenim u brojeve i da nastavim numerisanje vec 100 i nesto ručno uredjenih pitanja.
Nadam se da sam dobro objasnila.:S
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word08.04.2009. u 19:17 - pre 183 meseci
Ako je prezentacija korektno urađena (što nažalost nije često slučaj) iz Outline prikaza jednostavno selektuj sve i Copy/Paste u Word. Trebalo bi da u Wordu dobiješ ceo tekst prezentacije kao jednu listu sa oznakama za nabrajane (bullets). Ovu listu pretvori u hijerahijsku listu u Wordu sa numerisanim stavkama i onda će trebati još nešto ručno sređivanja da dobiješ to što želiš - uvlačenje stavki nižeg nivoa u odnosu na stavke višeg nivoa.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word08.04.2009. u 22:21 - pre 183 meseci
Kao sto JPeca kaze, ako je tekst unosen iskljucivo u placeholder-e tj ako je prezentacija kreirana na nacin da se uvek
tekst unosi u predvidjena mesta na osnovu Layouta, tada strukturu prezentacije iliti njen Outline moze da se posalje u
Word sa

1. File/Send to Word
2. Ukljuci opciju Outline only

Dobices Word dokument gde su naslovi slajdova ispisani u stilu Heading1 a tvoje teze ce biti u pasusima stila Heading2.
Dalje treba samo da se poigras sa uredjivanjem stilova i da dobijes Word dokument koji verno oslikava strukturu PowerPoint
Prezentacije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Pomoć oko prebacivanja teksta iz Power Pointa u Word

[ Pregleda: 7514 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.