Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]

elitemadzone.org :: MadZone :: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8695 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 22:43 - pre 182 meseci
Samo kartice sa cipom traze pin prilikom placanja, ostale koliko ja znam ne...samo se provuku i ukucaju zadnje cetiri cifre.

Moze on da kupuje nesmetano.
A secam se da se ovde neko zalio kada mu je prodavacica trazila LK prilikom placanja i tvrdo da mu se tako ugrozava privatnost.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
77.46.173.*



+26 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 22:53 - pre 182 meseci
he he izuzetno srodna tema :)

@bakara
http://www.elitesecurity.org/t...u-traze-licnu-kartu-uz-karticu
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:01 - pre 182 meseci
Meni za mastercard nisu nikad trazili pin... a stoji na njemu cip, i placanje je islo preko tog cipa. Za maestro karticu, svaki put moram pin da upisujem... Tako da mislim da i zavisi od kartice.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:04 - pre 182 meseci
Citat:
stari_zmaj:  i odakle znam nekoga od koga sam cuo za nekoga koga sam video par puta u zivotu.

Lepo je taj rasirio pricu o svojoj gemapt akciji cim je stiglo do usiju nekog ko ga slabo poznaje..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:05 - pre 182 meseci
je l slucajno neko ima snimak neke kamere [u originalnom kvalitetu] kase iz neke prodavnice?
posto [po mom nekom vidjenju,moguce potpuno pogresnom] s tih kamera bi se bez problema moglo videti koji je broj kartice,a i broj otkucanog pina [osim ako kupac na stavi nekako ruku da samo on vidi sta kuca...]
pa cak i ako "kasirka okrene ledja" gospoda iz osiguranja lepo mogu da zapisuju kartice ;)

slobodno nek me neko ispravi i kaze "ma ne koriste oni kamere tako visoke rezolucije" "na tim kamerama se vide samo kvadratici" "kamera nije uopste uperena ka kasi" i ostalo...

sto se tice trazenja lk,mozda bi taj proces jos vise usporio placanje?

a i meni nije jasna ta fora oko potpisa,sta to dokazuje,da je neko nasvljao nesto...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat: je l slucajno neko ima snimak neke kamere [u originalnom kvalitetu] kase iz neke prodavnice?
posto [po mom nekom vidjenju,moguce potpuno pogresnom] s tih kamera bi se bez problema moglo videti koji je broj kartice,a i broj otkucanog pina [osim ako kupac na stavi nekako ruku da samo on vidi sta kuca...]
pa cak i ako "kasirka okrene ledja" gospoda iz osiguranja lepo mogu da zapisuju kartice ;)

Pa i ako kasirka ili neko drugi vidi PIN, sta im to vredi, ako nemaju karticu. Jedino u nekoj sacekusi da je otmu od vlasnika..
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:27 - pre 182 meseci
@Horvat
ja sam video par puta, obicno je kvalitet VGA (640x480)


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:29 - pre 182 meseci
@waikiki ,a sta se trazi pri kupovini preko neta?

@mulaz hvala :)
a je l moguce na tim kamerama videti facu?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:39 - pre 182 meseci
Mnogo bre gledaš filmove....

Da bi moglo to što pričaš (čitanje brojeva sa kartice i tako to), trebala bi ti kamera rezolucije jedno 7000x4500, a i onda to ne bi moglo bez objektiva koji bi koštao ko privatni satelit. Mašina koja bi to snimala, morala bi biti ukradena direktno iz NASA-e (jer je l'te - jedino NASA imade tak'e računaljke! )
Drugim rečima - SF, barem zasad.

Teoretski, kamera sa zum objektivom bi mogla da reši taj problem, ali bi takva kamera bila prvo što bi primetio kada bi upao u neki lokal, zasigurno.

Lice se može razaznati, ali i tada samo u određenim uslovima. Ako je svetlo iole nepovoljno, džaba ti kamere i sva čudesa...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stefan.rakonjac
Stefan Rakonjac
Developer
BlackBoard Inc.
Brno, Czech Republic

Član broj: 158056
Poruke: 4
*.sks3.muni.cz.

Sajt: www.stefanrakonjac.com


Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]15.04.2009. u 23:52 - pre 182 meseci
I pri kupovini preko neta sam broj kartice nekad ne mora da znaci nista, jer postoje kartice koje jednostavno nisu namenjena za on-line placanje - banke odbijaju on-line transakcije sa ovih kartica. Recimo mogu da ti dam svoju na 24 sata, imaces 3 (a to je od 10,000) pokusaja da na bankomatu/u prodavnici pogodis pravi pin, on-line placanje neces moci provesti i posle toga mozes da se slikas :-) Ako te bankomat ne uslika pre toga ;-) Ili prodavacici ne postane nesto sumnjivo...

Btw, mislim da je glupo, ali ipak nebitno, to sto neki (recimo needukovani) ljudi daju svoje PIN-ove nekim drugim ljudima, a recimo kasirki. Vidjao sam da se i to radi. Uglavnom kod penzionera u lokalnoj Trnavi (ovo nije reklama!) Nesreca bi mogla da se desi samo kada bi ih ta ista kasirka potom sacekala iza ugla sa, recimo, bejzbol palicom :-D
And that's a bad thing!

Zamislite samo tu scenu, ona mu naplacuje, zatvara kasu, trci u magacin da obuce crni mantil i stavi fantomku, hvata svoju bejzbolku (sin joj je poklonio za 47-i rodjendan), trci napolje, naravno sporednim izlazom kako ne bi bila primecena i tik iza ugla ga sustize, preti mu da bi joj predao karticu, tera ga da se zakune (casnom Pionirskom) da je nece odmah posto ona ode ponistiti I kao utvara, u sve crnom mantilu gubi se ponovo iza coska... odakle je i dosla.

Uf, zaneo sam se...

OnToppic: Osoba o kojoj ipak ovde pricamo, taj sto se castio po Maxijima i ostalim shitevima (da ne budem nepristojan) je izvrsio lazno predstavljanje + kradju (nisam pravnik) i iskreno se nadam da ce neki od snimaka posluziti njegovom hvatanju. Pa posle moze da "pozajmljuje" sapun, u tjuzi, pod tusevima.
www.java.rs - something that will become really cool one day
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]16.04.2009. u 08:10 - pre 182 meseci
Ne vidim kakve veze ima i da vidite PIN, sta cete sa njim bez kartice?

Drugo, vecina promena stanja na racunu se salje SMS porukom...

Trece, sto je i ovde slucaj tip je maznuo karticu koja ne trazi PIN tako da kes ne moze podizati ali moze kupovati (banka ocigledno ne salje sms izvestaj), svejedno pre ili kasnije ce biti uhvacen osim ako bas stvarno nije kupovao negde gde ga ama bas niko ne zna.

Nezgodno je sto ce sve transakcije platiti korisnik kartice koji nije prijavio kradju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]16.04.2009. u 09:56 - pre 182 meseci
Moze da podigne pare sa tom karticom, doduse ne bas lako.

Evo kako(meni se dogodilo):

Kupi sa karticom u nekoj radnji recimo naocare, izadje iz radnje i posle par koraka od radnje
primeti da je drska naprsla(iako sam lepo zagledao naocare, promaklo mi) kod onog srafica.
Vratim se i pokazem, velim, molim Vas vratite mi pare(jer je to bio jedini model odgovarajuce boje),
kad krene lik starijih godina(valjda neki shef tu), onako, bezobrazno(obraca se kasirki, ali i ja sam tu), aha to je kao neko unovcavanje preko kreditne kartice(pravi neke grimase i nerazumne zvuke, "giving me the eye").
Meni em bilo jako neprijatno(zbog "optuzbe"), em sam hteo da ga prebijem; smirim se, kazem, dobro, uzecu neke druge po slicnoj ceni i eventualnu razliku doplatiti, uzeh isti model ali drugu boju i odoh.

Eto igrom slucaja prodavac mi je ukazao na mogucu prevaru.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]16.04.2009. u 11:25 - pre 182 meseci
naravno na zum sam i mislio,nisam ni mislio da ima milionxmilion pixela rezoluciju :)
posto nisam video kako to izgleda ,taj snimak ,zato i pitam

dakle ni ne vide ti redovno facu...koji je onda smisao kamera?? kontam da je "preventivno" dok je pocinilac zlocina jos u prodavnici,primete da je nesto "podigao" s police i u jaknu stavio...ali ako primete kroz par dana da fali?ili neka drugacija pljacka a on pobegne?

Citat:
stefan.rakonjac

Btw, mislim da je glupo, ali ipak nebitno, to sto neki (recimo needukovani) ljudi daju svoje PIN-ove nekim drugim ljudima, a recimo kasirki.


"a kasirki ne" to je trebalo pisati?

znam da ne mogu sve kartice da se koriste i preko neta,al neke mogu,i za net i za kupovinu,ne? :)

i kako napreduje slucaj?
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]16.04.2009. u 11:59 - pre 182 meseci
Citat:
axone: Moze da podigne pare sa tom karticom, doduse ne bas lako.

...

Eto igrom slucaja prodavac mi je ukazao na mogucu prevaru.



Ja mislim da je tu prodavac bio malčice neuk. Jer pare treba da se vrate istim putem kao što su primljene, to jest prodavac samo još jednom provuče karticu, otkuca šta treba i uradi povraćaj novca, tj. chargeback. Meni se to nekoliko puta dešavalo i nikad se nije ni pominjala mogućnost da platim karticom a vrate mi keš.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]16.04.2009. u 20:36 - pre 181 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Ja mislim da je tu prodavac bio malčice neuk. Jer pare treba da se vrate istim putem kao što su primljene, to jest prodavac samo još jednom provuče karticu, otkuca šta treba i uradi povraćaj novca, tj. chargeback. Meni se to nekoliko puta dešavalo i nikad se nije ni pominjala mogućnost da platim karticom a vrate mi keš.

Upravo tako, na post terminalima postoji storno opcija koja upravo sluzi za povracaj novca...nema tu nikakvog kesa.
Za storno je neophodan slip.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]17.04.2009. u 15:15 - pre 181 meseci
Citat:
koji je onda smisao kamera?? kontam da je "preventivno" dok je pocinilac zlocina jos u prodavnici,primete da je nesto "podigao" s police i u jaknu stavio...ali ako primete kroz par dana da fali?ili neka drugacija pljacka a on pobegne?

Zavisi kako je kamera podesena i gde se nalazi. Recimo, u banci obezbedjenje nikada ne hvata pocinioca dok ne izadje napolje, dok u prodavnici čokolada i bombona ima smisla hvatati pocinioca jedino ako nije napustio objekat, dok recimo u kazinu imaju potrebu da snimaju ljude i dok broje novac, kako ne bi posle bilo dao sam vise-vraceno mi manje.
Zato je u banci akcenat na dobroj rezoluciji koja omogucuje naknadno prepoznavanje lica, dok je u prodavnici bitno imati dobar framerate kako bi se primetilo da neko muva nesto, dok u kazinu mora biti postignut maksimum oba uslova.
Problem ako hocemo i dobru rezoluciju i visok framerate je sto je video materijal ogromnih dimenzija, pa ga je tesko moguce imati u arhivi vise od 24 sata, dok ako se barem jedan od tih parametara degradira, onda mozemo imati arhivu i do mesec dana. Mislim na arhivu na samom uredjaju, dok se narezivanjem na DVD moze naravno imati neogranicena duzina arhive.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: glava na panju [kupovina tudjom kred. karticom]

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8695 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.