Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimanje spota, pomoc za savet

[es] :: Video produkcija :: Snimanje spota, pomoc za savet

[ Pregleda: 5228 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DjQb
Branko Kujundzic
Student
Uzice

Član broj: 215537
Poruke: 17
93.86.104.*

Sajt: myspace.com/djqbofficial


Profil

icon Snimanje spota, pomoc za savet16.04.2009. u 22:40 - pre 181 meseci
E ovako. Snima se uskoro spot za ovu stvar koja se (nadam se) uskoro i izdaje:
http://www.youtube.com/watch?v=uW8mO8olsEw (ovaj materijal je montiran nekih 9 sati sa razlichitih izvora).
Ima li neko neki savet u vezi snimanja, rezije, efekata, bilo chega vezano za spot (poshto je zvuk, ok jel )? Bio bih veoma zahvalan. I imajte na umu da sredstva za spot nisu astronomska vec relativno mala.
Sky is blue beocause God use wrong hex code.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
78.155.39.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet17.04.2009. u 13:28 - pre 181 meseci
Necu komentarisati zvuk i sl posto imas poseban forum za to.

Ono sto sam video u startu me asocira da bi budzet trebao da ti bude prilicno velik ili da imas raspolozene drugarice, komsinice sta god...
Takodje ti trena neki ok club sa ok rasvetom i dj opremom i onda moze da se napravi nesto "pristojno".
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
89.216.157.*



+11 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet18.04.2009. u 02:09 - pre 181 meseci
Super je ovo... voleo bih da čujem neki življi remix :)

Moje mišljenje je da bi spot bio dobar treba da ima neki smisao neku ideju, atmosferu... Ja se bavim tehnikom ali imam na poslu par kolega režisera pa ću pitati za neki savet posle praznika.
Ono što ti ja mogu reći je da ti treba neka dobra kamera, neka filmska bi bila najbolja :) Naravno to košta mnogo pa bi mogao da iznajmiš neki fotoaparat za snimanje. Ima par modela koji mogu da snimaju u HD rezoluciji, sad ću lupiti ali mislim da Nikon D90 može da snima bez zvuka i sa nekim ograničenjem u dužini klipa. Video sam snimke sa ovim fotoaparatom i mogu ti reći da izgledaju mnogo dobro...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet18.04.2009. u 10:40 - pre 181 meseci
Aparatom..... Hm.... :S
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
89.216.157.*



+11 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet18.04.2009. u 23:12 - pre 181 meseci
Da... Šta si ti mislio da Sony HDV kamera ima najbolju sliku :)

http://www.youtube.com/watch?v=R-o4_jIh6xQ
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet19.04.2009. u 11:56 - pre 181 meseci
Pa to je bilo neko moje laicko misljenje.... Vise kao dvoumljenje :). Ja sam pre 2 godine snimio prvi spot sa SAMSUNG nekim aparatom od 5-6 mpx :).
Al naravno, ovaj Nikon snima u HDV a sad kolko je to kvalitetno i dobro to ne znam ! Ne mogu to uociti na youtube !

zZ
 
Odgovor na temu

DjQb
Branko Kujundzic
Student
Uzice

Član broj: 215537
Poruke: 17
93.86.212.*

Sajt: myspace.com/djqbofficial


Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet19.04.2009. u 13:15 - pre 181 meseci
E hvala ljudi, i tebi Fac Ut Vivas shto cesh pitati, bash me interesuje shta ce reci. Aleksandre, i ja sam mislio o raspolozenim devojkama da se svuku u kupace i muzikom u klubu. Mozda bih mogao i to ali morao bih da se malo vishe iscimam. Dobra je to ideja ali ja bih neshto opet ako moze jeftinije i originalnije. A i glupo da ispucam to odmah jer cu valjda nekad opet raditi spot za neku novu stvar i valjda cu tad imati vishe kesha za tako neshto. Razmishljao sam o tome da pitam jednog poznanika (koji drzi dance shkolu) da mi napravi koreografiju od bar 20-ak sekundi koja ce se kombinovati u spotu i koja bi bila snimana na nekoj zanimljivoj lokaciji tipa napushtena fabrika ili tako neshto. I imam kao ideju da se ubaci trip kao sa nekim kopanjem,lupalnjem kamena, teshkim fizichkim radom, kao nekoliko ljudi/devojaka. Shta mislite? Naravno uradice se brzi i kraci remix da bi mogao spot da se radi (tj uradice se 4 rmx-a od razlichitih producenata pa ce se odabrati ponajbolji za spot). A za kameru ne brinem. Pozajmice mi rodjaka jednu sasvim ok od 1.3 mp. A 3p da se napravi kao da kamera snima na shinama ce se reshiti skejtom, heh(parola snadji se). Eto ljudi. Svaka ideja je dobrodoshla poshto cu (valjda) i u buducnosti opet neshta snimati.
Sky is blue beocause God use wrong hex code.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet19.04.2009. u 14:21 - pre 181 meseci
Za to ce trebati dosta montaze i postprodukcije, tako da racunaj na to.
Misljenja sam da je najbolje da ides sa svojom idejom a kasnije kod montiranja i obrade materijala tu smo
 
Odgovor na temu

DjQb
Branko Kujundzic
Student
Uzice

Član broj: 215537
Poruke: 17
93.87.134.*

Sajt: myspace.com/djqbofficial


Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet21.04.2009. u 00:33 - pre 181 meseci
Ok. Extra! Hvala, rachunacu na vas ljudi! Javljam vam se za mesechak dana, nadam se.:)
Sky is blue beocause God use wrong hex code.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet22.04.2009. u 21:21 - pre 181 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas:
Ono što ti ja mogu reći je da ti treba neka dobra kamera, neka filmska bi bila najbolja :) Naravno to košta mnogo pa bi mogao da iznajmiš neki fotoaparat za snimanje. Ima par modela koji mogu da snimaju u HD rezoluciji, sad ću lupiti ali mislim da Nikon D90 može da snima bez zvuka i sa nekim ograničenjem u dužini klipa. Video sam snimke sa ovim fotoaparatom i mogu ti reći da izgledaju mnogo dobro...


aparatom snimati video spot koji ima pretenzije da bude iole ozbiljan? pretpostavljam da predlagac ove ideje nije cuo za broj frejma u sekundi i tako te 'nebitne sitnice' koje se ne mogu podesavati ni u d90 ni u 5DII....

Citat:
DjQb:  A za kameru ne brinem. Pozajmice mi rodjaka jednu sasvim ok od 1.3 mp.

kakva je to kamera od 1.3mp? verovatno mislis na neki DV kameru koj aima i opciju za fotke od 1.3mp?

Citat:
DjQb:A 3p da se napravi kao da kamera snima na shinama ce se reshiti skejtom, heh(parola snadji se).

pazite samo na pokrete jer tesko da cete izvuci da snimak bude 'smooth'... koristite u montazi neki plugin za redukciju treskanja snimka, kao recimo Steady Move pro...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet22.04.2009. u 22:17 - pre 181 meseci
@Fac Ut Vivas spominje filmsku kameru, a on mobilni telefon od 1.3mpx :D. hehe....
Pa za pocetak, ako nije mnogo ozbiljan spot, mozete snimati DV kamerom, sa dobrom rasvetom i tako napraviti super spotic, uz naravno dobru montazu. Samo treba imati dobrih ideja, znanje..... Nije sve u opremi :-). Ne znam koliko dobro poznajes programe za produkciju/post produkciju, a i samu kameru.... Ni ja nisam neki znalac ali to je moje misljenje.
Kazes skateboard. Naravno, sto da ne, bez improvizacije nista :). Ukoliko je kamera laksa, to je i lakse da se improvizuje.
Napisao si da ti damo savete za efekte, tranzicije sta vec. Nikad ne treba preterivati sa tranzicijama, efektima.... Kao sto je u ovom gore spotu, montiranom 9 sati :), kratak rez, moze kud i kamo neki efekat sto se tice same fotografije.
To sa DANCE klubom ti je dobra ideja, ukoliko mozes da izdejstvujes, onda extra. Ja sam ovakav spotic snimio sa HVR HD1000 za sat vremena, montirao 2-3 sata i to je to. I to je bilo onako, E AJDE DA SNIMAMO SPOT (istog trenutka) :D
http://www.youtube.com/watch?v...CL1Jc&feature=channel_page
Ima nekih gresaka cini mi se.... al dobro :)
Ajde da ne duzim vise...

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

DjQb
Branko Kujundzic
Student
Uzice

Član broj: 215537
Poruke: 17
93.86.69.*

Sajt: myspace.com/djqbofficial


Profil

icon Re: Snimanje spota, pomoc za savet23.04.2009. u 12:04 - pre 181 meseci
Jeeeeeesteeeee snimam sa web kamerom. :P Ljudi, snimam sa pravom kamerom, aj da zaboravimo tu prichu jer mi je to stvarno najmanji problem.
Hvala za savete, potrudicu se da vas poslusham. Znachi mi svaka informacija i savet. Shto se tiche montaze solidan sam ali nisam vrhunski. A za klub cu probati, videcu za klub gde sam nekad radio,hm.... Video sam spot, ima finih caka za pokupiti.
Sky is blue beocause God use wrong hex code.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Snimanje spota, pomoc za savet

[ Pregleda: 5228 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.