Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39106 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
77.46.224.*



+7 Profil

icon Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 14:41 - pre 181 meseci
Bese jedna lepa tema o komsijskom shvatanju turizma, zabrani konzumiranja paradajza i tako to... Kakva je situacija ove godine? Sprema li se neko put Budve, HNa, Becica?

Gledao sam jedno istrazivanje, u Grcku, Tursku i Bigarsku planira da ide ~75% ljudi, CG je valjda na par procenata...
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 15:29 - pre 181 meseci
Nekako je logicno, da ako me negde smatraju samo ovcom koja ce im dati pare, bez ikakvog postovanja i cenjenja da im vise nikada ne dodjem :).

A sada, sta znam, ima mazohista :).

I da, cisto da neko ne pomisli da je to osveta za kukavicko ponasanje i uvodjenje maternjeg jezika. Prosto pricamo o prostom, nivou kvaliteta usluge nasrpam cene :).

Da li bi iko jeo u restoranu gde mu prvo pricaju da je on gost drugog reda, ali kako nemam boljeg, ajde da te primim, pa onda ti naplate nesto, a pak to ti ne daju, pa nema vode (cime li peru ruke ... ). A uzgred te onako malo izsamaraju, i jos jednom ponove da su oni ponosani konobari i nece valjda tebe da sluze :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Dark_Runger
GunRunner

Član broj: 22461
Poruke: 178
94.189.219.*

Sajt: thepiratebay.org


+3 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 15:37 - pre 181 meseci
I’d rather staple my ears, to a horse!
Barrier Break a lost soul a loaded weapon
These empty shells they rain hell the dark beckons
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 16:33 - pre 181 meseci
Citat:
PonyExpress: zabrani konzumiranja paradajza


!?!?!
mislis zabranu UNOSA paradajza?

kako god to "glupo" zvucalo,koliko vas nosi paradajz u grcku ili bugarsku ili ex drzavnu upravu tursku?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 16:44 - pre 181 meseci
Citat:
chupcko: Da li bi iko jeo u restoranu gde mu prvo pricaju da je on gost drugog reda, ali kako nemam boljeg, ajde da te primim, pa onda ti naplate nesto, a pak to ti ne daju, pa nema vode (cime li peru ruke ... ). A uzgred te onako malo izsamaraju, i jos jednom ponove da su oni ponosani konobari i nece valjda tebe da sluze .

Uglavnom se slažem sa Tvojim postovima, ali - zanima me gde si tačno to doživeo, jer ja za mnogo godina tamo nisam doživeo ništa slično, nikad-ikad?

Nemam ništa protiv toga da ljudi ne vole da ih neko dere nizašta, što jeste slučaj po pitanju mnogih aspekata boravka u Crnoj Gori (ja imam tu sreću da letujem na bitno drukčiji način, pa me mnoge stvari malo, do nimalo ne dotiču). Ali, restorane posećujem i u nekima mi je često bilo neprijatno koliko oko mene trče, kao da sam Bog-zna-koliko bitan. O bilo kakvoj neljubaznosti ni reči.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 19:55 - pre 181 meseci
:)

Kao sto si sam rekao, bio si pod nekim drugim uslovima, mozda si njihov lokalni :)

A gde i kada ... (taj restoran je alegorija onog sto se desava globalno u crnoj gori :))) ).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
93.86.127.*



+11 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 20:44 - pre 181 meseci
Evo ja idem i jedva čekam. Sklon sam da tvrdim da je sve to potpuno individualna stvar.
Mi smo u Boki našli mesto-kuću na samoj obali sa našom privatnom plažom,parkingom,pet
stotina metara od najbližih lokala (čitaj buke), dvosoban apartman sa terasom od cca 20 kvm,
sa koje jedino što vidite je Bokokotorski zaliv (uveče je extra kad se svetla popale)....
I nije mi žao 50 evrića dnevno, naravno olinkluz varijanta (voda,struja,đetići) :)))))
To je moja priča pa sad udrite...
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.static.ziggozakelijk.nl.



+41 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 20:50 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat:  kako god to "glupo" zvucalo,koliko vas nosi paradajz u grcku ili bugarsku ili ex drzavnu upravu tursku?

Retko ko ima vikendicu ili kucu u Grckoj, Bugarskoj, Turskoj.... ali odredjen broj ljudi poseduje nekretninu u CG i dok smo bili ista drzava postojala je navika u nosenju hrane. Hrana u Srbiji jeftinija, a onaj koji je nosi, ne nosi je na ledjima....
Druga grupa su ljudi koji su samo tako mogli da odu na letovanje, svako zeli godisnji odmor bez obzira na primanja, a Crna Gora dusu dala za paradajz turiste. I pametnije im je bilo da su to i ostali, jer ovako nisu nista. Zeleli su da postanu novi Monte Carlo, ali to im bas i ne polazi za rukom, bar ne jos... a kako kako se ono kaze "ne lipsi magarce do zelene trave"
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 21:04 - pre 181 meseci
Imam ja u vezi toga jednu drugu teoriju (mislim, nije moja, ali je prisvajam, budući da se slažem ) - ko bi želeo kopiju Montekarla ili Dubaija (kako inače vole da maštaju)? Kopija zauvek ostaje kopija i elitizam im neće ništa dobrog doneti. "Elitisti" će zauvek ići na originalne ekskluzivne lokacije, a kopije će ostati platežno manje sposobnim turistima. Ako platežno slabije kreneš da dereš, oni ti okrenu leđa i ćao... nema više...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
93.86.127.*



+11 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 21:32 - pre 181 meseci
Slažem se. Teorija hoću SVE i to ODMAH, je i dovela do sloma svetske ekonomije i bankarstva a Črnogorci su samo bili vrlo aktivni u tom
trendu,a zaboravili se pa se malko zaneli. Shvatiće....jednom...valjda.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 21:44 - pre 181 meseci
@skandy slazem se sa time ,sem sto se ne slazem za cene
kad sam bio [moguce da se do tada promenilo] ,2005. ,cene su bile priblizne kao i ovde ;) [cak i nesto jeftinije...] [u pitanju je donja lastva bila... to je odmah do tivta]

a sto se tice ljudi sto imaju vikendice i to,slazemo se,ali nije [moguce da gresim] "vecina" ljudi iz srbije za cg isla u svoje vikendice vec i u privatan tj. tudj smesstaj

samo vidim da su se svi uhvatili toga kao neceg "pogrdnog" ,pa zato pitam da li isti ti koji idu u bugarsku/grcku/ex "kolonijalnu silu" ,ti sumnjam da imaju vikendice u cg ,pa kad se "bune" protiv tog paradajza sto ga ne mogu u cg uvesti ,da li ga vuku na doticna mesta :)

storm pominje dubai,jos dok sam ja bio,tada je bila navodno zadnja sezona da postoje plavi horizonti,navodno ih je kupio onaj ruski milijarder ,ne mogu se sada setiti mu imena [znate svi koji je,sto ima i onaj fudbalski klub i sta sve] i da ce praviti hotel sa 7 zvezdica ,poput onih u dubai-u
zanima me je l to samo urbana legenda ili ima nesto od toga?

 
Odgovor na temu

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 1029
77.46.170.*



+2 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 21:57 - pre 181 meseci
Citat:
StORM48: zanima me gde si tačno to doživeo, jer ja za mnogo godina tamo nisam doživeo ništa slično, nikad-ikad?

Odgovoriću ja na svom prošlogodišnjem primeru.
Rafailovići, Hotel Obala. Sišao na doručak, ostale samo prženice, sve ostalo se odmah razgrabilo. Hotelska hrana je btw živi očaj. Odem sa devojkom u susedni restoran i naručimo pizzu. Čekali 40 min(?!) i onda pitamo konobara kad će pizza, a on odgovara "Između četvrtka i petka". Kad smo mu rekli da to nema smisla koliko čekamo, on kaže "Kad padne kiša". I šta onda? Treba pikslom da mu razbijem zube pa da se šibam sa ostalima ili??? Stoka najveća.
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.static.ziggozakelijk.nl.



+41 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 22:12 - pre 181 meseci
@ Horvat, nemogu ostaviti izvor informacije, jer se ne secam gde sam procitao, ali bas u vreme kada su Crnogorci spustili rampu paradajzu, neki likovi su krenuli u Grcku sa gajbom paradajza u gepeku, cisto radi fazona da vide moze li se. I, moglo se, carinik nije imao nikakve primedbe na paradajz. E sada treba uzeti u obzir i udaljenost pomenutih destinacija, a paradajz je nezahvalan za duzi transport u vrelom gepeku.
Sto se tice cena hrane u CG, i ja sam poslednji put boravio 2005. i cene su zaista bile u istom rangu kao u N.Sadu. Od tada se dogodilo razdvajanje drzava i uvodjenje carine, pad broja turista i manja potraznja-manja prodaja, cene su otisle gore skoro duplo, pa i troduplo.
 
Odgovor na temu

sasa-shile
Sasa Dimitrijevic
Bela Crkva

Član broj: 201710
Poruke: 15
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 22:14 - pre 181 meseci
Cene u Crnoj Gori prosle godine bile su na istom nivou kao i kod nas,cak su neki proizvodi iz Srbije tamo bili jeftiniji !!!! Medjutim cistoca je nula. O epidemiji su cutali dok nije prosla sezona a 90% klinaca je povracalo i imalo visoku temperaturu i po nekoliko dana.Pitam se da li ce se to pred ovu sezonu zaboraviti.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 22:18 - pre 181 meseci
vrlo moguce,ja sam samo preneo moje iskustvo,mada od tada je mnogo vremena proslo
trenutno nemam nikog da pitam za cene

treba uzeti,ali ako neko npr iz bg-a [ili jos severnije] krene na put kolima s paradajzom,nije mu velika razlika da li ce do cg ili dobugarske,paradajz nece biti za nista ;)

edit:evo sasa je javio cene :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 22:38 - pre 181 meseci
@Pharos
Verujem, zaista.
Ipak, ja imam sasvim suprotna iskustva. Šta znam... možda tako delujem na ljude.
Valjda nisi platio, pa da si morao da ostaneš do "kraja"?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 23:27 - pre 181 meseci
Ja svakih 3-4 meseca odem u CG na more, nekada u maju, nekada u oktobru, nekada u decembru.... ali nisam bio nikada u sezoni, i nepamtim ni jednu neprijatnu situaciju niti neki neljubazan odnos prema meni kao gostu, ali ne lezi vraze.....2007.godine odem oko 10. avgusta u jedan apartman na Jazu ( i to sam nesto preko veze nasao slobodan apartman) i sve super, plaza ispod terase, uvece mir tisina samo se talasi cuju...ma dusu dalo za meditaciju.
I tako sve bilo super prva dva dana dok se nisam treci dan otrovao toliko da nisam mogao iz kreveta da ustanem, dosao gazda apartmana i kaze evo sad cu ja da ti donesem neke tablete, te su tablete svima pomogle..hahaha.... ja ne mogu da verujem sta mi covek prica....sta bre svima pomogle?? kaze on pa vecina gostiju ima proliv...povraca ali to prodje za dan-dva auuuu..... pozovem ti ja jednog prijatelja iz Budve da mi dovede lekara(ne mogu da vozim do Budve bojim se da ne uneredim auto) kaze on meni ma sta ti je sad cu ja da ti donesem tablete proci ce te za dan-dva evo i mi ovde u kuci se svadjamo oko WC-a.........i stvarno, proslo za dan-dva, ali se posle dan-dva supruga razbolela i tako ja posle jedno 5 dana kada smo "prezdravili" sednem u auto i pravac Zlatibor, i nikad vise na more u CG u sezoni, samo van sezone.
Posle sam u BG saznao da sam bio jedan od mnogih koji su otrovali, ali eto ja sam imao srecu pa se nisam otrovao u isto vreme kad i zena pa nismo morali da se bijemo oko WC-a...

Tako da...nikada me vise u sezoni CG nece videti, samo pre ili posle sezone, dok jos nema fekalija u moru.

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.223.*



+471 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 23:36 - pre 181 meseci
Ima ovde zanimljivih pričica.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?18.04.2009. u 23:47 - pre 181 meseci
Citat:
žutokljunac: Ima ovde zanimljivih pričica.

Nemojte ja da vam ispricam moju! Mada nije aktuelna, jer od onda mi na kraj mozga ne pada da idem u CG na letovanje. I citajuci vas, a i slusajuci druge ljude, vidim da se ni za dlaku djetici nisu promenili. I odmah da naglasim, razlozi mog zaobilazenja CG nisu politicke prirode, nego iskljucivo zdravstveno-higijenski.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.223.*



+471 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 00:05 - pre 181 meseci
Ako je sa ulošcima ili tangicama, pričaj...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39106 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.