Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016608 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.10.2017. u 00:12 - pre 78 meseci
BLADE RUNNER 2049

Mozda sto sam ja mnogo vise ocekivao pa mi se cini da je isuvise spor i inertan .

Tek od 60 tog min pocinje nesto da se desava . . .



naravno , pogledajte
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.10.2017. u 20:29 - pre 78 meseci
Citat:
CoyoteKG:
:D

Blazing Saddles

Prvi put sad gledao :)

Pa onda investiraj vreme u jos jedan haos od Mel Brooks-a .Men in Tights. http://www.imdb.com/title/tt0107977/?ref_=nv_sr_1

Ako se u Blazing Saddles naplacuje putarina ovde se zbog ne placenog poreza nesto slicno ( nebulozno ) desava.

O Spaceball-u je isto suvisno govoriti.
http://www.imdb.com/title/tt0094012/?ref_=nv_sr_1
-------------------------------------------------

Kada smo kod komedije,ekipa Woody Harrelson, Randy Quaid, Bill Murray (ovog zadnjeg nece oskar) je u Kingpin-u sa Amisima napravila

stvarno haos.Deo kada Woody Harrelson odlazi u stalu je vrhunac,da zanemarimo ono sa kopitama,ali mleko.To treba videti.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.10.2017. u 20:56 - pre 78 meseci
Eee Lavee moj, al ga pogodi. To mi je jedan od omiljenih filmova. Ne znam ni sam koliko puta sam ga odgledao.
Ekipa do jajca. Ma sve je ludilo u filmu, a osobito Bill, neverovatno mu legla uloga. Kakav lik, pogotovo na samom kraju :D


EDIT:
Hehhe, trt milojka..I ja sam ga preporucio. Sada sam pretrazio, jer bi mi bilo bi mi cudno da nisam, a zaboravio:

http://www.elitemadzone.org/p3054143

Sve u svemu, ko nije gledao, obavezno da odgleda ovaj odlican film.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.10.2017. u 21:30 - pre 78 meseci
Kad vec spominjete Vudija i Bila, od mene preporuka za Zombilend, iako je Bilova uloga kratka, a glumi samog sebe :)




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.11.2017. u 14:41 - pre 77 meseci
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Akcija
Avantura
Fantazija

Film me je prijatno iznenadio i ima se sta videti .


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.11.2017. u 21:24 - pre 77 meseci
Brawl in Cell Block 99 (2017)

http://www.imdb.com/title/tt5657856/

Vince Vaughn kao glumac je meni interesantan i volim da ga gledam.Ovde malo ima tu nasilnu ulogu

tog dilera ali mi nije jasan razlog zasto se predao na taj nacin,malo naivno.Inace ja sam mislio da ga ovaj

iz osvete tera u taj blok kod coveka koji ne postoji,ili postoji.E to ako gledate,saznacete .

Ja sam pored 2 posla na kompu,gledao pored.

Film pri pocetku deluje kao neka anemija ali tiho dodje do nekog smisla.Ocena 7.2 i mozda sa tendencijom pada na 6,5.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Preporucite neki film.25.11.2017. u 18:05 - pre 77 meseci

The Judge

priča o ocu i sinu, jedan je sudija a drugi advokat.



http://www.imdb.com/title/tt1872194/
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.12.2017. u 10:57 - pre 76 meseci
Nesto stariji sf horor... Planeta tame, moguce je da je ljubiteljima poznat.



Na ovaj film sam nailazio na dosta lista sa preporukama, ali me je uvek odbijalo to sto mi se cinilo da je previse akcioni za moj ukus (glumi Vin Dizes, moz mislisti). Medjutim, bojazan nije bila opravdana. Film je dobar, zanimljiv i ono sto volim kod SF-ova, film ima neku atmosferu, ne lici kao da je sniman tu u obliznjem studiju ili da vristi od CGI. Ne kazem da je tehnicki sjajan, naprotiv, ali ipak dobro izgleda.

Radnja je smestena 500 god. u buducnosti. Svemirski brod dozivljava nesrecu i pada na nepoznatu planetu. Preziveli uvidjaju da je planeta prepuna cudovista, koja srecim izlaze samo kad je noc. I sve bi bilo ok, da se ne priblizava pomracenje...

Film je dobio dva nastavka (2004 i 2013), verovatno cu ih pre ili kasnije pogledati.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.12.2017. u 18:51 - pre 76 meseci
@kaciga20
nemojte ni pokusavati da progurate linkove sa sajta, to nije dozvoljeno.

Hvala!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.12.2017. u 09:16 - pre 76 meseci
Ovaj film sam gledao tako davno, da sam ga u potpunosti zaboravio. Misija na Mars.



Ovo je jedan dobar, klasican hard SF. Grupa naucnika pogine prilikom istrazivanja Marsa, pa stize nova grupa koja bi trebala da ispita sta se desilo. Rezirao Brajan de Palma, a muziku radio Enio Morikone. Glumci su poznati, ali meni, iskreno, nesto nisu legli. Ocenu na IMDb od 5,6 ignorisite, film zasluzuje znatno vise.



Kako volim ovu temu, sledeci na listi za gledanje je Crvena planeta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.12.2017. u 10:37 - pre 76 meseci
American Made

Tom Kruz glumi americkog pilota koji je krenuo da radi za ciu a usput postao glavni prevoznik za drogu.

Dobar!

Dunkirk (2017)
Evakuacija engleskih i francuskih vojnika koji su opkoljeni na obali mora.
Ovaj film je zaista remek delo, totalno nenametljivo obradjuje sudbine vise vojnika i to sagledava iz vise perspektiva.

Jungle (2017)
"Hari Poter" i dva njegova prijatelja unajmljuju vodica i krecu u potragu za indijanskim selom u Bolivijskoj dzungli.
Kako jedan prijatelj posustaje odlucuju da se razdvoje u dve grupe...

Ovaj film je mnogo bolji nego prethodni koji je snimio daniel radkliff tj prilicno glup Swiss Army Man, nikakve slicnosti nemaju i preporucujem da ga izbegnete u sirokom luku, nemam pojma sta mu je to trebalo.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.12.2017. u 11:01 - pre 76 meseci
Radius (2017)

Covek koji je imao saobracajku se budi, niceg se ne seca, a sve zivo oko njega postaje mrtvo u odredjenom radijusu.

The Exception
Nemacki oficir dobija zadatak da otkrije spijuna u kuci Kaisera Wilhelma, pri tom se zaljubljuje u jevrejsku sluskinju.


Udaan (2010)
16 godisnjeg decka izbacuju sa skolovanja, on je prinudjen da se vrati kod oca koga jedino ima, majka mu je umrla a otac ne prihvata da je izgubio pravo na skolovanje i tera ga da pocne da radi....


I za kraj, ruski SF:

Prityazhenie (2017)

Engleski naziv je Attraction!

U sticenu vazdusnu zonu ulazi svemirski brod, rusi salju avijaciju i taj brod obaraju i pada u centar moskve pri tome izgine dosta ljudi na zemlji.

Vojska je zatvorila zonu pada, ali gradjani se bune i traze unistenje broda.

Meni je ovaj film vizuelno remek delo, sve je na mestu kamera, svaka scena, sam pad broda, susta suprotnost od americkog SF, cak su i vanzemaljci drugaciji.
Ko voli SF neka pogleda obavezno ali nek ne ocekuje americki SF gde su vanzemaljci cudovista



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.12.2017. u 01:58 - pre 76 meseci
IUOP_1
Da, oba filma sam gledao i do jajca su.
Tu su jos Sunshine (2007)
Event Horizon (1997)



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 20.12.2017. u 03:23 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.12.2017. u 10:07 - pre 76 meseci
Citat:
IUOP_1:Ovaj film sam gledao tako davno, da sam ga u potpunosti zaboravio. Misija na Mars.

Ovo je jedan dobar, klasican hard SF. Grupa naucnika pogine prilikom istrazivanja Marsa, pa stize nova grupa koja bi trebala da ispita sta se desilo. Rezirao Brajan de Palma, a muziku radio Enio Morikone. Glumci su poznati, ali meni, iskreno, nesto nisu legli. Ocenu na IMDb od 5,6 ignorisite, film zasluzuje znatno vise.

Pogledao po tvojoj preporuci. Ne bih bas nazvao hard SF ali jeste osvezenje u odnosu na prosek. Ako se ne sitnicari previse, nema mnogo propusta (osim vetra i zvuka na Marsu).
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.235.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.12.2017. u 07:36 - pre 76 meseci
Nisam gledao, ali može da bude interesantno:

Loving Vincent (2017)
Citat:

Film o Van Gogu spoj slikarstva i filma

Taman kada se činilo da je o životu i delu jednog od najvećih, najpopularnijih i najprepoznatljivijih slikara sve rečeno, napisano i snimljeno, u bioskope u četvrtak stiže film "S ljubavlju Vinsent: Misterija van Goga".

U duhu svega onoga što je predstavljao Van Gog, ovo je prvi u potpunosti oslikani film i to u skladu sa slikama i stilom velikog umetnika. Možda baš onako kako bi i sam slikar ispričao svoju priču o životu i umetnosti. Svaki od 65.000 frejmova filma su zapravo ulja na platnu, koja su oslikala 125 slikara iz celog sveta, koristeći istu tehniku koju je koristio sam holandski slikar. Stvaranje ovog filma je neka vrsta istorijskog poduhvata jer je istovremeno spojeno slikarstvo i film. Ovaj revolucionarni tehnički posao trajao je šest godina. Među umetnicima iz celog sveta koji su učestvovali u stvaranju su i naši Vladimir Vinkić i Biserka Petrović.

"Rad na ovom filmu bilo je potpuno novo iskustvo. Imao sam već neka iskustva sa animiranjem, jer sam godinama pre filma radio kao ilustrator u gejming industriji, ali se slikanjem i crtanjem bavim celog života. Rad na filmu je je bio savršen spoj mojih veština. Brzo sam ušao u dobar ritam i radovao se svakom novom frejmu odnosno slici", objašnjava proces rada Vinkić, koji kaže da je do ovog "posla" na koji je konkurisalo više od 4.000 ljudi došao preko oglasa koji mu je drugar poslao na Fejsbuku. link



Dom Omladine, 23. i 24. 12. 2017 u 20:00, 250rsd.

http://www.domomladine.org/fil...ju-vinsent-misterija-van-goga/

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.29.12.2017. u 23:04 - pre 76 meseci
@ gilopile

Da, to su svakako kvalitetni filmovi. Prvi je malo razvucen, a drugi ima primese horora, ali oba zasluzuju preporuku (ako ima neko da ih do sad nije gledao).

@ Shadowed

Verovatno postoji terminoloska neuskladjenost. Za mene je hard SF onaj koji ima najmanje F :) Plus, tu je jos jedan element koji se otkriva tek na kraju, pa nisam hteo da spojlujem.

Da ubacim jos jednu preporuku. Mada, striktno gledano, ovo i nije film, jer prekratko traje, ali ideja je zanimljiva, pa da podelim:

Usuđujete li se? Horor od 15sek proglašen najboljim ove godine /VIDEO
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.12.2017. u 16:39 - pre 76 meseci
Prityazhenie (2017)
Engleski naziv je Attraction!
Pridruzujem se hvalospevima za ovaj film.
Bas mi je legao.Muzika,kadrovi,atmosfera.
Ima amerskog preterivanja,pogotovo u karakterizacijama dobri vs debili.
Glavna glumica je slatkis(prava Ruskinja) a svidja mi se posebno sto vanzemaljci nisu losi.
Taman kao u filmu Abyss (ambis).
Preporuka
PS Na pocetku odjavne spice,breakbeat muzika otkida.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.12.2017. u 18:48 - pre 76 meseci
Bullet head

Tri pljackasa beze autom i sakrivaju se u veliki napusteni magacin u kome se ponekad odigravaju borbe pasa.
Njih napolju trazi policija, a jedan pas unutra je ziv.

Nije neko remek delo a definitivno nije dosadan
glumacka ekipa je interesantna Adrien Brody, John Malkovich, Antonio Banderas pa ga vredi pogledati.

Mada u zadnje vreme svako malo A. Banderas u nekom filmu ne moze se izbeci...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.12.2017. u 18:53 - pre 76 meseci
Citat:
bakaraBullet head

Tri pljackasa beze autom i sakrivaju se u veliki napusteni magacin u kome se ponekad odigravaju borbe pasa.
Njih napolju trazi policija, a jedan pas unutra je ziv.

Nije neko remek delo a definitivno nije dosadan
glumacka ekipa je interesantna Adrien Brody, John Malkovich, Antonio Banderas pa ga vredi pogledati.


Upravo ga skidam, hvala na preporuci.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.12.2017. u 00:51 - pre 75 meseci
Ovaj ruski koji pominjete sam pogledao po preporuci sa teme. OK je, vredi pogledati. Inace mi je izgledao kao da su ili Ameri pokusavali da snime ruski film ili Rusi americki :)

Edit: typo

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 31.12.2017. u 15:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016608 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.