Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1022890 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Preporucite neki film.10.09.2013. u 22:00 - pre 129 meseci
Jel gledao neko mozda

http://www.imdb.com/title/tt1670345/

Utisci?
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Preporucite neki film.10.09.2013. u 22:52 - pre 129 meseci
Ja sam ga pogledao,nije loš.
Ima akcije i diniamike,priča nije loša takođe.
Naravno ima i nerealnih scena ,priča ponekad škripi ali sve u svemu nije loš film.
Preporuka da se pogleda.
I ostavili su otvorenu priču i za drugi deo.
Odmah da napišem da sam gledao i El Cuerpo film ima dobru priču ali mi se kraj nije svideo.
Može da se pogleda,interesantan je ali nisam previše oduševljen.
Isto sa prethodne strane Trance film nije loš,preporuka za njega,dopao mi se.
Kraj je čudan i neočekivan ...ali sve u svemu nije loš.
be happy
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.232.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.09.2013. u 06:14 - pre 129 meseci
I ja sam gledao "Now You See Me" i kad sve saberem, a posebno oduzmem, nije mi se dopao.

Ima interesantnih detalja i ideja u prvom delu filma...ali kad krenu sa "preko potrebnom jurnjavom" postaje besmislen.

I to toliko da sam prvo zaspao, a zatim drugi deo gledao (teškom mukom) tek posle tri dana.

Šta li me tek čeka sa ovim World War Z?


_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.09.2013. u 21:49 - pre 129 meseci
Citat:
valerijan: ...
Šta li me tek čeka sa ovim World War Z?

Ceka te nekoliko scena u kojima je Nikola Djuricko! :) Inace, meni se film dopao, jeste americka "klasika" po svim pitanjima ali je SF (ja ga tretir'o tako!) I jako brzo se sve dogadja a ja to volim. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.09.2013. u 14:32 - pre 129 meseci
Citat:
valerijan:
I ja sam gledao "Now You See Me" i kad sve saberem, a posebno oduzmem, nije mi se dopao.

Ima interesantnih detalja i ideja u prvom delu filma...ali kad krenu sa "preko potrebnom jurnjavom" postaje besmislen.

I to toliko da sam prvo zaspao, a zatim drugi deo gledao (teškom mukom) tek posle tri dana.


Apsolutno isti slucaj.

Za jedno dnevno popodne.

National Security (2003)



http://www.imdb.com/title/tt0271668/

Prosuo sam se od smeha kada mu je ostalo jos 3 meseca zatvora. Ko bude gledao film znace o cemu pricam :D

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 13.09.2013. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.09.2013. u 21:37 - pre 129 meseci
Hvala na informaciji, dakle, ne gleda se :-)

Pogledao juce, cisto malo da odmorim mozak i da skrenem misli. Malo starije delo, ali moze da prodje. Mozda malo zastareo humor, al od mene preporuka.



http://www.imdb.com/title/tt0071230/

Inace, nisam gledao World War Z, al po nekim kritikama mislim da film nije nesto specijalno.
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

number42

Član broj: 313623
Poruke: 426



+52 Profil

icon Re: Preporucite neki film.17.09.2013. u 16:14 - pre 129 meseci
brazilski 'grad boga'.
neverovatno sta se desava samo desetak kilometara od ria. a jos je neverovatnije da ovaj film, za koga ljudi govore da je shokantan, nije cak ni delic stvarnih desavanja koja mozemo videti u dokumentarcima, kada drogirani klinci sa samo desetak godina krstare predgradjem naoruzani machetama i koltovima, a rade za svoje gazde koje imaju po petnaestak godina.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.09.2013. u 15:52 - pre 128 meseci
Citat:
number42: brazilski 'grad boga'.
neverovatno sta se desava samo desetak kilometara od ria. a jos je neverovatnije da ovaj film, za koga ljudi govore da je shokantan, nije cak ni delic stvarnih desavanja koja mozemo videti u dokumentarcima, kada drogirani klinci sa samo desetak godina krstare predgradjem naoruzani machetama i koltovima, a rade za svoje gazde koje imaju po petnaestak godina.


Ista situacija je i sa Srbijom i ostalim zemljama u okruzenju. Mislim svugde je u svetu to tako, samo negde u ovom slucaju u Brazilu, vise izrazenije jer imaju taj 'bogati i siromasni' deo.
Bas nekako ti moze pribliziti i film "Klip"

Gledao bih neki film sa engleskim titlom pa ako ima neko da mi preporuci neki, uff znao sam naziv takvih filmova ono da nema previse toga teksta vec da je onako 'kratko recima' ne znam taj strucni naziv, obicno se nalazi u akcionim arnoldovim filmovima, nadam se da ce me neko razumeti.

Gledao sam poneke i ranije na engleskom titlu ali mi ne bi uspelo do kraja jer sam izgleda pokusavao da gledam te 'teske' filmove.
 
Odgovor na temu

number42

Član broj: 313623
Poruke: 426



+52 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.09.2013. u 22:08 - pre 128 meseci
Citat:
film "Klip"


@mitkoni,
hvala na proporuci. da, jedan od razloga za sokantnost pregradja ria je sigurno i kontrast izmedju bogatog turistickog centra i susedne siromasne periferije, potpuno dva sveta.

ovo za eng titl nisam skontao koju vrstu filmova konkretno trazis, mozda da navedes neki primer, verovatno ce neko znati na sta mislis.
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.09.2013. u 22:16 - pre 128 meseci
Juce sam gledao, stariji je film, verovatno ga je vecina gledala, al od mene preporuka, s tim da film verovatno nije za svakoga (pocetak je malo napadan, msm ne samo pocetak, al nemojte odustati posle 15 minuta). Glavni glumac je izvanredno odradio ulogu. Meni se svideo, a za druge ne garantujem



http://www.imdb.com/title/tt0066921/

Ovaj sam isto gledao pre neko vreme, dobar je film, ritam, kamera, predeli (jedino mi je kraj onako, njah, sta znam, moglo je to i bolje), od mene isto preporuka (da, nemojte zakljucivati prema posteru, nema mnogo veze sa pucnjavom)



http://www.imdb.com/title/tt1935179/


Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.19.09.2013. u 00:50 - pre 128 meseci
Citat:
number42:
Citat:
film "Klip"


@mitkoni,
hvala na proporuci. da, jedan od razloga za sokantnost pregradja ria je sigurno i kontrast izmedju bogatog turistickog centra i susedne siromasne periferije, potpuno dva sveta.

ovo za eng titl nisam skontao koju vrstu filmova konkretno trazis, mozda da navedes neki primer, verovatno ce neko znati na sta mislis.


Ne znam dobro engleski, znam ono ako se to tako kaze povrsinski, pa ima tako nekih filmova i takvi filmovi imaju i naziv samo sam zaboravio naziv za takve filmove. Gde nema previse price iako ima to je sve ono kratko recimo tipa; - On/a mora doci - Sta se desava - Moras uneti taj i taj kod - Zaigrajmo zajedno - Moras poci tuda/onuda - Kreni za mnom...
Mozda sam sada bio blizi :)
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.25.09.2013. u 18:50 - pre 128 meseci
Man of Tai Chi (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2016940/

Jako dobra akcija...
 
Odgovor na temu

number42

Član broj: 313623
Poruke: 426



+52 Profil

icon Re: Preporucite neki film.25.09.2013. u 23:12 - pre 128 meseci


2012: Ice Age

ubedljivo najgluplji film ikada. na imdb ima ocenu 2,4.
film je uzas. totalni. neprocenjivo. preporuka.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.09.2013. u 00:32 - pre 128 meseci
^
Auu, gledao sada trejler, beda ziva.

Ja bih ga bolje snimio sa malo boljim mobilnim tel. koji ima bar 720p kameru, 16Gb mem. karticu, jednim ledomatom, masinom za pravljenje snega (za razliku od njih koji ni to nisu imali, jer im sneg lici kao kao komadici papirne maramice), litrom benzina i par drugara i drugarica kojih ne drma trema da se `slikaju` i to bez ikakve montaze - samo pause/resume rec. :)

Evo, sada se setih jednog dobrog filma (valjda me sneg podsetio)... A Simple Plan (1998)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

number42

Član broj: 313623
Poruke: 426



+52 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.09.2013. u 16:11 - pre 128 meseci
pa naravno, mada ubedjen sam da se bolji film moze napraviti i crtanjem flomasterom po toalet papiru. ono je neverovatno sta su uspeli da naprave, evo samo jedna od kritika na netu

http://disastermovieworld.com/2011/08/04/2012-ice-age-2011/

inace ova slika je zadnja scena filma:



misim ocigledno nema hepienda jbg.

spoiler alert!

osim rezije, scenarija, montaze itd, gluma je poseban deo ovog spektakla. tesko je odluciti ko je gori glumac, klinac na metu, droljasta kcerka ili ostatak ekipe, mada nisam siguran da su to uopste glumci. moguce da su pokupili neke beskucnike i zatvorili ih 2 dana bez hrane, vode i heroina, i onda ih pustili da lutaju po studiju. onaj sin je poseban slucaj, bojao sam se da se ne onesvesti od glumackog napora, a posebno su zanimljivi tonovi koje proizvodi, delovao je poput vrapca koga siluju laste. za razliku od elegantne mame za koju nije sigurno da li se probudila ili ide da spava, i koja uvek pogresi i smeje se kad treba da pravi panicnu grimasu i obratno. cale je napravio potpuno legendaran potez kada je stavio usta na ono crevo i poceo da uvlaci benzin u sceni koja nema nikakvu svrhu u filmu ili uopste na planeti osim da vidimo kako mesha hemikalije i onda bude neka eksplozija, i tako, kome nije jasno zasto eksplozija u sred filma jednostavno ne razume umetnost. draga kci ima potpuno kultnu scenu u nju jorku kada susrece decka nakon leta, i posle 10 sekundi mu kaze 'lec bek tu d dorm tu ful araund'. ako neko misli da se fraza 'idemo natrag...' ne upotrebljava kada se ljudi tek susretnu posle par meseci gadno se vara. a zastitni znak filma je izmedju ostalog recenica 'oh my god' koju ponavljaju verovatno 78 puta. to se nazalost ne moze reci i za najbolju kcerkinu prijateljicu koja nije stigla ni da promrlja zadnje o.m.g tog kobnog dana kada je munja nacrtana kredom udarila nacrtanu zgradu upravo u njen prozor, praveci veliki krvavi krug na njenom celu, kako munje i gromovi obicno i rade, od cega je naposletku i izdahnula u hodniku znacajno prevrcuci ocima. dok se ovi tragicni dogadjaji smenjuju i glecer nastavlja da juri 300 km/h prema nju jorku, primecujemo izvesnu tenziju izmedju kcerke i njenog anoreksicnog decka u vezi toga da li da skrenu levo ili desno, ali konacno zagrljeni miruju u nekom zaklonu. tu saznajemo da je decku cale poginuo jos u prvim momentima posle erupcije- u finskoj a gde bi drugo, ali ipak nakon sto je proteklo vec 2, 3 sata od pocetka katastrofe potpuno je dosao sebi i drago mu je sto je sa svojom devojkom, i ne bi mu u tom trenutku bilo nigde lepse nego u nju jorku gde cekaju udar glecera na minus pedeset. i onda tu se svi oni malo dovikuju po nju jorku ali se konacno pronalaze, i zagrljeni svi poginu od udara glecera. ah da, da ne zaboravim, na pocetku filma dijalog caleta i shefa:

shef: idi kuci.

cale: sta?

shef: idi kuci

cale: sta?

shef: ok... sprema se apokalipsa. idi u meksiko.

ovo je samo mali deo ovog kultnog filma. neprocenjivo.
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Preporucite neki film.29.09.2013. u 21:32 - pre 128 meseci


http://www.imdb.com/title/tt0288439

Film me je pozitivno iznenadio. Topla preporuka od mene.

Inace, jel gledao neki Holy Motors? Interesuje me sta mislite o tom filmu.

Takodje, toplo vam preporucujem da preskocite This Is The End. Bez obzira na relativno dobru IMDB ocenu, film mi je zivi ocaj.
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Preporucite neki film.29.09.2013. u 22:40 - pre 128 meseci
Svaka čast Sonec na preporuci. FIlm je odličan. Vrlo često ga preporučujem.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Preporucite neki film.03.10.2013. u 18:54 - pre 128 meseci
The Lone Ranger (2013)



Nisam gledao, ima prevod ima sve :)
 
Odgovor na temu

Fabolous
System Administrator
msca/ccna
Laktaši RS

Član broj: 317417
Poruke: 120

Sajt: gmarkovic.info


+8 Profil

icon Re: Preporucite neki film.04.10.2013. u 09:01 - pre 128 meseci
ovaj prvi film je odlican, cita 10ka
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Preporucite neki film.05.10.2013. u 22:30 - pre 128 meseci
Posto pretraga nije urodila plodom, vodicu se cinjenicom da nije niko pre preporucivao.

Glavni lik saznaje da ima rak i sanse su kao iz naslova samog filma. Ostaje da se vidi kako ce on to da prebrodi, kako na to deluje spoljasnja sredina i kakve sve promene u zivotu moze dovesti spoznaja o samoj bolesti. Film je ujedno i komedija i drama, preporucujem svakako.



http://www.imdb.com/title/tt1306980/


Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1022890 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.