Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika u zapisu na kasetu i na CD

[es] :: Digitalne kamere :: Razlika u zapisu na kasetu i na CD

[ Pregleda: 3455 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

th33nd

Član broj: 45644
Poruke: 152
93.86.123.*



+1 Profil

icon Razlika u zapisu na kasetu i na CD21.04.2009. u 19:26 - pre 182 meseci
Hocu da kupim kameru Sony koja kosta oko 19000. E sad,u jednoj radnji mi nude neku koja "zapisuje" snimak na DV kasetu,a u drugoj radnji mi nude isto neku Sony koja snimak zapisuje na mali dvd.Cena je slicna. U jednoj radnji su mi rekli da je bolje na kasetu,da je kvalitetniji snimak, a u drugoj da je bolje na dvd. Help!! U cemu je razlika i da li ima uopste razlike u kvalitetu snimka? Ili mozda imate pak neku bolju trecu opciju,znaci best buy do 20000 din. Hvala
assumption is the mother of all screwups
Windows
 
Odgovor na temu

Hermano
bratbratski
SCG & RS

Član broj: 217619
Poruke: 21
212.200.180.*



Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD22.04.2009. u 00:47 - pre 182 meseci
Bolji je kvalitet snimka na DV kaseti i duzi "zivotni vjek" kasete kao nosaca snimka! Imas par tema...potrazi...procitaj, bice ti jasnije sta da kupis.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD22.04.2009. u 21:02 - pre 182 meseci
sve zavisi od formata u kome kamera snima a ne medij na koji snima...
Moguce su obe opcije, i da je bolje na kaseti a i da je bolji snimak sa kartice... DV vs HDV vs fullhd vs avchd...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD22.04.2009. u 21:21 - pre 182 meseci
Ovde je pitanje kaseta vs DVD, a ne znam po kojoj računici "zavisi"?

DV je potpuno nekompresovani format i zapis je bukvalno "as is" sa onim što senzor "vidi".

Slična priča kao DVD krasi i HDD/kartice (mada je kvalitet ipak bolji nego DVD, jer je potrebna manja kompresija i zbog raspoloživog prostora i zbog brzine), jer je na takvom (sporom) mediju uvek neophodna kompresija da bi se postigao framerate, tako da - dileme nema - kasete su i dalje poprilično ispred kvalitetom koji mogu da isporuče. Realno je očekivati da SSD poboljša stvari kada su u pitanju alternativni mediji, ali to očigledno neće biti baš tako brzo, zbog finansijskog momenta.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD23.04.2009. u 08:03 - pre 182 meseci
moj post se odnosio na Hermanana ciji odgovor mi je izgledao kao miniDv vs sve ostalo...

Citat:
StORM48:

Slična priča kao DVD krasi i HDD/kartice (mada je kvalitet ipak bolji nego DVD, jer je potrebna manja kompresija i zbog raspoloživog prostora i zbog brzine), jer je na takvom (sporom) mediju uvek neophodna kompresija da bi se postigao framerate, tako da - dileme nema - kasete su i dalje poprilično ispred kvalitetom koji mogu da isporuče.

dakle opet, ne bih se slozio za hdd/kartice...po toj logici recimo DV snimak sa neke miniDv kamerice panasonic gs19 je bolji od panasonic hmc150 koja snima AVC-HD format na SD karticu.. opet je taj kompresovani avchd nebrojeno puta bolji od tog nekompresovanog dv snimka... Uostalom milijardu kamera snima nekomprersovani full hd materijal koji nema veze sa trakama, pa se zato opet vracam na onu moju tvrdnju da NIJE BITAN MEDIJ na koji se snima vec format koji kamera snima.... mnogi koji imaju miniDv kamere snimaju direktno na hard i na taj nacin zaobilaze glavu kamere, sto potkrepljuje moju tvrdnju da traka uopste nije bitana, cak bi je u sam izbegavao jer dolazi do prljanja glave, nepouzdana je, dropova frejmova...

U slucaju th33nd, bih se slozio da mu je bolje da uzme tu sto snima na trake, jer te male kamerice koje odmah snimaju na dvd obicno su nizasta...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD23.04.2009. u 11:09 - pre 182 meseci
Mimoišli smo se u formulaciji, pa da ispravimo...

Dakle, pri maksimalnom mogućem kvalitetu, nezavisno od kamere - bolji kvalitet snimka je tehnički moguć na kaseti, zato što kaseta ne poznaje problem "protoka podataka". Dakle, ne postoji "usko grlo", koje na bilo koji način može ograničiti kvalitet snimka.

S druge strane, danas su još uvek retke kamere koje raspolažu toliko brzim sistemom HDD/SSD diskova (osim onih najskupljih) da bi mogli da isprate bitrate koji je potreban da bi bili uporedivi sa MiniDV-om. Dokaz za to je i klasa vrhunskih kućnih, odnosno prosumer kamera, tipa Canona HV20/HV30. Ne postoje u non-MiniDV izvedbi, već samo MiniDV. Upravo iz razloga što drugi mediji (a bez hiljada evra ulaganja) ne mogu da isprate toliku količinu podataka bez teške kompresije, koja bi anulirala upravo ono zbog čega se takva kamera kupuje - a to je kvalitet snimka. Uporedi snimke sa doslovno bilo koje kamere (dok nije profesionalna klasa u pitanju) sa onim što pruža HV30 i odgovor ćeš lako dobiti. Mogu biti FullHD sa dskom i deset puta, uz kompresiju koju vrše na tim snimcima, totalno je deplasirano porediti ih sa čistim, RAW materijalom koji pruža FullHD u sprezi sa MiniDV-om kao medijem.

Opet, gledajući naslov, a onda i samo pitanje pokretača teme, jasno je da pitanje i jeste generalno - koji medij donosi više benefita. Porede se kamere istog cenovnog ranga i tu ne bi smelo biti sumnje koji medij je bolji. I to ne malo - nego jedno 3-4 puta. Sad, ako merimo sve po tome, koliko će neko biti stručan da taj boljitak i iskoristi - onda džaba - promašena tema svakako.


Nego, kada je pouzdanost u pitanju, možeš se kladiti da je DVD najnepouzdaniji, da je HDD bolji od njega, ali je MiniDV daleko najbolji, pogotovo što mu nije potreban integritet, da bi materijal bio svučen na nešto drugo. Prosto su neuporedive kategorije.

Isprlja se glava > očistiš je. Crkne glava > promeniš kameru.

Crkne HDD > ubiješ se?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.ptt.rs.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD23.04.2009. u 22:41 - pre 182 meseci
Ljudi sta kompresovano ili nekompresovano, pa i DV je kompresija...
Hv30 koliko znam snima fullHD ukoliko se radi capturing kroz hdmi...a videcemo da li ce hv40 snimati na traku...nesto cisto sumnjam jer je traka medij koji ubrzano i sigurno umire, zato sto dolaze jeftiniji, pouzdaniji i bolji nacini skladistenja podataka, kada bi ljudi razmisljali suprotno svi bismo jos uvek koristili flopy diskove...

ne znam zasto bi bolje bilo:

"Isprlja se glava > očistiš je. Crkne glava > promeniš kameru.

Crkne HDD > ubiješ se?"

meni bi gore bilo da crkne glava na kameri nego neki hard, zamenis hard sto bi se ubijao...

a i iole ozbiljnije kamere ne koriste integrisan hdd, vec se radi o prenosivim ili externim uredjajima...

NAs su na faxu, iz digitalizovanja signala ucili da postoji problem sa protokom podataka na traci ali ne bih da smaram matematikom jer definitivno taj problem nije bitan kada je u pitanju DV materijal...
Takodje postoje i Panasonic dvx100 modifikovane kamere (andromeda - 4:4:4 color space, 10bit, raw, 2K), koje rade capture na hard jer je slaba karika u ovoj kameri upravo bila DV TRAKA
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.mpconn.net.



+1344 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD23.04.2009. u 22:46 - pre 182 meseci
Citat:
jerryrain: ..jer je traka medij koji ubrzano i sigurno umire, zato sto dolaze jeftiniji, pouzdaniji i bolji nacini skladistenja podataka


Sa' će Storm, evo samo što nije :D
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.smin.itsisp.net.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 09:26 - pre 182 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Sa' će Storm, evo samo što nije :D


haha, nije mi namera njega da pecnem.. ali cinjenica je da traka itekako ima ogranicen prenos podataka :D
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 14:02 - pre 182 meseci
Nemam ja šta da se peckam... lepo otvoriš katalog video opreme za 2009-u godinu, pa prebrojiš koliko koji medij ima udela.

Videćeš da samo Sony potencira HDD, a kad vidiš rezultat, pao bi u nesvest koliko je to lošije od jednog fotoaparata kakav je Canon PowerShot SX1 IS.

Toliko o tome.

Ja se zapravo slažem da MiniDV treba u penziju. Problem je u tome što je to danas još uvek iracionalno, jer se još uvek, za normalne pare, ne može postići dovoljan protok i PRE SVEGA kapacitet, koji bi zadovoljio potrebe čak i prosečnog home-korisnika, a kamoli za nešto više od toga. Na tome se ubrzano radi (SSD diskovi), ali će i to biti traljavo rešenje, ukoliko se pribegne ekvivalentu današnjih HDD kamera - gde je disk sastavni deo kamere i ne omogućava korisniku da taj disk zameni praznim, nakon popunjavanja kapaciteta ili zbog neispravnosti, što je danas slučaj.

Ne znam kako je kod Tebe slučaj, ali sa sa 5 sati materijala ne mogu pošteno ni da uključim kameru kada negde idem.

A plus što je neophodno imati barem laptop, kablove, struju i krš drugih kerefeka, da bi to mogao da isprazniš ukoliko otputuješ na duže, na primer.

Citat:
jerryrain: cisto sumnjam jer je traka medij koji ubrzano i sigurno umire, zato sto dolaze jeftiniji, pouzdaniji i bolji nacini skladistenja podataka, kada bi ljudi razmisljali suprotno svi bismo jos uvek koristili flopy diskove...

Sve stoji osim boldovanog. Evo, ceo sam se pretvorio u uši - šta je pouzdanije od kasete?
Šta ima integritet podataka poput kasete?

Citat:
meni bi gore bilo da crkne glava na kameri nego neki hard, zamenis hard sto bi se ubijao...

Da... ^ovo^ možda važi ako snimaš koloniju mrava dok se smara u pesku.
Ako otputuješ negde, snimaš ovo - ono, neke porodične gegove, dečji rođenan itd i prsne hard, šta onda radiš?
Ono - izvadiš hard (ne može bez servisa), frljiš ga u đubre i turiš novi? (opet ne može bez servisa)
A snimci? To Ti nije bitno? (javi se kad bude bila potrebna ekstrakcija, dogovorićemo se oko "cifre")
Kome snimci nisu bitni, njemu kamera nije ni potrebna. A fazon je u tome da si uporedio neuporedivo - tj. različite kategorije problema. Kada crkne hard, crkao je MEDIJ i svi podaci na njemu. Kada crkne glava na MiniDV-u, kamera je privremeno neupotrebljiva, ali su snimci ostali na kaseti, a ne u glavi (kamermanovoj ili kamerinoj )

Citat:
a i iole ozbiljnije kamere ne koriste integrisan hdd, vec se radi o prenosivim ili externim uredjajima...

Heh.... dobar vic.... "iole ozbiljnije".
Ja koliko vidim, ovde ne pričamo o Panavision-u, nego o consumer kamerama za 200+ dinara
A ja bi voleo da vidim kameru koja barata eksternim medijem, a da nije teška 5 kila i nosi se na samohodki (eventualno ramenu)?


Citat:
NAs su na faxu, iz digitalizovanja signala ucili da postoji problem sa protokom podataka na traci ali ne bih da smaram matematikom jer definitivno taj problem nije bitan kada je u pitanju DV materijal...

Ne znam... ili su vas na faksu pogrešno učili ili nisi dobro pazio (bez ljutnje!) - upravo MiniDV jedini omogućava jednostavno razlaganje snimka na frejmove, za razliku od svih drugih medija. Ko je išta pokušavao da namontira precizno u ms, zna o čemu pričam.

Citat:
Takodje postoje i Panasonic dvx100 modifikovane kamere (andromeda - 4:4:4 color space, 10bit, raw, 2K), koje rade capture na hard jer je slaba karika u ovoj kameri upravo bila DV TRAKA

Naravno da postoji... ko i sve druge žabe.... a i babe.

To su - da - babe i žabe u ovoj priči.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.smin.itsisp.net.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 16:32 - pre 182 meseci
Citat:
StORM48:
DV je potpuno nekompresovani format i zapis je bukvalno "as is" sa onim što senzor "vidi".

Iskreno, posle ovakvog bisera svaki komentar je suvisan.. ipak je potrebno poznavati bar malo gradivo o kome se diskutuje a bojim se da ovde to ocigledno nije slucaj..ali ajde

Citat:
StORM48: Nemam ja šta da se peckam... lepo otvoriš katalog video opreme za 2009-u godinu, pa prebrojiš koliko koji medij ima udela.

Koji katalog? Evo upravo listam B&H winter 2008/2009 i potkrepljuje moju tvrdnju, i uopste nemam nameru dalje od ovog posta da diskutujem o tome jer nista sto sam rekao nije bilo tek da bi napisao nesto vec prosto cinjenicno stanje u danasnjoj video tehnici...

Citat:
StORM48: Videćeš da samo Sony potencira HDD, a kad vidiš rezultat, pao bi u nesvest koliko je to lošije od jednog fotoaparata kakav je Canon PowerShot SX1 IS.

Toliko o tome.

Toliko o mesanju baba i zaba :D


Citat:
StORM48:Ja se zapravo slažem da MiniDV treba u penziju. Problem je u tome što je to danas još uvek iracionalno, jer se još uvek, za normalne pare, ne može postići dovoljan protok i PRE SVEGA kapacitet, koji bi zadovoljio potrebe čak i prosečnog home-korisnika, a kamoli za nešto više od toga. Na tome se ubrzano radi (SSD diskovi), ali će i to biti traljavo rešenje, ukoliko se pribegne ekvivalentu današnjih HDD kamera - gde je disk sastavni deo kamere i ne omogućava korisniku da taj disk zameni praznim, nakon popunjavanja kapaciteta ili zbog neispravnosti, što je danas slučaj.

Ne znam kako je kod Tebe slučaj, ali sa sa 5 sati materijala ne mogu pošteno ni da uključim kameru kada negde idem.

A plus što je neophodno imati barem laptop, kablove, struju i krš drugih kerefeka, da bi to mogao da isprazniš ukoliko otputuješ na duže, na primer.

ili ubaciti novu karticu od recimo 8/16/32Gb i vozaj dalje?! ali ajde slazem se, da koristim HV30, snimao bih direktno na hard za potrebe editinga a snimao bih i na kasetu istovremeno, cisto radi arhiviranja snimka...
ali ok. ti pricas o consumer a ja o semi i proconsumer kamerama... kamere sa integrisanim hardom su zesca glupost i namenjene su iskljucivo za zabavu i kucnu upotrebu a ja racunam da je ovo ipak neka ozbiljnija diskusija pa sam tako i pristupio temi... Dakle da razresimo HV30 ili neka kamera u istom cenovnom rangu koja snima na na HDD ili ne daj boze DVD, naravno uvek HV30 (mada moze se desiti da ta hdd kamera ima bolji bitrate i za celih 5Mbps jer jednostavno nije ogranicena na traku)


Citat:
StORM48:Da... ^ovo^ možda važi ako snimaš koloniju mrava dok se smara u pesku.
Ako otputuješ negde, snimaš ovo - ono, neke porodične gegove, dečji rođenan itd i prsne hard, šta onda radiš?
Ono - izvadiš hard (ne može bez servisa), frljiš ga u đubre i turiš novi? (opet ne može bez servisa)
A snimci? To Ti nije bitno? (javi se kad bude bila potrebna ekstrakcija, dogovorićemo se oko "cifre")
Kome snimci nisu bitni, njemu kamera nije ni potrebna. A fazon je u tome da si uporedio neuporedivo - tj. različite kategorije problema. Kada crkne hard, crkao je MEDIJ i svi podaci na njemu. Kada crkne glava na MiniDV-u, kamera je privremeno neupotrebljiva, ali su snimci ostali na kaseti, a ne u glavi (kamermanovoj ili kamerinoj )

Nisi mi bas najjasniji sa svojim zakljucima, pa ne snimas Gospodara Prstenova i cuvas ga na hardu kamere pa kasnije cupas kosu ako ti sve ode u propast??!
Kao prvo, ja i nisam cuo za toliko slucajeva da je ljudima propao materijal sa harda/kartice a po tvojoj prici to ispada kao uobicajena pojava, drugo u vecini slucajeva postoji opcija da se spasi podatak, trece desavalo se meni da snimam nesto kasetom i tek kasnije vidim da je glava bila prljava i da mi je celokupni trud propao, e od tad sam lepo batalio trake i gluposti i snimao direktno na FIRESTORE ukoliko se radilo o minidv kameri...
Evo sad kad smo snimali reklame za Hello Sokove (hello music 4 you konkurs) koriscena je RED kamera, snimi se pola sata materijala backupuje se i snimaj dalje... da je crko hard u najgorem slucaju bismo izgubili pola sata...
A zamena glave ne kameri je mnogo skuplja od zamene harda ili kupovine nove kartice.. Ja stvarno ne vidim zbog cega bismo dalje diskutovali na ovu temu, jer je sve vrlo jasno...
Uostalom uskoro se pojavlju nove generacije kamera tipa Scarlet, Sparta (spanci prave), Drama (grci), Ikonoscop (svedjani)... uglavnom su 2k i vise, snimaju raw, 14bit...mislis li da i jedna koristi traku???


Citat:
StORM48:Ne znam... ili su vas na faksu pogrešno učili ili nisi dobro pazio (bez ljutnje!) - upravo MiniDV jedini omogućava jednostavno razlaganje snimka na frejmove, za razliku od svih drugih medija. Ko je išta pokušavao da namontira precizno u ms, zna o čemu pričam.

Ne ljutim se naravno, i ovako je samo u pitanju tvoja neinformisanost i tehnicka nepotkovanost konkretno na ovu temu (bez ljutnje ali tako mi izgleda).. Upravo je suprotno do toga sto si ranije pomenuo, traka je zapravo USKO GRLO za bilo kakav bolji prenos podataka i veoma je ogranicena. MiniDv je superiorniji samo u odnosu na Hi8, Video 8, VHS-c... MiniDv ima prenos podataka 25Mbps, kompresiju od 5:1, 8 bit-a!, ogranicenje na 1440 horizonlanih piksela.. Mnoge 'full' hd kamere zapravo imaju to ogranicenje jer snimaju na minidv, zato sve nove full hd profesionalne kamere imaju flash
Tu je i duzi transfer podataka na kompjuter, ako si snimio 10 materijala moraces 10 sati da ga prebacujes u komp i time dodatno trosis glavu kamere a svaka glava ima odredjen broj radnih sati... onda koliko ovde vidim konstatno ignorisanje dropout-a sto je veoma cesta pojava pri koriscenju traka.
Profesionalci su do skoro uglavnom koristili samo miniDV, DVCPRO ili film (naravno film je film ali pitanje je i kakva je njegova buducnost u narednih 20 godina) ali to se sve sada ubrzano menja, tehnika napreduje vrtoglavom brzinom i skoro svakodnevno se pojavljuju nove stvari koje su u mnogo cemu bolje... mnogi ne vole promene u nacinu rada na koji su navikli ali to je neminovnost danasnje tehnologije i sveta u kome zivimo... Do skoro smo se smejali na pomisao harda od 1TB a danas to svako moze da priusti... U video tehnici recimo 2006. godina i 2009. godina su udaljene jedna od druge za par svetlosnih godina ;)
Vecina 3ccd kamera u teoriji moze da daje daleko bolje snimke, samo ako bi bile u mogucnosti da zaobidju traku i da sa cipa ide nekompresovan signal direktno kroz firewire port, ne mora da se dobije veca rezolucija ali mozete dobiti SD snimak sa semplom 4:2:2 nekompresovanom (ili u najgorem slucaju 2:1), mada kao sto sam vec pomenuo to nije samo teorija vec je radjeno u praksi i to sa mnogo boljim rezultatima nego sto sam ja napisao..

Citat:
StORM48:aravno da postoji... ko i sve druge žabe.... a i babe.

To su - da - babe i žabe u ovoj priči. ;)

A postoji sto babi milo to joj se i snilo :D
Ja stvarno nemam nameru dalje da se ubedjujem na ovu temu, forum ce biti tu i kroz godinu dve pa cu lako da je iscupam iz naftalina cisto da te podsetim ;)
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao jerryrain dana 24.04.2009. u 17:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 17:25 - pre 182 meseci
Ovoliku količinu... besmislica... zaista nisam imao snage da pročitam...

Pišeš o stvarima o kojima negde čitaš...

Kao drugo, sledeći put, pre nego što kreneš da prosipaš bisere i offtopic, OGROMNU PAŽNJU posveti Pravilniku, a posebno delu koji se tiče off-topica!

Dakle, u temi o 19k DINARA Ti ubacuješ u priču kamere koje koštaju koliko i nečiji auto, stan.... WTF!?

Spusti se bre na zemlju...

Pozdrav

P.S. Dropout ne postoji na normalnim mašinama, već samo na grtalicama
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.smin.itsisp.net.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 17:38 - pre 182 meseci
Citat:
StORM48: DV je potpuno nekompresovani format i zapis je bukvalno "as is" sa onim što senzor "vidi".

Pisem o stvarima kojima se bavim i u koje se razumem vrlo dobro

edit: uklonjene uvrede

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 24.04.2009. u 21:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.mpconn.net.



+1344 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD24.04.2009. u 20:56 - pre 182 meseci
Je li jerryrain, u kom si ti tripu?

Hoćeš da kažeš da si dobar đak ili šta? Nije ovo mesto gde se sipa nešto kako ti padne na pamet, a uz to vređaju Moderatori ES-a, nego tema sa vrlo jasnim naslovom koja zahteva fokusiranost na nju.

Kakve veze ta tvoja priča ima sa temom? A tek vređanja!?! Čemu to?

Ovo je poslednja opomena, svaki naredni put on-sight brišem ceo post

 
Odgovor na temu

Hermano
bratbratski
SCG & RS

Član broj: 217619
Poruke: 21
212.200.179.*



Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD25.04.2009. u 02:09 - pre 182 meseci
Gospodo moderatori, neprimereni cinizam je uvredljivi oblik obracanja, a pogotovo kad je usmjeren ka upucenom sagovorniku...a kad tako krene...naopako podje...No, iz ovog "prepucavanja" MNOGO korisnih informacija, kvalitetnih argumenata sa obje strane...ma vrijedno ko desetine sl.tema...ili ti...naj off-topic !!! Ocigledno, da samo pod "pritiskom" nastaje kristalizacija. Gospodo Jerryrain i StORM48, HVALA na ovom zadovoljstvu...a i "neduznom" pokretacu teme!
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.smin.itsisp.net.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD25.04.2009. u 08:44 - pre 182 meseci
Rekao sam ti da budeš kulturan, da ne vređaš, ne izvrćeš, ne izmišljaš i slično



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 25.04.2009. u 11:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Razlika u zapisu na kasetu i na CD20.12.2009. u 20:32 - pre 174 meseci
moderator Nebojsa Milovanovic je izbrisao moj post iznad (i editovao ostale moje postove, kako njemu odgovara) jer je bio prepun korisnih informacija i cinjenica o temi ali od njega prave potpuno neinformisanog coveka koji se buta u deo fouma o kome nema blage veze...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Razlika u zapisu na kasetu i na CD

[ Pregleda: 3455 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.