Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem

[es] :: Elektronika :: Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem

[ Pregleda: 25143 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miha85
nezaposlen

Član broj: 220557
Poruke: 1
*.telrad.net.



Profil

icon Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem23.04.2009. u 23:03 - pre 182 meseci
Zdravo imam jedan problem. Potrebna mi je sema monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem. Da bi ga pustio u rad. Ukoliko neko ima opsirnije o toj skici (semi) kako se sta radi bilo bi mi veoma korisno (neka literatura). Uglavnom bilo kakav vid pomoci bi mi dobro dosao. Hvala vam svima.
 
Odgovor na temu

max 56
elektromehanicar,vikler
sombor

Član broj: 217516
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem27.04.2009. u 21:22 - pre 182 meseci
Probaću da ti objasnim pisanjem pošto mi baš ne ide kačenje slika.
Treba da imaš 4 žice (izvoda) iz motora. Dva su od radnog (glavnog) namotaja i dva od pomoćnog namotaja. Evo kako ćeš spojiti:
Jedan radni i jedan pomoćni spojiš zajedno tu ćeš dati napajanje (svejedno je da li je faza ili O )
Drugi pomoćni namotaj spojiš sa jednim krajem kondenzatora (da li će to biti od 80-100 mikro farada ili recimo od 100-125 mikro farada zavisi od snage motora)
Drugi kraj kondenzatora spojiš sa jednim krajem centrifugalnog prekidača
Drugi kraj centrifugalnog prekidača spajaš sa radnim namotajem koji ti je ostao i tu daješ napajanje (znači ako si na prvi radni koji si spojio sa pomoćnim dao fazu na ovaj drugi daješ O )
Ako ti je potreban drugi smer treba zamenuti mesta žicama od pomoćnog namotaja.
Centrifugalni prekidač treba da je spojen kad motor stoji!(probaš sa instrumentom)
Ako ti nešto ne bude jasno pitaj.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.151.*



+128 Profil

icon Re: Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem27.04.2009. u 22:03 - pre 182 meseci
što ne ide kačenje? pogledaj svoju poruku ispod nje imaš "upload".
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pustanje u rad monofaznog asinhronog motora, sa centrifugalnim prekidacem

[ Pregleda: 25143 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.