Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

neverovatna pojava

[es] :: SOHO Networking :: neverovatna pojava

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alias
Iliti Takozvani
SM

Član broj: 4587
Poruke: 59
*.ptt.rs.



Profil

icon neverovatna pojava24.04.2009. u 23:15 - pre 182 meseci
Kad budete procitali necete verovati... ja ne verujem sta mi se desava.

Desktop racunar mi je povezan sa mreznim kablom na internet (kabal ide do ISP antene na krovu zgrade).
U desktop racunaru mi je bezicna kartica preko koje ostvarujem bezicnu konekciju sa internetom na laptopu.

E sad... sve to lepo funkcionise kad je laptop prikljucen na struju ali kad ga iskljucim sa struje i ostavim na bateriji i pokusam da otvorim neku stranicu na internetu DESKTOP RACUNAR SE RESTARTUJE!

Ne mogu da verujem sta se desava! Uopste mi nece biti cudno ako mi ne verujete...

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: neverovatna pojava25.04.2009. u 08:01 - pre 182 meseci
Razmisljam se da prebacim temu u MadZone, posto su prste ocigledno umesali gremlini....

Cekaj, PC ti se restartuje, ne laptop?! A dok je notebok na AC adapteru, nikada ti se ne desi takav slucaj? Hm..
 
Odgovor na temu

Alias
Iliti Takozvani
SM

Član broj: 4587
Poruke: 59
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: neverovatna pojava25.04.2009. u 09:45 - pre 182 meseci
Da, desktop PC mi se restartuje kada pokusam da otvorim neki sajt na internetu sa laptopa ali samo kada je laptop na baterijama. Kada je laptop na stujnoj mrezi onda sve radi normalno. Neverovatno. I znaci nema greske... surfujem na laptopu i sve radi ok - iskopcam laptop iz struje i kliknem refresh u firefoxu i - desktop se restartuje!

Mada mislim da se desktop restartovao par puta i kada nije koriscen laptop ali to jos ne mogu da tvrdim posto tada nisam obracao paznju.

 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
79.101.215.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: neverovatna pojava25.04.2009. u 13:42 - pre 182 meseci
Ocito da ti je lose podesavanje nesto sa mreznim adapterima u desktop PC-u posto ga koristis kao router ako sam dobro shvatio!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: neverovatna pojava26.04.2009. u 00:59 - pre 182 meseci
Kakvo podesavanje moze da uzrokuje ovakvo desavanje, i to samo pod totalno nebuloznim uslovom kada je racunar koji pristupa preko tog desktiopa na bateriji!? Totalni nonsens, ja ipak bacam tip da su gremlini umesali prste :)))

Citat:
Alias: Da, desktop PC mi se restartuje kada pokusam da otvorim neki sajt na internetu sa laptopa ali samo kada je laptop na baterijama. Kada je laptop na stujnoj mrezi onda sve radi normalno. Neverovatno. I znaci nema greske... surfujem na laptopu i sve radi ok - iskopcam laptop iz struje i kliknem refresh u firefoxu i - desktop se restartuje!

Mada mislim da se desktop restartovao par puta i kada nije koriscen laptop ali to jos ne mogu da tvrdim posto tada nisam obracao paznju.


Ispitaj ti to napajanje na desktopu itd... izgleda da u tom cucu grmi zec, tj. da tokom rada na bateriji laptop salje signal drugacijeg intenziteta koji uzrokuje da desktop-ova wifi kartica povuce vise struje koje ploca/napajanje ne mogu da izdrze... to je najblize logicno objasnjenje koje mi pada na pamet.

Laptop salje slabiji signal kako bi stedeo bateriju, pa se onda deskop 'muci' da salje jaci signal i otuda dolazi do overload-a napajanja i restart.

 
Odgovor na temu

Alias
Iliti Takozvani
SM

Član broj: 4587
Poruke: 59
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: neverovatna pojava26.04.2009. u 22:59 - pre 182 meseci
da i meni logicno deluje da kvaka moze biti samo u desktopu... pozvacu poznanika koji se vise razume da ga pogleda
 
Odgovor na temu

Pajica Ristic
Novi Sad

Član broj: 87871
Poruke: 306
*.telenor.co.yu.



+27 Profil

icon Re: neverovatna pojava03.05.2009. u 22:39 - pre 182 meseci
a koliko wati je napajanje na desktopu? probaj da stavis jace napajanje... iako mi prvi post nije imao smisla, ovo bi teoretski moglo da bude uzrok tog restartovanja, ali ipak, razlika u signalu koji laptop salje kada je na 220v/na bateriji je verovatno jedva merljiva..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: neverovatna pojava

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.