Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega

elitemadzone.org :: MotoZone :: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 55207 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega10.07.2009. u 21:05 - pre 179 meseci
Nema na cemu, i drugi put
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega09.03.2010. u 00:55 - pre 171 meseci
Ljudi imam jedno pitanje.... imam exactly-ja 2008 god i na 3500 sam ga kitovao menjao klip i sublinu jer je izgoreo stari klip i onda je zveketalo.... veoma malo vremena je proslo posle servisa preso sam 10 km vozio ga do 40km/h i on je opet poceo da zvoni...zowem majstora i ona mi kaze da to nema weze sa klipom da je nesto drugo u pitanju ali kao nema posledice.... pitam se sta je to jer owde u bgu majstori deru pa mi se ne isplati da ga stalno nosim na preglede.... stalno sipam ulje tj dolivam tako da neverujem da je ostao bez ulja... e sada jedino da nije neki dovod za ulje otiso il sta vec moze da bude pa da ulje ne dolazi u motor.... ako imate predlog sta moze da bude bio bih zahwalan...pozzz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega02.05.2010. u 11:51 - pre 169 meseci
Pre par dana sam obavio sitne prepravke na motoru...zamenio rolnice, sredio auspuh, zamenio filter za vazduh i smanjio protok ulja...motor ide brze i bolje startuje...sredio rep i postavio karbonske migavce...prezadovoljan sam, motor ide preko 80km/h.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega28.07.2010. u 23:34 - pre 166 meseci
Ostao sam sa malo goriva u motoru krenuo sam motorom i nisam prso 100-tinjak metara i ugasio se .Odtada upali samo kad prsnem goriva u krburator ili svjecicu i radi dok to nepotrosi.Dali bi moglo bit da su se filteri zaprljali ako je bilo prljavstine u rezervaru.ako nesto neko zna neka javlja hitno..poz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega07.01.2011. u 16:25 - pre 160 meseci
Citat:
Gost: Pre par dana sam obavio sitne prepravke na motoru...zamenio rolnice, sredio auspuh, zamenio filter za vazduh i smanjio protok ulja...motor ide brze i bolje startuje...sredio rep i postavio karbonske migavce...prezadovoljan sam, motor ide preko 80km/h.


Jel mi mozes objasniti kako si sredio rep i koje si to zmigavce stavio???i ja bih to isto uradio,ako neko moze a mi objasni,i ako moze slika da vidim..hvala
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega30.01.2011. u 13:25 - pre 160 meseci
ja imam Sprint Exatcly , kupljen 2010 godine u Avgustu i mogu da vam kazem prezadovoljan sam,ne treba mu tuning,stavio sam svecicu NGK BP6HS i vuce kao metak, presao sam 2683 km i ide mi super,meni ide 80 km/h moze i vise ali nisam imao prostora,on je fabricki i nema tuning-a,samo da se pazi kad se dodaje gas da se ne doda pun gas onda ga gusis i ne moze da iskoristi svoju snagu , samo polako na gas iima da ide i vise od 75 koliko je moj isao do 2500 km :D
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega31.03.2011. u 21:41 - pre 158 meseci
jel moze neko da mi kaze gde se nalaze te rolnice sto se menjaju???? :)
HVALA!!!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega22.04.2011. u 08:30 - pre 157 meseci
Skino sam blokadu prsten onaj i sad može da ide 65kmh.. i sad me zanima jeli ima još jedna blokada na njemu ? može li mi netko odgovoriti?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega22.04.2011. u 08:47 - pre 157 meseci
@gost,koliko dugo koriš motor,uopšte.Nije samo blokada nego čitava matematika u 2t.Rolnice-težina,zadnja opruga ploče
kvačila,opruge na samom kvačilu,auspuh,VAZDUH,debljina kaiša,karburator,ULJE.Tako ti je to u 2t gost,alo gost.Izgleda da
si sve već kupio i osta samo trag guma.Sretno.
http://www.motobike.rs/
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

VladaP85
Student
Novi Sad

Član broj: 284114
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega30.04.2011. u 14:52 - pre 157 meseci
Ja sam kupio Sprint Exactly 50 black edition, 2009 god(presao 500 km, ko nov) i ima ove novije(velike) km satove i koliko sam citao on ne bi trebao da ima blokade a meni ide 50 km/h i to dam pola gasa i on brzo navuce tih 50 i kad dodam do kraja on malo pojaca zvuk i ubrza mozda je 2-3 km/h, cak i nizbrdo ne ubrza vise... Jel on ipak ima blokadu ili nesto nije u redu?
 
Odgovor na temu

VladaP85
Student
Novi Sad

Član broj: 284114
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega05.05.2011. u 22:18 - pre 157 meseci
Resio sam problem! :D Bio mi je pojeden pogonski kais,skoro duplo tanji je bio... Sad ide 80 km/h po satu i mislim da je mogo jos malo ali nisam imao puta... Evo slike stari/novi kais :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega26.05.2011. u 15:15 - pre 156 meseci
Dva pitanja u vezi ovog skuterceta :D
1. Ima li razlike izmedju "obicnog" i BlackEdition?
2. Koliko bih trebao voziti, i koliko dugo dok ga ne razradim (posto sam procitao da ne valja odmah do daske gas)?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega01.06.2011. u 12:13 - pre 156 meseci
1. Razlika je u boji i opstem utisku. Sto se tehnike tice, nije primecena razlika.

2. Ovo je malo slozenije pitanje. Naime, postoje i neki trendovi da je bolje za motor da se ostrije razradjuje, pogotovo savremene, preciznije(masinske) obrade.
Po meni, ranije ili kasnije maltretiranje motora sigurno skracuje vek, tako da je preporuka, ako hoces da ga maltretiras, kreni odmah, da ne cekas neke naslage na klipu i cilindru, sve jedno je da li ces ga razbucati koji vikend ranije, ili odluci da vozis korektno, (uzgred vise zbog bezbednosti) i uz povremena jaca opterecenja, nevazno da li je nov ili "razradjen", neces imati problema duzi period.

Poz
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega17.06.2011. u 05:36 - pre 155 meseci
Ljudi da li mozete da mi kazete koji benzin sipate u motore, skutere?

Jel sipate onaj BMB ili onaj evro premijum...il ima neka treca varijanta

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega06.07.2011. u 22:09 - pre 154 meseci
i ja imam sprint exactly star 1 godinu blokada skinuta i ide 65 kmh. zanima me kako bih ga mogao poboljšati za 100eura i gdje bih mogao kupiti rolnice. prešao je 5500 km.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega07.09.2011. u 11:48 - pre 152 meseci
Pozz ljudi... imam exactlya 2008 god presao je preko 15000km skoro bez ikakvih kvarova (2x pukla sajla za gas i jednom sajla zadnje kocnice). Ima giannelli auspuh, 4g rolnice sve ostalo je standard... Trenutno nisam zadovoljan kako ide max 75km/h, prezadovoljan sam kakv start ima, nas 2 uz bilo kakvu uzbrdicu ne oseca do 40km/h izvlaci nas kao po pravcu. Ali posle 40km/h duplo se olenji kao da prebaci u drugu brzinu. Tako i na pravcu samo sto posle 40 pocne sve jace da vuce do 65-75. Stavljao sam lakse i teze rolnice nema sanse da predje 75km/h, a dok sam imao stand. auspuh isao je do 80 i vise ali mnogo slabije ubrzavao. Na 8000 sam mu prvi put cistio karburator i poslednji, filter za gorivo nikad proveravao, filter za vazduh mozda 3x cistio. Full synthetic ulje sam mu sipao dok nije presao 5000km pa sam presao na neko mnogo jeftinije mineralno ulje . Nikada mi nije stao, od kad sam ga kupio pali na dodir... Retko kad ga vozim po vrucinama jedino kad moram neki poslic da obavim, a za noc prelazim cak i do 150km. To je moj exactly
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega12.04.2013. u 00:05 - pre 133 meseci
dobar dan
imam problem sa motorom sprint exatly
nece da pali kada na hladno
ustvari upali i odmah se ugasi i posle ponovo ne moze da upali
pa ako bi mogli da mi pomognete kako da resim problem
???
 
Odgovor na temu

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega12.04.2013. u 00:20 - pre 133 meseci
ja sam vise 4T ekspert, al sacu odma da ti kazem:

skuter ne pali, jer je enricher / karburator podeseni za kinesku klimu :)

sad pricam napamet za 4T al kapiram da je princip isti:

skuter ima 4 dizne u karburatoru koje dovode benzin do glavnog grla i onda u smesi sa vadzuhom idu u cilindar. prva, takozvana "ler dizna" zapravo ni nije dizna vec protok goriva u mesavini sa vazduhom koji se na karburatoru podesava za ler. kad je leto - smesa je idealna, tako je podesen. kada je zima, hladno, velika vlaznost vazduha, tvoja smesa je u stvari: bezin + vazduh + voda. dodaj na to cinjenicu da si konstantnim verglanjem umrljao svecicu sa uljem, i dobijes rezultat da nema sile da upali.

resenje je ISKLJUCIVO kickstart, odnosno kurbla, i ja ne znam vise kako da objasnim vlasnicima skutera da se posle zime, i posle stajanja skuter mora paliti na kurblu iskljucivo. drndanje alnasera unistava bobinu, CDI, svecicu, alternator, akumulator, klip i karike i tako dalje, i pritom baca ulje u cilindar koji ne radi, te umrlja svecicu

upustvo za sutiranje kurble: vidjam cesto decu sto oce da kresnu skuter - dignu nogu ko skins kad sutira cigu, a takva im je i faca. i onda nalegne na kurblu kao da je zakopo samog djavola u zemlju pa oce da ga utaba. Ne raditi to, nego: spustis nogu na kurblu, i osetis zatezanje, taman kad se zupcanik kurble uhvati sa zupcanikom bregaste. ili sta je vec na 2t motorima umesto bregaste. i onda, kad si osetio pritisak, spustis nogu koliko mislis da kurbla ide. ako nije dovoljno sile, onda jace sledeci put. arcenje kurble takodje ima svoje lose strane, pogotovo na kinezima gde zubi raznih gear-ova ispadaju direktno u pogon.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega12.04.2013. u 11:44 - pre 133 meseci
a koliko kosta novi CDI ali bez blokade i nova bobina??
 
Odgovor na temu

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega12.04.2013. u 13:29 - pre 133 meseci
bobina je oko 1600 kineska, a CDI ne bih znao. Samo da ti napomenem da ja do sada nisam primetio razliku izmedju performanse CDI i onih sa blokadom cak. u mom 4T skuteru se nalazi Minarelli perfomrance CDI, i nista on bolje ne ide od fabrickog. Ako hoces vecu brzinu, poradi na auspuhu koji dosta znaci 2T skuterima, kao i stelovanje glavne dizne, odnosno veca glavna dizna za tvoj karburator.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Imam sprint exactly-a...htio bih vise od njega

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 55207 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.