Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wifi preko mobilnog - pomoc

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Wifi preko mobilnog - pomoc
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4581 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bairko
Bair Ghetto
Sabac

Član broj: 135126
Poruke: 32
91.150.71.*

Sajt: www.bair-ghetto.org


Profil

icon Wifi preko mobilnog - pomoc04.05.2009. u 19:25 - pre 182 meseci
Imam Ap od provajdera na terasi i koristim njihov net na PC-u putem kabla.
Da li postoji mogucnost da se nakacim na taj AP sa telefona a da ne otvaram nov nalog kod provajdera?
Znaci da koristim IP od Pc-a na telefonu i da ostvarim konekciju putem wifi-a.
Pokusavao sam da podesim ali nikako mi nije uspelo, pa ako neko moze da pomogne...
Hvala unapred
 
0

Matarese
Beograd

Član broj: 151251
Poruke: 115
*.co.uk
Via: [es] mailing liste

Jabber: matarese@elitesecurity.org


+12 Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc05.05.2009. u 14:07 - pre 182 meseci
>
Najbolje da pozoves njih i pitas :)
Sve zavisi da li su odvojili grupe korisnika, ako jesu - nema sanse da
se nakacis, a posebno ako pokusavas sa adresom koju su ti dodelili na
kablovskom pristupu :)
Same sht - different day ;)
 
0

dj.dragan

Član broj: 221615
Poruke: 25
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc22.05.2009. u 14:00 - pre 181 meseci
Citat:
bairko: Imam Ap od provajdera na terasi i koristim njihov net na PC-u putem kabla.
Da li postoji mogucnost da se nakacim na taj AP sa telefona a da ne otvaram nov nalog kod provajdera?
Znaci da koristim IP od Pc-a na telefonu i da ostvarim konekciju putem wifi-a.
Pokusavao sam da podesim ali nikako mi nije uspelo, pa ako neko moze da pomogne...
Hvala unapred


I ja imam iste mogucnosti samo sto je PDA u pitanju.Jel ima neko resenje za ovo jer i ja ne uspevam da se nikako konektujem sa njim na net.
 
0

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc31.05.2009. u 19:53 - pre 181 meseci
Drugim rečima vi bi da delite bežičnu mrežu koju imate za konekciju na internet po kući na druge uredjaje?

Može, ja bar tako koristim moj wireless ... fino ubacio extra wireless karticu u PC podešenu da radi u AP modu i delim mrežu svuda po kući kako bih istoj pristupao mobilnim telefonom, PDA uredjajem i laptop-om kada god poželim ... Što da ne kada već plaćam cenu za korišćenje wireless-a
Čini mi se da mi se račun za mob. telefon PREPOLOVIO od kada više ne koristim GPRS vezu provajdera već samo postojeću bežičnu mrežu.
Imate o tome toliko tema na forumu i vi i dalje otvarate nove ...
 
0

bairko
Bair Ghetto
Sabac

Član broj: 135126
Poruke: 32
91.150.71.*

Sajt: www.bair-ghetto.org


Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc31.05.2009. u 20:18 - pre 181 meseci
Citat:
Pici man
Imate o tome toliko tema na forumu i vi i dalje otvarate nove ...


Veruj mi da je nisam nasao. A ti prvo procitaj sta sam napisao, pa tek onda daj komentar... Da sam zeleo da kupujem novu wifi karticu, ne bih ni postavio pitanje ovde.
Pitanje je bilo "Da li postoji mogucnost da se nakacim na taj AP sa telefona a da ne otvaram nov nalog kod provajdera? " . A "taj AP" je od provajdera i nalazi mi se na terasi...

DJ. Dragan

Ja sam resio problem, tako sto sam ih nazvao i promenili su mi pristup netu. Tj sad kada hocu da se nakacim na net, moram u browseru da ukucam user i pass. Do sada mi je bilo po MAC adresi i jednostavno nisam mogao sa telefona to da uradim. Sada kad hocu sa telefona, jednostavno mi trazi user i pass, ja unesem i surfujem. Do duse, moram da disejblujem konekciju na racunaru, ali sve u svemu funkcionise super.
 
0

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc31.05.2009. u 21:03 - pre 181 meseci
Citat:
bairko: Veruj mi da je nisam nasao. A ti prvo procitaj sta sam napisao, pa tek onda daj komentar... Da sam zeleo da kupujem novu wifi karticu, ne bih ni postavio pitanje ovde.

Ti sledeći put PRECIZIRAJ PITANJE i neće biti nesporazuma. Nisi rekao da se na AP kačiš bežično, već putem kabla u PC ... ja nisam imao potrebe da nagadjam, pogadjam, proričem i bacam zrna da li je taj AP u tvom tavanu sposoban da umreži još neki uredjaj pride i to bežično ili ima taj jedan izlaz, KAPIRAŠ???

Umesto da zahvališ što se neko uopšte cima da piše u tvojoj temi ti još negoduješ? Kakva nezahvalnost, nekultura i prostakluk ... Svaka čast, misli o ovome sledeći put kada budeš molio za neki odgovor i rešenje, da li će se neko udostojiti da ti odgovori.

Sa druge strane, kao da je ta PC wifi kartica toliko skupa da ti extra izdatak od 10€ predstavlja otimanje imovine pa te stoga naljutio moj predlog. Imaš toliko svakog meseca da plaćaš provajderu ali je skupo da samo jednom toliko platiš wifi karticu i još istu koristiš umesto bluetooth-a i sl. stvarčica?

Za kraj: ako su ti rešili problem u medjuvremenu, KULTURNO je da se u sopstvenoj temi javiš i napišeš "R E Š E N_P R O B L E M" da se neko ne bi džabe mučio da ti pomaže i dalje.
 
0

bairko
Bair Ghetto
Sabac

Član broj: 135126
Poruke: 32
91.150.71.*

Sajt: www.bair-ghetto.org


Profil

icon Re: Wifi preko mobilnog - pomoc01.06.2009. u 01:04 - pre 181 meseci
Izvini ako si se nasao uvredjenim, nije mi to bila namera...
Pitanje sam precizno postavio, "wi fi preko mobilnog" se valjda odnosi na bezicni internet :D
Trazio sam resenje za ovu soluciju, a ne na drugi nacin, kupovinom dodatne kartice, ma koliko ona kostala...
Iskreno, ulogovao sam se na forum da kazem da sam resio problem, sto sam i uradio. Ne vidim razlog zasto to pominjes.
p.s. necemo vise da pricamo van teme.

Pozdrav
 
0

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Wifi preko mobilnog - pomoc
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4581 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.