Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9883 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markopfc018
Marko Jovanovic
K&K Electonics
Nis

Član broj: 221835
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove07.05.2009. u 16:49 - pre 182 meseci
Skidam sa neta MKV filmove dobrog kvaliteta. Na racunaru ih normalno gledam ali nijedan DVD player nece da ih pusti. Da li neko moze da mo pomogne oko toga???????
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove07.05.2009. u 18:11 - pre 182 meseci
Pročitaj ovo, ali ne nadaj se mnogo:

Code:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=174728


Usput, to se lako konvertuje u avi, pa pretragu pokreni u tom pravcu..
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove07.05.2009. u 22:22 - pre 182 meseci
Postoji par pleyera koji reprodukuju MKV, ali ni jedan za sada nije u prodaji kod nas. Sa druge strane posto MKV nije standardizovan postoji velika sansa da pola tih MKV-ova nece biti reporodukovana, jel su standalone playeri obicno ograniceni u smislu dekodovanja. MKV je jako nesiguran kada je u pitanju kompatibilnost, zato ti preporucujem da se strpis do kupovine prvog Blu-Ray palyera. Sve u svemu te MKV-ove ces morati pa morati da konvertujes, da bi ih pustao na Blu-Ray playeru, takodje mozda bi bilo dobro da pocnes da nabavljas sirove Blu-Ray filmove, jbg jesu veci (20-40GB) ali neces imati problem u blizoj buducnosti kada Blu-Ray medija i playeri/rezaci pojeftine.

A da bi te filmove mogao gledati na trenutnoj opremi jedino ti preostaje da ih konvertujes iz MKV-a u DVD ili DivX ako ti DVD player podrzava. Sa time sto ces HD (1920x1080 ili 1270x720) rezoluciju morati da konvertujes u SD (720x480)
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove07.05.2009. u 23:49 - pre 182 meseci
A ako bi se zamijenio mkv kontejner sa nekim drugim tipa mp4, kakva bi bila situacija?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.108.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 10:19 - pre 182 meseci
Citat:
A ako bi se zamijenio mkv kontejner sa nekim drugim tipa mp4, kakva bi bila situacija?

isto bi bilo. ne moze. Dekoderi ugradjeni u cipove plejera nemaju mogucnost tumacenja H.264 videa (koj ise nalazi u tim containerima).

Sacekaj godnu-dve kada se pojave plejeri sa oznakom "DivX Plus", oni ce moc pustati MKV fajlove sa H.264 videom.

Drugo resenje ti je da spojis TV na racunar pa da na TV-u gledas sve sto pustas na racunaru. Drugim recima racunar bi ti mogao posluziti kao zamena za kucni DVD player.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 12:27 - pre 182 meseci
Znači, današnji playeri imaju problema sa x264 generalno. Mada opet čisto sumnjam da se sve radi hw novou, ja ipak mislim da su tu u pitanju embedded rješenja zasnovana na poznatim arhitekturama tipa PPC, ARM, Intel Atom... i trči neki Linux na njima. Stoga, ja mislim da nebi bio problem ali očito jeste, da se odrade ti playeri...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 13:28 - pre 182 meseci
Predlog: Nadji plejer koji ima mrezni port, i podrzava UPnP, pa onda strimuj sa svog kompa, uz transkodiranje on-the-fly. To provereno radi, ja tako gledam koristeci PS3 kao plejer.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 17:44 - pre 182 meseci
Citat:
isto bi bilo. ne moze. Dekoderi ugradjeni u cipove plejera nemaju mogucnost tumacenja H.264 videa
I ne samo to, vec i da player podrzava H264, opet bi bilo dosta problema, jel postoje neki teoretski limiti za hardwersko dekodiranje, koje u 80% MKV-ova danas nije zastupljeno, tako da bi decodiranje bilo strasno ili nikakvo. A sa druge strane poznato je da na primer Blu-Rayevi imaju standardne rezolucije, dok kod vecina mkvova nije ni mod16 sto moze da doprinese jos goroj situaciji, a da ne pricam o tome da su sve rezolucije cropovane.
 
Odgovor na temu

markopfc018
Marko Jovanovic
K&K Electonics
Nis

Član broj: 221835
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 18:28 - pre 182 meseci
Imam i Blu Ray player i nece ni on da otvori. Pokusavao sam sve ali nista. Nasao sam u jednoj Neptunovoj prodavnici LG DVD player koji "mozda" moze to da pusti ali nista nije sigurno!!!!Pokusao sam cak i na SONY PS3 i nece!
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 18:35 - pre 182 meseci
Niko i nije spomenuo da Blu-Ray player ili PS3 moze da cita MKV.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 18:48 - pre 182 meseci
Citat:
markopfc018: Imam i Blu Ray player i nece ni on da otvori. Pokusavao sam sve ali nista. Nasao sam u jednoj Neptunovoj prodavnici LG DVD player koji "mozda" moze to da pusti ali nista nije sigurno!!!!Pokusao sam cak i na SONY PS3 i nece!

Ako hoces resenje, ja sam ti ga rekao: Digni na racunaru UPnP server, nahuskaj ga na svoje MKV fajlove, umrezi racunar i PS3 i pustaj preko Sony-ja, dok strimujes sa racunara. Vrlo prosto i jednostavno resenje. Hvala caboom-u sto mi je otkrio sjajan program za tu namenu:

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.177.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 23:44 - pre 182 meseci
Citat:
Digni na racunaru UPnP server, nahuskaj ga na svoje MKV fajlove, umrezi racunar i PS3 i pustaj preko Sony-ja, dok strimujes sa racunara.

Pa zar nije jos jednostavnije da direktno video kablovima spojis racunar na TV. Mislim video kablovi su jeftiniji nego mrezni kabal a i jedan uredjaj manje se koristi.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.177.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove08.05.2009. u 23:50 - pre 182 meseci
Citat:
Znači, današnji playeri imaju problema sa x264 generalno. Mada opet čisto sumnjam da se sve radi hw novou, ja ipak mislim da su tu u pitanju embedded rješenja zasnovana na poznatim arhitekturama tipa PPC, ARM, Intel Atom... i trči neki Linux na njima. Stoga, ja mislim da nebi bio problem ali očito jeste, da se odrade ti playeri...

Pratim vesti o nekim video tehnologijamapa vidim cesto da recimo neki dekoderski cipovi dobiju divx-ov certifikat. Cipovi, znaci hardver. Dakle kod kucnih plejera dekodiranje je cisto hardverski koliko ja znam. Izuzetak je playstation i slicne konzole za igre.

inace dolazi vreme jeftinih procesora maticnih ploca i integrisane grafike.. pa uskoro nece biti skupo sastaviti HTPC racunar koji ce sluziti kao kucni plejer za sve zive formate.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 09:14 - pre 182 meseci
^Nešto kao http://www.elitesecurity.org/t...rvi-Intel-ATOM-Mini-ITX-sistem
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 09:39 - pre 182 meseci
Ko kaze da nema plejera koji citaju .mkv pustaju full HD ima mrezu, wi fi, HDD, hdmi...jesam li nesto zaboravio?

http://www.lacie.com/intl/products/product.htm?pid=11223




Specifications
Documents
Support
Item Number : 301446EK
Capacity : 500 GB
Interface : Hi-Speed USB 2.0 (USB 1.1 compatible)
Video Codecs : MPEG-1, MPEG-2 / HD, MPEG-4, DIVX, XVID, H.264 HD, WMV9 HD
Video Format : AVI, DIVX, MPG, MP4, MKV, WMV, MOV, ISO, VOB, IFO, ASF, TS, TP, TRP, M2TS
Maximum Resolution : 1920 x 1080p
Upscaling : 1080i for standard definition movies
Audio Format : MP3, WMA, AAC, OGG, AC3, MP4, WAV/LPCM
Playlist : M3U
DTS : Pass-through to compatible audio amplifier
Photo : JPEG**, PNG, GIF, BMP, TIF
Output : Video: HDMI, Component (YUV), Composite (CVBS)
Audio: Optical Audio, Audio Stereo
Input : Video: Analog composite video or S-Video
Audio: Analog stereo audio
Network Compatibility : Ethernet 10/100 Mbps, Wi-Fi (802.11n)
TV Tuner : Digital Terrestrial Television (DVB-T), High Definition supported
Separate DVB-T antenna might be required (not included) if you are not using a roof top antenna.
TV Systems : PAL / NTSC
Dimensions : 9.2 x 8.8 x 1.8 in. / 234 x 225 x 46 mm
Weight : 67 oz. / 1900 g
System Requirements : PC with a USB port; Windows XP, Windows Vista™
500MHz processor or greater
256MB RAM minimum
Routeur B, G or N (2.4GHz)
Box Content : LaCinema Black MAX
External power adapter
AV input Scart (Peritel) to RCA cable
AV output RCA to Scart (Peritel) cable
HDMI cable
USB 2.0 cable
CD-ROM with User Manual
Quick Install Guide
Remote control
Two x AAA batteries
Comments : Recording and Timeshift function might require a set-top box from your cable TV provider if you are not using the built in DVB-T TV Tuner.
*1GB = 1,000,000,000 bytes. Total accessible capacity varies depending upon operating environment (typically 10–15% less).
**Excluding progressive JPEG.
The LaCinema Black MAX cannot be used in violation of any copyright or other IP (Intellectual Property) rights. It may only be used in connection with materials legally owned or licensed to the user and only to the extent such ownership or license rights permit such use.
Warranty : 2 Year Limited Warranty


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 09:40 - pre 182 meseci
Premesteno u adekvatniji forum
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 09:45 - pre 182 meseci
Evo jos jednog plejera koji pusta .mkv

http://www.tvix.co.kr/Eng/products/HDM6500A.aspx



Main Chipset Sigma Design SMP8635
VFD Display 7 Alpha-Numeric Character, 5 Digit Numeric Display
Video* Format : .mkv, .avi, .wmv, .mpg, .iso .vob, .ifo, .mp4, .asf, .tp, .trp, .ts, .m2ts, .mov(H.264)
Codec : MPEG 1 / 2 / 4, AVI, XVID, WMV9(MP@HL), H.264(BP@L3, [email protected] and [email protected]) , VC-1(MP@HL, AP@L3)
Resolutions up to 1920*1080P
Audio* MP3, WMA, AAC, Ogg(on audio file only), PCM, M4A(lossless not support), AC3, FLAC(on audio file only), WAV
Photo JPEG(Progressive JPEG not Support)
Connections USB2.0 Host 2 Ports
USB2.0 Target 1 Port
LAN
WLAN 802.11g (optional)
AV In / Out Video: HDMI 1.3 (Video 24bit, TrueHD , DTS HD MA pass through will be supported through future firmware)
Component, S-Video, Composite
Digital : Coaxial, Optical / Analog: Stereo
Optional DTV Tuner Port
File System Formats NTFS, FAT32
DTV Recording : 7200rpm, NTFS
Hard Disk SATA I,II HDD only
Subtitle Text Subtitle : smi,sub,srt,lrc,txt
Image Subtitle : sub (with idx)
ODD Support Through USB 2.0 Host
Language English, French, German, Spanish, Italian, Swedish, Czech, Russian, Mexican, Dutch, Japanese, Chinese, Korean
FAN 40mm Brushless FAN
FAN Control Temperature Sensing, Varialble Speed
Memory Main: 256M byte / Flash: 64 M byte
Internal Power 90~240V Free Voltage
Dimension 183 x 139 x 75 mm
Weight 1,300g (with HDD)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 09:52 - pre 182 meseci
@bakara, sve je to lepo ali dzaba, jel vecina mkv-ova (preko 80%) je radjena van Blu-Ray standarda (HP/MP L4.1/4.0) tako da velika vecina ne bi radila.
 
Odgovor na temu

markopfc018
Marko Jovanovic
K&K Electonics
Nis

Član broj: 221835
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 12:28 - pre 182 meseci
Nasao!!!!

LG BD-370

-FULL HD 1080P BLU-RAY PLEJER
-BD-LIVE I BONUS VIEW
-NETCAST ENTERTAINMENT ACCESS
-NETFLIX
-PRISTUP FILMOVIMA NA CINEMANOW
-PRISTUP NA YOUTUBE
-1080P UPSCALING ZA STANDARDNI DVD
-DOLBY TRUE-HD
-MKV FORMAT

Cena je malo veca ali provereno cita sve moguce fajlove. Cena je 26.199.00. Ima ga na sajtu Tehno Marketa.
http://ser.kkelectronics.com/
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.112.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove09.05.2009. u 17:10 - pre 182 meseci
Imam LG BD-370 i nije los. Do sada mi je odbio samo jedanput MKV fajl...verovatno je bio ostecen..
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Da li neko zna za neki DvD player preko koga mogu da gledam MKV fajlove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9883 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.