Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa payment geteway

[es] :: E-Kupovina :: Banca Intesa payment geteway

[ Pregleda: 3971 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Banca Intesa payment geteway16.05.2009. u 03:03 - pre 181 meseci
Da li neko iskustva sa korishcenjem naplate putem bance Intesa?
Interesuje me malo detaljnije kako ovo funkcionise,
kakav je pravni aspek ovoga (slanje fiskalnih racuna uz robu i sl.)?
Da li je moguce iskoristiti neku od free skritpi za ovo tipa osCommerce?
 
Odgovor na temu

vladr85

Član broj: 178887
Poruke: 42
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Banca Intesa payment geteway24.05.2009. u 09:51 - pre 180 meseci
Koliko je meni poznato pravna regulativa pravi problem kada je rech o fiskalnom rachunu, naime problem je da li treba kucati rachun u trenutku prijema robe ili u trenutku slanja, jer shta cemo ako kupac vrati robu, a sa druge strane kako cemo da izdamo fiskalni rachun, ako imam shpeditere koji dostavljaju robu. Ne znam kako je praktichno reshen ovaj problem.

Citat:

God_Of_HellFire
Da li je moguce iskoristiti neku od free skritpi za ovo tipa osCommerce?


Mozhesh, bitno je da instalirash plag in na svoj sajt, koji ce da vrishi tunelovanje sa tvog eCommerce sajta na server banke, gde ce se vrshti proces autentifikacije i autorizacije, transakcija...

Vrlo je bitno da ne radish varijantu da korisnik ostavlja svoje podatke na tvoj sajt, jer shto je informacija vrednija to je rizik veci...

Visa 3D secure je trenutno najbezbedniji sistem kada je rech o procesu online naplate...


------------------------------------------------------------------------------
el. ing. Vladica Radivojevic
[email protected]
http://www.corfelios.de/urlaub-senioren.html
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Banca Intesa payment geteway02.07.2009. u 11:05 - pre 179 meseci
Nema tu problema,
Kupac placa karticom, ti kao prodavac ako tog trenutka imas robu na stanju autorizujes njegovu uplatu. Fiskalni racun pakujes i saljes sa robom. Veci problem je sto ti Inteza vrsi uplatu najkasnije za 40 radnih dana (citaj 2 meseca), a ti placas PDV na izdate racune + placas dobavljace i transport ako imas ugovor sa Post ekspresom ili nekim drugim.
Za svoju "uslugu" banka ti skida 5% od ukupne uplate, a da bi se prijavio i registrovao kod njih, treba da platis 80.000 dinara i da si imao 500.000 evra zarade u prethodnoj godini :)

zaboravi to za sad, uzasno je nepovoljno

Moze oscommece, ali iako je to logicno, modul za povezivanje sa bankom neces dobiti gotov nego moras da ga pises sam odnosno platis nekom. Pa tako svako ko otvara e-prodavnicu. NAravno, moze da se prepravi postojeci modul, banka ti daje parametre, ali je to debilno do koske. Pitam se samo sta kosta 80.000?

Racunaj i na beskrajno testiranje dok sve ne proradi, veliko gubljenje vremena i para, nije to za ovu zemlju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Banca Intesa payment geteway

[ Pregleda: 3971 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.