Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?

[ Pregleda: 5170 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
94.189.162.*



+47 Profil

icon Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 18:03 - pre 180 meseci
Elem,
Da li je moguce imati kucu/stan bez prasine, t.j. koriscenjem nekog elektrostatickog filtera ili slicno, neke sonde po sobama itd.
E to bi bila prava stvar, bez usisivaca i potrosenog vremena na njegovo koriscenje i brisanje komoda i ormara.

Hvala unapred na sugestijama/idejama/...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 21:30 - pre 180 meseci
Ne trebaju nikakve sonde za to, dovoljno je da izbacis sve sto skuplja prasinu: zavese, tepihe, i tapacirani namestaj...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.129.*



+7 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 22:02 - pre 180 meseci
To ti je jalova rabota...
Sećam se da sam još kao klinac čitao u Politikinom zabavniku da čovek uz najveću pažnju i higijenu godišnje proguta oko sedam kilograma prašine...pa sad ti vidi.
Taman i da napraviš neku skalameriju za hvatanje prašine,šta ćeš sa sopstvenom kožom,koja ti se,za koliko ono beše,valjda tri nedelje,kopletna oljušti!
Negde sam i to pročitao da je u najvećem procentu u kućnoj prašini sadržan upravo odumrli ljudski epiderm,a idealna podloga za grinje!
Ma opusti se i uživaj u lelujanju prašine na jutarnjem sunčevom zraku...
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 22:31 - pre 180 meseci
Ma jasno mi je to sa ljudskom kozom- cini veci deo prasine.
Nego mislio sam na neki mehanizam koji non-stop radi, a trosi sto manje struje, recimo dve ploce razlicitih polova ili lupam..
Pada mi na pamet neki centralizovani klima sistem/ventilacija sa posebnim nekim filterima, ali to bi kostalo iha-ha.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 23:29 - pre 180 meseci
Pa mozes da primjenis sistem koji se koristi u fabrikama za proizvodnju cipova.
Tamo imas u podu ventilatore koji uduvavaju u prostoriju filtrirani vazduh, a na plafonu usisivace koji ga usisavaju, tako da vazduh u prostoriji uvijek struju odozdo na gore, pa prasina ne moze da pada.

No, a sta ce ti sve to. Ko zivi u sterilnim uslovima neko vreme, nakon jos malo nekog vremena pocne da se razboljeva i crkava od svakakve sitnice.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.80.*



+12 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?25.05.2009. u 23:34 - pre 180 meseci
^ Koja bi bla svrha toga? Neko ko bi malo duže živeo u takvoj kući bi verovatno umro prilikom prvog izlaska u spoljašnji svet...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?26.05.2009. u 00:28 - pre 180 meseci
Ma bez brige, izlazicu ja napolje, u prirodu, da pokupim razne bacile za imunitet.
Sta ce mi? pa da ne usisavam cesto, ili uopste(verovatno neizvodljivo).
Sa druge strane, po toj logici, sta ce mi domestos, cillit, wc fresh, Mer(za sudove) i ostale hemikalije?
Ne moramo da ih koristimo ali ih ipak koristimo, pa opet niko ne kaze , "Hej sta ce ti to? nemoj to da koristis,
ubijas korisne(za trening imuniteta) bakterije".
U stvari, neka itrazivanja povezuju porast alergija
i astmi kod dece sa povecanom upotrebom kucne hemije.
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
93.86.213.*



+11 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?27.05.2009. u 00:09 - pre 180 meseci
Axone, negde sam pročitao da bi ovu f-ju trebao da ima jonizator ili ozonizator...sad nisam siguran ali...pretpostavljam da će ovu temu, tvoje pitanje i moj ovaj odgovor videti i ostali koji serazumeju u princip i način rada ovih uređaja...
Pozz
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
94.189.162.*



+47 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?27.05.2009. u 09:38 - pre 180 meseci
I ja sam se setio toga, t.j. imao sam neki raspali ruski jonizator koji se u stvari
sastoji od vise metalnih ploca na plasticnoj velikoj ploci i jos jedna takva i neke zice,
stoje paralelno u kaseti(koja se montira na zid) i rade po principu tzv. "jonskog vetra", t.j.
nema aktivnog duvanja ventilatora nego slabo necujno strujanje vazduha. Moj primerak se nesto pokvario
pa bas i nije necujan, dosta je bucan.

Da, to jeste jedna od mogucnosti, ali onda mora po jedan u svaku prostoriju, hm hm.
A i pitanje je kakvi ce biti rezultati.
Koliko to planinarenje kosta.

Da li je neko ko ima jonizator mozda primetio da u toj prostoriji/jama ima manje prasine?
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?27.05.2009. u 10:42 - pre 180 meseci
axone,

Par opcija:

Smanji broj stvari, pa ces imati manje prasine.

Ako ne zelis da se bavis prasinom, fino izvrsi delegaciju poslova i plati nekom drugom da se bavi istom.

Ako zivis sa drugim ljudima, fino izvrsi delegaciju poslova, i odmah imas manje prasine sa kojom raspolazes. Kvadratura covece, kvadratura! Ovo podrazumeva da ljudi imaju radne navike, ili osecaj za cistocu, a takodje i da ne vrsis delegaciju poslova sasvim maloj deci. Ako su tvoja, naravno da ce imati sasvim urodjene radne navike, bas kao ovaj beban:

http://www.youtube.com/watch?v=44zEMCcPPrk&feature=related

I nezaobilazni BABY MOP! :) Moj omiljeni:

http://www.youtube.com/watch?v=atdcgiLElKY

Uvek mozes da investiras u malu armiju ovih. Jos ako su tvoja, odmah prelazi tema u temu o natalitetu u Srbiji.

Da li si razmisljao da je i pisanje o prasini = vremenu provedenom u vezi prasine?

A ako volis da zmuris, sto manje vremena provodis u stanu/kuci, manje ces gledati tu prasinu. :)

Kakvi filteri, kakve sonde...

I nema na cemu, sam si pitao za ideje.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
94.189.162.*



+47 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?27.05.2009. u 18:30 - pre 180 meseci
Hvala andjela na sugestijama.
Za Babymop nisam siguran kakvi su rezultati, t.j. detaljnost ciscenja, a i na tepihu ne verujem da bi se poakzalo kao
dobro resenje.
Smanjenje broja stvari nije resenje, onda bi najbolje bilo da nemam nista od namestaja i pokrivaca, vec samo parket.
Slozices se da to i ne bi bio neki ugodjaj.
Delegiranje poslova *ljudima* takodje nije resenje, hocu reci jeste resenje(uklanjanja prasine) ali nije poenta moje zamisli/pitanja.

A to je onemogucavanje prasine da se natalozi, uklanjanje iste u njenom zacetku a ne sa namestaja, poda, tepiha ili sl. a da ne remeti normalan tok zivota i funkcionisanja stvrai.
T.j. zamisli da ti zivot tece normalnim tokom, znaci sve je isto samo nema potrebe da usisavas i brises prasinu.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?27.05.2009. u 18:55 - pre 180 meseci
Ventilacija sa izmenjivacem toplote i filterom ti je solidno resenje za smanjenje svih necistoca u vazduhu.


Citat:
Odin D.: Pa mozes da primjenis sistem koji se koristi u fabrikama za proizvodnju cipova.
Tamo imas u podu ventilatore koji uduvavaju u prostoriju filtrirani vazduh, a na plafonu usisivace koji ga usisavaju, tako da vazduh u prostoriji uvijek struju odozdo na gore, pa prasina ne moze da pada.


Interesantno, ono sa cim se ja srecem funkcionise tako sto filtriran vazduh ulazi na plafon a izlazi na podu da prasina ne moze da se dize :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kuca bez prasine - da li je moguce tako nesto(bez usisivaca)?

[ Pregleda: 5170 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.