Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mail2php

[es] :: PHP :: mail2php

[ Pregleda: 4077 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon mail2php08.12.2003. u 13:47 - pre 247 meseci
Interesuje me po kom principu funkcioniše generisanje web strana prosleđenih php aplikaciji putem e-maila.
Takođe me interesuje šta konkretno treba tražiti od hosta da bi ovaj proces uopšte bio moguć.

Thanks!
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.250.117.*



+257 Profil

icon Re: mail2php08.12.2003. u 14:54 - pre 247 meseci
Citat:
Dachaz:
Interesuje me po kom principu funkcioniše generisanje web strana prosleđenih php aplikaciji putem e-maila.
Takođe me interesuje šta konkretno treba tražiti od hosta da bi ovaj proces uopšte bio moguć.
Thanks!

Kako to mislis generisanje strana putem maila? Ti mislis da posaljes e-mail na neku adresu i da ti se od njega pomocu nekih komandi u e-mailu napravi strana?
Ili si ipak mislio obrnuto, da se upise nesto u formu, da se forma prosledi nekoj php stranici koja ce da posalje mail sa nekim podacima?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: mail2php08.12.2003. u 15:12 - pre 247 meseci
Verovatno je moguce da se mail programu (ili serveru) da komanda da kada god stigne novi mail pozove odredjeni php fajl i da mu prosledi adresu tog maila na disku, ili id u bazi. Tada php moze da cita pristigli mail, i da na osnovu toga od njega pravi stranicu, koju opet moze da upise u neki fajl (da ostane staticka strana) ... ali ni ja ne kapiram cemu to...

P.S. ovo sam rekao teoretski, moguce je da u praksi nije izvodljivo... jel ima neko da je radio ovako nesto ?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
195.121.15.*



+3 Profil

icon Re: mail2php08.12.2003. u 17:02 - pre 247 meseci
Hmm... pa recimo:

prijava i odjava sa mailing lista, registrovanje preko mail-a, sve to ima u pozadini neku skritpu (pricamo o mailu na koji saljete mail sa odredjenim subjektom ili odredjenim recima u subjekt).

E, sada ako na osnovu toga server izvrsava neke operacije (dodavanje/brisanje iz baze podataka), ne vidim zasto i generisanje stranica ne bi bilo moguce...

Samo, kao sto rekose pre me, cemu to?! Ajde da je SMS, pa i nekako, ali mail...!?
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: mail2php08.12.2003. u 18:06 - pre 247 meseci
Čuo sam od mnogih ljudi da funkcioniše na tu stranu (od primljenog maila server generiše određenu stranicu), a odgovor na pitanje "Čemu to" je integracija mailing grupe i forum interface-a. Pošto je opšte poznato da je oduvek bio sukob interesa između korisnika foruma i mailing grupe (što jedni nikad ne žele da koriste drugo) te sam hteo spojiti to u jedno. Prva strana posla je jednostavna (spojiti forum interface i ML, ništa više od obične funkcije mail();) ali ovo na drugu stranu mi stvara problem...
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.070.dsl.concepts.nl



+3 Profil

icon Re: mail2php08.12.2003. u 22:18 - pre 247 meseci
Dachaz, jos uvek mi nije jasno sta bi tacno to trebalo da zavrsava?! Mislim, onaj koji salje mail je na internetu i uvek moze da pogleda i stranicu..?? Jednostavno mi koncept nije jasan...

A tehnicki, verujem da je moguce odraditi...

Napravis PHP skriptu koja ce da cita mail, i u zavisnosti od toga na sta naleti u mali, poziva cron tab koji po potrebi moze da pozove i 1.000 php strana da generisu jednu...

Ali koncept mi je i dalje misterija :)

Poz,
Smilie
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: mail2php09.12.2003. u 00:23 - pre 247 meseci
Well, kad spojimo stvari koje su tebi poznate i koncept koj je meni jasan: moglo bi još nešto i da ispadne :).
Princip je jednostavan: ljudi koji su na našem ML ne vole forume. Posetioci sajta smaraju jer hoće forum. Ja neću da odvajam to u dve različite celine jer je ML osnova od koje smo počeli, a forum nam nije neophodan već čisto da bude veselo i šareno za korisnike koje mrzi da skidaju poštu.
Kao što postoje ti koje mrzi da skidaju poštu, postoje i oni kojima je mnogo lakše da skinu gomilu pošte, disconnectuju se i napišu odgovore.
Da bi obe strane bile zadovoljne, tu treba da nastupi implementacija.

Uprošćeno bi bilo ovako:
1. svaki mail poslat na ML stiže na određenu e-mail adresu (kojoj php script može da pristupi), čita sadržaj, na osnovu subjecta određuje subject teme na forumu te istu pravi ili dodaje reply.
2. svaki posetilac "foruma" ima sve što forum može da ponudi: šarene ikonice za smajlije, dugmence za novu temu ili reply na postojeću i sve ostale džidžabidže na koju današnja omladina ima fetish. Time se dodaju novi entry-i u bazi i od tog sadržaja odlazi jedan mail na listu. (naravno, php ignoriše sam sebe da ne bi dolazilo do continious loop problema).

Dakle, isti content samo na dve strane: forum sa jedne, mailing grupa sa druge. Međusobno komuniciraju bez problema te je svaki profil korisnika zadovoljan!

Problem koji će nastati je što će baza u nekom trenutku postati prevelika, ali to će se dati srediti.
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl



+3 Profil

icon Re: mail2php09.12.2003. u 10:58 - pre 247 meseci
Ah, to nije toliki problem. Recimo, ES sam ima 50% mogucnosti, tj ti si dodao odgovor na ovaj topic, a meni je stigao mail. Jos treba samo na drugu stranu da ide i onda je 100%.

E, sad, kako bi se to moglo realizovati:

- svaki topic ima svoj ID, koji bi se onda slao putem maila... Ovako, da kazem 1-2-3, pravis subjekat: Topic_ID: Reply: User_ID, a zatim u body upisuju poruku...
- ukoliko je nov topic: No_ID: New: User_ID, pa opet poruka u body...
- takodje pazi, da ukoliko je forum dobro posecen, da se nekome sa ML liste moze dogoditi da mora skidati po par stotina mailova od jednom ;-)

E, sada, moj savet bi bio da se ogranicis na mail koji je samo u plain formatu, jer ces se pogubiti u PHP-u ako budes morao i HTML da parsiras, pa jos ako neko ubaci Wingdings font, eto radosti :-)

Jos jednom tehnicki nije nemoguce, a sada razumem i koncept :P

Slobodno pitaj sve sto te zanima, a mi cemo ti pomoci onoliko koliko znamo...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: mail2php09.12.2003. u 13:29 - pre 247 meseci
Drago mi je da ti je koncept napokon jasan.
Samo mi pojasni kako da sa PHPom čitam mail server (najbolje bi bilo da se kači na POP ako je moguće, imap imam na drugom serveru, gde su mi hostovani drugi sajtovi te bi bilo malko komplikovanije..?).
Kad rešim misteriju tog dela sve će dalje ići bez problema.

Thanks.
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl



+3 Profil

icon Re: mail2php09.12.2003. u 15:08 - pre 247 meseci
Pa, PHP moze da otvori socket ka POP serveru (linija sa koje PHP otvara socket mora imati pristup tom POP serveru), a zatim moze da se "dopisuje" sa tim POP serverom...

Nakon toga moras samo na neki nacin (baza) da hvatas mailove i da ih skladistis, a zatim da kada zatvori POP konekciju da aktivira drugi skript koji ce da iscituje mail i na osnovu njega da ubacuje nove poruke na forum. Kada ubaci poruku, markira mail kao procitan u bazi i cao djaci.

Ako ti treba pomoc oko konkretnog koda, pitaj. Ali za pocetak prelistaj php.net o socket, fopen, fsend itd..., pa testiraj na svom lokalnom POP serveru, pa onda ubaci da sortira mail na osnovu subjecta, pa posle umesto koda koji sortira, samo ubaci kod koji ce da dodaje nov topic/post u topicu.... (znam, lakse reci nego uraditi :P).

Ali da te utesim - mi na poslu imamo sistem koji takodje iscitava mail, zatim sortira u grupe, a zatim svakog sata se vrti crontab koji obradjuje mail iz grupa. Nisu veliki zadaci, tipa da se vrednost u bazi promeni na osnovu mail-a, ali je princip slican.

Jedina sto sam ti i pre rekao, bice tesko ukoliko neko salje mail sa recimo nasim slovima (ch, sh, zh itd... - nemam ih instalirane na poslu :P) jer njih onda treba posebno filtritati, ili ukoliko neko posalje HTML mail, trebalo bi HTML kod skloniti, inace ce u poricu na forumu stajati i body i html i sve ostalo...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
195.252.85.*



Profil

icon Re: mail2php24.01.2004. u 19:00 - pre 245 meseci
Na www.illmob.org ces naci coveka po imenu MOrningwood... On ima bas to sto ti hoces i to je stavio na svoj sajt... Pa posalji mu email i pitaj ga sta koristi...
Sale_®
 
Odgovor na temu

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.verat.net

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon Re: mail2php17.04.2004. u 10:28 - pre 242 meseci
Meni treba samo da sadrzaj maila upisem u bazu...A ne moz preko socketa - Verat?
Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail2php18.04.2004. u 13:04 - pre 242 meseci
Zadnje pitanje nisam skapirao. Kako to ne može???

Što se tiče problema mail > php, imaju dve varijante. Jedna je da se PHP skripta izvršava na serveru. Znači u procmail, getmail ili nešto slično čime se pošta kupi sa servera se doda pravilo da mail prodje kroz php skriptu (php u CLI interfejsu) baš kao što se radi i sa spam filterima i av skeniranjem mail-a. Nakon obrade, pošta se briše iz Inbox-a i to je to.

Druga mogućnost jeste da mail sa liste normalno stigne na jedan nalog servera i da onda php otvori POP3/IMAP konekciju na mail server, pokupi poštu, obradi je i pobriše. U slučaju IMAP-a moguće je napraviti da pošta i ostaje na serveru (skida se samo nova pošta) pa ne treba novi nalog jer php ne mora da pobriše sve sa servera. (Dobro, može to i uz POP3, ali onda se moraju pamtiti MSGID-jevi obrađenih poruka etc...)

Sama obrada mail-a mora podržavati MIME Multipart način rada, a gotove klase postoje na phpclasses.org. Dalje, potrebno je podržati i HTML (prevođenje HTML-a u forumske UBBC ili kakve već tagove), konverzija kodne stranice i mnogo toga.

Pri vezivanju u obrnutom smeru treba paziti i na vezivanje thread-a i sl., pa podržati i odgovor na thread i slično.

Za primer se može koristiti i ES NNTP server koji radi slične stvari, doduše preko news-a umesto preko mail-a ali što se tiče obrade poruke ima sličnih elemenata.

Naravno, nakon svega toga to treba testirati i testirati...

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.verat.net

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon Re: mail2php19.04.2004. u 13:04 - pre 242 meseci
Citat:
Goran Rakić:
Zadnje pitanje nisam skapirao. Kako to ne može???


Pa negde sam video da ne moze preko socketa,na Veratu...
Ali me to bas i ne pogadja,jer ja i ovako i onako nemam blage veze
sta je to i kako radi!Iako sam se lepo krstio kao webmaster, ja zapravo
znam jako malo..pa mi ova tvoja prica ne vredi previse,jer i ja znam
kako bi to teorijiski,ali u praksi....pa ako bi mi u tom smislu mogao
pomoci,bio bih veoma zahvalan.

Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.mobtel.co.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: mail2php20.04.2004. u 10:33 - pre 242 meseci
Ja vec duze vreme trazim odgovor na ovo pitanje, ali za sad nista.

Moj problem je ovakav:

Trebam od maila oblika: subject:naslov from:ime attach:pic.jpg(gif/png)(mel.mid(wav/mmf)) body: opis

Da napravim wml stanicu.

Ovo mi je potrebno zbog ogranicenja koja muce mobilne telefone - nema upload-a. pa zelim korisnicima da omogucim upload preko maila.

Kako vam se ovo cini? znam da je moguce ideja mi je sa jednog wap sajta koji to ima sredjeno.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail2php20.04.2004. u 21:41 - pre 242 meseci
i šta je tu problem? Imaš gore ideje za razmišljanje... Ili možda želiš gotovo rešenje?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.srbnet.co.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: mail2php21.04.2004. u 12:03 - pre 242 meseci
Naravno da zelim, ko jos ima toliko vremena da pored tonu gotovih skriptica (i jos sve free) izmislja toplu vodu.
Zanima me da li je neko naleteo na nesto takvo?
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: mail2php21.04.2004. u 20:51 - pre 242 meseci
I ti sebe nazivaš webmasterom...
Pregenerated skripte se NIKAD ne mogu meriti sa onima koje sebi možeš napraviti! Između ostalog, treba ti podjednako isto vremena da alteruješ tuđ kod koliko ti treba da napišeš svoj... (uz pretpostavku da umeš, naravno)

Nego da se vratimo na temu: pogledao sam IMAP funkcije i uspešno sam se kačio na POP server tako da mi je poprilično čisto šta da radim nakon konekcije na server, ali je problem u tome što ne znam kako da periodično pozivam script koj će čitati server i pisati u bazu.
Malo mi je bezveze da korisnik pri pristupanju "forumu" čeka da se PHP nakači na server, pročita poruke, upiše u bazu itd.

Dakle, sad me konkretno interesuje kako naterati PHP da se na, recimo, svakih 30 minuta kači na server i radi sve šta treba, tj. konkretno kako da stavim timer na određen script koj bi posle povlačio sve šta mu je neophodno?
Negde sam načuo da se nešto može uraditi preko SSH-a, ali kako skoro ništa nisam radio sa PHPom iz konzole nemam predstavu šta bi to moglo biti. (pogotovu što mislim da za taj domen i nemam SSH pristup, uopšte).
Ako ovo nije moguće sa korisničke strane, onda da tražim od server admin-a da u neki time organizator ubaci konzolno pozivanje gore spomenutog scripta?
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.mobtel.co.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: mail2php21.04.2004. u 21:55 - pre 242 meseci
crontab to radi, ali siguran sam da na hostovanom domenu bez pomoci server admin-a do toge ne mozes. A i stos je da to php obavlja.
Ako ima php istaliran kao cgi-skriptu onda
napravi .forward u home diru i ubaci:

[email protected],"|pun/put/do/skripta.php"

a skripta.php:
Code:

#!/usr/bin/php //put do cgi fajla
<?php

Rest of the code

?>


Citat:

I ti sebe nazivaš webmasterom...
Pregenerated skripte se NIKAD ne mogu meriti sa onima koje sebi možeš napraviti! Između ostalog, treba ti podjednako isto vremena da alteruješ tuđ kod koliko ti treba da napišeš svoj... (uz pretpostavku da umeš, naravno)


U pravu si. Ja se vec danima mucim da preradim neke skripte, vec sam mogao po tri za svaku opciju da sam napisem
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mail2php

[ Pregleda: 4077 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.