Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije

[ Pregleda: 5542 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gesaugen
poduzetnik
tu i tamo

Član broj: 223671
Poruke: 37
194.0.84.*



+1 Profil

icon Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije26.05.2009. u 08:15 - pre 180 meseci
Vidim da ste ovdje pravi majstori za Midea klime, pa bi mi možda mogli mogli pomoći

Kupio sam model MSE-12HRN2 elite ECO. Od samog početka, klima nije hladila najbolje, tj. ako bih stavio da mi hladi na 17°C, zrak koji je izlazio iz klime je bio 20°C (a u prostoriji je 25°C). Mjastori su dolazili par puta, dopunjavali plin do mjere da su se cijevi za plin zaledile pri radu. No klima je svejedno slabo hladila...
I vele oni meni da nek zovem generalni servis, no u međuvremenu, kakve sam ja sreće da bi u vreći punoj pi*aka uhvatio za ku*ac, ja izgubio garantni list... a ovi šu*ci mi vele da kao ne čuvaju račune i da mi nemaju na temelju čega kopiju garancije (a oni su samo preporodavači i serviseri klima, garancija je kod generalnog zastupnika)

I tako sad imam klimu koja onako hladnjikavo puše, ali nikad hladno a kad grije isto tako slabašno grije, ali nikako da zagrije.

ima li tko kakav savjet, kako bi se to dalo na svoju ruku popravit?
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
93.87.33.*



+32 Profil

icon Re: Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije28.05.2009. u 00:18 - pre 180 meseci
Ako ledi cev na klimi onda to nije dobro
Ako ledi tanja onda nema dovoljno gas,
ako ledi deblja onda je prepunjena ili su zapuseni filteri,turbina ili elisa.
Sad ti vidi sta je od ovog pa ces i sam znati sta je kvar.

Pozdrav!

Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije28.05.2009. u 19:18 - pre 180 meseci
Sve to je tacno,samo moze i jos nesto da bude,a to je da je presavijena neka od cevi...Jako cesto se to desava kod neiskusnih montazera...pa moze i tada da ledi neka od cevi a da nije gas u pitanju,,tj.da ga ima dovoljno nego nema dobar protok jer je spljostena cev,ili ako su varili cev,mozda im je upalo srebro unutra i opet ne valja..Moze da bude svasta....
 
Odgovor na temu

gesaugen
poduzetnik
tu i tamo

Član broj: 223671
Poruke: 37
194.0.84.*



+1 Profil

icon Re: Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije01.06.2009. u 09:21 - pre 180 meseci
hvala!

inače montažeri su bili onako fuš likovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Midea MSE-12HRN2 elite ECO slabo hladi i grije

[ Pregleda: 5542 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.