Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?

[es] :: Baze podataka :: Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?

[ Pregleda: 3633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spacer
Igor Jovanovic
Beograd

Član broj: 4876
Poruke: 78
*.38.EUnet.yu

Sajt: www.spacerstudio.com


Profil

icon Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?08.12.2003. u 14:34 - pre 248 meseci
Pozdrav svima! Nov sam u celoj ovoj prichi sa bazama i PHP-om, ali vec sam skapirao neke stvari i napravio sam jednu bazu sa jednom tabelom koju sam povezao uz pomoc php-a i sad bih da sve to stavim na sajt! E sad, baze koje napravim u mysql konzoli mi se automatski chuvaju u c:\mysql\data -to je valjda uobichajeno kod svakog, a u okviru tog data fajla mi se nalazi baza pod imenom "baza"--manjak inspiracije, i u njoj tabela razdvojena na tri neka fajla sa imenom "tips"-to sam ime ja dao, ali sa razlichitim ekstenzijama tips.frm, tips.MYD, tips.MYI!
Mene interesuje da li je dovoljno da uradim copy-paste fajla "baza" na server zajedno sa naravno onom .php stranicom i da sve to radi, ili se sad neko slatko smeje tipa "ne dechko taj ti avion nikad nece poleteti"!
Drugo pitanje je da li bih mogao da sve to isto uradim, ako moze tako, i sa bazom koju bih napravio u Access-u i shta bi dodatno trebalo da obavim!
hvala svima unapred!

over and out
jiggy

Idemo dalje!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?08.12.2003. u 16:55 - pre 248 meseci
Mada uopste uzevsi moze, ti ne mozes tako prebaciti podatke iz vise razloga anajvazniji je d anemas pristup tom delu MySQL servera kod provajdera.

Moras exposrtovati pdoatke sa svog servera i onda ih importovati na server provajdera.
Moja preporuka je alat MySQL Front, mada skoro svaki drugi alata (a i uz sam server dobijas alat za import/export podataka, pogledaj dokumentaciju) ima takvu opciju.

Eksport izgeneris jedan tekst dokument koji u stvari sadrzi niz SQL komandi za kreiranje u punjenje tabela. Ovaj export je i inace dobro cuvati kao svojevrstan bekap podataka.

Nisi rekao koji je provajder u pitanju pa je malo teze konkretno ti reci kako da importuje spodatke na server ali generalno psotoje dva nacina:

1) provajder dozvoljava direktan pristup SQL serveru.

To znaci da mozes da se ulogujes na provajderov server na isti nacin kao isvoj, samo treba da znas adresu na kojoj senalazi, username i password. Ove podatke ce ti reci provajder.

Ako je to izvodljivo tada opet iz MySQL Front-a ili bilo kog drugog alata se nakacis na server i jednostavno izvrsis komande zapisane u exportovanoj datoteci.


2) provajder ne dozovljava direktan pristup serveru

E ovo malo komplikuje stari. Potrebno je da nadjes neki gotovo php skript za bekap kojim ces izvrsiti import podataka. Najbolje resenje je da na sajt stavis phpmyadmin, alatku napisanu u php-u koja na web serveru radi sve sto i svaki drugi alat za administraciju sto servera sto baza. Program je mocan i najmanji mu je problem da importuje tvoje podatke (to jest i on samo izvrsi niz SQL komandi koje su snimljene u datoteku.

U svakom slucaju, prvo potrazi pomoc od tehnicke podrske svog provajdera. Oni ce ti reci sta konkretno mozes da uradis.

Pedja
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?08.12.2003. u 19:05 - pre 248 meseci
Pedja ti je dao kompletan odgovor. phpMyAdmin mozda i jeste najbolje resenje ali ne i najbrze ukoliko nemas mnogo potrebe za radovima na bazi i ceste izmene. Moj ti je predlog da svakako naucis da koristis alate koji dolaze u MySQL server jer sa njima mozes sve uraditi ukljucujuci i ovaj zahvat.

Dump baze, odnosno prebacivanje podataka iz baze u txt fajl:

Code:

mysqldump -u username -ppassword -h hostname_servera ime_baze > fajl.sql


Upload ovog fajla se radi na sledeci nacin:

Code:

mysql -u username -ppassword -h hostname_servera ime_baze < fajl.sql


Naravno sve ovo mozes uraditi samo ako imas pristup serveru na koji treba da upload-ujes bazu sa svog racunara.

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Sta treba da uradim da bi postavio bazu na server?

[ Pregleda: 3633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.