Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Član broj: 38374
Poruke: 97
77.46.190.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?03.06.2009. u 01:05 - pre 181 meseci
Planiram otvoriti sajt (forum) gde ce ljudi moci postovati i naci linkove krekovanih programa, gde ce moci da nadju razne fotografije, muziku, filmove, itd... (popularno u narodu pod nazivom Piraterija)

Znam da ne odgovaram za eksterne linkove, koji vode na neki drugi sajt. Ne planiram da hostujem nista od toga i sav materijal ce biti vlasnistvo autora (clanova) koji ce da postuju. Takodje me zanima da li cu morati da uklonim teme, ukoliko se neko zali na sadrzaj njih (krsenje autorskih prava, itd)? I da li krsim zakon imaci takav sajt?

(ako neko moze da spomene, zanima me kako se npr. rapidshare ili thepiratebay ogradjuju od toga i kako su zasticeni?)

Takodje me zanima da li cu eventualno da imam problema sa hosting provajderom, (Godaddy) i da li bi eventualno njih morao da kontaktiram pre pocetka rada sajta?

Unapred zahvalan na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?03.06.2009. u 01:31 - pre 181 meseci
Po DMCA tvoj provajder u US of A odgovara ukoliko ti ne ukine nalog na prvu žalbu vlasnika intelektualne svojine. The Pirate Bay ekipa se sada žali na presudu zbog koje su u zatvoru. Moj savet ti je da se uzdržiš od ove avanture.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?03.06.2009. u 01:57 - pre 181 meseci
offtopic: cemu jos jedan warez sajt?
bolje pravi nesto :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?07.06.2009. u 16:42 - pre 180 meseci
Citat:
momsab: offtopic: cemu jos jedan warez sajt?
bolje pravi nesto


Pa izgleda da Nemanja ne zna sta ce sa toliko slobodnog vremena na masincu, pa bi da se baci u podzemne vode
 
Odgovor na temu

sergey2009

Član broj: 228277
Poruke: 12
*.7.15.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?27.07.2009. u 05:54 - pre 179 meseci
Registruj neki .COM / .ORG sajt na lažno ime preko Paypala, server u Rusiji, Kini, Turskoj ili Tajlandu. Isključi IP logovanje i uvek imaj backup MySQL baze, tako da kad te izgase možes sa nekoliko časa ili dana se preseliti na novi server.

Najbolji domen ti je .TO pošto se tamo nevidi nikakvo ime na WHOIS-u, samo name serveri.
Ali je .TO registracija dosta skupa.

Code:

mbp:~ admin$ whois moviez.to
Tonic whoisd V1.1
moviez ns1.variomedia.de
moviez ns2.variomedia.de


A moviez.to je jedan od najpoznatijih warez sajtova u Nemačkoj...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: (c), autorska prava, uslovi koriscenja i legalnost foruma sa nelegalnim linkovima? Sta i kako?

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.