Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora

[es] :: PHP :: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora

[ Pregleda: 3722 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cedo.zivkovic
Student ETF - Beograd
Srbija

Član broj: 224411
Poruke: 3
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora03.06.2009. u 01:10 - pre 181 meseci
Radio sam na FTP uploaderu preko ftp funkcija iz PHP-a. Zanima me da li je moguce preko neke funkcije iz php-a (ili na neki drugi nacin) saznati koliko je slobodnog prostora ostalo za podatke na serveru?

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora03.06.2009. u 05:44 - pre 181 meseci
http://www.php.net/manual/en/function.disk-free-space.php
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.b92.net.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora03.06.2009. u 09:37 - pre 181 meseci
RFC959 ne moze...

jedino ako postoji neki site specific, pa da posaljes takvu komandu.
 
Odgovor na temu

cedo.zivkovic
Student ETF - Beograd
Srbija

Član broj: 224411
Poruke: 3
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora03.06.2009. u 10:54 - pre 181 meseci
Ove funkcije su za određivanje slobodnog prostora na disku sa kog se pokreće skript a ne na udaljenom serveru. Mada bi mogle da se iskoriste. Zanimam me još nešto. Kada bih pozvao ovu funkciju na serveru, da li bi mi ona vratila raspoloživi prostor koji sam ja dobio za hostovanje ili ukupan slobodan prostor na disku na kom se hostuje veći broj sajtova?
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora03.06.2009. u 19:50 - pre 181 meseci
Posto se jos uvek niko nije javio cek da ja napisem svoju komplikaciju:)

Citat:
Ove funkcije su za određivanje slobodnog prostora na disku sa kog se pokreće skript a ne na udaljenom serveru.

Drugih nema bar sto se tice php-a koliko ja znam...

Kad bi pozvao funkciju sigurno ne bi dobio raspolozivi prostor koji je zakupljen za hostovanje, tj koliko je ostalo slobodno od tog prostora. Takodje mislim da dobijanje ukupnog slobodnog prostora zavisi od hostinga. Ukoliko bi to bilo moguce znaci da bi bilo moguce pristupiti i ostalim sajtovima na istom serveru na neki nacin... Mislim da bi ti najbezbolnija opcija bila da stavis da korisnici ukoliko zele napisu kolicinu totalne memorije koju su zakupili i da onda od tog broja oduzmes broj slobodnog prostora na disku... koji opet mozes da dobijes zadajuci ovoj funkciji da skenire velicinu startnog foldera i svih podfoldera(ukoliko je to sa njom moguce, nikad je nisam koristio). Opet sto se tice ogranicenja funkcije samo na server na kome se nalazi to mozes zaobici tako sto ces scan funkciju uploadovati prilikom konekcije na zeljeni ftp server. Samo ako to budes radio bilo bi dobro da stavis objasnjenje sta taj fajl koji se uploaduje tacno radi. Da ne bi neko pomislio svasta... Evo malo je komplikovano, nadam se da sam ti bar malo pomogao ili bar dao ideju sta da uradis. Ukoliko se odlucis za ovo bilo bi dobro da uradis sledece: onaj fajl koji postavis na korisnikov sajt da ti meri prostor obrisi prvom sledecom operacijom koju korisnik obavi. Ili ga odmah obrisi. A vrednost koju ti pokaze zapisi negde pa pomocu nje i velicine fajlova koji se uploaduju/brisu radi kalkulaciju prostora. huh :D
 
Odgovor na temu

cedo.zivkovic
Student ETF - Beograd
Srbija

Član broj: 224411
Poruke: 3
212.178.230.*



Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora04.06.2009. u 11:43 - pre 181 meseci
OK hvala. To je i neka moja ideja bila ako nema vec nesto sto bi mi direktno reklo velicinu raspolozivog prostora.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora04.06.2009. u 13:25 - pre 181 meseci
disk_free_space vraca velicinu slobodnog prostora na particiji/disku, tako da nije previse upotrebljiva na sherovanom hostu

Kao sto je Milos911 spomenuo definises neku promenljivu koja definise kolicinu prostora na zakupljenom hostingu pa onda od nje oduzimas ukupno zauzet prostor rekurzivno na dole od tvog document root-a.
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: FTP konekcija na server i problem preostalog slobodnog prostora

[ Pregleda: 3722 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.