Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako u sve celije postaviti formulu?

[es] :: Office :: Excel :: Kako u sve celije postaviti formulu?

[ Pregleda: 2415 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako u sve celije postaviti formulu?03.06.2009. u 08:39 - pre 181 meseci
Pozdrav,


Evo napravio sam fomulu za visinu i dubinu ormara..Odnosno imam visinu ormara, imam dubinu, sto racunam A*A + B*B = C (pitagorin poucak).. Iz tog C vadim korijen! E sad mene zanima ja sam upisa formulu samo di je zuto polje oznaceno, znaci samo za jednu celiju! Kako da tu formulu prenesem kako bi vrijedila za cijeli red?(gdje je plavo oznaceno). Znaci meni sad formula funkcionira samo u zutom polju, a treba mi i u plavom polju radit! Eto ako netko zna kako to "copy/paste" puno bi mi pomogao! Hvala

http://www.sendspace.com/file/jbys33 (link za primjer)


 
Odgovor na temu

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako u sve celije postaviti formulu?03.06.2009. u 09:54 - pre 181 meseci
Ako sam dobro razumeo sta ti treba pogledaj u prilogu. Ja sam tvoj primer samo malo drugacije organizovao. Zelena polja su rezultati za plava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako u sve celije postaviti formulu?03.06.2009. u 10:27 - pre 181 meseci
Citat:
mirko1949: Ako sam dobro razumeo sta ti treba pogledaj u prilogu. Ja sam tvoj primer samo malo drugacije organizovao. Zelena polja su rezultati za plava.



To bi bilo to..Da objasnim o cemu se radi...Imam dubinu ormara i imam visinu..Potrebno mi je saznat koliko mora bit minimalna visina od poda do plafona da bi se ormar iz jednog komada podigao, a da ne struze od strop! To racunam po pitagorinom poucku! E sad ovo sto si ti napravio je dobro, samo ako ti nije problem da malo bolje organiziras..Ja sam provao i opet sam zeznija sve..Ako mozes po onome mom primjeru sto sam postavio!
Bitno mi je samo da kad kliknem u bilo koju celiju npr. za visinu...Znaci kad kliknem u A8 pa sve do A20 (dokle je plavo oznaceno) da prikazuje visinu (odnosno da su sve celije u funkciji), a ne samo prva celija kao sto je sad napravljeno!
Hvala

p.s ako imas volje i ako bi ti to bolje organizirao, mozes mi poslat. Nemoras stavljat boje, to sam ja stavio cisto da je jasnije o cemu pricam.

Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako u sve celije postaviti formulu?03.06.2009. u 13:12 - pre 181 meseci
Evo nesto na brzinu malo bolje. Tamo gde su nule ukucas visinu i dubinu (a i b).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako u sve celije postaviti formulu?03.06.2009. u 16:18 - pre 181 meseci
Mirko hvala ti puno! To je to!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kako u sve celije postaviti formulu?

[ Pregleda: 2415 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.