Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi

[ Pregleda: 7693 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boky_1
Nemam
Srbija

Član broj: 223416
Poruke: 9
79.101.163.*

ICQ: 11550
Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi03.06.2009. u 18:02 - pre 180 meseci
Kako da odem u USA i da tamo idem u srednju? Preko razmene? KAko ?? Preporuke , saveti please ! :D zavrsavam 2. srednje sad

[Ovu poruku je menjao Boky_1 dana 03.06.2009. u 19:32 GMT+1]
asdasda
 
Odgovor na temu

dejan s
ddd
Niš

Član broj: 194308
Poruke: 69
*.ninet.rs.



+14 Profil

icon Re: Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi23.06.2009. u 00:35 - pre 179 meseci
e pa mislim da si na žalost zakasnio za razmenu. ja sam ove godine završio srednju i znam da je svake godine bio (bar kod mene u nišu) neki konkurs za razmenu u USA, kao prijaviš se i polažeš testove, pa ako odlično znaš engleski, pošalju te tamo. E sad, zakasnio si zato što primaju samo učenike prve i druge godine (opet kažem, bar ovde je tako bilo, ne mora da znači) i taj test se radi na početku godine, a ideš sledeće godine u USA (znači položio si u prvoj - završiš drugu u USA, ili položio si u drugoj, a završiš treću u USA)

Par mojih drugarica je bilo, kažu da je super.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi23.06.2009. u 01:07 - pre 179 meseci
@dejan s:
Ako ne znaš tačnu informaciju, nemoj ni da širiš dezinformacije.


@Boky_1:
Proceduru za USA pokreni na jesen ove godine kada upišeš treći razred, najlakše je da nađeš neku domaću turističku agenciju koja ima saradnju sa organizacijama za razmenu studenata (ja sam išao preko ICES). Turističnoj agenciji se plaća, tada je bilo red veličine par hiljada maraka, i oni sve sređuju, kod njih polažeš testove engleskog i sve to... Ja sam krenuo sa organizacijom toga negde u novembru/decembru, a u Februaru/Martu sam znao u koju porodicu idem... Možeš se prijaviti i na proleće, nije kasno, ali tada ne znaš u kojoj ćeš porodici završiti pa može da te zadesi svašta...

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako otici i zavrsiti srednju skolu u Americi

[ Pregleda: 7693 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.