Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Televizor Grundig ST 3670 - kvar?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?

[ Pregleda: 5175 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 12:02 - pre 180 meseci
Grundig ST 3670 ekran 72 valjda dosta veliki, sve radi, ali nema tona :) tj. u trenutku kad se pojacava ton ima ali je isprekidan, cim se pusti dugme tona nema. Kad se smanjuje onda takodje nema tona. Sta moze da je u pitanju, ako je jednostavno nesto otvorio bih ga :)
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.86.59.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 12:49 - pre 180 meseci
Mrezni prekidac !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 14:08 - pre 180 meseci
a jel to ono dugme na prednjoj ploci? Ono je bilo zalepljeno selotejpom. Da li mogu nesto da uradim povodom toga? Imam lemilicu i ostale dzidze...
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.86.59.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 14:20 - pre 180 meseci
Ma nema tu selotejp i ostale "dzidze" ! Mrezni prekidac je potrebno zameniti novim i to je sve !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 17:07 - pre 180 meseci
Problem je sto je tv tezak 50 kg i kako ja sad da ga spustim sa sprata i natovarim u kola i vozim kod majstora.
Mislio sam ako je to obican prekidac mogu da izvucem neke zice i ugradim obican prekidac od migavca :)
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.86.113.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 18:43 - pre 180 meseci
Ne moze.... samo originalni !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 20:37 - pre 180 meseci
Dobro nessho.Odnecu ga kod majstora :). A sta ti mislis kakvi su to televizori. U uputstvu pise (hemijskom) da je 94, valjda zamenjen deo? GEKAUFT AM
FA FUCHSEL GAIMERSHEIM. Inace TV je donet iz nemacke. Cenim da ima vise od 10 godina. Ali deluje mi lepo ocuvano, sad cu da zalemim cinc na kablu od antene, da vidim kakvu ima sliku. Inace hvata nekoliko kanala i bez antene :)
 
Odgovor na temu

ljupcoo
Ljupco Petreski

Član broj: 154049
Poruke: 333
79.141.123.*



Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 22:04 - pre 180 meseci
Pa, njega je radio nemac, a ne KINEZ!
Ljupcop
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.87.140.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 22:16 - pre 180 meseci
U principu Grundinzi su veoma dobre masine, ali posto zurim i ne mogu da trazim koja je to sashija, procitaj nam koji je to "CUC..." i koji ekran nosi ! Po oznaci ja bih rekao da je ekran tipa A66EAK... sto je dobra varijanta, ali ako si ti siguran da je 72-jka, onda bi ekran trebao biti A68ESF... koji, inace, daju fantasticnu sliku ... ali "kad rade"... kad su OK... inace su veoma "rizicni" jer znaju da naprasno otkazuju !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?11.06.2009. u 23:09 - pre 180 meseci
U uputstvu nema da pise koji je ekran i sasija.Izmericu sutra ekran :) Inace, ima scart i pokusao sam da povezem sa dvd-om, i uspeo sam ali imam dvostrani scart a na dvd scart se izgleda samo koristi za izlaz ili sta vec, tako da se dvd ne cuje na tv zvucnicima vec samo na suround sistemu. Kad bi imao scart-cinc kabl gotovo sam siguran da bih mogao da cujem ton od tv-a na suround tako da ne bih morao da popravljam tv. :) Slika je super i sa antene i sa dvd-a. Jedino kad ukljucim "meni" malo treperi slika ponekad. I svidja mi se to sto je odziv prilikom biranja kanala veoma mali i tv se pali za 2 sekunde. Bas veliki tv, nemam bas extra signal, antena se malo nakrenula :) ali u sustini sam zadovoljan. Videcu sta kaze majstor oko zvuka.
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.87.182.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?12.06.2009. u 14:52 - pre 180 meseci
Epa sad"... to je malo nezahvalna situacija ! Mislim da neko drugi daje konstataciju kvara, a da opet neko treci to popravlja !
Zasto to kazem !? Ovaj forum kao i mnogi drugi prevashodno sluzi kolegama da razmenjuju misljenja, da se konsultuju i medjusobno pomazu ! Pored toga moguce je pomoci i nekome ko nije profesionalac a ipak zeli i smatra da moze "sam sebi pomoci" !
Ali situacija u kojoj se od jednog trazi misljenje a neko treci to treba da odradi je najblaze receno neprofesionalna, nekolegijalna i u krajnjoj liniji neozbiljna !
Na taj nacin svesno ili ne odmazemo kolegi... "postavljamo mu nogu" istrcavamo ispred njegove strucne konstatacije, sto verovatno niko ne bi tolerisao u svom poslu !
Objasnicu i zasto ne bi tolerisao !
Neko bi mozda pomislio da je razlog tome sto doticni kolega majstor tendenciozno zeli da "zavlaci" musteriju laika netacnom i nerealnom konstatacijom !
NEEEE !!! Naprotiv !
Stvar je u tome da koliko god smo sigurni u moguci razlog greske ovako "na nevidjeno" uvek postoji mogucnost za jos neki razlog opisanom kvaru ! Znaci razlog opisanom kvaru nikad nije jedinstven i tako jednoznacno odredjen !
Na strucnjaku je da u mnostvu potencijalnih razloga, sopstvenom metodologijom dodje do resenja !
Ako musterija (stranka) nastupi sa predrasudom o razlogu za kvar i apriori zna resenje problema, onda... razume se da to moze dovesti do neprijatne situacije u kojoj se javlja najcesce bezrazlozno nepoverenje prema majstoru motivisano predrasudom a ne cinjenicama i u kojoj od nekoga trazite pomoc a ne date mu bezrezervno odresene ruke da to odradi !
Ko razume shvatice !!!
Pomoc treba da trazi neposredni izvrsilac posla ne bi li skratio dijagnostcku proceduru, s tim da povratno izvesti o tacnosti date konstatacije... jer ukoliko nismo iz prve tacno tipovali razlog.... OK... idemo dalje... postoji jos najmanje jedan potencijalni razlog za opisanu pojavu !
U svakom drugom slucaju svaka dobra namera gubi svoj smisao i generise jedno vrlo iracionalno nepoverenje prema kolegama majstorima motivisano nedovoljnom upucenoscu "stranke" u problematiku a za sta je majstor najmaje "kriv" !
Time bi smo dobre strane ovakvih foruma devalvirali i podgrevali nepovrenje, sujetu i predrasude... srozavali mukotrpno izgradjen renome koji generalno (ne nasom krivicom) nije na zavidnom i potrebnom nivou !
Znaci narode.... svi koji se obracate za pomoc... u ima svi kolega majstora, najlepse vas molim: Trazite od nas pomoc, al" nemojte od nas traziti da "izvrsavamo dobrovoljnu i svesnu eutanaziju" !
Pa pobogu, ima li i jedne druge profesije od koje se to trazi !!!???
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?12.06.2009. u 15:26 - pre 180 meseci
Ne kazem da mi nisi pomogao, jesi svaka cast, ali ako mislis da ja sad tebi treba da donesem tv da ga popravis...:) ne znam ni gde si...

Inace, sasija je CUC5360 ekran kako sam ja izmerio 69 cm od coska do coska ekrana, mozda je manje ili vise, posto to nije standard.
Eto toliko o tome. Mislio sam da neko napise svoje misljenje kako to da sam scartom povezao tv i dvd i dvd ne uzima audio zvuk, vec samo salje signal do tv.?
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.87.182.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?12.06.2009. u 19:27 - pre 180 meseci
Ne ne druze... apsolutno nema frke ! Nisam ja ni mislio da ja popravljam TV nism ih bas toliko gladan he,he,he...
Samo... mislio sam da ti imas ambicije da nesto odradis sam ! A ako to nije slucaj, i ako popravku treba da odradi neko treci, sto bi razbijao glavu s" tim kako se obradjuje ton, sta na njega utice... gde ulazi, gde izlazi i tome slicno !
To su vec ozbiljne i slozene analize koje su za coveka koji se ne bavi profesionalno time prilicno zamorne, a rekao bih i nepotrebne !
Ovo ti govorim najiskrenije.... najpostenije, u najboljoj nameri i bez imalo ironije i sujete.... mislim... da me ne bi pogresno razumeo !
Ona prva konstatacija koju sam ti dao i dalje je u igri ali ne tvrdim da je to jedini moguci razlog (ma da veoma cest) !
To spada u jednu trivijalnost i to je najmanje sto bi mogao da uradis u "domacoj radinosti" !
Ako cenis da je pametnije obratiti se majstoru, veruj mi imas moju punu podrsku... i sam mislim da je to najispravnije,
ali onda nemoj sebe zamarati i muciti necim sto je bespredmetno !
U najboljoj nameri veliki pozdrav i sve najbolje !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?13.06.2009. u 20:49 - pre 180 meseci
E pa mogu da se pohvalim da sam popravio tv. :) Bas sam srecan :)) Ona mala plocica na kojoj je dugme za stand-by i
on- off. E sad to dugme, razletovao sam ga, pregledao i na srecu uspeo da ga rastavim delimicno i limchic koji seta levo desno malo iskrivio jer nije dohvatao kontakte. Ali nije to samo bilo problem vec se dugme nije zadrzavalo u polozaju upaljeno vec je radilo kao taster. To nisam mogao da popravim, da ne bih izlomio dugme pa sam preletovao kratkospojnike.Tako da je sad tv uvek na stand-by dok se ne iscupa iz zida. :) Nije bas profesionalno, ali sam skratio muke i cimanja do majstora.
Velika zahvalnost nesshi koji je kao iz topa pogodio kvar, a vidim da nije vidovita zorka vec je to iskustvo.
Mada zna ponekad da se prebaci u vode filozofije sto ubija u pojam ali i budi neku energiju u coveku. Eto ja sam bio gotovo siguran da cu tv odneti kod majstora, ipak nesshino filozofiranje me navelo da ipak to uradim sam. ;)
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
93.87.182.*



+13 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?13.06.2009. u 22:24 - pre 180 meseci
Epa... filozofija je majka svih nauka !
E moj "nesrecnice" vidim ja da si ti zaplovio u vode TV mehanicara ! Nisi svestan u sta si se uvalio... he, he,he !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
77.46.194.*



+5 Profil

icon Re: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?14.06.2009. u 07:21 - pre 180 meseci
amin :d
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Televizor Grundig ST 3670 - kvar?

[ Pregleda: 5175 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.