Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?

[es] :: Elektronika :: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?

[ Pregleda: 29170 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?18.06.2009. u 09:12 - pre 180 meseci
Imam vec 6 godina,,,Bira" frizider sa zamrzivacem,znaci kombinovani frizider sa dva motora.
Zamrzivac,dve fijoke-gore, radi bez problema.
Frizider-dole, frizider nece da pocne da radi, radi sijalica za osvetljenje ali termostat ne ukljucuje frizider, jedino kad isklucim frizider na STOP pa ponovo ukljkucim, nekad iz prve pocne da radi, a nekad iz vise pokusaja.
Ne cuje se sklocanje termostata,ako bi trebalo da se cuje pri ukljucenju i prilikom povecanja temperature hladjenja od prehodne?
Drugo ,radi tako frizider neko vreme , pa opet stane.
Trece, i kad smo ga kupili, posto je maksimum 7, ja sam ga stavljao prvo na 3-4 ali slabo je hladio pa je stajao termostat na 5-6, i tad je hladio, ali cini mi se kad je pun frizider mnogo vise hladi nego kad je prazan.
Sta mogu da uradim?
Pozdrav,drugari!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?18.06.2009. u 13:16 - pre 180 meseci
Imao sam skoro identicne probleme sa jednim malim friziderom, kupljenim pre manje od 2 godine (?) i zamenio sam termostat nekim drugim tipom.

Ovaj stari je izgledao sasvim u redu i nikako nisam mogao da otkrijem koji mu je djavo. Istina je, da se radi o termostatu koji je kao siguran za rad u eksplozivnim sredinama, pa je mehanicki za nijansu komplikovaniji nego obicni, ali mi je izgledao sasvim u redu. Mora da postoji neka mala greska u izradi, jedva primetna, koja ne smeta uvek, ali nakon 2 mini-poplave sam nacisto poludeo i zamenio termostat i sad vec vise meseci radi bez ikakvog problema.

Ako dobro shvatam princip rada termostata, "normalan" kvar obicno znaci da termostat ne iskljucuje kompresor, ali ovaj moj i tvoj nece da UKLJUCI i kao sto kazes - ugasim ga, pa upalim, onda radi. Ubedjen sam da se negde zaglavljuje mehanicki.

Nazalost, zamena termostata drugim tipom obicno zahteva da se nesto malo mehanicki promeni, da bi termostat druge velicine, rasporeda srafova kojim se montira i rasporeda elektricnih prikljucaka mogao tu da se montira. A da ga menjas identicnim termostatom je malo glupo, cak i ako ga negde nadjes. Sve zajedno je prilicna glavobolja, pa je mozda bolje da se obratis servisu ili nekom ko se time bavi svaki dan.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?18.06.2009. u 13:53 - pre 180 meseci
Hvala, ali dali moze neko da mi preporuci neki koji bi odgovarao vecini frizidera pa i ovom mom,nije problem za budzenje
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?19.06.2009. u 03:02 - pre 180 meseci
Ne znam kako je to kod kombinovanih frizidera / zamrzivaca.

Za ovaj moj frizider sam izvadio stari termostat, slikao ga u nekoliko "poza" i dao rodjaku (taksisti) da ga trazi po Beogradu. Na jednom mestu je prodavac poceo nesto da filozofira "Pa kako ce on to, pa zasto ce on to, imam ja jednog majstora, znate...", a na drugom mu je odmah dao upravo onaj sto odgovara vecini frizidera i sto ocigledno daju svima.

Pokusaj tako kad budes trazio po prodavnicama rezervnih delova - zapisi model frizidera, eventualno i ti izvadi termostat i zapisi podatke ili ga slikaj, a vadjenje bi ti razjasnilo vaznu cinjenicu - da li ima samo 2 kontakta + uzemljenje ili ima jos nekih prikljucaka (grejac vrata? i slicno). Vadjenje ti ionako ne gine, a kad uhvatis stos cas posla mozes da ga vratis unutra, da radi jos malo dok ne kupis drugi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?19.06.2009. u 08:55 - pre 180 meseci
Hvala prijatelju, zamrzivac ima svoj termostat,mora novcicem ili noktom da podesis temperaturu,a frizider ima svoj unutra, nema dugme za odmrzavanje,vec samo stop na dugmetu za podesavanje hladjenja i vrednosti 1-7.Inace jedan je hladnjak pozadi i za frizider i za zamrzivac, a dva motora??
Ja sam cak i razmisljao da ga napravim da radi na maksimumu a da mu namestim vremenski tajmer,koji bi ukljucivao recimo na 5 minuta frizider pa 5 minuta ga gasio, ono sa NE555, ako bas nenadjem termostat, mada mozda vadjenje i malo ciscenja bi mozda pomoglo.
Pozdrav i hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?19.06.2009. u 09:13 - pre 180 meseci
Citat:
Pigoza: Hvala prijatelju, zamrzivac ima svoj termostat,mora novcicem ili noktom da podesis temperaturu,a frizider ima svoj unutra,
Onda ce biti lakse. Ubedjen sam da ces lako naci naci jednostavan termostat.

Sto se tice ciscenja, sumnjam da tu mozes nesto da uradis. To je uglavnom zamumuljeno, zakukuljeno, najcesce zatvoreno trajno (krivljenjem pleha), a sto je najgore mozda sve to uradis - skidanje, otvaranje, pregled i ciscenje i ne nadjes bolnu tacku, pa ga ponovo montiras i on i dalje zeza!

Srecno!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?19.06.2009. u 10:54 - pre 180 meseci
Hvala druze!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Frizider ,,Bira" ne radi kako treba-termostat?

[ Pregleda: 29170 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.