Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 52598 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 15:40 - pre 180 meseci
Ako preteraju, nije posao neke strane zemlje da im urushi vlast, vec ce to uciniti sam narod - vecinu niko jos nije uspeo da kontrolishe, kad prokljuca - tj. kad izbije revolucija.
Ovako je mnogo lako izmanipulisati (svoje) javno mnjenje i pritisnuti "crveno dugme"... tj. neka "nova pravila ponasanja zarad boljeg sutra" cine vishe stete, dugorocno (a posebno putem zloupotrebe), nego koristi...
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 15:43 - pre 180 meseci
Citat:
a1200: Ako preteraju, nije posao neke strane zemlje da im urushi vlast, vec ce to uciniti sam narod - vecinu niko jos nije uspeo da kontrolishe, kad prokljuca - tj. kad izbije revolucija.

Citat:
a1200:Ovako je mnogo lako izmanipulisati (svoje) javno mnjenje i pritisnuti "crveno dugme"... tj. neka "nova pravila ponasanja zarad boljeg sutra" cine vishe stete, dugorocno (a posebno putem zloupotrebe), nego koristi...


Ove dve recenice (izjave) demantuju jedna drugu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 15:44 - pre 180 meseci
Citat:

Ako preteraju, nije posao neke strane zemlje da im urushi vlast, vec ce to uciniti sam narod


Sudeci po Sev. Koreji, nacekacemo se da se to desi - do tada ce nekoliko miliona njih umreti zbog toga. Samo tokom 90-tih ih je umrlo nekoliko stotina hiljada.

Takodje, postoje zemlje gde vlast cini zlocine nad svojim stanovnistvom i ima veliku vojnu moc. Tu je javno mnjenje podeljeno - da li intervenisati ili ne. Sto se mene tice, ja licno mislim da treba - stavise mislim da je SBUN prilicno nesposoban da na vreme donese bilo kakvu odluku i da je to nedopustivo.

Takodje, postoje na zalost i zemlje koje malo koga zanimaju - kao sto je npr. Sudan. Sudan nije nikome drugom opasnost, nemaju nista specijalno da ponude niti su na nekom geostateski bitnom mestu - sto znaci da vlast tamo moze da radi ama bas sta hoce, sto se i vidi u proteklih par godina :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 15:49 - pre 180 meseci
@Challenger

Izmanipulisati USA javno mnjenje, da je nephodno bombardovati 'bantu zemlju X' sa diktatorom ili vladom 'Y'. A ko tebi garantuje da bas taj narod tamo, 'bantu zemlje X', u vecini, neopravdava politiku svog vladara?

Ja kapiram da ti smatras da diktator moze isto tako da izmanipulishe svoje gradjane... ali da je to tako, onda ne bi postojale revolucije, vec samo ratovi "oslobadjajuceg" karaktera :)

...
Pitanje jeste slozeno... ja smatram da svako treba da gleda svoje dvoriste, i bude spreman za intrvenisanje, ali iskljucivo ako druga strana napravi prvi korak, tj. u ovom slucaju napadne direkno USA (treba postovati suverenost). Live and let live... dok te drugi direktno ne napadne, a onda spektakl :)

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.06.2009. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:02 - pre 180 meseci
^ Pa nesto ne verujem da je i jedna revolucija prosla bez nekog inostranog uticaja (bila to drzava, "jaki" pojedinci ili pleme u susednom sumarku). U slucaju kada se narod drzi "u mraku", pa uz to jos manipulise vestima o planovima zlih Amera (koji, naravno, nisu nevinasca), jedino resenje je neka akcija "sa strane". Pa sad, bila to akcija informisanja (u blazim slucajevima ili dok jos nije kasno) ili brute-force metoda (u ovakvim sl.), pitanje je odr. ljudi/procene/informacija. Kad vec pominjete '99.-u, garantovano se znalo da vecina ne podrzava vladara, pa o5 nista od revolucije...sreca samo sto Sloba & Co. nisu bili extremni k'o ovi Koreanci

Citat:
a1200:
Pitanje jeste slozeno... ja smatram da svako treba da gleda svoje dvoriste, i bude spreman za intrvenisanje, ali iskljucivo ako druga strana napravi prvi korak, tj. u ovom slucaju napadne direkno USA (treba postovati suverenost). Live and let live... dok te drugi direktno ne napadne, a onda spektakl :)


E malo morgen (sto bi rek'o Sloba :D ). Sledeca situacija: Komsija u zgradi svaki dan tuce decu, ubija ih od batina. Ne da im da jedu. Deca kad izadju napolje cute, idu u skolu, ne zale se. Hoces ti cekati da on napadne tvoju decu, ili ces mu uleteti jednom (ili sacekati da izadje iz stana) i slomiti ga k'o vola?


Za neke sitnice je bolje gledati svoje dvoriste, ali u extremnim slucajevima treba reagovati. I to sto pre. Inace bi se Hitler & Co. jos uvek igrali sa gasnim komorama i sl.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:08 - pre 180 meseci
Citat:
a1200
Izmanipulisati USA javno mnjenje, da je nephodno bobmardovati 'bantu zemlju X' sa diktatorom ili vladom 'Y'. A ko tebi garantuje da bas taj narod tamo, 'bantu zemlje X', u vecini, neopravdava politiku svog vladara?


Ukoliko narod opravdava neki masovni genocid - sorry, ne zasluzuje svoju "suverenost".

Suverenost jednostavno ne moze biti zakonski "blanko cek" za tako nesto. Cak i da zemlja ne napada nikog izvan svojih granica - ukoliko terorise deo svog naroda, postoji sasvim dovoljno opravdanje da se to spreci - ako treba i silom.

Problem je jedino ko to treba / moze da radi. UN nema svoju vojsku, vec zavisi od volje nekoliko sila ad li ce negde biti izvrsena neka operacija. SBUN je vrlo cesto u deadlock-u zbog politiziranja, bilo kada to odgovara USA ili kad to odgovara Rusiji i Kini - i to uvek ide preko ledja neduznih.

Citat:

Ja kapiram da ti smatras da diktator moze isto tako da izmanipulishe svoje gradjane... ali da je to tako, onda ne bi postojale revolucije, vec samo ratovi "oslobadjajuceg" karaktera :)


Nije bas tako jednostavno - sta ako imas vise etnickih grupa, recimo - i jedna, dominantna, se okomi na neku drugu... Vecinski sve podrzano, imas vecinu na izborima... To je OK?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:14 - pre 180 meseci
Da ali ko odlucuje sta, kako i kad treba reagovati?
Moze neko da optuzi komsiju da bije decu i zlostavlja porodicu, samo zato sto mu nesto treba, recimo, mesto za parkiranje ispred zgrade...

Nikako jedna zemlja ili pakt (USA, NATO) ne moze da odlucuje o takvim pitanjima... tj. da proglashva zemlje demokratskim ili da ih svrstava u "osovine zla". Zato je i formiran UN, ako je on nedovoljan treba formirati novu instituciju koja ce se baviti time... ali nikako ne davati za pravo jednom vojnom savezu da radi sta hoce (kao sto sam rekao, dugorocno, vishe stete nego koristi). A mnoge USA/NATO 'akcije' su upravo to... reagovanje po njihovoj slobodnoj proceni.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:15 - pre 180 meseci
cuj qrce ! Govori samo o srpskim zlocinima, a kad mu neko kaze sta rade siptyari i hrvati - on onda kaze - e pa ja ne zivim tamo, sta me se tice. E, ali vidis neki Srbin/covek/Rom/Crnogorac je ziveo i na Kosovu i u hrvatskoj, njega se itekako ticalo.

I kako to, bogati, ne interesuju te zlocini hrvata, a interesuju te zlocini tamo nekih Korejaca ? Mislim zar osecaj za pravdu ne bi trebao biti univerzalan ???

Hocu samo da ti pokazem koliko je vasa propaganda plitkoumna !
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:21 - pre 180 meseci
Citat:
a1200: Da ali ko odlucuje sta, kako i kad treba reagovati?
Moze neko da optuzi komsiju da bije decu i zlostavlja porodicu, samo zato sto mu nesto treba, recimo, mesto za parkiranje ispred zgrade...

Nikako jedna zemlja ili pakt (USA, NATO) ne moze da odlucuje o takvim pitanjima... tj. da proglashva zemlje demokratskim ili da ih svrtava u "osovine zla". Zato je i formiran UN, ako je on nedovoljan treba formirati novu instituciju koja ce se baviti time... ali nikako ne davati za pravo jednom vojnom savezu da radi sta hoce (kao sto sam rekao, dugorocno, vish stete nego koristi). A mnoge USA/NATO 'akcije' su upravo to... reagovanje po njihovoj proceni.


E vidis, to jeste problem. Ali opet, dok se ne formira neka nova institucija, ne mozes "zazmuriti" na neke stvari/situacije, vec mora neko i da odreaguje. Npr. bas ta USA/NATO. Ili Rusija, ako je u njihovom okruzenju/nadleznosti. Da su zloupotrebljavali to pravo, ili, bolje receno, na osnovu opravdanih akcija izvodili i neke neopravdane - to je tacno (i to svi nabrojani). To im ne ide nikako u prilog, ali eto, desava se i desavace se sve dok se ne resi pitanje nadleznosti u takvim slucajevima.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:22 - pre 180 meseci
Citat:
a1200: Ako preteraju, nije posao neke strane zemlje da im urushi vlast, vec ce to uciniti sam narod - vecinu niko jos nije uspeo da kontrolishe, kad prokljuca - tj. kad izbije revolucija.


ma jeste,evo i u somaliji "svrgnavaju" vlast...err...nema vlasti?

Citat:
a1200: Ovako je mnogo lako izmanipulisati (svoje) javno mnjenje i pritisnuti "crveno dugme"... tj. neka "nova pravila ponasanja zarad boljeg sutra" cine vishe stete, dugorocno (a posebno putem zloupotrebe), nego koristi...


ne znam zasto,ali mi kroz glavu prolaze slike baba koje bacaju s mosta cvece na tenkove ;)


@beltrammi naravno da treba osuditi zlocine!
i ove od juce,i ove od prije 15ak godina,i od 50ih i od 40ih i od "18-ih"... i tako dalje,sve treba osuditi

ali jedan neosudjeni zlocin ne umanjuje "zlocinstvo" drugog ;)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:24 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Suverenost jednostavno ne moze biti zakonski "blanko cek" za tako nesto. Cak i da zemlja ne napada nikog izvan svojih granica - ukoliko terorise deo svog naroda, postoji sasvim dovoljno opravdanje da se to spreci - ako treba i silom.

Ovo je veliko pitanje koliko je tacno.Prvo suverenost drzave je potpuni blanko cek bez odluke SBUN-a, ali kao sto je istorija pokazala potpuno irelevantan.

Sustina se svede kao i uvek na direktni ili indirektni materijalni interes.Drzava koja nije bila po necemu interesantna, poput sirovina, geostrateskog polozaja i sl, ili ne predstavlja nekakvu pretnju nema nikakve sanse da bude "demokratski oslobodjena" .

Racunica je prosta rat kosta i to veoma mnogo, a sam po sebi ne sme da bude trosak bez pokrica.Samim tim svaka prica o svrgavanju dikatatorskih rezima, sprecavanju represije i sl. je u osnovi besmislna jer ne moze biti razlog vec samo povod.Slucaj Iraka pokazuje kako se zivot u zemlji moze iz jedne vrste ocaja preseliti u drugu i nakon tzv. oslobodjenja.Nacije koje nisu u stanju da svrgnu svoje tlacitelje bolje i ne zasluzuju i taj posao niko drugi sem njih samih ne treba da radi.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:29 - pre 180 meseci
Citat:

E vidis, to jeste problem. Ali opet, dok se ne formira neka nova institucija, ne mozes "zazmuriti" na neke stvari/situacije, vec mora neko i da odreaguje. Npr. bas ta USA/NATO. Ili Rusija, ako je u njihovom okruzenju/nadleznosti. Da su zloupotrebljavali to pravo, ili, bolje receno, na osnovu opravdanih akcija izvodili i neke neopravdane - to je tacno (i to svi nabrojani). To im ne ide nikako u prilog, ali eto, desava se i desavace se sve dok se ne resi pitanje nadleznosti u takvim slucajevima.


Eto, tu smo negde :)
Samo sto ja smatram da dok se ta institucija ne formira, ili UN malo ne preuredi, smatram da treba ipak postovati suverenost, bez jednostranih "preemptive" poteza.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:29 - pre 180 meseci
Citat:
I kako to, bogati, ne interesuju te zlocini hrvata, a interesuju te zlocini tamo nekih Korejaca ?

"Zločini Korejaca" me interesuju jer je u pitanju najveća diktatura ikad uspostavljena koja čak i Staljina stavlja u ćasu za "slabije totalitarne režime" i koja poseduje nuklearno naoružanje pa je pretnja čitavom svetu, i još usput - to je trenutna tema. Hrvatska nije cvećka, i tamo se nalazi fina količina debila koji nikad neće odgovarati za svoje zločine, ali ista situacija je kod nas, sa tom razlikom da oni ne pale ambasade i ne predstavljaju se svetu kao Srbomrzci, čak iako nas dobar deo ljudi tamo ne voli, stisnu zube i smeškaju se jer je to jedini način da zakorače na vrata EU...

Citat:
Hocu samo da ti pokazem koliko je vasa propaganda plitkoumna !

Tako je... Izleti iz senke pa pljuni jednu dobru šlajmaru na nas neprijatelje, pa trk nazad u toplo naručje majčice Italije...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:31 - pre 180 meseci
Citat:
pri3rak: Ovo je veliko pitanje koliko je tacno.Prvo suverenost drzave je potpuni blanko cek bez odluke SBUN-a, ali kao sto je istorija pokazala potpuno irelevantan.

Sustina se svede kao i uvek na direktni ili indirektni materijalni interes.Drzava koja nije bila po necemu interesantna, poput sirovina, geostrateskog polozaja i sl, ili ne predstavlja nekakvu pretnju nema nikakve sanse da bude "demokratski oslobodjena" .


Ne bas nikakve sanse. Ima sanse, ali kad dodje na red, tj. kad se eliminisu prioriteti, npr. te drzave koje predstavljaju pretnju...

Citat:
pri3rak:Racunica je prosta rat kosta i to veoma mnogo, a sam po sebi ne sme da bude trosak bez pokrica.Samim tim svaka prica o svrgavanju dikatatorskih rezima, sprecavanju represije i sl. je u osnovi besmislna jer ne moze biti razlog vec samo povod.Slucaj Iraka pokazuje kako se zivot u zemlji moze iz jedne vrste ocaja preseliti u drugu i nakon tzv. oslobodjenja.


Tacno. Kosta, treba da se isplati, a i ako za istu cenu moze da se eliminise (veca) pretnja, naravno da ce to biti prioritet. Irak je tek "oslobodjen" i mogu da ocekuju nesto normalnije odnose tek za 20-30 godina (s obzirom na stepen razvoja/trenutno stanje).

Citat:
pri3rak:Nacije koje nisu u stanju da svrgnu svoje tlacitelje bolje i ne zasluzuju i taj posao niko drugi sem njih samih ne treba da radi.


No comment. Sta to znaci, paraplegicari nisu sposobni da hodaju - ne zasluzuju pomoc, nek' puze ili sl, tj. ko ih je*e?!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:41 - pre 180 meseci
Citat:
stisnu zube i smeškaju se ...


tako je. Vidis kako si ti pametan decko pa si odmah video sta rade hrvati, pa bi to mogao da primenis i na svoju zemlju. Medjutim, avaj. Ako ti pricas o srpskim zlocinima, a Srbin si to nije isto kao i kad o njima prica hrvat ili sipter ili dr. To ima vecu tezinu. I onda ce reci: ah, eto, sta ce vam dokaza vise - pa oni sami potvrdjuju da su zlikovci, docim se mi samo smeskamo (i trljamo ruke).

E onda burekcicu moj kaze EU, ah ti Srbi su zlocinci, zgadimo im se i nece uloziti ni filera u nas, sto implicira da ces ti umesto programa povlaciti svoju kozicu gore-dole i cirkati pivce sa garijima ispred kakvog ducana, jer kome trebaju nacisti ? Ili, ili ces morati u pecalbu pa kako se snadjes. Pa ti sad samo pljuj po svom narodu i drzavi, ali nemoj posle da bude nisam znao.

Je li ista odovoga uslo kroz tvoj plavi sesiric (tj. belu kapicu) ?

 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:43 - pre 180 meseci
Citat:
Challenger
Ne bas nikakve sanse. Ima sanse, ali kad dodje na red, tj. kad se eliminisu prioriteti, npr. te drzave koje predstavljaju pretnju...


Da li je Srbija predstavljala zapadnom svetu vecu pretnju od Irana? Ko je pre dosao na red?

Citat:
Challenger:
Irak je tek "oslobodjen" i mogu da ocekuju nesto normalnije odnose tek za 20-30 godina (s obzirom na stepen razvoja/trenutno stanje).

A dotle ce im i elementarna bezbednost biti san ;)

Citat:
Challenger:
No comment. Sta to znaci, paraplegicari nisu sposobni da hodaju - ne zasluzuju pomoc, nek' puze ili sl, tj. ko ih je*e?!

No comment na tvoju zamenu teza.Ja nisam pominjao nigde naciju paraplegicara ili slicnih telesno/duhovno nesposobnih.Vidis ni zivot na zapadu nije bio cvecka pre nekoliko vekova kada se gleda iz danasnje perspektive, pa nije dosao neko sa strane da ih oslobodi, vec su ta drustva evoluirala i dosla sama bez icije pomci na nivo na kome se danas nalaze.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:45 - pre 180 meseci
Kada sam rekao "stisnu zube i smeškaju se" to znači da potisnu svoja uverenja da su Srbi mesožderi i da ih pod hitno treba isprebijati na mrtvo ime kada traže kafu umesto "kave", a ne da sakrivaju zločine i da veličaju tamo neke đenerale... Drago mi je da si imao dovoljno vremena da izvučeš čak i jedan bedan deo rečenice iz konteksta i pretvoriš ga u šiptarsko branjenje Hrvatskih zločina. Mogao bi da se zaposliš u Trećem Oku sa ovakvim talentom, znaš?

Citat:
Je li ista odovoga uslo kroz tvoj plavi sesiric (tj. belu kapicu) ?

Sig Heil i tebi majstore...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:52 - pre 180 meseci
Citat:

Da li je Srbija predstavljala zapadnom svetu vecu pretnju od Irana? Ko je pre dosao na red?


Jeste. Evropi.

Milosevicevska Srbija sa tim bolesnim rezimom je bila pretnja bezbednosti i crna rupa po svim parametrima - ekonomskim, kulturnim i kakvim god hoces - od skrivanja zlocinaca, vrlo jake narko mafije povezane sa rezimom (Legija &Co), totalnog korumpiranog autokratskog rezima, visegodisnjim vojnih operacijama nad sopstvenim narodom ("Siptarima") i krsenjem ljudskih prava od Prokletija do Subotice, rasadnik azilanata, mesto gde su ljudi u sred bela dana u Beogradu prebijani od strane policije samo zato sto mirno traze smenu vlasti, paravojne formacije van bilo kakve civilne kontrole... hocemo dalje?

- U Iranu, ako nisi primetio, nema nikakvih vojnih sukoba - Srbija je konstantno ili bila umesana ili se na njoj direktno odvijao neki sukob tokom 90-tih

- Iran je na bliskom istoku, u okruzenju koje nije puno bolje od istog po onim gore parametrima - Srbija je, pak, u Evropi
- malo drugacijem kontinentu, kontinentu koji je bar 100 godina ispred bliskog istoka po tim pitanjima.

Jbg. Komsiluk je drugaciji - i nije da mu odgovara haos i bezumlje.






DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:56 - pre 180 meseci
ja mislim Ivane da je tebi Kisindzer ili Bzezinski neki deda-ujak, a Makjaveli daleki predak.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day27.06.2009. u 16:57 - pre 180 meseci
@ pri3rak: Izgleda da jeste, ne toliko prema zapadnom svetu koliko prema svojim gradjanima. I to su mislili i USA i EU i Rusija, itd. Sad, koliko je bilo opravdano i ko je zapoceo kompletnu frku (i zasto), kao i ko je od manje frke napravio veliko sran*e se ne zna pouzdano, ali sad je ionako gotovo...
Sto se tice Iraka, elementarna bezbednost im je i do sada bila san, tako da nema vece promene.

Nema zamene teza, ti si napisao "Nacije koje nisu u stanju da svrgnu svoje tlacitelje bolje i ne zasluzuju i taj posao niko drugi sem njih samih ne treba da radi". Znaci, ako nisu(nisi) u stanju, ko ih(te) je*e. Nebitno da li nisi u stanju zbog bolesti (fizicke/mentalne) ili zbog fabrikovanih informacija koje nemaju veze sa istinom i trenutnom situacijom, a slusas ih ceo zivot. Dakle, i pored sve tehnologije, moguce je drzati par miliona ljudi u uverenju da svi hoce da ih napadnu i da u ostatku sveta zive divljaci/vanzemaljci kao i da je u 12 sati ponoc, a ne podne. Takvo stanje svesti je potpuno uporedivo sa fizickim/mentalnim problemima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 52598 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.