Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Učenik pretukao profesoricu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 66347 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu29.06.2009. u 22:30 - pre 180 meseci
Citat:
E mnogo pametno resenje. I u korist cega. Zasto roditelj samo da cisti, hajde da ga umazemo celog, da se zna.

Mislim da stupidarijama nema mesta, bar na ovakvoj temi, temi koja je solidan odraz stanja u drustvu.


Zasto je "stupidarija" ako se neodgovorno ponasa roditelj, a nije ako je u pitanju prosvetni radnik?

Hoces reci da roditelj u svemu ovome nema nikakvu ulogu, tj. zadatke koje treba sa svoje strane da ostvari?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu29.06.2009. u 23:33 - pre 180 meseci
Citat:
vladd: Prof Turajlic, i pored znacajne i tacne konstatacije problema, gubi integritet, i pravo na diskusiju, glorifikujuci jednog "kancerogenog" pojedinca, ....


Pazi, imamo i viruse ... oni mutiraju :)

Vidi, Srbija jeste bolesno društo, ali ne toliko da i pored svih ratova, izbeglica i bede koja je snašla, može iznedriti psihopatu koji će heklerom pobiti ceo razred ili nekog ko će proširiti vidike celom autobusu sa 3kg TNT-a.
Sve pojave zabeležene ovde, već su viđene u tzv. razvijenim zemljama mnogo pre nego ovde
Dešava se ''napredak'' civilizacije i tzv revolucija u razmeni informacija ... gde se na tv-u i internetu gleda sve i svašta pa su nam i generacije drugačije.

Pitanje je samo koliko je zdrav deo društva spreman da adekvatno reaguje na ove promene.
Jabuka na stolu učitelja je daleka prošlost i mi se ovde moramo prilagoditi ... i ne tražiti tu jabuku opet.

Nema više jabuke

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 01:21 - pre 180 meseci
Ne mora jabuke da ima, ali ne sme da ima ni bitangi koji se nasilno ponasaju. Svaku bitangu koja bude uhvacena u barapskom ponasanju drzava mora da nabije u zatvor ili na slicno mesto, a ako treba i da je leci, zato sto drzave tome sluze, da ogranice razne vrste "sloboda" bitangama. Od "slobode" da maltretiraju ljude kao ova bitanga sa snimka, ne dozvoljavajuci im da prodju (tipicno ponasanje nasilnika koji trazi kavgu, kao i ono cuveno 'sto me gledas' ili prodavanje cigle) do "slobode" da bitange nekontrolisano pljackaju, postaju monopolisti itd itd. To je osnovna funkcija drzave, a posle ide organizovanje komunalnih sluzbi, zdravstva, skolstva, vojske itd itd.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 08:59 - pre 180 meseci
Autor: N. B. | 30.06.2009. - 05:00

SREMSKA MITROVICA - Disciplinski postupak protiv učenika O. M. (15), koji je 16. juna u STŠ “Nikola Tesla” u Sremskoj Mitrovici išamarao profesorku hemije Mariju Mošić, pokrenut je protekle nedelje, a juče je pokrenut i protiv profesorke, potvrdio je direktor te škole Rade Miljković.

Postupci su pokrenuti posle preporuke Pokrajinskog sekretara za obrazovanje i njihove kontrole u školi u vezi s tim incidentom. Miljković je dodao da bi disciplinski postupci trebalo da budu završeni za dva meseca.
Tužilac Ratko Galečić rekao je da je policija do sada podnela samo krivičnu prijavu protiv maloletnog O. M. i da je ona procesuirana.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=99570
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 09:16 - pre 180 meseci
A zašto za dva meseca ?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 12:16 - pre 180 meseci
Toliko je valjda potrebno da ovaj incident prodje kroz neizmerno efikasnu birokratiju u Srbiji.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 13:39 - pre 180 meseci
Nije Srbija bas toliko bolesno drustvo, koliko bi pojedinci voleli. Mislim na pojedince koji prave incidente.

Ocigledno je da sistem reaguje, ali da je esnaf problematican. Disciplinska komisija moze da se sastane za nedelju dana, ali RASPUST je svetinja.

Pa ce se cekati septembar, posto valjda ne mogu da se sastave par meseci. Iako po zakonu imaju aktivnosti kada ucenici nisu u skoli, to je jedna sitna zloupotreba situacije, kada se fiktivno vode da su na poslu.

Policija procesuira izgrednika, a posto je maloletan, odgovornost ce snositi roditelj.

S obzirom na detalj, koji su neki diskutanti zaboravili, da doticni ucenik nema majku, odgovornost preostalog roditelja je specificna.

Elem, jedini otpor sistemu cini esnafska grupica u doticnom skolskom brlogu. I to se bezobrazno protivi, formalno reaguje, birokratski odugovlaci. Dok neko iz ministarstva ne pobesni i razbuca bandu.

O roditeljskoj odgovornosti ne bih da pricam, nije tema, ali je deo, i nije uopsten(ioako sam optuzen za generalizacije, nekakve), posto je specificna situacija doticnog izgrednika.

Roditelj sam, solidan, i trudim se i dalje. Susretao sam svasta kroz skolovanje deteta, i reagovao sam. I to sa efektom, ali su rezultati za povecu diskusiju. Tacno se definisalo kada je ko nervozan, i da li je principska, zakonska ili licna greska. I to se korigovalo. Ali ne verujem da je postalo obicaj, vec se zabokrecina vratila, cim su me skinuli sa grbace.

I nisam dobar primer za diskusiju ili analizu ili generalizaciju, posto i u bliskom okruzenju imam veoma razlicite primere roditeljstva, i to medju roditeljima intelektualcima.

I mogu da tvrdim, da su deca u osnovi dobra, ali da ih interakcija roditelja, okoline i zajednice kompleksno formira.

I tesko je, u procentu, odrediti uticaj elemenata. I ostaje problem, cak svetski, kako razviti inteligenciju, razmisljanje, skromnost i kreativnost.

Ko resi tu jednacinu, neka bude gospodar Planete, sto se mene tice.

Poz



[Ovu poruku je menjao vladd dana 30.06.2009. u 15:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
79.101.78.*



+21 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 13:56 - pre 180 meseci
Vladd, odličan post, svaka čast !
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.4.*



+363 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 14:09 - pre 180 meseci
Ne moze dete da bude bezobrazno, tj, da krsi neke drustvene i moralne norme samo od sebe. Dete uci tako sto kopira od okoline, prvenstveno od osoba s kojima je stalno u kontaktu-roditelja, drugova. Smesno je kad cujem nekog roditelja kad kaze kako mu je mali nemoguc. Pa tikvan ne konta da ga je on tako vaspitao. A jos ga i tuce za kaznu sto ga je tako naucio. Pateticno.

Culi ste za onaj vic kad 2 prijatelja nose dzakove i u poslednjoj turi im ostane 3. Kaze jedan drugome:
-Ajde zovi onog tvog malog da ponese treci.
-Pa on je jos dete, taj dzak ima 50 kila!
-Ma, sta zna dete sta je 50 kila.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 14:41 - pre 180 meseci
Šta je starije, kokoška ili jaje. Šta ona profesorka i ostali učenici iz odeljenja imaju od toga. Pitanje je kako to sada ispraviti, dati tom momku do znanja da tako dalje ne sme da se ponaša. Ponekad roditelji upravo namerno iniciraju takvo ponašanje jer smatraju da je to normalno, tako da razgovor sa njima nema nikakvog efekta. Zbog toga moraju postojati alternative.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 16:16 - pre 180 meseci
Što reče moja baka, "Dijete, onaj ko se rodi ko svinja celog života osta svinja."

Ja sam na to samo dodao "Svinji se stavlja brnjica."

Neka podigne dva prsta roditelj koji hoće da mu neko vaspitava dete. Učenje može ali vaspitavanje to ne dolazi u obzir. Deca su vaspitana onako kako to roditelji hoće i samo su slika tog vaspitavanja.

Sledeći citat je dovoljno jasan
Citat:
Ponekad roditelji upravo namerno iniciraju takvo ponašanje jer smatraju da je to normalno, tako da razgovor sa njima nema nikakvog efekta. Zbog toga moraju postojati alternative.

A alterntive nema pa nema.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.179.*



+5251 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 16:51 - pre 180 meseci
Ima je. Oduzimanje starateljstva. I to glat.

Citat:
hemarikon
Neka podigne dva prsta roditelj koji hoće da mu neko vaspitava dete.


E ovo je za pricu. Ko i gde postavlja ovakvu dilemu. Pa nastavnici, zarad odbrane brljotina esnafa.

Ne treba roditelj da prepusti vaspitanje, ali nastavnik treba da saucestvuje sa njim(a).

Ako nije jasno kako, da se ne bi zabasurivalo demagogijom, sada cu da pojasnim.

Nastavnik, kao jedno od okruzenja deteta, ne sme da proizvodi lose primere. Ne sme da izaziva nepostovanje, nepravdu, ne sme da se prema ucenicima odnosi kao prema nekom birokratskom poslu za koji se prima platica i docekuje pemzijica.

Roditelji, u vaspitnom segmentu, jedino TO mogu da treaze od nastavnika. Da je ODNOS nastavnika prema okruzenju POZITIVAN, i da ne PROIZVODE lose primere za decu.

Neka uzimaju provizije i poklone, neka pljackaju i varaju drzavu, neka neispunjavaju svoje obaveze iz ugovora o radu, ali DECA to NE SMEJU da primete.

Ako ce skola, kao socijalno dogovorena ustanova za neki rad sa decom, da bude replika losih kretanja u drustvu, jedan obican vid obavljanja posla nekih zaposlenika, e pa gospodo nastavnici, nece moci.

Nastavnici primaju plate od gradjana, prepustena su im deca, najbolje godine deca provode u obavezama, e pa BICE LUKSUZ da se ponasaju kao prodavci na buvljaku, ili sluzbenici iza saltera. Brljivo ponasanje prema deci je visestruko opasno, i zato se jako lako zapada u ovakve situacije.

Prema odraslima mogu da budu kakvi hoce, odrasli imaju integritet i mehanizme odbrane, ili prihvataju sudbinu kakva jeste, ali deca, kao neiskvarena ljudska bica, moraju da dobiju PRILIKU za korektno uzgajanje.




Citat:
hemarikon: Što reče moja baka, "Dijete, onaj ko se rodi ko svinja celog života osta svinja."



Bolje da si od bake naucio strudlu da pravis

Savet je za prosle vekove, los, i pasivan, a gore od njega je da se nadgradjuje

Svako se rodi gladan go i uplasen. Od okoline zavisi kakva ce licnost biti.

Poznajem neke macore koji imaju vise karaktera od nekih ljudi.

Poz
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 17:18 - pre 180 meseci
Kad već pomenu buvljak, setićeš se vremena kada su prosvetni radnici radili na buvljaku ne bi li zaradili za leba.
Kancer koji je nagrizao prosvetu nekoliko godina ...... prosvetnog radnika je držao na plati od 2 nemačke marke da bi i kada je nastao konvertibilni dinar udeljivao pola plate svakih 40 dana.
Kada su Srbijankini puleni došli na vlast, i uveli redovnu platu svakog 5-og i 20-og, prošlo je već 12 i više godina .... kancer je već metastazirao pa danas uglavnom hiruškim putem uklanjamo odumrle delove našeg tela.
Deca indoktrinirana nasiljem kao jedinim rešenjem i Pink kulturom su plodovi onoga što je posejano.
U tim godinama je lekarovo prase je naraslo u 500€ a profesorska etika i ljubav se našla u jaslama privatnih časova.


Tu se društvo razbolelo, prihvatali vi to ili ne.

[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 30.06.2009. u 19:19 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.85.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 19:04 - pre 180 meseci
@vladd
Pročitaj Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i nadji mi šta je to obavezan nastavnik. Sve što tu ne piše neću ni uraditi, jer će takvi kao ti svaku iskrenu i dobru nameru da zloupotrebljavaju.

Citat:
ne sme da proizvodi lose primere.

Ne pušim, ne pijem, ne psujem, ne tučem se, ne zevam po kafanama, teško će me neko zateći van kuće posle 22 časa... Sve to učenici rade. Od koga su to naučili? Od mene nisu.

Citat:
kao prema nekom birokratskom poslu za koji se prima platica i docekuje pemzijica.

Baš naprotiv, veoma se trudim da obezbedim raspoloženu i radnu atmosferu. Ali okružen demagozima prinudjn sam da sve radim formalno. Zašo? Pročitaj prvi pasus.

Citat:
Neka uzimaju provizije i poklone, neka pljackaju i varaju drzavu, neka neispunjavaju svoje obaveze iz ugovora o radu

Ne pada mi na pamet da se ponašam kako ti predlažeš. A i primetio sam da mi nismo od iste sorte. Mene ne možeš kupiti. Nas dvojica zbunjujemo učenike i obojici nije mesto u prosveti. Dok ih ti učiš da se bave kriminalom, ja od učenika zahtevam poštovanje zakona. Zato i nisam popularan kao ti. Osim toga, na ovakvim forumima je zabranjeno pozivanje na kršenje zakona, pobune i sliče stvari.

Citat:
ali DECA to NE SMEJU da primete

Opet se ne slažemo. Ja decu učim da upravo primete kriminal i korupciju.

Citat:
e pa gospodo nastavnici, nece moci.

E pa moći će.

Citat:
prepustena su im deca

Nemojte nikome da prepuštate svoju decu. Čuvajte ih kao da su vaša. Deca cene ljubav.

Citat:
Bolje da si od bake naucio strudlu da pravis

Oni koji pozivaju na kriminal i korupciju nisu dorasli da mi kažu šta treba da naučim.

Citat:
deca, kao neiskvarena ljudska bica, moraju da dobiju PRILIKU za korektno uzgajanje.

Naravno, za početak pročitajte im sledeće (samo bez uzgajanja, nije reč o kukuruzu)


Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja
Citat:
Odgovornost učenika
Član 96 .
U ostvarivanju svojih prava učenik ne sme da ugrožava druge u ostvarivanju njihovih prava .
Učenik ima obavezu da:
1) redovno pohađa nastavu i izvršava školske obaveze;
2) se pridržava školskih pravila, odluka direktora, nastavnika i organa škole;
3) savesno radi na usvajanju znanja, veština i vrednosti propisanih školskim programom;
4) ne ometa izvođenje nastave i ne napušta čas bez prethodnog odobrenja nastavnika;
5) poštuje ličnost drugih učenika, nastavnika i ostalih zaposlenih u školi;
6) blagovremeno pravda izostanke;
7) čuva imovinu škole i čistoću i estetski izgled školskih prostorija .
Učenik može da odgovara samo za povredu obaveze koja je u vreme izvršenja bila propisana posebnim zakonom ili opštim aktom .


A ovo je iz pravilnika o ocenjivanju
Citat:
Član 14
Na početku školske godine učenici se obaveštavaju o načinu, dinamici i elementima ocenjivanja.
Ocenjivanje se vrši na času i na ispitima.
Ocena je javna i saopštava se učesniku sa obrazloženjem posle svakog ispitivanja i unošenja u dnevnik rada.
Učenik na času može da dobije samo jednu ocenu.


Nigde ne piše "učenik gleda u dnevnik" i slično.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 20:49 - pre 180 meseci
Vladd svaka ti je zlatna. :-D

Salu na stranu ,tvoji postovi kazuju ono od cega bar 70 % prosvetnog kadra okrece glavu. Reaguju kao botovi jedino kada se pomene zakidanje na raspustu,ne povecanje plata i slicno. A ocekuju da javnost non stop bude uz njih i mase zastavnicama podrske.
Kao sto sam u prvim postovima napisao,nista sami medju sobom ne cine da promene stvari u svom kolektivu, ne racunajuci dogovor oko dnevnica za ekskurzije,sta treba slaviti i koliko dana ne raditi...., i onda svi su krivi samo oni ugrozeni .
Ponavljam se : kada u i jednoj skoli uvedu pravila kojih se i sami budu drzali od direktora do tetkice ,imace moju punu podrsku, od materijalne do moralne.
Nek uvedu da u skolu moras da dolazis pristojno obucen,da imas olovku,svesku i udzbenik inace van sa casa,da kada se nastavniku samo obratis nepristojnim tonom da dobijes ukor i par puta tako letis naglavacke , kada takvi koji budu izbaceni budu imali tantalove muke da se upisu u drugu skolu jer ga nastavnici "nece" jer kolege budu solidarne...itd itd
Hajde osnovna i nekako ..a i obavezna je . Srednja nije i ne vidim zasto svako mora da je zavrsi .
Cik neka se i jedan direktor skole drzne da odbije da upise Milosava sina Pere Mudica, vlasnika FK Udarnik i par firmi , samo zato sto je potonji izlemao tamo neku nastavnicu...
E onda mozemo pricati o tome da su prosvetari u svom ataru pokusali nesto pa nisu uspeli.
Ovako ,kukaju jer znaju da je ova vlast boleciva na njih,bele mantile i plave mundire ....

E,da...i da se uvede nesto slicno eto armije kvazi sociloga,psihologa,europejaca svakakvih fela i orjentacija koji ce da ukazu da je to ne domokraticno ,kontraproduktivno,nazadno....i po pravilo odustaje se od svega da bi se bio veci papa i od njga samog .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.179.*



+5251 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 22:31 - pre 180 meseci
Citat:
hemarikon: @vladd
Pročitaj Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i nadji mi šta je to obavezan nastavnik. Sve što tu ne piše neću ni uraditi, jer će takvi kao ti svaku iskrenu i dobru nameru da zloupotrebljavaju.
Nigde ne piše "učenik gleda u dnevnik" i slično.


Sam si citirao pravilnik kojeg nastavnica nije ispostovala. Sta ima ko da gleda ono sto zna?


Problem je sto ja polemisem sa Tobom, a ne bi trebalo, ocigledno. I nije problem u Tebi, vec sto u pogresnom trenutku iznosis cinjenice. Nisi Ti kancer prosvete, cini mi se i zelim da si svetli primer.

Ali, zasto branis gore od sebe. Zar zbog tebe, i jos, neka bude 90% nastavnika, da zazmurimo na onih 10%..pa ne, ne bi trebalo.

Iznosis argumente koji prilice Tebi, ali ne i NJIMA, onima sto lose rade svoj posao.
Da li si Ti u "grupi nastavnika" doticne skole koja sikanira ucenike...sada je i to isplivalo. Duze vreme se izgleda tu zagadjuje atmosfera. I Ti nisu u tom brlogu, pa kakve veze Tvoji argumenti imaju sa Njima.

Ni u jednoj profesiji nisu svi idealni. Ali, opaku stetu prave nesavesni lekari i nastavnici. I to ne umanjuje druge stete, koje prave drzavni sluzbenici, ali prosveta je specificno osetljiva. Pokriva sav podmladak...

To sto neko prima mali platu, mnogi smo prosli kroz to, nije bas razlog da se otaljava posao. Ili se radi ili se ne radi. Izmisljanje velkih razloga sa sitna jajarenja i osljarenja u poslu, nije resenje.

Da su radnici vodovoda osljarili, svi bi se potrovali. I jedan aljkav bi bio dovoljan. Ali nisu...

I odakle Ti zelja da mi zalepis etiketu, onako najprostije, navijacki i bez razmisljanja, da ja PODRZAVAM kriminal i korupciju. Valjda imas sposobnosti da razumes moju recenicu, ali ne NAJBUKVALNIJE moguce. Zar je TO nivo konverzacije..??

Korupcija se nece iskoreniti, tu zaista nemam iluzija ali moze biti nedostupna i nevidljiva deci. Zamisli da je seks, pa zar pred decom??

A ja pomalo pocinjem da sumnjam i u Tvoje argumente i izjave, ako si u stanju da OVAKO, bukvalno i plitko forsiras diskusiju, koja vise lici na spam, nego na diskusiju koja na nekom nivou moze da rasvetli situaciju...sta li se tek deci dogadja.

Poz

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.85.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu30.06.2009. u 23:09 - pre 180 meseci
Ako hoćeš da diskutuješ o korupciji u prosveti onda otvori odgovrajuću temu.

Medjutim, ovde diskutujemo o konkretnom dogadjaju. Dovoditi nastavnicu hemije, koja je napadnuta na radnom mestu, u kontekst korupcije i time pravdati ponašanje nasilnika nije primereno. Ova nastavnica nije primila mito ni po kom osnovu. Prozivati nesrećnu ženu za to što je neko drugi korumpiran je "spaljivanje veštica". Korumpirani sede u debelim foteljama i zadovoljno posmatraju kako se ljudi sukobe. Umesto da daju ostavke. Okrivljavati osobu koja nema nikakvih sredstava da provede bilo kakvu odluku u državi gde je sve trulo je licemerje. Kompletan lanac rukovodjenja u prosveti je zakazao u ovom slučaju, zato sve to smeće treba pomesti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.179.*



+5251 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu01.07.2009. u 09:30 - pre 180 meseci
Naravno, ja korupciju pominjem iniciran tvoji postom.

Potpuno se slazem, treba olos pocistiti do vrha. Riba smrdi od glave, ali je ponegde smrad stigao do repa.

Licno smatram da napadnutu nastavnicu treba kazniti zbog okorelog ponasanja. O izgredniku sam vec izneo misljenje, i situaciju treba pratiti, kazna mu je neizbezna, samo treba pratiti da ne bude neadekvatna, blaga kazna.

Sto se tice velike metle (ili fekalno obradjene motke), to je neophodno, ali ne sme da se zavrsi na prici.

Lako je smenjivati, cesto se postavlja pitanje a koga postaviti, koga izabrati, svi su isti...


Naravno da je uprosceno i netacno, ali, ocigledno lici na istinu.

Ako nastavnici sami ne krenu da prociscavaju svoje redove, da ne prave esnafske klanove, da zaustave negativnu selekciju, nama pocetka metlanja.

Evo, ja kao gradjanin, koji je zavrsio borbu sa skolskim sistemom(sada je univerzitetski fajt, pa je roditeljstvo iskljuceno...do trenutka placanja) dajem punu podrsku za promene.

Ali, nije moje da ih pokrecem.

Pa NASTAVNIK nam je predsednik drzave..

Poz
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu01.07.2009. u 10:50 - pre 180 meseci
Citat:
Licno smatram da napadnutu nastavnicu treba kazniti zbog okorelog ponasanja.

Ne možeš kazniti nekoga ko je napadnut. Naprotiv, kazna se izriče napadaču.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.59.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu01.07.2009. u 13:18 - pre 180 meseci
Sta je to okorelo ponasanje?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 66347 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.