Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Disable "ESC" dugme na tastaturi

[es] :: Access :: Disable "ESC" dugme na tastaturi

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blingaro
Igor Malinkov
Uprava prihoda
Beograd

Član broj: 187756
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Disable "ESC" dugme na tastaturi22.06.2009. u 19:42 - pre 180 meseci
Prilikom popunjavanja obaveznih polja u bazi, dešava mi se da zaboravim da ih popunim, pa program javlja grešku:
"...bla, bla, bla, cannot contain a Null value because the Required property for this field set to true..."
E sad, prilikom pritiskanja na taster "esc" moguće je poništiti unos, ali se onda dešava da se gubi ceo zapis i javlja mi se rupa u polju Autonumber. Da li neko zna kako bih mogao da onesposobim dugme "esc" (neki kod ili sl.) npr. na događaj On Open?
Guglao sam, ali bezuspešno.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.167.*



+12 Profil

icon Re: Disable "ESC" dugme na tastaturi22.06.2009. u 21:30 - pre 180 meseci
^ Zašto imam utisak da pogrešno koristiš autonumber polje, za nešto što mu nije podrazumevana namena?
Ako taj autonumber predstavlja i nekakav redni broj dokumenta (fakture ili bilo čega sličnog), onda si na pogrešnom putu.
Pogledaj ovde malo po forumu ima korisnih saveta na tu temu (počni od tema označenih "TOP")

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

blingaro
Igor Malinkov
Uprava prihoda
Beograd

Član broj: 187756
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Disable "ESC" dugme na tastaturi23.06.2009. u 16:44 - pre 180 meseci
Take 5,

U pravu si kad kažeš da se broj odnosi na broj dokumenta. Nego imao sam zadatak da napravim popis predmeta i to za "dođi juče", pa nisam imao vremena da mnogo razmišljam. Probao sam kasnije da dodam polje "broj" pa da u default value ubacim "=Nz(DMax("[Broj]","Popis"),0)+1", ali mi se javio problem duplih brojeva (s obzirom da se radi u mreži), a nisam imao vremena da "uhvatim grešku". Sad je jedina greška, ako se javi zbog pritiskanja "esc", preskočen broj. Ovo mi ne stvara problem ni malo, ali hteo sam da postavim pitanje, pa da vidim ima li rešenja.
Ako neko ima ideju neka odgovori. Ako ne - nema veze. Ni jedan program nije savršen, pa ni ovaj moj. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Disable "ESC" dugme na tastaturi

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.