Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295059 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !03.10.2012. u 17:13 - pre 139 meseci
Citat:
nnn: sto za 0.36% alkohola(jedno pice)


Aha... i to jedno je bilo bezalkoholno, jel da? :)

Salu na stranu, sta si pio? Etanol? :) Da znam sta da ne pijem.

Ja sam nekoliko puta duvao 0,22-0,27 i svaki put je bilo malo vise od jednog pica tako da me zivo zanima koje je to jedno pice koje treba da popijem da bih naduvao 0,36?
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.mediaworksit.net.



+47 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !04.10.2012. u 11:45 - pre 139 meseci
Pa to zavisi od barem nekoliko stavki:
-koliko veliko je to piće,
-koje je jačine piće,
-koliko je težak čovek,
-koliko brzo ga je sručio niz grlo,
-da li na prazan stomak,
-kakav mu je metabolizam
-...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !04.10.2012. u 11:53 - pre 139 meseci
... i najvažnije, koliko je vremena prošlo do konzumiranja do duvanja. Negde sam čitao da je posle pola sata najveća koncentracija, a posle se smanjuje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !07.10.2012. u 19:06 - pre 139 meseci
Meni nije jasno jedno...cesto vidjam vozace koji zateknu "cestitku" od parking servisa na brisacu auta, i samo je bace na ulicu i odu svojim putem. Kao da ih to apsolutno ne dotice. Imam utisak kao da sam budala sto placam redovno parking, pa mi nije jasno jel sam ja budala?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !07.10.2012. u 19:32 - pre 139 meseci
Pa, poenta cele price oko parking servisa je da nemaju zakonskih osnova da ti naplacuju te njihove nazovi kazne. I da ako se napravis blesav i pokusaju sudski da ti to naplate, pozivom na prave zakone, sud mora da presudi u tvoju korist. Jedino sto mogu sudski da ti naplate je dug koji si nacinio time sto si stajao na parking mestu, a nisi platio uopste, plus kamata na sve to. Ali je to cvrc sica i morali bi da se nacekaju da ta dugovanja narastu na vrednost kojom sudovi uopste hoce da se bave.
A nestrpljivi su i frka im je za svezom kes lovom stalno i onda tako kace te kazen sa racunicom da vecina ipak ne zna pravo stanje stvari i da ce onda kod vecine da prodje.

Takodje, nemaju zakonsku osnovu ni da ti ogranicavaju vreme boravka na parking mestu. Mogu samo da odrede razlicite cene za razlicita mesta i deo dana koji je pod naplatom, to je sve. I tako je inace u svim normalnim zemljama. Ne znam koliko se ljudi uopste zapitalo zasto ovakav sistem sa vremenski ogranicenim zonama ne postoji nigde osim kod nas i u Hrvatskoj (cija je momcad izmislila foru). Pogresno parkiranje, sto podrazumeva i stajanje na mestu bez naknade je zavedeno u zakone normalnih zemalja kao prekrsaj i za pisanje kazni je tu onda nadlezna policija. Novac od tih kazni dalje ide na racun drzave, a ne na racun firme, makar bila i drzavna.

Al' mi nismo normalna zemlja, niti cemo ikad biti dokle god se ovakav lov u mutnom gura od strane vlasti.
Realno...
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !07.10.2012. u 19:34 - pre 139 meseci
ako nisi bacio i jesi platio ... onda je odgovor na tvoje pitanje potvrdan . ... ja se spremam da uradim isto :(

parking servis krsi jedno 5 zakona + ustav srbije ...

i to nije moje nagadjanje , to je cinjenica ... proverena u 5 advokatskih kancelarija ...

e problem je sto to treba dokazati na sudu, kako bi mogao da pocepas izdatu kaznu.



ja sam prema njihovoj evidenciji duzan oko 150k din ...


bio sam na razgovoru sa njihovim direktorima ... na moju inicijativu ... posle 3 pisma gradonacelniku, i 100 pisama parking servisu. ... u kojima sam im objasnjavao , koje zakone krse ... te prepiske se vode , evo vec jedno 2 godine ...

... pristao sam da, ukoliko mi maksimalno umanje tu cifru, platim .

oni su umanjili za nekih 30k din . ...

pisao sam detalje u vezi PSa, u ovoj temi, pa koga zanima neka cita, sta su razlozi ... moje misljenje je da su trebali da umanje za minimum 100k din.


btw,
na moje pitanje njima : Da li parking servis u biznis planu, ima i zaradu od KAZNI ... bili su zateceni, gde je jedan od njih posle dramske pauze, ko iz topa rekao NARAVO DA NE.

Kad sam pitao: Da li to znaci , da ukoliko u narednih godinu dana , niko ne dobije kaznu, vi (parkis servis) cete moci da isplatite plate zaposlenima ... TAJAC ... najduza dramska pauza u istoriji dramskih pauza ... pa onda gutanje knedli !!! ... i naravno opet onaj isti, ovog puta ljutito .. "NARAVO DA BI MOGLI DA ISPLATIMO PLATE"

e vidite , ja u to neverujem , ali nazalsot nemam vremena da to dokazujem na sudu !


sledece pitanje je bilo: A po cemu se vi razlikuje od JKP INFOSTAN ... koji ne naplacuje KAZNE ukoliko ne platite, nego samo zatezne kamate ...

... ostali su bez teksta: znate mismo..., ustvari mi zelimo..., ali mi brinemo o gradu ... guzve , blablablabla .... to je bio odgovor.



ja sam se u razgovoru sa njima uverio, da Parking Servis .. planski izdaje KAZNE, ili kako oni kazu DNEVNE KARTE ... sto znaci da oni nezive od usluge parkiranja, nego zive od KAZNJAVANJA


SRAMOTA ZA BEOGRAD !!!



btw, nicija nije do zore gorela ...
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !07.10.2012. u 19:49 - pre 139 meseci
Pošto imam jednu kaznu koju su mi naplatili i nisu uvažili žalbu iako je tek u to vreme uvedena zona, i nije bilo obeleženom zonskom bojom (nego samo belom), kako da se branim ako mi stigne rešenje od Suda?

Da li mogu da se pozivam na to da nemaju pravo da kažnjavaju iako se zove "dnevna karta" ili na neki drugi način. Znam da je ranije moglo dok se zvala "doplatna" ali ne znam da li i dalje može da se brani na isti način.

Što je najgore imao sam i brdo bebi karata nego stvarno nisam znao da su i tu uveli zonu.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !07.10.2012. u 20:17 - pre 139 meseci
Jesu to stavili zonu preko noci na mestu gde ti je bio parkiran auto ili si dosao i parkirao se negde gde ranije nije bila zona, samo nisi primetio znak na pocetku?
Inace to sto nije obelezeno na asfaltu nema veze, znak je stariji po prioritetima i ako stoji negde ranije dovoljan je.
Realno...
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !08.10.2012. u 12:37 - pre 139 meseci
Pa nije baš preko noći, ne znam od kad postoji tu zona ali na sajtu im nije bilo obeleženo, a na ulici samo belom bojom. Ja ušao u rikverc pa nisam ni znao da je zona. U pitanju je ulica na Vračaru, nekoliko ulica od Južnog bulevara na gore.
Uglavnom pitanje je na čemu da zasnivam odbranu?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !08.10.2012. u 15:52 - pre 139 meseci
Onda se pozovi na ove zakone koji se kose sa tim njihovim izmisljenim kaznama. Guglaj "parking servis doplatna karta", naci ces dosta pisanja o tome. Na onom nekom parvnom forumu ima vise tekstova gde su pravnici detljno objasnjavali sta, kako i zasto.
Ukratko ono sto se ovako secam, u zakonu o obligacionim odnosima se ne moze odrediti novcana ugovorna kazna, takodje ima negde, da li u tom zakonu ili u zakonu o komunalnim preduzecima, stoji ogranicenja u modelu njihovog poslovanja. Tako npr. ne mogu da ti ogranicavaju svoju uslugu (sto se kosi sa onim vremenskim zonama, ali to dosad jos niko nije potegao pred ustavnim sudom), a dugovanja mogu da ti potrazuju jedino uz zakonom propisanu kamatu.
Ali proguglaj ovako naci ces dosta detaljnije objasnjenje.
Realno...
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !08.10.2012. u 17:46 - pre 139 meseci
Znam za odbranu kada pise 'doplatna karta' ali meni pise 'dnevna karta', da li je moguć isti način odbrane?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !08.10.2012. u 18:43 - pre 139 meseci
Sto da ne i dalje je jednako nelegalna ko i ona prva. Osim imena nista nisu promenili.
Realno...
 
Odgovor na temu

pisacc

Član broj: 307554
Poruke: 108



+33 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 02:01 - pre 139 meseci
Pa nije moguć isti način odbrane pošto su promenu u imenu obavili upravo da bi eskivirali sudsku presudu da ne smeju da plaćaju kaznu. Ovo sada više nije "kazna" nego je nekakva "dnevna karta" jer ti navodno sada time što nisi platio parkiranje za jedan sat, stavio si do znanja da želiš da platiš parkiranje za ceo dan, i oni ti shodno tome dostavljaju odgovarajući račun. Jako ljubazna neka gospoda


To što je parkiranje za ceo dan plaćeno sat po sat mnogo jeftinije nego ta "dnevna karta", to njima nije neki problem. I to što ta "dnevna karta" ima identičnu cenu kao ona kazna što je sudski zabranjena, i to im nije čudno.

Ja sam inače nakon tog maestalnog izigravanja zakona od strane državnih preduzeća, zaključio da ovoj državi ne treba plaćati ništa što možeš da izbegneš na bilo koji način. Do tada sam bio jako pošten i imao samo par kazni (koje nisam platio nikada) nastale zbog nekih situacija kada greškom nisam stigao da platim parking, a od tog maestralnog trenutka u kome sam osetio da Parking Servis sve nas smatra budalama i ovcama, ne plaćam nikakav parking!
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 12:31 - pre 139 meseci
Pa zato sam i pitao, zna li neko na čemu može da se zasniva sadašnja odbrana? Pitao sam na jednom (pravnom) forumu i tamo predlažu da se pozivam na to da je i ta "dnevna karta" kazna ali me zanima i vaše mišljenje.
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 12:50 - pre 139 meseci
pronadji moje postove i tamo ti je sve objasnjeno.

postojala je dnevna karta, na parkiralistima bez ogranicenja ...

pa su posle ustavnog suda , tu denvnu kartu, preimenovali u celodnevna karta ... a takozvanu doplatnu kartu su preimenovali u dnevnu kartu.


prvi i glavni prekrsaj je u tome, sto ti izdavanjem sadasnje dnevne karte, Parking Servis napalcuje parking u narednih 24 sata.


znaci placas i nocu, sto niko drugi ne placa ... a placas i sutra dan, sto je prisilna naplata, ... jer ja npr. sutra necu da koristim usluge parkiranja ...



oni zakon nepostuju uopste ... svaki sudija, samo da mu kazes ovo, treba da presudi u tvoju korist ... ukoliko ne presudi u tvoju koritst, onda je njihov i radi po direktivi i tu ti nece pomoci niko ...



pa ustavni sud kaze, karta nije ustavna ... a oni nastavljaju da potrazuju stare doplatne karte ?!



procice ko dulic ... cim vucic preuzme beograd ... ja sam im pricao da ce proci ko na vozdovcu, a oni se smejali ...


... eh ti beli listici.



 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 13:14 - pre 139 meseci
Neka me ispravi neko sa vise iskustva ali mislim da je trenutno najbolji nacin da se dan ili dva ranije (pred zakazano sudjenje) na pisarnici podnese zahtev za odbranu po sluzbenoj duznosti. S obzirom da drzava ne isplacuje gotovo uopste honorare za ovo, kao i da je rec o beznacajnoj parnici, na eventualnu dodelu branioca cekao bi godinama - a dok ne dobijes branioca ne smeju da ti sude.

Druga mogucnost je da se pozoves na Zakon o obligacionim odnosima koji je "stariji" od bilo kakve gradske odluke. Rec je o tome da cak i ukoliko dokaze svoje potrazivanje Parking servis imao eventualno pravo samo da naplati iznos koji je propisan za taj prekoraceni rok (recimo jedan dodatni sat parkiranja) uz zakonsku zateznu kamatu.

Treca mogucnost je da uplatis iznos prekoracenja (znaci recimo uplatis 50 dinara ili koliko je vec kostao sat parkiranja, eventualno uz zateznu kamatu - onda mogu da ti pljunu kroz prozor :)
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 13:32 - pre 139 meseci
Zanimljivi konkretni odgovori. Zahvaljujem, ako neko ima nesto da doda nek napise. Nisam siguran ono za branioca, onda bi svi to koristili za npr RTS ali mozda je moguce. Za ovo poslednje, ako sam te dobro razumeo, treba da na osnovu uplatnice njihove od 1800 i nesto dinara, da uplatim 1 ili 2 sata koliko sam koristio. Mislis da ne bi imali osnov na Sudu da naplate ostatak?
Za sada mi deluje najbolje pozivanje na Zakon o obligacionim odnosima gde sam ja ipak neko ko je 'kaznjen' jer 37 dinara je mnogo manje od 1800.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.mediaworksit.net.



+47 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 14:00 - pre 139 meseci
Postoji i alternativa u vidu da se pravis blesav i da
tvrdis da nisi ni bio tamo parkiran tog dana i u to vreme.

Zasto bi ulazio u raspravu da li je to po zakonu ili ne kad je lakse da kazes
da je sluzbenik parkinservisa pogresio i da ti nisi bio ni blizu tog mesta. Uostalom
oni tvrde da si bio tu- nek dokazu.
Ovo verovatno moze da upali ako imas jednu kaznu, za vise nebih tvrdio. Za sitnu paru se verovatno nece
toliko truditi. U "opasnosti" su oni za vise desetina/stotina hiljada dinara kazni.

 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 14:21 - pre 139 meseci
Razmisljao sam o tome ali vidi kakva sam budala ispao: Ja sam njima poslao sliku kako nije obezeleno zelenom bojom nego samo belom tako da sigurno imaju sliku :)
Drugo, video sam da sad slikaju vozila kad zakace kaznu tako da mislim da nije mudro braniti se na taj nacin.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.mediaworksit.net.



+47 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.10.2012. u 14:40 - pre 139 meseci
Znaci nabavili su fotoaparate i njima, ok.
E sad jedino ostaje zakon kao nada.
Ali ce i to verovatno jednog dana da prestane kad
naprave zakon o "parkiranju" .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295059 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.