Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

[ Pregleda: 296902 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 09:51 - pre 116 meseci
@mmix
Mislim da za ovih 15 minuta grešiš
Citat:
Rok od 15 minuta za parking u zoni je propisan da bi se obezbedilo vreme vozacima koji nemaju mobilne telefone (jer jelte zakonski nije obaveza imati isti) da lociraju trafiku i kupe parking karticu.

"Parking servisu" naravno ne radi sajt, pa sam evo ovo
Citat:
Zašto izdajete dnevnu parking kartu kada po zakonu svako zadržavanje ispod 15 minuta se ne smatra parkiranjem?
Na osnovu Zakona o bezbednosti saobraćaja svako zadržavanje preko tri minuta se smatra parkiranjem.

našao ovde.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 11:45 - pre 116 meseci
Pazi, svako prica ono sto je u njegovom interesu, ako je tom izjavom izbegao bar jednu tuzbu, odradio je svoj posao To ne znaci da je to sto je rekao smisleno.

Pravlnik o parkiranju kaze:

Član 18a
Korisnik opšteg parkirališta se može opredeliti da uslugu parkiranja koristi po zapoĉetom satu ili u dnevnom trajanju, kupovinom i isticanjem važeće satne ili dnevne karte odnosno plaćanjem usluge elektronskim putem.

Dakle, moraju da ti ostave smisleni rok da kupis i istaknes parkirnu kartu. Drugo, ZOBS regulise samo nepravilno parkiranje, ne i pravilno, zobsa uopste ne interesuje sta ti radis na parking mestima niti predvidja bilo kakve rokove. U svakom slucaju ovde ima posla za dokone i pravnike, koliko hoces. Nisu oni ni prvi ni poslednji koji u drzavi Srbji operisu u sivoj zoni zakonske nedorecenosti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 11:55 - pre 116 meseci
Citat:
mmix: ZOBS regulise samo nepravilno parkiranje, ne i pravilno, zobsa uopste ne interesuje sta ti radis na parking mestima niti predvidja bilo kakve rokove.


Ali zato Zakon o obligacionim odnosima propisuje da ne mozes uslugu koja kosta recimo 50 dinara da naplatis 1.870 dinara jer se tako tebi cefne. Mozes da naplatis 50 dinara plus pripadajuce kamate za zakasnelo placanje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 12:19 - pre 116 meseci
Kao sto rekoh, da je sudstvo normalno i neuvezano i da se nadje neki ozbiljan legalista sa viskom para i vremena pa da se sudi sa svima njima i oabra uredbe i zakone Ovako, mrka kapa. Nas zakon, ako niste provalili, se svodi na to da drzava radi sta god hoce dok god nezadovoljstvo naroda ne dostigne odredjen opasan nivo, nakon cega se drzava povlaci sa "ma dobro bre, staste zapenili, iskrena greska glasajte za nas" Takav stil upravljanja i legalnosti smo naucili od Otomana.

Primera radi, cak ni murija ne koristi zakon kako treba. Pauk te zapravo ceka tri minuta da se vratis u vozilo, iako si po zakonu nepravilno parkiran onog momenta kad iskoracis iz vozila. Itd, i tako nasiroko.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 14:13 - pre 116 meseci
Niko se nije osvrnuo na to sto parking servis ne izdaje racun koji treba da platis za dnevnu kartu vec predracun, sto sam na prethodnoj strani vec pomenuo:

Citat:
bakara:
Zaista sam revoltiran posto parking uvek placam i zbunjen da na ovoj doplatnoj karti nisu umanjili 56din koje sam vec platio za parking kao i da za svrhu uplate stoji: "placanje dnevne parking karte / predracun"


Kakav crni predracun???


predracun nisu u obavezi da platis.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 19:38 - pre 116 meseci
A ta kazna odnosno "stimulacija za placanje jeftinije karte", se zove predracun?
Nisam obratio paznju da to pise.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 21:00 - pre 116 meseci
Da, tako pise:

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2014. u 22:54 - pre 116 meseci
Cirkus :)

Tek sad necu da platim. Na to nisam ni obratio paznju.
Mogli su da smisle nesto bolje, i zao mi onih koji to placaju...

Pored toga, pre neki dan odem kod prijatelja, zivi u zgradi koja nema veze sa centrom grada i guzvom, i tamo naplacuju parking. Nema mesta gde ne naplacuju...

U Zenevi dok sam ziveo skoro nigde nisam placao. Postojale su plave i bele zone.
Bele zone su imale svoje aparate gde je mogla da se kupi karta, a plavih zona je bilo svuda i tu je koliko se secam bilo ograniceno parkiranje na sat ili dva. Dovoljno je bilo doci do auta i okrenuti sat ponovo i na taj nacin produziti. Tih plavih zona je bilo svuda i nisu bile udarne ulice. Kod nas toga nema, prisiljeni smo da placamo SMSom. Stvarno besmisleno


 
Odgovor na temu

urban011
Radovan Railic
Urednik
Beograd

Član broj: 291041
Poruke: 11
46.240.171.*

Sajt: www.dedamraz.biz


Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !01.10.2014. u 10:19 - pre 116 meseci
Da se nadovezem na novonastalu situaciju u gradu ... "Švercovanje u prevozu od danas prekršaj!"

Iako je druga tema, isti je princip kao i sa doplatnim kartama o kojima ovde pricamo. Vec sam spominjao Zakon o zastiti potrosaca gde lepo kazu da kupac (putnik u GSP-u) nije duzan da plati za uslugu koju nije trazio a ako mu prodavac ipak pruzi uslugu ili robu, ne moze ocekivati da za istu dobije novcanu naknadu vec se to smatra kao poklon prodavca (GSP-a) u cilju reklamiranja usluga ili proizvoda.

Elem, jos uvek nas stiti Zakon o zastiti potrosaca samo toga ljudi nisu svesni pa nasedaju na price. Isto je da li vam dali kartu u prevozu za ceo dan po ceni od 2.000 din. ili doplatnu kartu za parking za ceo dan po ceni od 1.850 din. - isti princip.
To bi bilo isto, ali bas isto, kao kada biste otisli u prodavnicu da kupite sibice po ceni od 40 din. ali kad dodjete na kasu kazete "ups, zaboravio sam novcanik", a prodavac vam onda kaze "nema problema, sada morate umesto upaljaca da kupite plinsku bocu po ceni od 2.000 din., a ako ne kupite dobicete prekrsajnu prijavu na 6.000 din. ....".

Zemljo Srbijo, Zemljo lezilebovica, da se ja pitam ja bih Pravni fakultet zatvorio pod obavezno, sta oni tamo uce kada nisu u stanju da naprave neku normalnu odluku koja se nece kositi sa Ustavom ili Zakonom.

Od mene toliko.
Pozdrav
Ko se jutros probudio u Beogradu, za danas je dosta postigao u zivotu. - Dusko
Radovic
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !01.10.2014. u 11:20 - pre 116 meseci
ovo je pomak prema postovanju zakona ...

ovo jeste za pohvalu, i ako izgleda kao jos gora stvar ...

... evo objasnjenja ...


niko nesme da vam naplati uslugu vise ukoliko nemate da platite , moze samo da vam naplati zakonom definisane zatezne kamate.


dok je prekrsaj nesto drugo ... e sad ...

... ne placanje karte je definisano kao prekrsaj od pre par dana ... to znaci da se tretira isto kao kad nemate vezan pojas u autu ...

dakle dobijete prekrsaju prijavu, ako platite u roku od 8 dana placate 50% , itd...



ono sto je ovde totalno , ja nemam rec za to ... verovatno nebulozni mozak nekog ko je mislio da ima mozga uospte ... dakle ono sto je i dalje protiv svih zakona, to je mogucnost da platite 2000 za celodnevnu kartu i onda ne dobijate prekrsajnu prijavu ?!?!?!?!?!


ovo bi svaki malo bolji advokat, mogao da dokaze kao podmicivanje !!!!!!!!!!!!!


ne moze neki kondukter, bez odluke sudije, da vas oslobodi prekrsajne prijave , ... ovo nije ismevanje naroda, ovo je ismevanje suda, sudija, zakona ...



a ovo je uradjeno samo zato, jer pare od prekrsajne prijave ne idu na racun GSP-a , nego na racun grada ... pa tako GSP ne moze da bude operativan sa tim parama, nego mora da se dele budzetom itd... pa su ovo ostavili kao ucenu, .. jer ce svako pre da plati 2k nego 6k

ovo sad vec prelazi u prevaru , i to svesnu prevaru ... ovo prevazilazi sve do sad vidjeno.


ovo je totalno podsmevanje svim mogucim zakona.



inace, kad vam neko na ovaj nacin naplati 2000 din ... imate sve zakone na svojoj strani da ga tuzite i trazite pare nazad.



zakljucak ...

niko ne sme da vas obmanjuje , da vas uvlaci u krsenje zakona , tako sto ce vam naplatiti nesto sto ne sme , a to je 2000k za dnevnu kartu, i to podpretnjom ucene ... a u ovom procesu to ce svaki advokat da dokaze kao ucenu.


a ako neplacate prevoz i treba da vam naplate kaznu i treba da vam daju mogucnost da ukoliko platite za 8 dana dobijete popust 50% ... jedino je ovo 100% ispravan postupak, za sve koji nece da plate prevoz !!!


btw,
placajte prevoz , jer ni vi ne bi vozili nikoga svojim kolima po ceo dan DZABE ... PLACAJTE PREVOZ !!!



sve gore navedeno isto vazi i za placanje parkinga u gradu ... necu da placam protiv zakonite celodnevne karte ... kad ne platim parking naplatite mi PREKRSAJNU KAZNU .



Drzavo , Beograde, vi treba da budete prvi u postovanju zakona, beograde ponasaj se kao prestonica, prestonico !!!


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !01.10.2014. u 16:05 - pre 116 meseci
Odakle vam to za 50%, to vazi samo za prekrsaje po ZOBSu.

Drugo, GSP krsi taj novodonoseni zakon doplatnim kartama, prekrsaj je prekrsaj, za ucinjeni prekrsaj ovlasceno lice je duzno da napise prijavu, ne da prekrsiocu oprosti prekrsaj u zamenu za kes. To je efektivno legalizovana korupcija.

Trece, ovo je tema o parkranju, ne o GSPu
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !01.10.2014. u 17:35 - pre 116 meseci
pa cela koncepcija je umesto sa 50% popusta da platis 3000, imas mogucnost da platis "samo" 2000

http://www.rts.rs/page/stories...zu+od+danas+prekr%C5%A1aj.html


sve je smisljeno i uradjeno samo da bi se primorali ljudi da plate te 2000 .. na ovaj ili onaj nacin.



a lepo pise neki lik na toj stranici ... ne moze neko da naplati uslugu celodnevne voznje ili celodnevnog parkiranja, ako vi ne zelite i necete da koristite tu uslugu.
 
Odgovor na temu

smihajlovic
Slobodan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 2796
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 32002511


+1 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !01.10.2014. u 17:38 - pre 116 meseci
Citat:
mmix: Odakle vam to za 50%, to vazi samo za prekrsaje po ZOBSu.


Evo ovde piše.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !06.10.2014. u 10:19 - pre 116 meseci
Citat:
CoyoteKG:
A ta kazna odnosno "stimulacija za placanje jeftinije karte", se zove predracun?
Nisam obratio paznju da to pise.


Pa i ne zove se predracun. To sto je on okacio pokazuje da u polju "svrha uplate" pise "predracun" ali to ne znaci da se taj dokument zove "predracun". U polje svrha uplate mozes da napises i "deda mraz" i nista to nece promeniti :)
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !26.10.2014. u 09:24 - pre 115 meseci
Stranke duguju za parking 670.000 evra
Da li i za njih važi zakon ili je zakon paušalna kategorija?
Ako je ovo tačno onada...:
Citat:
DEMOKRATSKA stranka, DSS, URS, radikali i Ljajićeva SDPS duguju više od 670.000 evra za parkiranje u Beogradu!

Izvor:http://www.novosti.rs/vesti/na...-duguju-za-parking-670000-evra
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !04.11.2014. u 18:30 - pre 115 meseci
"!%$"#%!"
I mene su uradili na foru.

Parkiram u zelenoj, platim sat vremena, pri kraju sata vidim da mi treba jos sat. Posaljem SMS poruku, ne stiže mi odgovor. Ne mogu u tom trenutku da izlazim i idem trazim trafiku, pa do auta itd. Stigne mi odgovor da sam platio kartu ali sa petnaestak min zakašnjenja.
Dođem do auta, tamo kazna, tzv dnevna karta.

Pošaljem im preko sajta zalbu, posaljem listing mobilnog provajdera i screenshot poslate poruke, koji pokazuju da sam im platio na vreme drugi sat.
Posle par dana stize šablonski odgovor, blablabla niste na vreme platili drugi sat platite dnevnu kartu blablabla.

Ne bih im nikada platio da ne moram, jer sam uzeo auto na lizing, klauzula u ugovoru sa lizing kućom kaze da moram da platim kazne parking servisu.

 
Odgovor na temu

j2zion

Član broj: 185159
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !06.11.2014. u 14:51 - pre 115 meseci
Pozdrav svima, imam sledecu situaciju, placeno je 3x parking mesto, samo umesto na 9112, otislo je na 9113.. i naravno cestitka je bila urucena. Pitao sam gospodina koji radi kao kontrolor i on je rekao da ih okrenem na dati broj koji se nalazi na doplatnoj karti ili kako se ona vec zove i da ce to lako da se sredi, naravno da nije, javila se neka 'blago' neprijatna zenska osoba, i samo je gledala da sto pre zavrsi razgovor, objasnio sam joj situaciju i ona je rekla da odem u nekih njihov centar i da tamo napisem molbu za komisiju ( mogu samo da zamislim kako ta komisija izgleda i koliko je to mehanicki i da naravno ne citaju nista sto je napisano), uglavnom otisao sam tamo i gospodja sto je radila u reklamacijama mi je odmah rekla da je to nemoguce da se ponisti, tek kada sam ja pomenuo komisiju, onda je ona kao rekla da je to opcija ali da nece izaci u susret, znaci nije bilo namere da se izbegne placanje parkinga, nego "samo" tehnicka greska sa moje strane, znaci oni mogu da vam vrate pare koje ste uplatili na pogresnu zonu, tek nakon sto vi uplatite 1870,00 dinara, ali ne mogu, odnosno ne zele da naprave mogucom kompenzaciju sa zutom zonom, koja je razlika 100 dinara u najvisem.. odnosno klasicna pljacka i uzimanje para.. nisu u pitanju pare, nego koliko je nepravda i lopovluk. Sta vi smatrate da je najbolje uraditi?
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !06.11.2014. u 15:12 - pre 115 meseci
Napisi žalbu toj komisiji, ali vidis da je nikakva šansa. Ja sam im posao žalbu preko sajta, jer tamo piše da je to jedina opcija za slanje žalbe za zonu. Dobio sam negativan BOT odgovor.

Kada ti odbiju žalbu ostaje ti samo da platiš ili ne platiš. Ako ne platiš svakako će te smarati na ovaj ili onaj uterivački način, a mizerne su šanse da te sudski jure.
Ima opcija i da ti njih tužiš :), ali ono baš da imaš para i vremena viška. I da dobiješ, presuda bi bila mrtvo slovo na papiru.
 
Odgovor na temu

j2zion

Član broj: 185159
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !06.11.2014. u 15:22 - pre 115 meseci
Bot odgovor, savrsen opis "komisije". Posavetovacu se jos sa ekipom pravnicima, da vidim koje je njihovo misljenje, ok da sam saban i da ne zelim da placam pa ajde, ali ova nenamerna greska je samo skupljanje kajmaka, a sigurno moze da se resi za 5 minuta..
 
Odgovor na temu

Bole89

Član broj: 86189
Poruke: 38
..70:2000:1:21a:64ff:feca:d930



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !19.11.2014. u 09:23 - pre 114 meseci
Pozdrav svima!

Ja imam sledecu situaciju.

Sinoc sam parikirao auto ispred zgrade u NS, https://www.google.rs/maps/@45...MDZZHHBu2atOMXvvZ8HQ!2e0?hl=sr
gdje se nalaze tri auta na slici.

Jutros kada sam dosao do auta, nasao sam zapisnik o vozilu ostavljenom na javnoj povrsini od komunalnog inspektora i nalog za odnosenje paukom. Dosao sam prije pauka i odvezao auto.

Kada sam parkirao, naisla je radnica parking servisa i pitao sam je da li mogu da parkirarm na to mjesto i rekla je da mogu i da se ne placa.
Na zapisniku pise da treba da se javim komunalnom inspektoru parking servisa u roku od 8 dana da preuzmem prekrsajni nalog.

Auto mi je na BIH tablama.
Da li mogu da se zalim na ovu kaznu?

Da li komunalni inspektor ima nacin da me natjera da platim kaznu jer mi je auto na BIH tablama?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

[ Pregleda: 296902 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.