Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lekarsko uverenje

[es] :: Vodič za posao :: Lekarsko uverenje

[ Pregleda: 13226 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarkoStojisavljevic

Član broj: 228181
Poruke: 3
93.86.91.*



Profil

icon Lekarsko uverenje16.07.2009. u 17:25 - pre 179 meseci
Ja sam diplomirani ekonomista. Interesuje me da li je prilikom zaposljavanja na kancelarijskim poslovima potrebno lekarsko uverenje? I gde je najlakse i najbrze izvaditi isto? Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
77.46.165.*



+120 Profil

icon Re: Lekarsko uverenje16.07.2009. u 19:26 - pre 179 meseci
Citat:
Pitanje: Sve cesce poslodavci traze lekarsko uverenje kao uslov konkurisanja za neki posao. Da li je to u redu sa pravne strane ili se uverenje moze traziti samo prilikom zaposljavanja?
Odgovor: Normama koje regulišu zabranu diskriminacije u članu 18 i 23 Zakona o radu, između ostalog kaže se i da je zabranjena neposredna i posredna diskriminacija lica koja traže zaposlenje, kao i zaposlenih, s obzirom na zdravstveno stanje. Zbog ovakve diskriminacije, lice koje traži zaposlenje, kao i zaposleni, može da pokrene pred nadležnim sudom postupak za naknadu štete. Jedina iznimka je kada je priroda posla takva da karakteristike povezane sa nekim od osnova iz člana 18. ovog zakona (u konkretnom slučaju mislim na zdravstveno stanje) predstavljaju stvarni i odlučujući uslov obavljanja posla, i da je svrha koja se time želi postići opravdana. To znači da se lekarsko uverenje može tražiti pri konkurisanju.


Znaci moze da se trazi a i ne mora - zavisi od poslodavca (da li je drzavni il privatnik).
Uverenje je vise forma, da pokazu kako su te zdravog primili... relativno se lako vadi, mozes otici u lokalni dom zdravlja il kod privatnika i sa par hiljada zavrsavas posao za par sati.
 
Odgovor na temu

MarkoStojisavljevic

Član broj: 228181
Poruke: 3
93.86.91.*



Profil

icon Re: Lekarsko uverenje17.07.2009. u 01:15 - pre 179 meseci
Gde je u Beogradu procedura najbrza i kako to izgleda? Znaci sa sto manje cimanja, cuo sam da u nekim domovima zdravlja traze samo osnovne stvari, a u nekim se ide na preglede kao za astronauta. :) (Nisu mi trazili pri konkurisanju, ali da li je obavezno kada me prime? Pitam jer ako treba da ga vadim, vadicu ga odmah.)
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
93.86.200.*



+120 Profil

icon Re: Lekarsko uverenje17.07.2009. u 07:42 - pre 179 meseci
Posto je po pravilniku ES zabranjeno reklamiranje na javnom delu foruma, saljem ti pp

* Inace, ako ti nisu trazili prilikom konkurisanja po nekoj logici stvari nece ti ni traziti kasnije (ipak je u pitanju kancelarija)
 
Odgovor na temu

MarkoStojisavljevic

Član broj: 228181
Poruke: 3
93.87.196.*



Profil

icon Re: Lekarsko uverenje18.07.2009. u 15:12 - pre 179 meseci
Hvala za odgovor. :)

* Mislis da ako ne traze za konkurisanje, da ga ne traze ni posle? - Jel to govoris na osnovu poznatog primera, licnog iskustva ili...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
79.101.246.*



+120 Profil

icon Re: Lekarsko uverenje18.07.2009. u 17:41 - pre 179 meseci
Nema problema ;-D
Svakako ne mogu da ti traze uverenje kad te prime, jer da im treba stavili bi u oglas kao obavezu. Inace ja sam po profesiji masinac i nama traze lekarska, vecinom, u slucaju rada vani, dok je ovde to potrebno samo kod par firmi i to se naznaci u ponudi/oglasu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Lekarsko uverenje

[ Pregleda: 13226 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.