Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problematika oko SUBWOOFERA! :)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: problematika oko SUBWOOFERA! :)

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
91.148.85.*



+1 Profil

icon problematika oko SUBWOOFERA! :)25.07.2009. u 11:49 - pre 179 meseci
Pozdrav, imam Fiat barchettu i zelim da ugradim subwoofer. Zbog veoma malog prtljaznika i vec ugradjenog plina nemam mesta za kutiju u gepeku! zato sam dosao do ideje (citaj, video na fiat forumu) o ugradnji woofera na delu automobila koji je predvidjen za rezervoar. Uzeo sam blaupunkt woofer gtw 1000 , 10", 200w rms, potrebne zapremine za kutiju : Bassreflex 40 litra i zatvorena kutija 23 litra.
Dakle, o poziciji woofera, rezervoara, tunela pogledati sliku :


pitanje je,
1) da li da odvojim zvucnik pregradnim zidom (crna debela vertikalna linija) ili ne? tj, da li da koristim sav zapreminski prostor minus zapremina rezervoara, hoce li rezervoar smetati?
2) ako ne odvojim, da li da pravim izlazini tunel (ovaj sto je crven desno)
3) ako odvojim, da li da pravim tunel izmedju zapremine 1 i zapremnine 2? i onda izlazni tunel koji je opet ovaj crveni desno.
4) da li da ne pravim tunel izmedju? ali da otvorim odmah tunel (zeleni levo)

Svakako mogu da ispostujem zapremine koje su date za specifikaciju zvucnika, sta bi vi uradili?

Hvala.
ps: na fiat forumu su samo ugradili zvucnik u taj prostor gde je rezervoar, i nisu nesto zadovoljni basom, ocigledno jer nisu zadihtovali otvore oko creva rezervoara.
 
Odgovor na temu

DYNABLASTER
Futog

Član broj: 216300
Poruke: 13
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: problematika oko SUBWOOFERA! :)03.08.2009. u 11:53 - pre 179 meseci
ne moze tek tako da se budzi, daj slike detaljne gepeka i gde je otvor ka kabini itd kako sta ili nadji negde na netu pa postavi jer meni nista ovo nije jasno :)

a woofer si mogao bas i bolji da uzmes, koje pojacalo ce da ga tera?
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
78.30.171.*



+7 Profil

icon Re: problematika oko SUBWOOFERA! :)04.08.2009. u 07:41 - pre 179 meseci
Ne zaboravi da polica gde ce ti biti usrafljen subwoofer mora biti jaka, ili medijapan ili iverica od 22-30mm.
Prvo imeri kolika ti je zapremina u gepeku,odbijajuci rezervoar od zapremine.
40 litara nije mala zapremina.i sa manjom, i bas reflexom(bas reflex cevi) ce raditi pristojno,mnogo je bitno cime teras taj subwoofer,koje ti je pojacalo ,koje snage je pojacivac za subwoofer?
Inace za sve postyoji kompromis, znas kako kazu pa i zivot je jedna vrsta kompromisa,nemoj previse biti zahtevan,budi tolerantan i moci ce sve da se uradi,da si ga cak i ispod vozackog sedista samo stavio,membrana prema gore, pa bi se opet pristojno culo....Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
91.148.84.*



+1 Profil

icon Re: problematika oko SUBWOOFERA! :)15.08.2009. u 03:48 - pre 178 meseci
odradio sam sve ovo jos pre 2 nedelje. uzeo sam kombinaciju da ne koristim vazdusni prostor oko rezervoara. Nisam odradio sa bas refleksom vec sam samo zabo zvucnik u prostor kao na slici.
inace zvucnik ne moze da bude veci ni milimetar jer je to maksimalan prostor.. a zasrafio sam ga za lim posto sam isti morao da izrezem kako bih ubacio zvucnik.
unutrasnjost sam oblozio sundjerom, i veoma sa zadovoljan sa basom! Bas je dobar ( ja zadovoljan) unutra pomera sediste i cisti bubrege od kamena, pretvara u pesak :P

inace, ima dao kacim slike, da vidite kako sam uradio.

zvucnik je 10" blaupunkt onaj sto se prodaje u tehnomarketu za 2000 dinara ili 2500 zaboravih vec
a pojacalo je panasonic 1000w ili 2x 190 rms, tako da mi ostaje jos jedan kanal za woofer u gepeku.. ako hocu da se izivljavam. ono je oko .. 6..7 000 .. zaboravih vec :)
i jos sam kablove platio 50e :) to znam tacno posto mi bilo mnogo za kablove tolike pare.

 
Odgovor na temu

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
91.148.84.*



+1 Profil

icon Re: problematika oko SUBWOOFERA! :)15.08.2009. u 16:47 - pre 178 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=BMKjD29Sqqg
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: problematika oko SUBWOOFERA! :)

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.