Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vratilo u predsoblju

elitemadzone.org :: TechZone :: Vratilo u predsoblju

[ Pregleda: 7984 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Vratilo u predsoblju28.07.2009. u 08:43 - pre 179 meseci
Hoću nekako da okačim vratilo (šipku ili cev) po širini u predsoblje, ali imam neke nedoumice.
Predsoblje nije malterisano nego su stavljane gips-karton ploče, nemam predstavu koje debljine.
Da li uopšte da razmišljam o montaži nosača na zidove pomoću onih tipli i šrafova za rigips?
Da li da uzmem neke nenormalno dugačke šrafove pa da pomoću njih stignem do zida?
Ili da pravim neke nosače-kuke koje ću ušrafiti u plafon i tako okačiti cev (plafon - ploča, beton)?
Očekivano opterećenje je trocifreno :P

Hvala na odgovorima!
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju28.07.2009. u 08:52 - pre 179 meseci
Definitivno razmisljalj o plafonu. Nijedna tipla za gips ne moze da izdrzi tezinu odraslog coveka od npr 90kg (a ti kazes da je kod tebe trocifrena cifra, tako da onda definitivno zaboravi), jos ako tome dodas da prilikom vezbanja tu postoje i dodatne sile, cak ni metalni profili to nece izdrzati a o gipsu da i ne razmisljamo.

Ako postoji sansa da stignes do zida to je OK, ali postavlja se pitanje koliki bi to "nenormalno" dugacki srafovi bili???
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 09:07 - pre 169 meseci
Projekat završen. Čika Milan je napravio perfektnu spravu, a ja sam ubušio svojih prvih osam rupa. Plafon je od betona.



[Ovu poruku je menjao CandyMan dana 02.06.2010. u 10:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao CandyMan dana 02.06.2010. u 10:22 GMT+1]
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 10:46 - pre 169 meseci
Uff!!!

Jesi li se već kačio ozbiljnije na te šrafove ?!

Ako se ne varam to je M8 dužine negde oko 30 mm, što znači ako se odbije debljina flaha i podloške od šrafa oni su u betonu svega nekih 20+ mm!!!

Menjaj te šrafove za najmanje 100 mm dužine(prečnik je u redu),ako ne želiš da ubrzo zadnjicom napraviš dve nule na parketu!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 11:21 - pre 169 meseci
Jedan ovakav šraf u betonu drži bar 100 kila. Osam šrafova je garant sigurno za vratilo !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 11:46 - pre 169 meseci
Citat:
Jedan ovakav šraf u betonu drži bar 100 kila. Osam šrafova je garant sigurno za vratilo!

To su i meni rekli. Isprobao sam, imam 105 kilograma, a isprobao je i čovek koji je dvadesetak kila teži od mene, sa sve cimanjem. Tražio sam duže tiple, ali su mi rekli da imaju samo ove. Takođe su mi rekli da ni slučajno ne kačim ukoliko nije beton. Vratilo nosi šest šrafova. Na jednom mestu sam naleteo na armaturu, direktno, a jedna rupa nije gde bi trebalo da bude jer nisam baš tako dobar majstor. Jedino što me je brinulo je kvalitet betona, ali to je ok. Ako sletim na pod, javiću svakako, mada mi trenutno liči da tako nešto nema šanse da se desi.

Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 13:34 - pre 169 meseci
Citat:
CandyMan: ... Takođe su mi rekli da ni slučajno ne kačim ukoliko nije beton...

Naravno. Ove tiple (uz ove šrafove i onaj konusni umetak) se izutetno jako "šire" tj. pritiskaju rupu sa unutrašnje strane. Tako, ako se ušrafi u ciglu i zategne, cigla će glatko da se prepolovi. (Da ni ne pominjem neke druge, mekše građevinske materijale). Ali zato, kad se namesti u beton, pa kad se utegne - onda je "zakon".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 13:35 - pre 169 meseci
Citat:
Java Beograd: Jedan ovakav šraf u betonu drži bar 100 kila. Osam šrafova je garant sigurno za vratilo !

Izgleda da nisam bio dovoljno precizan malopre, mada jesam apostrofirao, nisu problem šrafovi, već njihova dubina u betonu!

I da je dvostruko veći razmak šrafova na jednoj flanšni pitanje je da li 20-tak mm dubine u betonu obezbeđije apsolutnu sigurnost u korišćenju te, inače solidno urađene spravice.

Eventualni,a vrlo mogući, problem će napraviti upravo beton, a ne šraf.

Nadam se da ne moram da objašnjavam rad i efekat poluge u ovakvom slučaju.

Što se šrafa tiče drži on i mnogo više od sto kila, ako se ima u vidu da kvadratni mm vara drži 50 kg, a u ovom slučaju u zavisnosti od oznake šrafa on sigurno 'ladno drži mnogo više nego što smo i pretpostavili.

Ovde se radi o podlozi na koju šraf treba da prenese silu dejstva na njega.

Ja sam svoje rekao @CandyMan, a ti...na volju ti.
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju02.06.2010. u 14:43 - pre 169 meseci
Hadžihalef, hvala na savetima.
Ja sam već bio planirao premeštanje sprave za pola metra prema poziciji odakle je slikano kad sam video da neću moći da iskoristim dve rupe za kačenje, ali sam ipak rešio da probam i za sada mi uliva poverenje. Ako i budem pomerao, mislio sam da uzmem duže šrafove i da stavim samo dva šrafa sa svake strane (dijagonalno na ploči sa rupama) umesto četiri, pošto sa mojim znanjem i iskustvom teško da ću moći da ubodem da svih osam rupa bude na pravom mestu. Oznaka na šrafovima koji su stavljeni je "8.8".
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju03.06.2010. u 10:25 - pre 169 meseci
Citat:
I da je dvostruko veći razmak šrafova na jednoj flanšni

Šta je to "flanšna"?
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Vratilo u predsoblju03.06.2010. u 11:14 - pre 169 meseci
Valjda ploča sa rupama u koje idu šrafovi.
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Vratilo u predsoblju

[ Pregleda: 7984 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.