Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?

[ Pregleda: 8705 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 11:01 - pre 179 meseci
Iznajmjuljem stan u BG dvema studentkinjama iz unutrasnjosti. Bez depozita, bez ugovora. Fine devojke. Ne placam porez.

Jedna od njim zeli da se resgistruje, tj. prijavi boravak na toj adresi, jer joj je potrebno zbog posla.

a) sta je potrebno da ona a sta ja da uradim da bi se to izvelo?
b) mogu li da je prijavim kao "rodjaku" i da nema dodatnih izdataka?
b) da li se time stvaraju dodatne obaveze: da moram da prijavim izdavanje stana, placam porez, potom godinji porez na dohodak od izdavanja stana, itd.

O ovome nista ne znam, molio bih pomoc! :)
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 11:26 - pre 179 meseci
Mislim da nema nikakvih posledica.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 11:34 - pre 179 meseci
Onda odlazi u policiju i prijavljuje boraviste -- sta je moja obaveza,
jer neko mora da potvrdi da sam saglasan sa time da zivi u mom stanu?
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 11:57 - pre 179 meseci
Moras otici u SUP sa njom, treba oboje da potpisete.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
77.46.247.*



+165 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 12:44 - pre 179 meseci
ide u SUP sa tvojom ličnom kartom(nemoraš ti)..i orginal ugovor vlasnika stana...na uvid
podnosi odjavu,prijavu,plaća taxu..
nikakve posledice...

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 14:46 - pre 179 meseci
Da bi se prijavila, mora prvo da se odjavi sa stare adrese gde je bila prijavljena, inače joj neće odobriti prijavu. Ne može ni jedne sekunde da bude prijavljena na dve adrese, što znači da ne možeš prvo da je prijaviš, pa onda da ide da se odjavljuje. U svakom slučaju, pre nego što to uradi (odjava) idi prvo do SUPA i raspitaj se šta ti tačno treba i budi siguran da imaš sve papire, mislim da treba ili vlasnički list ili potvrda o kućnom broju (a meni su tražili i dokaz o plaćenom porezu za kuću, zato i kažem prvo proveri šta sve treba), jer jednom kada se odjavi, ima određeno vreme do kojeg mora da se prijavi negde, inače će morati sve od početka, tj. da se ponovo prijavi na staru adresu, pa ponovo da se odjavi, a sve to košta, pa da ne bacate pare. Inače, niko te neće pitati po kom osnovu je prijavljuješ, jer niko ne može da ti zabrani da živiš sa nekim, barem u 21. veku, mada ako te pitaju, jednostavno reci da ti je devojka ili drugarica koja je došla da studira. Naravno, kada se bude prijavljivala, morate da odete oboje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 16:19 - pre 179 meseci
Sa ovim novim elektricnim ( lol) licnim kartama ne mora odjava na starom prebivalistu,pa da se donese potvrda. Odneses samo licnjak i na licu mesta se u novom mestu sve sredi online.
Tako kazu tete u SUP Vracar .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 16:45 - pre 179 meseci
Citat:
Marko_L: Da bi se prijavila, mora prvo da se odjavi sa stare adrese gde je bila prijavljena, inače joj neće odobriti prijavu. Ne može ni jedne sekunde da bude prijavljena na dve adrese, što znači da ne možeš prvo da je prijaviš, pa onda da ide da se odjavljuje.


Pa ne prijavljuje ona prebivaliste vec boraviste. To nije isto. Mozda uopste nije ni imala potrebe da negde prijavi boraviste pre toga. Kako onda da se odjavljuje?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 17:16 - pre 179 meseci
Da, u pravu si. Nisam dobro pročitao. U svakom slučaju, procedura je slična, osim što nema onog dela o odjavljivanju i što mislim da je onda dovoljna lična karta i izjava vlasnika stana. Naravno, kod nas nikad nije isključeno da će tražiti još neki papir, tako da se treba raspitati u SUP-u u kome će se izvršiti prijava.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 17:21 - pre 179 meseci
U svakom slučaju te neće ni pitati da li ste rođaci ili šta ste, to ih ne zanima.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 17:43 - pre 179 meseci
Uopste ne kontam sta ce poslodavcu boraviste i sta ima da ide u SUP da to upisuje zajedno s vlasnikom stana. Sta ako promeni stan 3 puta dok radi? Kakve koristi ima poslodavac od toga? Ja mogu da nadjem neki posao i da promenim 10 puta mesto boravista u tom gradu. Ne vidim svrhu sta ce to poslodavcu. Ako vec hoce da te nadje koristice podatke za prebivaliste i javice ti se u krajnjem slucaju telefonom. Jel to negde u zakonu regulisano da vlasnik firme mora imati adresu boravista zaposlenog uz adresu prebivalista?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 18:02 - pre 179 meseci
Nije, i niko tebe ne može da spreči da živiš u Čačku, a radiš u Beogradu ako tako hoćeš. Mislim, ako tebe ne mrzi da putuješ 6 sati svaki dan, poslodavac nema ništa sa tim, barem ne zakonski. Međutim, razlog zašto dosta poslodavaca traži prijavu boravka je zato što tako imaju kakavu takvu osiguraciju da nisi neka mutljaga koja živi ko zna gde, a prijavljena je u nekom desetom gradu, nego da si tu legalno, da imaš gde da živiš i da zna gde će moći da te nađe u slučaju potrebe. Mislim, možda te i ne nađe, ali onda će da nagrabusi vlasnik stana koji je dao lažnu izjavu o boravku, tako da nijedan vlasnik stana neće tek tako nekome nepoznatom prijaviti boravak ili prijaviti boravak nekome ko neće živeti tu, a tu su takođe i policijske kontrole, što je opet kakva takva osiguracija poslodavcu. Takođe, po zakonu bi svakako trebalo da prijavi boravak ako će živeti van prebivališta duže od 15 dana ako se dobro sećam.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 19:33 - pre 179 meseci
Hvala svima na pomoci, dogovorio sam se danas sa devojkomkoja zivi u
mom stanu. Rekla mi je da njen poslodavac po zakonu mora da joj placa
putne troskove (a njena licna karta je sa adresom iz Cacka, recimo), i
zato joj treba beogradska adresa (na kojoj uostalom i zivi) -- to je
dogovor izmedju nje i poslodavca.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 20:09 - pre 179 meseci
Eto još jednog razloga :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 22:03 - pre 179 meseci
Po zakonu mora da plaća putne troškove i porez na to a ako ne isplati platu zakon tu ne može ništa :) Ja sam oko promene boravišta protraćio nekoliko dana, više puta čekao satima pred istim šalterom zbog njihove greške i nepismenosti. Ono nisam skoro video, gospodja za šalterom pilji 15 minuta u monitor ne pomerajući se a oznojena gomila se tiska u sprčenom hodniku. Kad sam se primakao imao sam šta i da vidim. Klikne na padajući meni pa onda duugo pilji tražeći nešto pa se izloguje pa proba ponovo ali ne ide jer iz nekoliko pokušaja ne može da potrefi lozinku pa opet pet minuta pilji u ekran pa jednom klikne na nešto, odštampa papir pa ga zgužva i ode da ronja po nekim fiokama, užas. Bogtejebo za šta ljudi primaju platu.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?28.07.2009. u 22:24 - pre 179 meseci
Panticu, svaka cast, dok sa citao tvoj gornji post -- vizuelizovao sam
sliku i video i nju, vas -- uzarenu gomilu. Kroz glavu mi prosle slike
iz Boljeg zivota, a onda i nekih drugih domacih, jos socijalnijih
filmova. Terapija za shalterushu: kamenovanje!

Evo primenjene psihologije: najdelotvornije su one zabrane za koje
unapred znas da su kazne drakonske i da se zaista sprovode!
 
Odgovor na temu

zveljko
DJ Sound
Beograd

Član broj: 39241
Poruke: 37
*.artcommunication.rs.



+37 Profil

icon Re: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?29.07.2009. u 02:28 - pre 179 meseci
Hahaha, garant ce biti "FT1P"(Fali ti 1 papir) haha :))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanar u stanu koji mu iznajmljujem zeli da se prijavi na toj adresi - posledice?

[ Pregleda: 8705 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.