Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?

[es] :: Fiksna telefonija :: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?

[ Pregleda: 22412 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 15:47 - pre 178 meseci
Ako na fiksnom broju imate poziv sa nepoznatog broja, da li bi se on video u listingu brojeva ako bi trazili taj mesecni listing od telekoma?

I ako ne, citao sam negde pre, mozda bas na ESu, da ako preusmerite poziv sa fiksnog ka mobu, tada se na mobu i skriveni broj prikazuje...ako ne kad primate poziv, onda bar u slucaju kad je i mob iskljucen, pa vam pri ukljucivanju stigne poruka sa propustenim brojevima...jel nesto od ovoga tacno/moguce, ako moze da potvradi neko ko je pokusao ili zna sigurno?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 19:21 - pre 178 meseci
U listingu su brojevi koje si ti zvao a ne brojevi onih koji su tebe zvali.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 19:50 - pre 178 meseci
ne postoji neki listing u kome mogu da se vide i primljeni pozivi?
nesto slicno kao sto je pre bilo postavljanje lovca, da li postoji sada...
nisam upucen u ovo, pa ne znam koje opcije sve postoje..
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 20:40 - pre 178 meseci
Sigurno postoji ali se to ne daje redovnim putem. U vanredne nisam upućen. Naravno da lovac baš to radi ali ni te podatke ne bi trebalo da daju korisniku nego nadležnim organima. Bar je tako bilo, ne znam kako je sada. Ovde imamo više korisnika iz Telekoma pa bi mogli da daju više informacija. Ako hoće. ;)
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 21:13 - pre 178 meseci
trenutno me zanimaju redovni putevi, zato i pitam sve ovo..
za vandredne znam da moze sve, samo se treba iscimati da se nadje put :)

ko zna neka odgovara
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
91.150.106.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 22:12 - pre 178 meseci
Pre svega, potrebno je da korisnik ima aktiviranu uslugu "Identifikacija pozivajućeg pretplatnika", kao i da telefonski aparat podržava pomenutu uslugu.


Specifikacija dolaznog tf. saobraćaja se ni u kom slučaju ne može dati korisniku na uvid. Specifikaciju može da dobije MUP, sud i drugi organi koji imaju saglasnost suda.

Ukoliko se korisniku upućuju neželjeni, tj. uznemirujući pozivi, potrebno je da nosilac prava nad priključkom, sa svojom ličnom kartom na uvid dođe u najbliži korisnički servis "Telekoma Srbije" i podnese zahtev za davanjem usluge "Zlonamerni poziv".

Nakon prijema zahteva, nadležne Službe "Telekoma Srbije" će pratiti sve dolazne pozive koji su upućeni na korisnikov priključak. Potrebno je i da korisnik navede što je moguće više podataka (datum vreme prijema poziva, da li je na poziv odgovoreno, vreme trajanja poziva, učestalost prijema poziva).

Korisnik će dobiti upustvo nadležnih službi "Telekoma Srbije" šta je potrebno da učini prilikom uznemirujućeg poziva.

Nakon identifikovanja pretplatničkog broja, nadležna Služba "Telekoma Srbije" poziva lice koje je vršilo uznemiravanje i opominje ga. Ukoliko se uznemiravanje nastavi, pretplatnički broj se isključuje ili se obaveštava njegov mobilni provajder, ukoliko je poziv upućen sa mobilnog telefona.

Nadležne službe "Telekoma Srbije" imaju direktivu koje moraju striktno da se pridržavaju, da ne smeju da odaju informaciju o broju telefona koji je vršio uznemiravanje.


Dakle, korisnik ni u kom slučaju ne može dobiti informaciju od nadležnih službi "Telekoma Srbije" o broju sa kojeg je vršeno uznemiravanje. Takođe, postoji i mogućnost promene broja na zahtev korisnika. Zahtev se može podneti i jednostavnim pozivanjem Kontakt centra 9813 uz propisanu proceduru identifikacije korisnika. Odgovor se šalje u roku od 15 dana, od dana prijema zahteva, na adresu za prijem računa za telekomunikacione usluge.



Znači, gore navedeno su mogućnosti koje trenutno postoje.
Zahtev za davanjem usluge "Zlonamerni poziv" se može podneti i "on-line" na https://www.telekom.nadlanu.com/secure/PODRSKAKOR/Zahtev.aspx.
U polju "Odaberite uslugu" je potrebno čekirati Dodatne usluge, a zatim ispod čekirati i naziv usluge "Zlonamerni poziv".



Nadam se da Vam je moj odgovor bio od koristi.

Srdačan pozdrav.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?29.07.2009. u 23:49 - pre 178 meseci
ok, hvala za ovaj zvanican odgovor

sad jos ako bi neko mogao da odgovori da li onaj na pocetku opisan postupak sa preusmeravanjem moze ipak da prikaze broj?

pretpostavljam da je zvanican odgovor da ne moze, ali isto tako znam da je pre u nekim slucajevima ostajao skriveni broj u listi propustenih poziva po ukljucivanju mobilnog, pa me zanima ako neko nezvanican moze da kaze jel moguce taj ili slican propust iskoristiti na gore opisan nacin?

 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
93.86.153.*

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?11.08.2009. u 20:26 - pre 178 meseci
Malo je glupo da ne moze da se dobije listing dolaznih poziva (makar onih bez ukljucenog skrivanja broja).
Ako imas CallerID ti vec imas mogucnost da vidis ko te zove. Zasto je problem imati to isto i u listi?

U ostalom, mozes sam da napravis takvu listu, ostavi uvek ukljucen modem i hyperterminal i posle pogledaj ko te je sve zvao.
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?11.08.2009. u 21:11 - pre 178 meseci
Citat:
gnarfoleon: Malo je glupo da ne moze da se dobije listing dolaznih poziva (makar onih bez ukljucenog skrivanja broja).

Jeste glupo, ali ti nisi vlasnik telefonskog broja. Ti si samo korisnik, pa vlasnik telefonskog broja (Telekom) ne vidi nikakav razlog da ti prosleđuje podatke o svom broju. Na žalost, ali je tako.
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?07.09.2009. u 17:44 - pre 177 meseci
Citat:
gnarfoleon
U ostalom, mozes sam da napravis takvu listu, ostavi uvek ukljucen modem i hyperterminal i posle pogledaj ko te je sve zvao.


imam normalan caller id, ali ne prikazuje broj jer je, jel, skriven

ne verujem da bi u hyperterminalu prikazao skriven broj
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
79.101.173.*

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?07.09.2009. u 20:11 - pre 177 meseci
@ORCA2 : " Takođe, postoji i mogućnost promene broja na zahtev korisnika. Zahtev se može podneti i jednostavnim pozivanjem Kontakt centra 9813 uz propisanu proceduru identifikacije korisnika. Odgovor se šalje u roku od 15 dana, od dana prijema zahteva, na adresu za prijem računa za telekomunikacione usluge."


ova informacija nije tacna za promenu broja je potrebno da se ode u korisnicki servis. u eri elektronike telefonije interneta mobilne telefonije i slicno telekom nas tretira kao stoku koja mora da ide u da se klanja pred salterima. (prozorcic na shalteru je namerno postavljen nisko kako bi ste se klanjali MICI UBICI )


a najveca glupost je sto ne postoji mogucnost i ako imate identifikaciju poziva da prijavite da vas uznemiravaju sa poznatog broja , nego mora da se postavlja takozvani lovac ....... vecu glupost nisu mogli da izmisle pa znam bre ljudi ko me uznemirava imam ID i vidim broj alo kome da prijavim , kazu nema kome, mora da se postavi lovac, nekada pomislim da me radnici u telekomu namerno zajebavaju jel im se moze.

 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
93.86.2.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?11.09.2009. u 15:23 - pre 177 meseci
Citat:
dejande: @ORCA2 : " Takođe, postoji i mogućnost promene broja na zahtev korisnika. Zahtev se može podneti i jednostavnim pozivanjem Kontakt centra 9813 uz propisanu proceduru identifikacije korisnika. Odgovor se šalje u roku od 15 dana, od dana prijema zahteva, na adresu za prijem računa za telekomunikacione usluge."


ova informacija nije tacna za promenu broja je potrebno da se ode u korisnicki servis. u eri elektronike telefonije interneta mobilne telefonije i slicno telekom nas tretira kao stoku koja mora da ide u da se klanja pred salterima. (prozorcic na shalteru je namerno postavljen nisko kako bi ste se klanjali MICI UBICI )


Informacija je tačna. Zahtev se može evidentirati i na taj način (zvanična informacija sa internog sajta za brigu o korisnicima).
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
93.87.234.*

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?11.09.2009. u 16:01 - pre 177 meseci
Citat:
ORCA 2: Informacija je tačna. Zahtev se može evidentirati i na taj način (zvanična informacija sa internog sajta za brigu o korisnicima).


imam problem sa uznemiravanjem telefonom pozivao sam 9813 nekoliko puta cak razgovarao i sa sefovicom i nema shanse da se podnese zahtev za promenu broja telefonski , mora da se dodje u poslovnicu.

obzirom da mi je majka polu pokretna uputili su je da u sudu ovlasti nekoga da podnese zahtev u njeno ime.

znaci zahtev za promenu numeracije se ne moze podneti pozivanjem 9813 !
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
93.86.2.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?11.09.2009. u 16:14 - pre 177 meseci
Zvanična informacija:

Zahtev za uslugom "Promena broja na zahtev korisnika" se može evidentirati, ukoliko korisnik iz opravdanih razloga to zahteva (npr. uznemiravanje i sl.), preko Servisa 9813 (uz proceduru identifikacije nosioca prava priključka), ili ličnim dolaskom u korisnički servis "Telekom Srbija" a.d. uz ličnu kartu nosioca prava priključka, koja se daje službeniku "Telekoma Srbije" na uvid.

Bitno je napomenuti da mora da poziva lično nosilac prava priključka, jer u suprotnom, agent Servisa 9813 ne sme da izvrši prijem zahteva, odnosno njegovo evidentiranje.
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
77.46.247.*

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?13.09.2009. u 19:43 - pre 176 meseci
Citat:
ORCA 2: Zvanična informacija:

Zahtev za uslugom "Promena broja na zahtev korisnika" se može evidentirati, ukoliko korisnik iz opravdanih razloga to zahteva (npr. uznemiravanje i sl.), preko Servisa 9813 (uz proceduru identifikacije nosioca prava priključka), ili ličnim dolaskom u korisnički servis "Telekom Srbija" a.d. uz ličnu kartu nosioca prava priključka, koja se daje službeniku "Telekoma Srbije" na uvid.

Bitno je napomenuti da mora da poziva lično nosilac prava priključka, jer u suprotnom, agent Servisa 9813 ne sme da izvrši prijem zahteva, odnosno njegovo evidentiranje.


dragi Orca2 da se ja i ti nebi prepucavali i da ja nebi crtao da je vlasnik moja majka i da je ona zvala 9813 i da nema shanse da se bez dolaska u poslovnicu podnese zahtev za promenu numeracije ......

predlazem ti da dodjes ti lepo kod mene pa da pred tobom moja majka kao vlasnik tel. pozove 9813 , kako bi se licno uverio da ovo sto pises nije u praksi istinito.


sve je to lepo sto ti pises ali nije istinito ... mozda vama u pravilniku stoji tako ali u praksi nije tako


ili jednostavno pozovi 9813 nemoj se predstavljati (glumi korisnika) i trazi da podneses zahtev pa ces i sam uvideti da nije tacno ono sto pises.

 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
93.86.2.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?13.09.2009. u 19:57 - pre 176 meseci
@dejande

Vaši navodi su prosleđeni kolegama iz Front offica, koji su zaduženi za rad Info centra 9813. Sutra u toku dana ću objaviti informaciju zašto je došlo do zabune, po Vašim tvrdnjama.

Jasno utvrđene procedure postoje, i ne vidim razlog zašto bi se našao neko, pa makar i agent Servisa 9813, da ih ne poštuje.


U svakom slučaju, sutra sledi odgovor.
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
93.87.232.*

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?14.09.2009. u 08:37 - pre 176 meseci
vreme poziva 9:25 datum 14.09.2009 god

operater Dragica

na pitanje da li vlasnik telefona moze putem sluzbe 9813 da podnese zahtev za promenu numeracije , dobijen je sledeci odgovor.

vlasnik mora licno sa svojom licnom kartom da ode u korisnicki servis da bi podneo zahtev i ne postoji druga mogucnost.

na pitanje da li to moze da se uradi putem aplikacije na sajtu telekoma, dobijen sledeci odgovor.

mozete pokusati ali vlasnik mora licno u korisnickom servisu.......

nije znala da mi odgovori zbog cega postoji aplikacija ako mora licno u korisnickom servisu.


@ORCA2 nadam se da ce sluzba 9813 poceti da se pridrzava utvrdjenih procedura koje vec postoje, procedure su jedno a realnost nesto sasvim drugo, stoga je potrebno nekada obratiti se sluzbama kao korisnik a ne kolega telekoma i videcete da se te procedure i realno stanje ne poklapaju.
 
Odgovor na temu

Bejbe91
student

Član broj: 268061
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?14.09.2010. u 16:27 - pre 164 meseci
Postoji li neki drugi, a brzi nacin da se otkrije ko zove sa skrivenog, a da ne ide preko Telekoma ili slicno? Ista? Ikako?
 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
212.200.241.*



+2 Profil

icon Re: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?16.10.2010. u 20:28 - pre 163 meseci
po meni je normalno da mora da dodje u korisnicki servis jer kako na drugi nacin da se proveri verodostojnost podataka i osobe za takvu vrstu usluge...promena broja to da mora vlasnik da zove mogu i ja da zovem umesto vlasnika i da operateru dam podatke iz licne karte ili na samom racunu postoji maticni broj vlasnika linije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Otkrivanje skrivenog broja na fiksnom?

[ Pregleda: 22412 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.