Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa torentima

[es] :: Windows mreže :: Problem sa torentima

[ Pregleda: 3475 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mperisic
Milos Perisic

Član broj: 101565
Poruke: 44
77.46.197.*



Profil

icon Problem sa torentima04.08.2009. u 18:42 - pre 179 meseci
Imam telekomov adsl modem H520s i problem je u tome sto torente skida samo dok sedim za racunarom i nesto radim, bilo to i igranje igrica.
Kada nisam za racunarom 15 minuta, koliko je namesteno u power menagment-u da se ugasi monitor, internet prestaje da radi. Download torenta opadne na nulu i surfovanje nije moguce, tj. stranice otvara delimicno. Da bi ponovo proradio internet moram da ugasim i upalim modem i restartujem racunar. Torent program je Bitlord. Internet normalno radi iako nisam bio za racunarom neko vreme samo ako torenti nisu bili ukljuceni. Skidanje sa rapidshare-a JDownloaderom radi normalno. Da li neko zna kako ovo da resim?
 
Odgovor na temu

mperisic
Milos Perisic

Član broj: 101565
Poruke: 44
93.86.198.*



Profil

icon Re: Problem sa torentima04.08.2009. u 20:39 - pre 179 meseci
I kad sam ostavio film u pozadini, sto znaci da se racunar koristi, isto se desilo.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa torentima05.08.2009. u 08:18 - pre 179 meseci
Nisi napisao da li se na taj modem kacis preko Wi-Fija ili preko UTP kabla, ni koji operativni sistem koristis, pa ne bi bilo lose da das jos malo detalja. A ako bacis pogled na http://www.elitesecurity.org/t...elekom-HUAWEI-HGs-port-forward, mozes videti da postoje i razne verzije firmwarea za ovaj modem, pa ne bi bilo lose i da to posaljes.

Ono sto ti trenutno mogu reci je da sam nebrojeno puta cuo od tehnicke podrske kod vise provajdera da p2p (ukljucujuci i torente) otvara veoma veliki broj istovremenih konekcija sto neki modemi ne mogu da isprate, pa se ili resetuju ili zakucaju...
 
Odgovor na temu

Remorseless
The Remorseless One
State Government

Član broj: 149544
Poruke: 156
93.87.157.*



Profil

icon Re: Problem sa torentima05.08.2009. u 11:56 - pre 179 meseci
Da, ovo sa velikim brojem istovremenih konekcija za p2p je istina. Izguglaj malo vise informacija o tome i tvom modemu. Probaj i neki drugi p2p klijent, moja licna preporuka je uTorrent
Mislis pobeci sto dalje kuda pogled samo ide al oci milosti nemaju i kad ih zatvoris sve vide
 
Odgovor na temu

mperisic
Milos Perisic

Član broj: 101565
Poruke: 44
93.86.220.*



Profil

icon Re: Problem sa torentima05.08.2009. u 11:57 - pre 179 meseci
Citat:
valjan: Nisi napisao da li se na taj modem kacis preko Wi-Fija ili preko UTP kabla, ni koji operativni sistem koristis, pa ne bi bilo lose da das jos malo detalja. A ako bacis pogled na http://www.elitesecurity.org/t...elekom-HUAWEI-HGs-port-forward, mozes videti da postoje i razne verzije firmwarea za ovaj modem, pa ne bi bilo lose i da to posaljes.

Ono sto ti trenutno mogu reci je da sam nebrojeno puta cuo od tehnicke podrske kod vise provajdera da p2p (ukljucujuci i torente) otvara veoma veliki broj istovremenih konekcija sto neki modemi ne mogu da isprate, pa se ili resetuju ili zakucaju...


Kacim se preko utp kabla, Windows XP SP2.
Firmware 3.7.9.98-1.0.7.0, imam iste parametre koje je naveo user pekilit u temi koji si naveo. Nju sam video juce i uspeo da pristupim modemu sa administratorskom sifrom i stavio sam na enable UPnP.

Torent je sinoc savrseno radio jedno sat vremena dok sam surfovao.

Covek iz tehnicke podrske telekoma mi je rekao da su torenti nelegalni i da za njih ne pruzaju tehnicku podrsku.



[Ovu poruku je menjao mperisic dana 05.08.2009. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
93.86.56.*



+14 Profil

icon Re: Problem sa torentima12.08.2009. u 23:02 - pre 178 meseci
Taj covek malo ke**. Torrent protokol je legalan kao i svi ostali protokoli na internetu, s tim sto se u nekim slucajevima (ajde neka bude u vecini) koristi za sherovanje piratskog software-a. Ali to nije razlog da on odbije da ti pomogne u svakom slucaju, odakle on zna sta ti skidas preko torrenta.
Ja bi predlozio da prvo probas sa nekim drugim torrent programom, kao i da povecas broj half open TCP konekcija na ruteru, imas to podesavanje negde zasigurno.
 
Odgovor na temu

milankaring

Član broj: 230727
Poruke: 2
79.101.191.*



Profil

icon Re: Problem sa torentima22.08.2009. u 00:08 - pre 178 meseci
Zdravo svima , nova sam i bicu verovatno opsirnija:Imam telekomov adsl modem H520s koji god torrent probam ne uspeva mi da otvorim portove ni za jedan recimo Bit Torrent-koliko ja ovo razumem zadato se skida ali ona ikonica koja oznacava upload pokazuje da postoji problem :A firewall / router is limitingyour network traffic. You need to open up a port so others can connect to you. E pa meni to nikako ne uspeva sve sto sam nasla od saveta na forumima isprobala sam ne deluje kad izvrsim proveru da li je port otvoren uvek isto da nije otvoren ili nesto slicno a i ona ikonica je stalno crvena ili zuta zavisi od torrenta . Moze li neko da mi pomogne? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa torentima22.08.2009. u 08:31 - pre 178 meseci
Pretraži malo forum, bilo je mnogo puta reči o tome. Inače sve o otvaranju portova na tom ruteru imaš na http://www.portforward.com/eng...G520s/EchoLife-HG520sindex.htm pa na spisku pronađi program koji koristiš i isprati uputstvo. Drugi razlog koji je i pomenut je firewall, ako koristiš neki moraš da mu otvoriš prolaz za portove koje koriste programi.

Probaj oba pa ako negde zapne, napiši šta si uradila i gde je zapelo pa da nastavimo.
 
Odgovor na temu

milankaring

Član broj: 230727
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problem sa torentima22.08.2009. u 21:48 - pre 178 meseci
>


Mislim da sam sve navedeno primenila. Gesila sam kod staticke adrese� ali tek kad sam iskljucila firewall u windows firewallu tek tada su ikonice dobile plavu ili zelenu boju onda sam u njega unela portove i ponovo ukljucila firewall ali sam kod Avasta� morala da iskljucim web i mreznu zastitu ( ne znam da li kod Avasta mogu da se unesu portovi kao kod Firewall- i portovi su otvoreni kad vrsim proveru. Hvala na pomoci. U medjuvremenu ponovo su ikonice pozutele stas se desava da li je to normalno ponasanje?, pa opet pozelenele u cemu je stos?<br>




[Ovu poruku je menjao milankaring dana 23.08.2009. u 00:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa torentima

[ Pregleda: 3475 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.