Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21651 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
89.110.221.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 00:38 - pre 178 meseci
Citat:
flylord: ja ne vidim zasto? Ovde vidim samo d****a koji se pravio pametan. I jako je velika steta sto ga nisu kaznili zabranom takmicenja jedno par godina

Ako je stvarno patriota i mnogo voli Srbiju, moze da ustupi svoja
stanarska prava recimo onom nesrecnom paru iz doma sto su se
pojavili na histericnoj Beogradskoj Hronici.

Na stranu sto je "donator" mogao da dodeli stan nekome kome
stvarno treba.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 01:06 - pre 178 meseci
Citat:
zaraza: Ma sve je to ok :)
I trbea da se docekuju sportisti i ovi i oni.
Ali fora je u tome da treba posvetiti paznju i nauci.
Meni vec neko vreme ide na ku*ac odnos Srbije prema nauci...Pocelo je sa idejom da se ukine opservatorija jer su bili duzni....nesto tipa 100 000din, nastavilo se sa Petnicom itd i sa onim taksama na donosenje teleskopa na Letenku (ne znam na kraju sta je ispalo sa ovim) itd.....


U pravu si 101%! Ali koliko Srba/Amerikanaca/Rusa razume šta je to neki naučnik/inžinjer zapravo izmislio ili usavršio i kakvu korist bi društvo imalo od toga? A svi (bi voleli da) znaju da igraju fudbal ili da razbiju već jednom onog Federera ili da udave u bazenu protivničku vaterpolo reprezentaciju. Nauka je svuda u svetu oblast koja ima retke nenaučne poklonike, a sport hrani mase iluzijom o veličini i važnosti nacije. Ono, jesmo mala zemlja, ali jeste vidli kako smo razje**li Amere u basketu?! A Ameri nas šiju u svemu drugom, ali to niko ne vidi u trenutku pobede. Doduše, ni Amerikanci nisu ništa bolji. Zvezde na njihovim koledžima i šire su volovi iz sportskih ekipa a ne marljivi i pametni naučnici. Koliko se para u USA vrti u sportu a koliko u nauci?
I ne treba uzimati za kontra primer Teslu i Anštajna i Hokinga, oni su uspeli da postanu zvezde.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.81.*



Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 05:37 - pre 178 meseci
Citat:
@flylord: ja ne vidim zasto?

Citat:
@zaraza: A to se dobija stan ako provozas zastavu?

Nije problem u zastavi, već na majici. Isticanje političkih parola je zabranjeno pravilima sportskh takmičena. Nije dozvoljena zloupotreba sporta u političke svrhe.

Ovaj dogadjaj ima više poruka a jedna je i nepoštovanje pravila sportskog i fer takmičenja, na šta je svaki sportista obavezan. Svaka čast za sportske rezultate ali za nesportsko ponašanje slede žuti i crveni kartoni. Da li je isticanjem političke poruke podignut ugled države u svetu? Ne baš naprotiv, to je sramota i za sportistu i za državu!

Nakon što je isti prekršio pravila sportskog takmičenja, državni činovnici krše zakon i dodeljuju novčanu nagradu umesto da se kritički osvrnu na nesportsko ponašanje. Kao šo sam već napomenuo, trošenje novca poreskih obveznika je podležno kritici tih istih poreskih obveznika. Na to vlada nema pravo "kako nekom padne na pamet", već mora biti u skladu sa zakonom. Zato je i dodela nagrada diskutabilna i po mojoj oceni politički motivisana.
 
Odgovor na temu

xenox
ex Memodata sysadmin
Beograd

Član broj: 6903
Poruke: 168
212.200.65.*

ICQ: 7682925


+3 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 09:33 - pre 178 meseci
A Kosovo je fer i sportski dobilo nezavisnost. Fer i sportski je sto se samo amerima veruje na rec da se nisu fiksali... Vec nisu svi isti, pa sto i on ne bi obukao majicu.

Sto se teme tice - Ne docekuju ih ljudi jer ovi ovakvi mediji ne posvecuju paznju istim. Vidim neke koji te ljude zovu geekovima. Covek voli to da radi a ne da blejaci u TV po ceo dan i gleda da li ce iz keca u dvojku, a onda ce euforicno da proslavlja TUDJE pobede jer su se ti ljudi trudili i radili bez ikakve njegove pomoci. E zbog toga sto ce da blejaci u TV na kome se vrte reklame na kojima ce neko da uzme pare ce i dobiti prenos. Direktan prenos takmicenja iz naucnih disciplina ne bi bas bio interesantan (al tu ne bi smetale ni reklame - nema sta da se izgubi).

Aj u zdravlje, pa zaboravite ove sportiste dok ne osvoje sledece zlato, a onda cete opet nesto postici u zivotu.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.90.*



Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 13:15 - pre 178 meseci
Ovde nije tema nezavisnost Kosova. Pa si se obratio na pogrešno mesto. Osim toga, nezavisnost ili zavisnost Kosaova nije opravdanje državnim činovnicima da krše zakone i propise.

A što se teme tiče ko god hoće nekome da plati osvojenu medalju neka ode na stadion i kupi ulaznicu, pa je platio. Jer i onaj "bedni i bezvredni" radnik koji sastavi neki uredjaj u fabrici dobije platu tek kad proda proizvod svoga rada. Isto tako sportisti treba da žive od proizvoda svoga rada a cenu odredjuje tržište. Ista pravila važe za sve. Nema više "amaterskih" sportova. Sportistu niko nije prisilio da trenira, već je to sam izabrao.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.87.178.*



+629 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 13:26 - pre 178 meseci
Citat:
xenox: Sto se teme tice - Ne docekuju ih ljudi jer ovi ovakvi mediji ne posvecuju paznju istim.
Nisu ovi i ovakvi mediji, već svi i svakakvi mediji posvećuju n puta veću pažnju sportistima, političarima, kriminalcima, zabavljačima i sl. nego naučnicima.
To je tako. Da li je fer, možemo diskutovati, ali jednostavno je tako.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 15:43 - pre 178 meseci
I sport i zabava - (muzika itd) su deo zivota. To treba da postoji ali to su sporedne stvari koje su nekako dosle u prvi plan. Ono sto je jedan od osnovnih pokretaca razvoja drustva je nauka u raznim disciplinama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 17:11 - pre 178 meseci
Citat:
stil
To treba da postoji ali to su sporedne stvari koje su nekako dosle u prvi plan


Uh... pa jos u vreme Starog Rima je skovana izreka "Hleba i igara" - sto ocigledno govori da je "masa" duze vreme preokupirana najvise sa ove 2 stvari u slobodno vreme.

Jedna Britney Spears donosi celom tom show-biznisu masne profite (tj. bar je donosila) - sto, naravno, omogucava i njoj jedan deo tog profita - ali on je mizeran u odnosu na ukupan profit od promocija, reklama, uvaljivanja kojekakvih proizvoda itd... jednostavno velika lova je u pitanju i logicno je zakljuciti da ce i vodeci pojedinci tu imati solidan "cut".

Mislim da se ovde preterano potcenjuju ove stvari - gde god, vecina prosecnih ljudi nema neke specijalne aspiracije i ocekivanja od zivota i prozivljavaju svoj zivot koji se mahom sastoji od rada (za hranu) i uzivanja u tim sitnim, jeftinim zadovoljstvima... Kako je takve mase jako puno - i kada se to pomnozi sa "jeftnim" gledanjem TV prenosa, kupovinom CD-a i sl... dolazimo do velikih cifri.

Razmislite, uzmite recimo Beograd. Skoro 2 miliona stanovnika.

Sta mislite, koliki % njih slusa neku muziku? Koliki procenat njih ce gledati sportske utakmice?

A koliki % njih ce se baviti nekakvom matematikom ili kakvom drugom naukom, nebitno da li profesionalno ili iz hobija? Koliki % njih ce kupiti neki napredni tehnoloski izum koji je nastao u Srbiji? A koliki % njih ce kupiti neki CD ili kartu za utakmicu/koncert?

Tu ce vam se kazati i odgovor zasto jedan sportista vredi milione.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 17:50 - pre 178 meseci
Ima tu istine medjutim ne treba zanemariti ni vrednosti koje stvaraju razlicite industrije (mobilnih telefona, racunara, auto industrije itd). A sve to ne bi postojalo bez nauke. Ona u sprezi sa industrijom stvara milione radnih mesta. Mislim da kada se sve to skupi ipak donosi vise novca od sporta i muzicke industrije. Kazem lepo je odgledati neku utakmicu ili odslusati koncert ali to je sve to je samo zabava.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 17:56 - pre 178 meseci
Pa pazi,

Vecina naucnika ima poslove - jel' da? Onda je na njima da se izdiluju sa poslodavcom oko njihovih plata i ucesca u uspehu njihovih tehnologija.

Oni sto ne rade u "industriji" vec u akademiji, dakle na fakultetima/naucnim institutima, su sami izabrali taj put, i to valjda govori da ih ne zanima novac vec nauka... Akademski poslovi su placeni OK (u odnosu na prosek) ali od njih neces postati bogat, i to je jasno - i to svi znaju, ali i nema problema posto da je neko hteo da postane bogat, ne bi ni izabrao akademiju.

Uzgred, u mnogim razvijenim zemljama autori patenta u naucnim/akademskim institucijama imaju solidan % od profita od tog patenta (u Nemackoj, pod odredjenim uslovima to moze ici i do 30%) - dakle, ako izmisle nesto stvarno revolucionarno, sto donosi ogroman profit - postoji nacin da oni ucestvuju u tome.

Da se vratimo na Srbiju - striktno komercijalno gledajuci, koliko naucnici danas generisu para u Srbiji? Vrlo verovatno znacajno manje nego show-biznis. Mozemo mi sad da razglabamo o tome koliko je to dobro ili nije dobro, ali situacija je takva... i u takvoj situaciji zaista ne vidim zasto bi sad odjednom naucnici trebali da dobijaju neke silne pare.

I - da... kada pominjete sportiste i muzicare - imajte u vidu da je samo mali broj njih zaista odlicno placen - koliko imate sportista koji su prosecni, muzicara koji nisu ultra-popularni... Mislim jeste da se neki baskare u skupim kucama i zaradjuju milione, ali oni nisu tako mnogobrojni u odnosu na ukupan broj onih koji se bave istim stvarima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 18:09 - pre 178 meseci
Ajde ovako. Pogledaj jednog "fuzbalera" i jednog hirurga na primer. Ko ce "meni" da vise pomogne u zivotu ako mi nekad zatreba ? Ne kazem da ovaj prvi ne treba da trci po travi . Treba ali on trci zbog zabave ljudi a ovaj drugi spasava zivote. Ne kazem da ljudi od nauke trebaju da se enormno bogate, samo kazem da zbog svog doprinosa svima nama trebaju da dobiju adekvatnu paznju i finansije. Da bi mogli da zapocnu i nastave da se bave time. A da oni koji su mladi i neznaju sta ce sa sobom ne odbace taj put unapred .
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.90.*



Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 18:40 - pre 178 meseci
Rudar koji redovno "trenira" 6 sati u jami nekoliko stotina metara pod zemljom je izložen nadčovečanskim naporima često većim nego sportista. Ipak sportista koji osvoji medalju dobija nacionalnu penziju a rudar čitulju u novinama i to ako strada na radnom mestu. Od medalje tog sportiste nemamo ništa osim visoko podignutog balavog nosa. A zahvaljujući onom rudaru svi mi udobno sedimo i kuckamo po tastaturi, vrtimo veš u mašini, kuvamo na rešou itd.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 18:43 - pre 178 meseci
Tako je, ali što reče Ivan i pre 2000 godina su se cenili više sportisti nego rudari i teško da se tu nešto može promeniti. Poznata je ona priča (jeste da je mit, ali bez obzira) kada su u Grčkoj porušili zidove svog grada kada su dobili pobednika na Olimpijadi (pošto im više ne treba zaštita kada imaju pobednika).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 18:56 - pre 178 meseci
Citat:
stil
Ajde ovako. Pogledaj jednog "fuzbalera" i jednog hirurga na primer. Ko ce "meni" da vise pomogne u zivotu ako mi nekad zatreba ? Ne kazem da ovaj prvi ne treba da trci po travi . Treba ali on trci zbog zabave ljudi a ovaj drugi spasava zivote. Ne kazem da ljudi od nauke trebaju da se enormno bogate, samo kazem da zbog svog doprinosa svima nama trebaju da dobiju adekvatnu paznju i finansije. Da bi mogli da zapocnu i nastave da se bave time. A da oni koji su mladi i neznaju sta ce sa sobom ne odbace taj put unapred .


Pazi ovako -ako iskljucis Srbiju u kojoj je zdravstvena nega malo u raspadu i gde jos i dalje spada u "socijalna" izdavanja, hirurzi su generalno jako dobro placeni, i to iskljucivo od svog rada - ne dobijaju poklon od drzave sto rade svoj posao. Mene je operisao hirurg u DE i za 2 sata uzeo oko 3 hiljade EUR (tj. on i anesteziolog i naravno to nisam platio iz svog dzepa direktno, vec je platilo zdravstveno osiguranje) - nisam primetio da mnogi imaju takav sat... Reklo bi se da je jako unosno biti hirurg :-)

Drugo - Kakvu to specijalnu paznju treba da imaju "ljudi od nauke" ? Drzava placa te pozicije u mnogim slucajevima, pogotovu u slucaju drzavnih instituta i fakulteta, i placa neophodne troskove za rad tih institucija... Ne kontam sta sad treba specijalno sa njima da se radi... Mislim ako njima drzava treba nesto da poklanja, onda ce se javiti drugi koji isto hoce poklon.

Zapravo meni nije jasno uopste zasto drzava treba BILO KOME nesto direktno da poklanja tipa ogroman novac, stanove, osim u slucaju socijalno ugrozenih slucajeva koji, opet, treba da dobiju stanove na koriscenje (a ne na poklon) + novcanu pomoc za adekvatan kvalitet zivota...

@hemarikon,

Ako izuzmemo politicare, koliko je neko placen ponajvise zavisi od toga koliko on zaradi + koliko je tesko naci ljude za taj posao - taj jedan rudar ne cini bas neki veliki profit svojoj firmi a time moze da se bavi svako ko ima odgovarajucu fizicku snagu - sto gura plate na dole.

Da bi bio vrhunski sportista, ipak moras imati nesto vise od jednog rudara + pare koje ti donosis svom klubu ili firmama koje te koriste za promociju su astronomske u poredjenju sa ucinkom jednog rudara.

To je jednostavno tako... nista nemam lose da kazem o rudarima, ali ne vidim ni jedan razlog zasto bi rudari trebalo da budu placeni kao super-sportisti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.90.*



Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 19:08 - pre 178 meseci
Evo dva linka pa uporedite plate u Zapadnoj Virdžiniji. Ovde

http://www.usatoday.com/money/...-02-14-miners-cover-usat_x.htm

kaže da su plate rudara oko $64000 godišnje a ovde

http://www.payscale.com/research/US/State=West_Virginia/Salary

možete uporediti sa platama drugih profesija. Može se uočiti da samo lekari (Physician Assistant) imaju veću platu, dok administrativni menadžer ima upola manje.

No, nije moje da zastupam prava rudara. Imaju oni svoj sindikat. Hoću samo da kažem da su u ovoj državi odnosi postavljeni naglavačke. Zato je moj stav da svaki sportista treba sebi da zaradi (i Kličko zaradjuje i to milione, mnogi bi platili samo da ih pljune) isto kao i svaki drugi radnik. Cene odredjuje tržište i ako neko na tržištu dobija milione neka mu je sa srećom. Žalosna je istina da plivanje nikoga ne zanima, posete su nikakve, ulaznice se slabo prodaju i to je tržište.

Ali, zamena teza je u tome što uskače "država" i svojim poslušnicima deli nagrade donoseći neke famozne uredbe. E to nema veze sa tržištem već je čista politika, prevara a na kraju i pljačka poreskih obveznika. Gradjani ove države, moraće da nauče kako da takvim "mangupima" stave brnjice, inače navlačenjenu gradjana na rudu neće biti kraja.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 20:01 - pre 178 meseci
@ Ivan Pa ništa onda ukini plate lekarima. I u sledećoj iteraciji generacija tvojeg unuka ne bi imao ko da operiše, ili bi ga operisao fudbaler Zbog toga što je bi to bio "zanat" u izumiranju. To bi bilo vraćanje korak u nazad razvoju društva. Molim te pročitaj moj prethodni post i reci gde sam ja pominjao enormno bogaćenje. Plate i medijska pažnja u skladu sa odgovornošću i koristi za društvo to je ono što sam hteo da kažem.

@ hemarikon Nemoj o politici.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 20:28 - pre 178 meseci
Citat:
stil
@ Ivan Pa ništa onda ukini plate lekarima


?!?!?!?!?!?

A gde sam ja uopste to sugerisao? Ja sam samo primetio da su hirurzi jako dobro placeni (kao odgovor na tvoju tvrdnju gde pominjes hirurge i njihovu vrednost) - nemam ja nista protiv toga sto su oni dobro placeni, i treba da budu dobro placeni ali to njihovo placanje je zaradjeno, i oni te pare ne dobijaju na poklon.

Citat:

Plate i medijska pažnja u skladu sa odgovornošću i koristi za društvo to je ono što sam hteo da kažem.


"korist za drustvo" ne zaradjuje plate. Osim toga, sta je placanje racuna i plata na fakultetima i institutima nego ucesce drzave u finansiranju nauke? Naravno uvek moze vise, ali NIKADA to ne moze biti ni priblizno uporedivo sa privatnim biznisom koji finansira pevaljke i pro. sportiste - to su sasvim drugacije kategorije.

Medijska paznja nema blage veze sa "koriscu za drustvo" vec sa atraktivnoscu teme (gledanoscu) - tako funkcionise sistem vekovima, od starog Rima do danas - 'leba i igara.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.87.178.*



+629 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 20:33 - pre 178 meseci
Citat:
stil: Ajde ovako. Pogledaj jednog "fuzbalera" i jednog hirurga na primer. Ko ce "meni" da vise pomogne u zivotu ako mi nekad zatreba ?
Kakvi ste vi demagozi - čudim se da se niste već oprobali u politici i ti i rudarska majka.
Da te pitam nešto u tvom stilu, ko će više da ti pomogne u životu ako zatreba, vozač kola hitne pomoći ili naučnik sa početka teme koji je unapredio teoriju strune???!!
I pitanje za rudarsku majku - da li zna koji procenat ljudi koji su trenirali neki sport postanu vrhunski sportisti??! Rudar može da postane svako ko hoće a za vrhunskog sportistu je potrebno mnogo rada, talenta i uloženog vremena i sredstava.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 20:40 - pre 178 meseci
Citat:
stil: @ Ivan Pa ništa onda ukini plate lekarima. I u sledećoj iteraciji generacija tvojeg unuka ne bi imao ko da operiše, ili bi ga operisao fudbaler :) Zbog toga što je bi to bio "zanat" u izumiranju. To bi bilo vraćanje korak u nazad razvoju društva. Molim te pročitaj moj prethodni post i reci gde sam ja pominjao enormno bogaćenje. Plate i medijska pažnja u skladu sa odgovornošću i koristi za društvo to je ono što sam hteo da kažem.


Znas kako cak i u Srbiji, plata lekara opste prakse je ~50k rsd, plata spaecijaliste je ~70k rsd, ... itd Na sve to bitno je da se napomene da su to barem danas sigurne pare tj redovno dolaze.Kada to uporedis sa njihovim kvalitetom,znanjem, odgovornoscu i pogledas iz perspektive ekonomske realnosti sredine u kojoj se nalaze videces da su prilicno dobro placeni.

Drugo tokom 90tih su bili mnogo slabije placeni, plate su kasnile, bili su zezani na sve moguce nacine, pa opet evo danas imas ~1000 lekara na birou rada samo u Beogradu sto bas ne ostavlja utisak profesije kojoj jenjava popularnost i koja se gasi.

Sasvim je suluda pretpostavka da bi im neko ukidao plate, naprotiv ne.Da bi ti bilo koji sistem u drzavi funkcionisao mora biti gradjen i u kontekstu ekonomske odrzivosti, pa tako i zdravstvrni sistem.Svaka njihova uskuga kosta, postoje cak i cenovnici i oni te pare zarade.Osiguranicima usluge placa RZZO a drugi placaju sami.Vremenom ce ovaj sistem postajati na zalost ljudi punih komunisticke inercije sve vise ekonomski realan.

Sto se hirurga tice, oni su placeni i bolje od vec pomenutih grupa,pored toga imaju veoma izglednu sansu za dobrom zaradom u privatnom sektoru, pa tako danas u Beogradu postoje hirurzi koji potpuno legalno zaradjuju milionske (rsd) iznose mesecno. Nema potrebe da im bilo ko sta poklanja, ako im treba vise novca neka se sami izbore za njega.

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?08.08.2009. u 21:06 - pre 178 meseci
Mislim da zenemarujete cinjenicu da nije isto postati prvi (ili drugi) na svetu u necemu i raditi bilo koji posao za koji mozete da se obucite(skolujete). Dzabe vam najklizavije gacice na svetu, trening 18h dnevno, da bi ste postali sampion treba da imate to jos "nesto" u odnosu na druge ljude.
Sto se tice rudara, tu isto gresite. Kada se pojavio rudar-sampion, odmah je zavrsio na novcanici. Tu Cavic za sada nema sanse.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zasto cavic i nadja imaju pravo na docek, a neko drugi nema?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21651 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.