Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta mislite o ovome,svinjski grip???

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta mislite o ovome,svinjski grip???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11941 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???12.08.2009. u 13:46 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ljudi obicno pricaju o onome sto im nedostaje, pogotovu ako to ubace u totalno drugu temu :-)

Zato i ima win98, kazu sa njim je sex najbolji. :P
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.0.*



+7 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???12.08.2009. u 22:01 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic pre 10 dana i 7h

Citat:
iizuzetan
He he ok ali ja sam u skoli ucio da je nastao od majmuna covek. Pa zar se ne secas one slike u biologiji za 7 ili 8 razred (ne secam se tacno) koja je bila DOKAZ da smo mi ljudi evoluirali od majmuna?


Mozda u tvojoj skoli, u mojoj smo ucili da moderni covek i moderni majmun imaju zajednicke evolutivne pretke... Mada se ocigledno vidi da ti nisi bio na puno casova, pa ti se moze oprostiti lupetanje ;-)

Nego, sta mislite da napravimo novi pod-forum MadZone-a, nesto tipa "EM - Tripovi" ili "EM - Haludze" pa da trpamo ovakve teme tamo, kao npr. i onu o vanzemaljcima, a malo iizuetan i ekipa da se druze, ko zna sta se kreativno moze stvoriti iz te saradnje...

Recimo, "Teorija evolucije je providna laz - covek je zapravo vanzemaljski eksperiment o kome sve znaju Obama i UN" :)





Citat:
Ivan Dimkovic pre 10 dana i 6h
Citat:
mrle 011
dimkovicu, koja teorija se izucava u USA obrazovnom sistemu?


Osim u El Pasu, Teksas i privatnim religijskim skolama - teorija evolucije... :)

Nego, ozbiljno - danas cu da pricam sa Gojkom, ima da otvorimo "EliteMadZone - Haludze" pa da lepo imate pesak za igranje.
Citat:
iizuzetan
Ok ajde daj gde su ti dokazi koji potkrpljuju teoriju evolucije?


Ma da, svaki put kada se ti zapitas, svi cemo da ti crtamo dokaze... dobra fora, a onda ces opet "a gde su dokazi"... shodno tome da je daleko teze crtati i objasnjavati nesto nego pitati glupo pitanje, jasno je kakva t i je ideja :)

"EM - Haludze" vas cekaju, pa ti, Mrle i onaj The Black raspravljajte o teoriji vanzemaljskog zaceca, o mamografima ubicama, gay teletabisima ili ... sta god :)
http://www.elitemadzone.org/t371536-0-Evolucija-je-providna-laz

Citat:
Ivan Dimkovic pre 10 dana
I... evo ga...

Cestitamo korisniku iizuzetan za postovanje prve teme koja je kvalifikovana za Elite UltraMadZone - iliti nesto sto prevazilazi granice ludila koje obican MadZone moze da istrpi :-)
Nadamo se da ce UltraMadZone ohrabriti saradnju kreativnih umova i pospesiti nove kreacije na granici suludog :-)
http://www.elitemadzone.org/t371536-2-Evolucija-je-providna-laz


Citat:
Ultra MadZone je MadZone, ali Ultra. Ovde su sve teme koje po svojoj prirodi prevazilaze okvire MadZone.Samo odabrani mogu prevazici te okvire i diskutovati u transcedentnoj ravni Ultra MadZone. Molimo sve ucesnike da se sudrze realiteta i zdrave logike, jer ce navedeni biti podlozni strogoj moderaciji.
(moderatori: //)


E sad kad se ovo sve uzme u obzir,što ste sami definisali,voleo bih da mi Gojko objasni koji su razlozi brisanja ovog mog posta:

Citat:
Poruke se najcesce brisu ukoliko odstupaju od tematike datog foruma
ili same teme na kojoj se poruka nalazi, ako im je sadrzaj u suprotnosti
sa pravilnikom koji mozete videti ispod polja za unos teksta poruke

na forumu, ili su na neki drugi nacin nepodobne, a sve u cilju postizanja
veceg kvaliteta poruka na forumu. Cesto se poruke brisu jednostavno zbog
zastarelosti date teme. Nije nam cilj da ogranicimo slobodu izrazavanja
EliteSecurity zajednice, i zato se unapred izvinjavamo ako je Vasa poruka
greskom obrisana. Ukoliko ipak zelite da Vam se poruka objavi, probajte
da je napisete ponovo (ali u skladu sa pravilnikom) i opet je posaljete.

Ovo je sadrzaj originalne poruke:
--cut here--

Baš si lepo zabavište napravio sebi sa ovim UMZ...

Sad možete ti i nekolicina tvojih drugara do miiiileeee volje da pravite dupetom nule u prašini.

Pazite samo da vam dupe ne dobije kijavicu,ljubi vas čika...

Nije džabe ovaj naš mudri narod još odavno rekao:prema svecu i tropar.
--cut here--

Dodatni razlog brisanja koji je moderator naveo:
Off topic.

Hvala na razumevanju.

Moderator elitesecurity.org-a, Tyler Durden


Napominjem moderatorima da je jako poželjno da se i oni pridržavaju pisanih pravila sa ovog sajta.

Citat:
Ivan Dimkovic pre 7h 2min
''Citat:
Kosuth
Pa ja spavam sa ženom,a ne sa kompjuterom ko vi mladi,pa da mora nešto posebno da mi radi...


Ljudi obicno pricaju o onome sto im nedostaje, pogotovu ako to ubace u totalno drugu temu :-)

Dimkoviću misliš li da je samo tebi bogom dano da falširaš temu:
Citat:
Ivan Dimkovic pre 1 dan i 10h
Citat:

koriste tvoj monitor da u sliku impelementiraju subliminalne poruke?


E to je to! Pise na mom monitoru, frekvencija osvezavanja 59 Hz:



A svi znamo da LCD monitori osvezavaju sa 60 Hz!!! Sta to znaci? Pa naravno - 60-ti frejm je sublimalna poruka satanistickog/pederskog/zapadnog lobija i centara moci - sto posto su stavili onu kitu ko u Fight Club-u da svi postanemo pederi!!!

Pitajte Ivonu ako meni ne verujete!


Dakle,o tome šta meni nedostaje,a šta tebi,možemo da razgovaramo tek kad svojim aktivnostima uspeš,nekako,da obezbediš sebi onoliko potomaka,makar koliko sam ja sebi,ovako ovim svojim izjavama istrčavaš na teren koji još uvek nije tvoj i u kome još nemaš neophodnog iskustva da bi mogao bilo šta smisleno da kažeš.
Mada u UMZ,po tvojoj ideji,i ne mora da bude išta smisleno rečeno,tako da se postavlja pitanje aktivnosti moderatora u primeni pisanih pravila ovog foruma,a u vezi ovog posta.

Citat:
AMD guy pre 8h 29min

Sta fali mome OS-u, ovo mi je najbolji OS do sada. Znate kako kazu 7 sreca


Ono na šta si trebao da obratiš pažnju u mom postu su apostrofi.

Citat:
jericho1405 pre 7h 38min
Citat:
Ivan Dimkovic: Ljudi obicno pricaju o onome sto im nedostaje, pogotovu ako to ubace u totalno drugu temu :-)

Zato i ima win98, kazu sa njim je sex najbolji. :P''

Da znaš da si u pravu,ume po nekad da me keca...ali brate i šljaka!
 
Odgovor na temu

Gej

Član broj: 230275
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???16.08.2009. u 11:08 - pre 177 meseci
Negde sam procitao sledece,citiram:"Postoje indicije da su virusi side/AIDS,pticjeg gripa,svinjskog gripa i zute goznice modifikovani virusi. To znaci da su kreirani u nekoj od tajnih laboratorija. Danas na planeti zivi od 6,5 do 7,5 milijardi stanovnika,a mocnici Novog svetskog poretka nastoje da taj broj svedu na tri milijarde uz pomoc raznih modifikovanih virusa koje oslobadjaju iz tajnih laboratorija:pticjeg gripa,svinjskog gripa,side,zute groznice...... Ovaj "scenario" nikako ne bi trebalo unapred odbaciti!" Kraj citata

Sta mislite da li je i virus svinjskog gripa modifikovan virus?
Mediji u svetu od izbijanja epidemije bave se istraživanjima o nastanku svinjskog gripa, a među najdrastičnijim teorijama je ona prema kojoj je virus veštački proizveden kao biološko oružje.
Zanimljiv je i ovaj clanak http://pakalert.wordpress.com/...e-flu-your-plastic-fema-coffin

Ja mislim da ce Srbiju zaobici "svinjski" grip,kao sto je zaobisao i onaj "pticiji".

P.S. Istrazivanja koja se obavljaju na Severnom i Juznom polu mogu da izazovu katastrofu u epidemioloskom smislu. U blizoj buducnosti pojavice se bacili, virusi i bakterije koji su tamo bili zamrznuti milionima godina,potpuno nepoznati savremenoj medicini. Oni se mogu unistiti samo vatrom. Lek protiv toga medicina nema i,hoces-neces,zvakacemo lekovito bilje.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

AMD guy
Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???20.08.2009. u 01:49 - pre 177 meseci
a postoji i ovo
http://video.google.com/videoplay?docid=-5266884912495233634

Nutricide - Criminalizing Natural Health, Vitamins, and Herbs -
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???03.11.2009. u 21:12 - pre 175 meseci
Citat:
Gej
Ja mislim da ce Srbiju zaobici "svinjski" grip,kao sto je zaobisao i onaj "pticiji".


Pogresno si mislio/la.

Citat:
Gej
P.S. Istrazivanja koja se obavljaju na Severnom i Juznom polu mogu da izazovu katastrofu u epidemioloskom smislu. U blizoj buducnosti pojavice se bacili, virusi i bakterije koji su tamo bili zamrznuti milionima godina,potpuno nepoznati savremenoj medicini. Oni se mogu unistiti samo vatrom. Lek protiv toga medicina nema i,hoces-neces,zvakacemo lekovito bilje.


A te bakterije i virusi bi mogli da prezive zaledjeni toliki vremenski period? Ne bih rekao da je bas tako...
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???03.11.2009. u 21:25 - pre 175 meseci
U Uzicu proglasena pandemija. Najgore je sto je pocela sezona obicnog gripa, pa se ne zna ko ima koji....
 
Odgovor na temu

sinpetrovic
Sinisa Petrovic
Beograd

Član broj: 37549
Poruke: 223
93.87.214.*



+16 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???03.11.2009. u 21:33 - pre 175 meseci
Sta mislite o ovim tekstovima?

Svinjski grip Sarajevo-X

Citat:

evo opet nešto o ovoj gripi koje dobih na mail,koji kruži.Kolio ovdje istine ima ko to zna :-)



Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!

http://www.youtube.com/watch?v=uR5p_bD3uLc



Citat:




PostPostao/la kmosst dana 03/11/2009 16:51
Vakcina: da ili ne, pitanje je sad.
Izgleda da internetom kruze razno razni mailovi. Ja danas dobih ovaj, takodjer cirkularni.

Ovo je mail poslan prijatelju Dr. Blaylocka i sada se prosljedjuje svima zainteresiranim. Molim Vas prosljedite ga dalje. Obratite pozornost na prilozenu biografiju Dr Blaylocka.
Dr Blaylock je celni neurokirurg autor i lektor. Pohadjao je LSU Medicinski Fakultet u New Orleansu, i upotpunio svoju internisticku i neurolosku praksu na Medicinskom Fakultetu na Juznoj Karolini u Carlstonu.

NITKO NE BI SMIO UZETI CJEPIVO ZA SVINJSKU GRIPU -

to je jedno od najopasnijih cjepiva ikada.Sadrzi imuni sastojak zvan (MF-59) koji se pokazao Kao sastojak koji izaziva autoimune bolesti poput MS (multipla) rematoidni artitis i Lupus.
To je cjepivo koje je jako povezano sa sindromom zaljevskog rata, koji je ubio vise OD 10.000 vojnika i uzrokovao porast 200% teskih bolesti (smrtonosnih) ALS . To je virus H1N1 koji uzrokuje "kineski sindrom" sto znaèi DA uzrokuje tjelesni imuni sistem koji pretjerano reagira I to je razlog zasto ubija mladje ljude a manje pogadja starije (koji imaju slabiji imunitet).
Cjepivo je vrlo snazan imunoloski stimulator i nosi vrlo ozbiljne mogucnosti razvoja latentnog virusa.
Najbolja zastita je vitamin D3. Trebalo bi uzeti 5000 IU dnevno i kada se bolest razvije treba povecati dozu na 15.000 IU dnevno. Vitamin D3 je modulira imunolosku reakciju umanjujuci mogucnost pretjerane reakcije I stimulira organizam DA proizvodi antimikrobioloske stanice koje su mocni unistavaci virusa u koje nije ukljucen imunitet.Povezano je sa povecanom dozom vitamina D3 za vecu zastitu.
Riblje ulje (ulje sjevernih mora) reducira - umanjuje imunuloske raekcije. Jedna cajna zlica dnevno je dovoljna.Za razlicite I jace somptome 2 zlice dnevno. Antoksidansi pomazu u razlicitim slucajevima I pomazu limun, grape, narance, vitamin C prirodni vitamin E.
Najucinkovitiji su voce I vitamini iz voca - http://www.vrp.com - stranica za vezu.

Ovo slobodno šaljite poznanicima okolo. Ljudi moraju znati kako da se zaštite.

Potražite na internetu:
Dr. Russell Blaylock: Svinjske gripe iz 1976 injeno pojavljivanje danas.
Dr. Russell Blaylock on 1976 Swine Flu and Outbreak Today (interesting) sme
Klinika Cleveland je rangirana kao jedna od glavnih bolnica u Americi prema:
US News&World Report (2008).

pogledajte na: http://www.clevelandclinic.org


Citat:



PostPostao/la 100_KA dana 03/11/2009 19:44
evo nesto konstruktivno,
prvo pitanje, da li je neko od vas ,kad ga grlo boli probao limun dobro posoljen, vjerujem da nije, ja sam to licno praktikovao i u 100% slucajeva grlo mi je prestalo u roku od jednog dana, dovoljno je polizati jedan limun dobro nasoljen.

DRUGO OVAJ TEKST SAM DOBIO NEDAVNO OD JEDNOG KOLEGE IZ ŠVICE.

Spriječite svinjsku gripu - odlični savjeti

Dr. Vinay Goyal, svjetski autoritet na području nuklearne medicine s više od 20 godina iskustva podijelio je nekoliko efikasnih uputa o kojima se nedovoljno govori.

Savjeti dr. Vinaya izuzetno su korisni s obzirom na prirodu globalne epidemije u kojoj je jednostavno nemoguće spriječiti doticaj s virusom H1N1. Koje god mjere opreza poduzmete, vrlo ćete vjerojatno ipak doći u kontakt s virusom. Sam kontakt nije toliki problem - veći je problem spriječiti ga da oživi u tijelu i učini nas bolesnima.

Vrata na koja virus ulazi u naše tijelo su nosnice i usta. Dok ste još uvijek zdravi i nemate nikakvih simptoma infekcije H1N1 virusom, kako biste spriječili njegovu aktivnost i pojavu simptoma i razvoj sekundarnih infekcija, možete poduzeti neke izuzetno jednostavne korake o kojima se ne govori dovoljno u službenim uputama. Korisnost preventive naglašava se, nažalost, puno manje od "korisnosti" pravovremenog liječenja Tamifluom.

Dakle,

1. Često perite ruke (o tome se dovoljno govori, ali nije na odmet ponoviti).

2. Hands-free pristup. To jest, suzdržite se napasti da dirate bilo koji dio lica. Pokušajte što manje ruke prinositi licu (naravno osim kad jedete, perete se ili spavate).

3. Promućkajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu i počne pokazivati karakteristične simptome. Obično grgljanje stvarno može spriječiti razvoj bolesti. Taj postupak sa slanom vodom imat će jednak učinak na zdravog pojedinca kao što će Tamiflu imati na bolesnoga. Nemojte podcjenjivati ovaj jednostavan, jeftin i moćan način prevencije bolesti.

4. Slično kao što to treba činiti s ustima, čistite barem jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje) obje nosnice smotuljcima vate koje ste umočili u slanu vodu lako je učiniti i vrlo je učinkovito.

5. Dajte poticaj prirodnom imunitetu hranom koja je bogata C vitaminom. Prvenstveno se to odnosi na citrično voće. Ako uzimate C vitamin u tabletama, pazite da uzimate onaj pripravak koji ima cinka kako bi poboljšali apsorpciju.

6. Pijte što veće količine toplih napitaka (čajeva, kave, kakaa). Pijenje toplih napitaka ima jednak učinak kao i grgljanje, samo u suprotnom smjeru. Ono ispire živuće viruse iz grla u želudac gdje ne mogu preživjeti i učiniti nas bolesnima.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???03.11.2009. u 22:37 - pre 175 meseci
Treci citirani text (tj. pobrojane, malo skracene savete) su juce objavile novine 24 sata.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???03.11.2009. u 23:00 - pre 175 meseci
Higijena, unosenje vitamina, unosenje tecnosti - to je opste poznato ali ovo sa slanom vodom prvi put vidim:

Citat:

3. Promućkajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu i počne pokazivati karakteristične simptome. Obično grgljanje stvarno može spriječiti razvoj bolesti. Taj postupak sa slanom vodom imat će jednak učinak na zdravog pojedinca kao što će Tamiflu imati na bolesnoga. Nemojte podcjenjivati ovaj jednostavan, jeftin i moćan način prevencije bolesti.

4. Slično kao što to treba činiti s ustima, čistite barem jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje) obje nosnice smotuljcima vate koje ste umočili u slanu vodu lako je učiniti i vrlo je učinkovito.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???04.11.2009. u 07:50 - pre 175 meseci
Btw, Youtube link iz prvog texta deluje ko najgori horor film.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.100.*



+7 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???11.11.2009. u 02:22 - pre 175 meseci



 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Šta mislite o ovome,svinjski grip???11.11.2009. u 02:45 - pre 175 meseci
Hahaha, Indeksovci loodaci, dobri su :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta mislite o ovome,svinjski grip???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11941 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.