Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi

[es] :: Javascript i AJAX :: problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi

[ Pregleda: 1491 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi13.08.2009. u 20:27 - pre 179 meseci
Pozdrav svima. Konacno sam smislio kako napravim webstranu koja mi odgovora, ali eto kad sam nashao reshenje, nashao sam i bug! Imam webstranu na kojoj se nalazi nekoliko iframe. Svaki iframe je pravilno podeshen i na racunaru svi funkcionisu kako treba. Medjutim kad prebacim na net, u Firefoxu se pojavljuje problem (u IE radi kako treba). Od mogucih 9 iframeova, jedan nece da mi se prikaze uopste. Kad taj jedan obrishem, onda sadrzaj koji treba da se pojavi u iframe 1, pojavi se u iframe 2, iframe 2 u iframe 3... itd....

sta god da uradim prosto skacu sa jednog mesta na drugi.

nashao sam da i drugi imaju isti problem. Izgleda da je neki bug u firefoxu:

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=25&t=729435


a ovde je bug definitivno objashljen:

http://digitaladops.com/firefox-iframe-switching-bug/



Izgleda da se reshenje nalazi ovde, na dnu:

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=388714


ali ja ne razumem sta ovde pishe. Nisam koder i ne znam nista o php ili java skriptama. Da li bi neko mogao da mi detaljno objasni sta tacno da uradim i kako da reshim ovaj problem?

 
Odgovor na temu

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi13.08.2009. u 20:29 - pre 179 meseci
na onom prvom linku pishe ovo:


it can be worked around with running this code onload:


Code:
Code:
 
var f = document.getElementsByTagName('iframe');
for (var i=0; i<f.length; i++) f[i].src = f[i].src;


ali ja ni ovo ne shvatam gde treba da upishem u html?



[Ovu poruku je menjao Nikola Poša dana 13.08.2009. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi13.08.2009. u 21:31 - pre 179 meseci
Taj kod koji si poslao je JavaScript kod, i to je koliko vidim samo neki hack za Firefox.

To bi trebao da ubaciš u head sekciju tvoje stranice (između tag-ova <head> i </head>), ovako:
Code:

<script type = "text/javascript">
var f = document.getElementsByTagName('iframe');
for (var i=0; i<f.length; i++) f.src = f.src;
</script>
 
Odgovor na temu

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi16.08.2009. u 23:26 - pre 179 meseci
Hvala. Probao sam, ali ne radi.


Postoji li neki drugi nacin?
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: problem sa iframe u Firefoxu: sadrzaj iframe-ova mi skace sa jednog mesta na drugi

[ Pregleda: 1491 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.