Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nadrilekarstvo na delu, dno dna.

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28130 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 19:33 - pre 177 meseci
Pazi,

U siroj familiji sam imao slucaj da sam se dugo raspravljao o nekom prevarantu gde je osoba sa kojom sam se svadjao pukla neke ohoho pare za "lecenje"... elem, na moje komentare i objasnjavanja sam dobio odgovor u vidu tone bullshita, zavera, odbacivanja itd... Cak imam i slucaj osobe sa medicinskim fakultetom koja veruje u ta sranja.

Posebno su popularne kojekakve "ruske metode" - zasto ruske, zaista pojma nemam, valjda pucanstvo ima predstavu o Rusiji kao nekoj misticnoj zemlji sa ogromnim naucnim potencijalom i sa puno nevidjenih strucnjaka koje moderna medicina ne priznaje jer je moderna medicina kapitalisticka zavera :)

Posle duzeg razmisljanja ukapirao sam da ti likovi postoje jer postoji ne samo ogromno trziste, ne samo ljudi u situaciji u kojoj bi uradili bilo sta - nego i ljudi koji su duboko uvereni u ta sranja i koji stavise ne samo sto "veruju" u to, nego odbacuju bilo kakve kritike tih "pristupa".

Prema tome - ovakvi "lekari" su upravo po meri musterija. Zao mi je ljudi koji su u situaciji da traze bilo kakav gram nade za njihovu bolest, ali gomila drugih - od njihovih familija (koje obicno i dolaze na ove ideje) pa sve do onih koji podrzavaju ovakva "lecenja" i za ne-smrtne bolesti zapravo TRAZE ovakve likove.

Zdravstveni sistem je korumpiran, boga pitaj koliko ljudi u medicini ima kupljenu diplomu ili su do iste stigli uz pomoc polnih organa, boga pitaj koliko drskosti, korupcije, nevaspitanja postoji u zdravstvenom sektoru + boga pitaj koliko je opste neobrazovanje prosecnog sveta.

Sve to stvara tlo za "Dr. Dabice" & co... ne bi me cudilo da ova nouveau-demokratska vlast zapravo uvede porez na nadrilekare, kako bi se pomoglo izlazenju iz ekonomske krize - i vuk sit, i ovce na broju #@)&*@#()
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 19:56 - pre 177 meseci
Radilo je se na donošenju zakona kojim bi se regulisala materija "alternativne medicine". Ne znam šta je sa tim zakonom. Ovo o čemu pišeš je uglavnom tako i teško će se oprati u skorije vreme. Ono što zabrinava je da taj Brkić dve pune godie guli ljude a da istražni organi ne reaguju. Takav lik je morao biti posmatran još od vremena prvih pojavljivanja na TV Avala a do pre nekoliko dana se reklamirao na TV Spektrum. Zašto se niko od nadležnih nije angažovao da ispita o čemu se radi? UDBA naravno ne reaguje jer Brkić svojim delovanjem ne atakuje na vlast. Ali o njegovim "lečenjima" su bili upoznati i državni nameštenici koji su se sa njim pojavljivali na TV.

Na kraju pogledajte i ovo:
http://www.index.hr/vijesti/cl...ana-vesne-zmijanac/446115.aspx
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
89.216.131.*



+2282 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 22:04 - pre 177 meseci
Citat:
Zar je moguce da su dozvoljavali svojim najmilijima da prekidaju lecenje i uzmu "ovo"?

Iz iskustva svojih prijatelja, od tog lecenja nema pomoci. Tokom proteklih 12 meseci izgubio sam cetvoro poznanika zbog ove opake bolesti. Kad bi se to meni ne daj boze desilo, razmotrio bih alternativnu medicinu sa prilicnom ravnodusnoscu jer bih smatrao da nista ne mogu da dobijem, ali ni da izgubim. E, da, sad se setih i jednog koji se izvukao. Fora je bila da je on otisao na snimanje iz nekog desetog razloga a lekari mu pronasli kancer koji nije jos izazivao ni najmanju tegobu. Kad pocne da boli, gotovo je. Slusam juce na radiu, pronasli su supstancu 100x efikasniju od hemoterapije. Sad, dok prodje testiranje na ljudima, pa analiye reyultata, pa pocetak proizvodnje, za 2-3 godine mozda ima nade.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 22:10 - pre 177 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Iz iskustva svojih prijatelja, od tog lecenja nema pomoci. Tokom proteklih 12 meseci izgubio sam cetvoro poznanika zbog ove opake bolesti.


Ne mozes na tako malom broju ljudi izvlaciti takve zakljucke.

Danas za mnoge tipove kancera je znacajno produzeno vreme zivota - kljucna rec je za odredjene tipove. Ako kojom nesrecom neko npr. fasuje rak pluca sa malim celijama (imao slucaj u familiji :( ) na zalost sanse za prezivljavanje ili neki duzi zivot nisu velike i dan danas :(

Opet, za mnoge druge kancere je daleko bolja prognoza. Opet, kao sto rekoh - licni slucajevi nisu statisticki pokazatelj, ali imam slucaj prijateljice od moje majke koja je uspesno prezivela rak debelog creva, uz moderne metode lecenja naravno.

Fakat je sledeci - medicina MOZE pomoci u mnogim tipovima raka, dok nadrilekarstvo svakako uopste ne moze pomoci nikom. Stavise, cesto nadrilekarstvo i odmaze u mnogim pogledima.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 22:22 - pre 177 meseci
Njemu je iz njegovog ugla savest čista jer je čupao pare od onih kojima i onako nema spasa.

Iz mog ugla, još jedan razlog da ministar zdravlja podnese ostavku jer sam ubeđen da je makar jednom čuo za ovo.
Verovatno je puklo zato što je brka načepio nekog ko je blizak moćnima.
Da nije, veseli brka bi brojao šuše i dalje.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 22:49 - pre 177 meseci
Pa neće biti baš tako. Reč je o prevarantu. Niko ne zna šta bi bilo sa tim ljudima da su nastavili lečenje. Pogotovu to ne može proceniti lažni doktor.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 22:57 - pre 177 meseci
U kom smislu niko ne zna?

Pa ovo traje već dve godine, ako se ne varam.
A da jeste, svedoči i cifra od milion evra ... ne može to baš tako brzo da se nakupi.

Neko mora da je izvodio kornere i nabacivao na glavu.
Slabo da u Srbiji možeš nakupiti toliku lovu a da te neko ne pita za zdravlje
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.15.08.2009. u 23:35 - pre 177 meseci
Hteo sam da kažem da ni jedna terapija pri lečenju raka nije 100% izvesna.

A što se tiče nabacivanja iz kornera o tome sam već napisao.
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 00:20 - pre 177 meseci
Veselog brku bildera su oni pustili da mlati li i mlati pa sve dok se ne namlati.
E kad se namlati onda oni kobajagi brinu o narodu i borbi protiv lopova.
Uhapse ga.
Ima li razlike izmedju brke i njih.
Nema.
Prevari i uzmi od jadnog naroda ili uzmi od onih sto su prevarili i uzeli.
Isto je.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 00:42 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon: Da li bi ste dozvolili da vas leči bodi bilder?

Gde izvuce ovu sliku! To je slika iz casopisa ITD sa pocetka osamdesetih, secam se da nam je tad ovaj bio smesan ovako napumpan, kao sto i jeste smesan. Znaci, postao covek doktor. Alal vera. Sloboda bato.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 00:52 - pre 177 meseci
Doktor.
Dr. Kilder.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=16040.0
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 00:59 - pre 177 meseci
Da tacno, podsetio me jedan sa onog foruma, taj je u stvari u tom casopisu prodavao neku knjigu o bodi bildingu. Biznismen covek.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.217.*



+7 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 07:59 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic:
Iz mog ugla, još jedan razlog da ministar zdravlja podnese ostavku jer sam ubeđen da je makar jednom čuo za ovo.

Koji ministar "zdravlja"?
Jel' misliš na ovog:
Citat:
Diktator Boris Tadić odobrio da G17 Plus okupira zdravstvo

Njihovi opet jašu

Građani Srbije nemi su posmatrači kako ih predsednik Srbije i predsednik Demokratske stranke Boris Tadić prepušta bandi iz G17 Plus, koju predvodi ministar zdravlja (u četiri mandata) Tomica Milosavljević, da ih opelješi do gole kože. Ovaj gmaz se odlučio da ignoriše zaključke Odbora za zdravstvo svoje stranke, rukovođen prostačkom pohlepom za vlašću, a Mlađan Dinkić ga, očigledno je, drži u šaci. Naša novinarka Ana Lešo istražuje (ne)prilike u kojima se nalaze i časni lekari, a i pacijenti.


ili ovog:
Citat:
Nezapamćena tenderska pljačka u srpskom zdravstvu i njeni akteri

Doktor Dragstor i stambeni prostor

Najnovije pismo grupe zaposlenih u Kliničkom centru Srbije, upućeno Tabloidu, još jednom razotkriva prisutnu korupciju u zdravstvu, i dodatno, teško optužuje ministra zdravlja Tomicu Milosavljevića zbog tenderskih pljački dr Aleksandra Miljojkovića, čoveka koji se hvali da je "pod ministrovom zaštitom" i koji je sinonim za korupciju u zdravstvu. Pismo objavljujemo uz neznatna skraćenja i neophodne redakcijske intervencije.

možda ovog:
Citat:
Beli kriminal

Šta je pokazao konačan izveštaj o kontroli poslovanja KBC Zemun

Amputirani milioni evra

Zdravstvena mafija u Srbiji je, po svemu sudeći, neuništiva.Ministar zdravlja, u četiri mandata, Tomica Milosavljević, nedodiriv je. Predsednik Boris Tadić pokriva pljačkaše, uzimajući deo kolača otetog od obolelih građana. U Kliničkom centru Srbije ništa novo - pljačke se nastavljaju, uprkos nastojanju novog direktora Bajeca da ih spreči.

ili možda onog što ne zna za ovo:
Citat:
Beli kriminal

Bezobzirna pljačka zdravstvenog fonda Vojvodine

Ivice, pošalji marice



Pronevere, zlostavljanja, psihička maltretiranja, nezakonita otpuštanja radnika u Filijali za Južnobački okrug započela su onog dana kada je Rade Nikolić, direktor Pokrajinskog zavoda za zdravstveno osiguranje, doveo iz Subotice svoju ljubavnicu Gordanu Cvetičanin u Novi Sad i postavio je na mesto direktora.



Goran Predojević

Izvor:http://www.magazin-tabloid.com/srp/arhiva.php
brojevi:184,185,186 ....

I sad se čudom čudimo otkud Roso?!?

Ma on je sitna riba...

I nema tu ništa od ostavki.

Tu pomaže samo kuka i motika,usrana motka,....

Pištaljke i šerpe ne,u to smo se uverili.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.81.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 08:15 - pre 177 meseci
Ili kako je se neko "umetnički" izrazio fekalna motka.

Lekar Vuk Stambolović, član Komisije za tradicionalnu medicinu pri Ministarstvu zdravlja Srbije je gostovao jednom prilikom u emisiji "Kroz ogledalo" na TV Avala sa „dr“ Rosom. Jeste se suprostavio Rosu po više pitanja, to se sećam, ali je Ministarstvo moralo da prati slučaj jer je očigledno bilo upoznato.

Ništa dok "umetnost" ne proradi.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 13:00 - pre 177 meseci
Neko je morao da reaguje i samo po prijavi se radi , treba videti i onu drugu stranu , kojima je pomogla terapija Roso .
Lako je optuzivati nekoga ako ima dokaza , ali treba i takav koji optuzuje jako dobra podrska , naravno ne zaboravite da je veliku lovu nakupio , to je izazvalo drzavne ili ne vladine organizacije ! Da reaguje , pa su nasli i platili nekome da odradi posao .
Radite posteno kao privatno preduzece i mislite da vas je samo jedna osoba prijavila , i ta jedna prijava je dovoljna .
Ovakvo lecenje ima rezultata , zna se kad je bolest uzela maha da ne vredi ni jedan lek , zato mislim da je ova tema bez veze skroz , dok se ne dokaze da je suprotno !
Dokazano je van ove teme , da vibracija moze da leci i moze da razboli !
Problem ovih aparata za lecenje je detekcija obolelog i zdrava reakcija , koja daje pozitivne prihvatljive rezultate , prevara je sasvim nesto drugo , tu se ne moze laganjem postici cilj .
Prirodu mozete da prevarite na kratko , ali ona ima svoj tok dogajaja .
Ima mogo ovakvih tema za prevaru , ne za lecenje , nego finansiske afere , ove su zanimljivije , dok se ne dokazu sta je prava istina ...
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 14:36 - pre 177 meseci
Koju drugu stranu!? Svi su već skoro pod zemljom!
http://www.b92.net/video/video...category=905&nav_id=376504

Citat:
Dokazano je van ove teme , da vibracija moze da leci i moze da razboli !

Da pogodim - opališ nekih par kV sa sićušnom amperažom iz 2 AA baterije na levu stranu nosa (pre toga nozdrvu dobro pročačkaš), i usled "vibracija" magično počne da se uništava zloćudni tumor...? Vama izgleda treba ista takva bolest da se nasadi na grbaču, pa tek onda kada se susretnete sa cevkama Dr. Rossa ćete uvideti u kakve gluposti sve verujete, ali tada je već kasno, kao što je bilo i za sve ove naivne ljude. Sram vas bilo što uopšte dajete bilo kakve naznake da je lečenje ovog kretena bilo uspešno...


Slažem se, ali gde baš nađe ovaj WC papir da citiraš?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.95.*



+7 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 18:07 - pre 177 meseci
Citat:
burexSlažem se, ali gde baš nađe ovaj WC papir da citiraš?

Wc papir ili ne,u ovom slučaju je to irelevantno,bitna je informacija,a mrzelo me je da čeprkam po razno-raznim wc papirima,već sam,eto,"upotrebio" prvi na koji sam naišao...
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 18:10 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon: ...
Lekar Vuk Stambolović ...


profesor doktor vuk stambolovic je genije.
procitaj malo okolo po internetu ...
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.89.*



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.16.08.2009. u 18:51 - pre 177 meseci
Ne sporim oko toga ništa. Moja primedba je da je on radio pri Minstarstvu Zdravlja Srbije, gostovao je u emisiji sa Brkićem, pa su prema tome i državni organi bili upoznati sa tim slučajem odranije.
 
Odgovor na temu

karlash
Nikola Karlas
Student
Beograd

Član broj: 229237
Poruke: 12
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.17.08.2009. u 00:16 - pre 177 meseci
Neko svakako treba da snosi posledice zbog ovakvog propusta. Država masovno proganja male preduzetnike, trgovce koji koliko toliko pošteno zarađuju svoj, a ovakve propalice štiti kao bele medvede. Prava je šteta što mediji promovišu ovaj šljam, umesto da se bore putem različitih talk-show-a, kampanja i sl. Veliki je problem u tome što ljudi nisu dovoljno upućeni u nešto, pa im se svašta može prodati, pa čak i prazne priče. Sad je kasno govoriti o nadrilekarstvu, svi su mediji podigli glas, a šta je sa onim mučenicima koji su slušajući nadrilekare prestali da koriste redovne terapije, i na taj način znatno pogoršali zdravstveno stanje.
Imao sam svojevremeno prilike da slušam "doktora" na nekoj lokalnoj televiziji. Govorio je o zdravom životu ishrani i lečenju malignih obolenja. Maligne ćelije su ćelije kod kojih je nastala genetička greška, tj. čelije koje nemaju isti DNK kao ostale ćelije u organizmu. Vremenom čelijskom deobom uvećava se broj ćelija sa pogrešnim genetičkim kodom. Maligne čelije ne obavljaju funkciju koje treba da obavljaju zdrave ćelije u organizmu, a pritom formiraju tkivo koje pritiska zdravo tkivo. Maligno tkivo ponaša se kao strano telo u organizmu koje vremenom raste i razara organizam. Zato je prilikom operacije potrebno odstraniti i deo zdravog tkiva, kako ne bi ostala nijedna maligna ćelija. Zračenjem se uništavaju ćelije koje su pretekle, ali mora se imati u vidu da zračenje uništava i zdrave ćelije. Tumor se može odstraniti samo u slučajevima kada ne zahvata neki važniji deo organizma. U slučajevima tumora na glavi pankreasa nije moguće uspešno izvršiti operaciju, jer ako se rak previše proširio, odstranjivanjem tkiva bi ubili pacijenta. Isto važi i za tumor na nepristupačnim delovima mozga, jer je nemoguće obaviti operaciju.
To su beznadezni pacijenti kojima niko ne moze pomoći.
Ali tu se pojavio "doktor" Roso koji tvrdi da za njih ima leka!
Počeo je da objašnjava kako funkcioniše njegov čudesni aparat. Naime on tvrdi kako njegov aparat maligne ćelije pretvara u zdrave što je "POTPUNA BUDALAŠTINA", nemoguće je putem sličnog aparata ispraviti genetičku grešku koja je nastala. To je suviše slozen sistem da bi se tako lako mogao popraviti. Da se vratim na priču i malo pojasnim: Svaka ćelija u zdravom organizmu treba da ima isti DNK sadržaj (osim polnih ćelija-različite kombinacije istog sadržaja). Svaki lanac DNK sastoji se iz nukleotida(molekula) povezanih polinukleotidnim vezama, čijom je konbinacijom zapisan naš genetički kod. Lanci DNK se sastoje od nekoliko hiljada nukleotida. Greška na jednom nukleotidu može napraviti karambol, ako je ta greška na delu koji je vezan za funkciju date ćelije. Znači "doktor" tvrdi da njegova drvena kutijica ispravlja ove greške. Još nijednom naučniku na svetu nije pošlo ovako nešto za rukom. Došao je "doktor" Roso da nas prosvetli. Naučnici na velikim svetskim insitutima imaju samo neke teorije ali nemaju tehnologiju da teoriju sprovedu u delo. Teorija je da je proizvedu nanoboti (mali roboti) na atomskom nivou koji će unutar organizma obavljati sve popravke - naučnu fantastiku prepustimo pametnjakovićima iz Holivuda.
Što se tiče gore navedenog aparata "VITAFONA" ne mogu reći mnogo jer nisam dovoljno upućen. U teoriji itafon bi trebalo da ima blagotvorno dejstvo na pacijente. Ali koliko ja znam Vitafon služi drugoj svrsi. Vitafon se koristi za lečenje reumatskih problema, problema sa zglobovima i slično, vitafon ne leči, on olakšava tegobe koje nastaju starenjem. Vitafon pomaze tako što poboljšava cirkulaciju u tretiranom regionu.
Naravno i vitafon može biti slična šarena laža. Ipak je to proizvod sumnjivog porekla. Postoje profesionalni aparati, ali se oni mogu naći u većim zdravstvenim ustanovama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nadrilekarstvo na delu, dno dna.

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28130 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.