Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća

elitemadzone.org :: MadZone :: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća06.10.2009. u 16:01 - pre 177 meseci
Citat:
Lazar-I
. U celini sistem je loš jer nije održiv. Moguć je uz uslov da postoje velike oblasti u kojima vlada siromaštvo i odakle se uvoze ljudi. Ne vidim zašto na sav glas pevati hvalospeve takvom sistemu i braniti ga sa svih mogućih stanovišta


To je ona nezgodna stvar - taj "los" sistem je za sada najbolji koji postoji, pokazalo se u socioloskim eksperimentima i probama tokom proslih vekova - i ti mnogobrojni Kinezi svoje postojanje danas mogu da zahvale zato sto na zapadu ima nekog ko kupuje njihove proizvode, za vreme Mao-a su umirali od gladi u milionima. Zapadni konzumeri kupuju od istocnih radnika - i jedni i drugi ne mogu jedni bez drugih.

Sve u svemu - kako tehnologija napreduje, sve vise ljudi ce imati svoje osnovne potrebe zadovoljene (osim ako se ne prenakotimo, u sta sumnjam jer stepen skoka obrazovanja u Aziji i sl... ce to vrlo verovatno spreciti) - a onda se opet vracamo na ono pitanje, funkcija coveka, potrebe itd...

Prirodna poenta svakog zivog bica je da se razmnozava, to je tacno - samo sto je covek vec jako puno izmenio prirodu kako njemu odgovara. Covek je odavno prestao da bude jednostavna zivotinja, i potrebe i ciljevi coveka danas su daleko kompleksniji od pukog prezivljavanja i nastavka vrste.

Kako stvari stoje, za nekoliko decenija vrlo lako moze da se desi da problem "proizvodnje" ljudi ne bude vise iskljucivo licna odgovornost pojedinaca - sta je onda funkcija coveka, ako deca budu mogla da se prave u epruveti? Mislim da ce svakako covek imati neki svoj cilj i svrhu u svemu tome.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
79.101.176.*



+727 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 08:42 - pre 177 meseci
Citat:
Marko_L: Tako da, postojanje država je danas više stvar tradicije i neke zajedničke istorije, pa i religije, nego realne potrebe i da nema svih tih stvari, granice bi odavno bile izbrisane.


Postojanje država danas je potrebno prvenstveno zbog različitog ekonomskog razvoja različitih delova sveta. Bogati ne žele da im nagrne sirotinja. To je sasvim prirodno i opravdano ponašanje. Ono što meni smeta je što su ti bogati organizovali društvo zasnovano na pogrešnim vrednostima, sve jedno da li je to u jednoj ili više država.

Citat:
Ivan Dimković: ciljevi coveka danas su daleko kompleksniji od pukog prezivljavanja i nastavka vrste


Kao na primer? Nadam se samo da nećeš navoditi sredstva nego ciljeve.

Citat:
Ivan Dimković: Kako stvari stoje, za nekoliko decenija vrlo lako moze da se desi da problem "proizvodnje" ljudi ne bude vise iskljucivo licna odgovornost pojedinaca - sta je onda funkcija coveka, ako deca budu mogla da se prave u epruveti? Mislim da ce svakako covek imati neki svoj cilj i svrhu u svemu tome.


Ti predviđaš nešto nalik Vrlom novom svetu za nekoliko decenija. Meni je to dovoljno da kažem da moderno društvo ide u pogrešnom smeru.

Citat:
Tehnokratska vladavina u kojoj se deca "izručuju" iz epruveta, nizom programa predodređena za svoju ulogu u društvu podeljenom na kaste. Strasti, vera i umetnost prošlosti su ukinuti i zabranjeni kao štetni za stabilnost društva. Preporucuje se upotreba narkotika zvanog soma, seksualne slobode nisu u neskladu sa zamislima tehnoplanera, promiskuitet se podstice. Ljudi su srecni i zadovoljni, barem misle da su srecni i zadovoljni. jer pisac uvodi jednog mladića iz indijanskog rezervata u kome "divljaci" jos uvek žive primitivno i još uvek čuvaju zastarele institucije kao što je porodica. Suočavanje ovog "divljaka" sa novim svetom ili bolje receno suocavanje sveta sa novim divljakom radja prve iskre sumnje u sistem.

"What now - what comes next"?, upitao je Raul Duke u filmu FAL in LV. Postavlja se pitanje koje je mucilo ljude od pojave prvih drustvenih sistema. Ziveti lepo, skladno, ne oskudevati ni u cemu, imati svoj dom nad glavom, redovnu platu, hleb i igre bez nervoze ziveti u aristotelovskom smislu reci a preneti svoju slobodu na grupu planera, tehnokratskih oligarha koji ce upravljati vasim zivotima. Na drugoj strani vage se nalazi potpuna sloboda, u kojoj je covek licnost a ne puki broj, u kojoj je svako kovac svoje srece, ali nju cini svet pun neizvesnosti, straha za sutra. Kojem se prikloniti carstvu.

Kad sve saberem i oduzmem misljenja sam da je Haksli u svojoj brilijatnoj knjizi predstavio jedan lazan simbol rezima univerzalne srece. Haksli je mudro izvrsio eksploataciju tadasnjeg rivalstva izmedju Sovjetskog komunizma i americkofordovskog kapitalizma. Pisac predlaze da se za cenu univerzalne sreca zrtvuju materinstvo, porodica, dom, sloboda i ljubav. U vrlom novom svetu sreca se postize konzumacijom sredstava iz pogona masovne proizvodnje, redovnog upraznjavanja sexa i sporta i koriscenja some, zadovoljstvopruzajuceg narkotika.

http://www.sf-serbia.com/forum/index.php?topic=3170.0

 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 09:26 - pre 177 meseci
Citat:
Lazar-I: Kao na primer? Nadam se samo da nećeš navoditi sredstva nego ciljeve.
Jel mogu ja?

Pre ~100 godina cilj ti je bio da ti sva deca dozive 5. rodjendan za pocetak, da ne izginu od ratova i bolestina koje su bile endemske (a ponegde su jos uvek) i da se ozene/udaju pre dvadesete da ne misli selo kako im nesto manjka.

Danas su u toj jednacini i kola, stan u sirem centru bgda, plata minimum 750 ojra, telefon od >300 itd.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.210.*



+727 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 11:01 - pre 177 meseci
Osim braka pre dvadeste ostali ciljevi od pre sto godina su i dalje aktuelni. Primerenije bi bilo da si poredio kupovinu automobila danas sa kupovinom konja i zaprežnih kola pre 100 godina. Čini mi se da suština ipak nije ni u automobilima ni konjima već u njihovom korišćenju radi dostizanja višeg cilja a to je udoban život. Hoće li selo misliti da nekome nešto manjka ako nema mobilni telefon >300 ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 11:42 - pre 177 meseci
@Lazar-I ,

Promenila se jedna vrlo vrlo bitna stvar - u staroj porodici, organizovanoj oko seoskog gazdinjstva deca su bila "socijalno i penziono" osiguranje + buduca investicija kako bi imanje nastavilo da radi.

Naravno, nisu ljudi pravili decu iskljucivo zbog toga - deca se pre svega prave zbog prirodnih nagona ("iz ljubavi") - ali je veliku ulogu u broju dece imalo bas to - fakat da je neko trebao da se brine o tebi kasnije + fakat da su ti deca bila buduci radnici u gazdinjstvu.

Takodje, stepen mortaliteta i duzina zivota su bili daleko nepovoljniji, zene nisu bile obrazovane i njima je cilj bio staranje nad tom porodicom. Vecinu vremena si provodio u fizickom radu na svom gazdinjstvu.

Fast forward u danasnjicu...

- Danas vecina ljudi nema svoje gazdinjstvo, vec radi za firme - dakle, nema probelema kakve su imali na selu oko nasledstva.

- Danas vecina ljudi ima penziono osiguranje - dakle, nemaju problem sa zivotom posle isteka radnog veka, nema potrebe da gaje jedno (zensko, obicno!) dete koje ce ih "cuvati kad ostare"

- Danas je stopa mortaliteta dece mnogo manja + zivi se mnogo duze - dakle, nema potrebe za produkcijom 10 dece od kojih ce 3-je da prezivi

- Konacno, danasnji zivot je daleko lagodniji, mnogo vece vreme se provodi u zabavi i ispunjavanju sopstvenih potreba pa i hirova - sto coveka cini mnogo vise sebicnim i fokusiranim na svoje potrebe.

Tako da je danas jedina motivacija za imanje dece vecini ljudi upravo ta fizioloska potreba / ljubav. To je lepa motivacija, ali mnogi tu motivaciju mogu da zaborave/ignorisu/potisnu ako nemaju neke druge pritiske (kao recimo slucaj gazdinjstva)

...

Dakle... vremena se I TE KAKO razlikuju. A broj dece to upravo reflektuje na najocigledniji nacin.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.210.*



+727 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 13:07 - pre 177 meseci
Citat:
Dakle... vremena se I TE KAKO razlikuju. A broj dece to upravo reflektuje na najocigledniji nacin.


Tu se slažemo, vremena, se razlikuju. Tvoj opis društva nekad i sad je prilično dobar. Sumnjam jedino da su se nekada ljudi odlučivali za veliki broj dece zbog velike stope smrtnosti, čini mi se da ljudi jednostavno ne razmišljaju na taj način.

Citat:
Danas vecina ljudi nema svoje gazdinjstvo, vec radi za firme - dakle, nema probelema kakve su imali na selu oko nasledstva.


Nisu imali problem sa nasledstvom nekada, taj problem ljudi imaju sada! U jednoj od predhodnih poruka sam napisao da bi rešenje problema modernog društva bilo organizovanje proizvodnje u vidu porodičnog posla. Meni lično je i prijatnije da radim u sklopu porodice nego u firmi. Pored toga potrebna je i drugačija svest ljudi. To bi dovelo do porodica sa većim brojem članova. Imam komšije koje imaju petoro dece, oboje su obrazovani i zarađuju sasvim dovoljno. Više puta sam bio u prilici da čujem podrugljive komentare na njihov račun. Ti komentari su proizvod kolektivne svesti izgrađene samo za nekoliko desetina godina. Jednostavno ne vidim nikakav smisao u postojanju velikih firmi i svetlucavih proizvoda bez ljudi koji planiraju da to ostave svojim potomcima. Neverovatno mi zvuči i da neko želi da živi u antiutopiji kao što je Vrli novi svet.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća07.10.2009. u 14:39 - pre 177 meseci
Citat:
Lazar-I
Tu se slažemo, vremena, se razlikuju. Tvoj opis društva nekad i sad je prilično dobar. Sumnjam jedino da su se nekada ljudi odlučivali za veliki broj dece zbog velike stope smrtnosti, čini mi se da ljudi jednostavno ne razmišljaju na taj način.


Pa sad.. Afrika je dobar primer, ogromna stopa nataliteta je postojala zbog ogromne smrtnosti, i dok nisu bili dostupni antibiotici nije bila problem, jer je broj dece bio "skaliran" sa stopom smrtnosti.

To mozda nije svesna stvar - vec se menja vremenom.

Ne verujem da je sama smrtnost direktni motivator vec posredni - koliko fakat da ti je potreban odredjeni broj dece za nastavak ekonomske aktivnosti. Ako ti umire 3 od 4 dece, naravno da ces da ih pravis 10 - ako ti treba troje :)

Citat:

Nisu imali problem sa nasledstvom nekada, taj problem ljudi imaju sada! U jednoj od predhodnih poruka sam napisao da bi rešenje problema modernog društva bilo organizovanje proizvodnje u vidu porodičnog posla. Meni lično je i prijatnije da radim u sklopu porodice nego u firmi. Pored toga potrebna je i drugačija svest ljudi. To bi dovelo do porodica sa većim brojem članova. Imam komšije koje imaju petoro dece, oboje su obrazovani i zarađuju sasvim dovoljno. Više puta sam bio u prilici da čujem podrugljive komentare na njihov račun. Ti komentari su proizvod kolektivne svesti izgrađene samo za nekoliko desetina godina. Jednostavno ne vidim nikakav smisao u postojanju velikih firmi i svetlucavih proizvoda bez ljudi koji planiraju da to ostave svojim potomcima. Neverovatno mi zvuči i da neko želi da živi u antiutopiji kao što je Vrli novi svet.


Pazi, i ja bih voleo da imam kucu na mediteranu i da sadim grozdje...

Medjutim ekonomska realnost kaze da male porodicne firme imaju veliki problem u sukobu sa velikim korporacijama - skuplje su u mnogo slucajeva, sto znaci da na duze staze gro ekonomske aktivnosti prelazi u vece firme. Tj. to se odavno desilo na zapadu.

To je ekonomska realnost - bas kao sto je ekonomska realnost bila da seljak sa industrijskim alatom ima bolji prinos od onog sto sve rucno radi pre 200 godina - a ta revolucija je pocela poslednju promenu nacina zivota o kojoj pricamo.

Jednostavno ono sto covek danas poseduje i zna diktira i nacin zivota - kada budemo umeli da pravimo ljude iz epruvete, a to cemo umeti pre ili kasnije - samo je pitanje vremena, to ce biti sasvim validna aktivnost koja ce uticati na nase zivote.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
77.46.186.*



+727 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća08.10.2009. u 08:21 - pre 177 meseci
Citat:
Medjutim ekonomska realnost kaze da male porodicne firme imaju veliki problem u sukobu sa velikim korporacijama - skuplje su u mnogo slucajeva, sto znaci da na duze staze gro ekonomske aktivnosti prelazi u vece firme.


To jeste realnost, dodao bih samo jednog neuspešnog društva. Put do rešenja problema ne znam, mislim i da ne postoji. Uspešnost određujem u odnosu na

1. Sposobnost reprodukcije
2. Sposobnost fizičke zaštite
3. Kvalitet života članova društva

Citat:
Jednostavno ono sto covek danas poseduje i zna diktira i nacin zivota - kada budemo umeli da pravimo ljude iz epruvete, a to cemo umeti pre ili kasnije - samo je pitanje vremena, to ce biti sasvim validna aktivnost koja ce uticati na nase zivote.


Ako neko poseduje pištolj i zna da ga koristi da li to treba da diktira njegov način života i u kom pravcu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća08.10.2009. u 09:17 - pre 177 meseci
Hm hm...

Pistolj ubija ljude - epruveta bi stvarala ljude... nije bas isto.

Takodje, moze li drzava (bilo koja) danas da zabrani ljudima da imaju pistolje? Tesko... isto tako mislim da ce biti nemoguce zabraniti neku novu metodu radjanja kada ona postane dovoljno uspesna i moguca bez ogromnih ulaganja.

Onda si na raskrscu - mozes da uradis jednu od dve stvari:

a) Da na papiru zabranis tu tehnologiju - cime zapravo omogucavas citavom kriminalnom delu drustva da potpuno kontrolise to. Pokusaj prohibicije alkohola u USA ili "war on drugs" su dobar primer

b) Da to regulises, i da omogucis legalnim biznisima da se time bave, pod kontrolom - cime izbijas ekonomski motivator kriminalnom delu drustva


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
77.46.186.*



+727 Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća08.10.2009. u 10:03 - pre 177 meseci
Epruveta će uništiti kompletno čovečanstvo kakvo je danas i umesto toga će nastati jedna ili više novih rasa. Da li će to biti alfe bete i game, ljudi-žabe ili nešto treće sve jedno je. Ta nova rasa neće imati nikakvih dodirnih tačaka samnom, kao ni potomci Indusa ili drugih Srba, i samim tim i moje postojanje gubi smisao. Sad, to i nije bitno ali isto tako se za bilo koju drugu stvar može reći da nije bitna. Ja mogu reći da nije bitno da li će penzije biti ukinute u skorijoj budućnosti. Jednostavno meni se ne sviđa takva budućnost. Ne sviđa mi se ni sadašnjost, ali i sam si rekao da je u čovekovoj prirodi da traži više. Verovatno da ja nisam na tom nivou svesti da mogu da kažem - sve je dobro i onako je kako treba da bude.

Citat:
Takodje, moze li drzava (bilo koja) danas da zabrani ljudima da imaju pistolje?


Može pištolje da svede na minimalnu meru. Ne bi mogla da zabrani pištolje i oni odmah sutra da nestanu ali za određeni vremenski period bi mogla. Teže je iskoreniti pušenje a tu država ima uspeha. Pušači su teški zavisnici i ima ih u ogromnom broju. Cigarete se veoma lako proizvode. Broj ljudi koji poseduju pištolje je daleko manji od uživalaca duvana a oni koji ne poseduju sigurno se ne bi bunili da se posedovanje oružja zabrani. Proizvodnju pištolja je lakše kontrolisati nego proizvodnju cigareta ili destilaciju alkohola. Zabrana masovne proizvodnje oružja bi dovelo do povećanja broja malih porodičnih radionica :) ali uz dobru kontrolu taj broj bi bio minimalan.
 
Odgovor na temu

milojko.jankovic
nn,nn

Član broj: 237015
Poruke: 2
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća23.10.2009. u 12:25 - pre 177 meseci
Gospodo, niste li malo odlutali od teme?
I ovo Vase je interesantno, ali...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji- sigurna muška kuća

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.