Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD obrtomer za auto!

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: LCD obrtomer za auto!

[ Pregleda: 5452 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

conver
Milos Milutinovic
Paracin

Član broj: 226436
Poruke: 112
93.86.71.*



+1 Profil

icon LCD obrtomer za auto!20.08.2009. u 09:51 - pre 177 meseci
Pozdrav svima... hocu da napravim digitalni obrtomer za svoj auto i to koriteci PIC i LCD 2x16 verovatno....
al ne znam kako nakacim ulaznu veicinu na PIC...
kada na zicu za obrtomer povezem malu sijalicu i masu ona na leru treperi... kako se dodaje gas brojevi obrtaj motora se povecavaju sijalica sve brze treperi...//
moj problem je sto ne znam kako tu ulaznu velicinu da spojim sa mikrokontrolerom, da mi on izbroji te treptaje i ispise rezultat na LCD-u... hvala....
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
79.101.133.*



+321 Profil

icon Re: LCD obrtomer za auto!20.08.2009. u 18:51 - pre 177 meseci
Postoje dva načina kako da to uradiš:
1) za fiksno vreme meriš koliko je bilo impulsa.
2) meriš vreme izmedju odredjenog broja impulsa, tj. izmedju njihovih istih ivica.

Za merenje vremena možeš da iskoristiš TMR0 ili TMR1, sve zavisi od koncepcije i tvoje ideje.

Nedavno sam uradio obrtomer na bazi mog PIC-panela; obrtomer je komercijalni proizvod, ali je zato PIC-panel javno objavljen sa šemom, štampanom pločom i osnovnim programom u PBP-u za upravljanje displejima i tasterima pa možeš da probaš da odradiš nešto sa njim. Ja sam obrtomer uradio sa varijantom 2) koja jeste nešto teža za implementaciju (u datim uslovima, zbog multipleksa), ali daje veću rezoluciju. Ako ćeš da praviš samo obrtomer smatram da je bolja varijanta sa LED displejima jer se ipak lepše vide, ali ako planiraš da dodaš još neke funkcije, LCD je ipak nezamenljiv.

Imaš ovde jedno rešenje koje me oduševilo jednostavnošću.
http://www.elitesecurity.org/p2302421

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: LCD obrtomer za auto!

[ Pregleda: 5452 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.